Свидетелство за Съдимост от нета?

Green Bars

Well-Known Member
Направих търсене за свидетелство за съдимост и в доста новинарски сайтове пише, че вече може да се вади такова на момента, стига човек да има електронен подпис.

Обаче никъде не намерих от къде реално се вади това свидетелство..

И тука ли са окрали милиони за услуга, която не е активна ?
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Това, което на прима виста открих е:

Онлайн свидетелства ще можем да си вадим от февруари догодина, а най-важното е, че ще ги получаваме веднага, без нерви и чакане по опашки.
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Ахам, е дано да го пуснат наистина февруари
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Нали знаеш, че 100% ще ти искал ел. подпис и някаква таксичка да платиш за него ...
Това ще е първото нещо, което ще изградят преди опцията да си го вадиш. :)

Този електронен подпис е голяма кретения. Само тук ни го искат. Вземи тези 60 лева на година. :)
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Отиваш на място - на попа е мястото и ти го издават на момента.
Това да ги чакаш тия малоумници да се скокълнат и да го направят електронно...... Go horse to the river :)
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Смятам за некоректно ваденето на свидетелство за съдимост в интернет.

Вярно светиш в червено, но я да поискам обосновка някаква?
Според мен в 21-ви век 80% от бюрократската пумия трябва да се върши по електронен път за минути! Дано поне тук със свидетелството не оакат нещата.

bTw утре ще пусна една статия, че гледам май тук няма разискване по този въпрос...
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

С това "електронно правителство" направо към попа, брат. Никакви логове-могове. Аз лично мисля, че е нужна комплексна система, която да обслужва гражданите, а не някакво псевдо изпълнения, за които всяка година се краде и по тази линия. Електронни подписи и не знам си какво лайна, виж как работи Google - потребителско име и парола и все още се води за добре защитена платформа. Тия тук неандерталци да вземат да попрочетат как се правят системи за обществено ползване, или само ще се краде без резултат. Честито данъкоплатецо, това което "имаме" е от твооте пари. Вижте държавния сайт и ще стане ясно какви прота са там. Имам един сайт за уголемяване, който изглежда по-добре. :) Смятай. :)
 
Свидетелство за Съдимост от Интернет.

bTw утре ще пусна една статия, че гледам май тук няма разискване по този въпрос...

Писно ни я. Ще ние интересна.

А който иска, нека пробва за това свидетелство и да сподели. Но аз не съм оптимист, честно казано. Операции в интернет, започващи с ел. подпис не само, че уважавам, но и намирам за изостанала идея. :)
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Сега ако направят и онлайн издаването на удостоверение от Национална следствена служба.... ехей ще бъде песен.
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Сега ако направят и онлайн издаването на удостоверение от Национална следствена служба.... ехей ще бъде песен.
Аз го виждам в бъдеще така:

- Призовки по мейла;
- YouTube канал на парламентарния контрол - 24/7
- Иветни на МВР във Facebook
- Онлайн митинги и протести, започнати в бг-мамата
- Гласуване само с туитър профил с повече от 10 последователя

И куп други хубави неща. ;) Дано се развием. Бъдещето е в компютрите, ще знаеш. :)
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Аз го виждам в бъдеще така:

- Призовки по мейла;
- YouTube канал на парламентарния контрол - 24/7
- Иветни на МВР във Facebook
- Онлайн митинги и протести, започнати в бг-мамата
- Гласуване само с туитър профил с повече от 10 последователя

И куп други хубави неща. ;) Дано се развием. Бъдещето е в компютрите, ще знаеш. :)

Оптимистче :)
Трябва да минат поне още 25-30 години. И то при положение, че през това време не заразяват новото поколение....
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Аз го виждам в бъдеще така:

- Призовки по мейла;
- YouTube канал на парламентарния контрол - 24/7
- Иветни на МВР във Facebook
- Онлайн митинги и протести, започнати в бг-мамата
- Гласуване само с туитър профил с повече от 10 последователя

И куп други хубави неща. ;) Дано се развием. Бъдещето е в компютрите, ще знаеш. :)

Не бе човек, аз сериозно говорех. Нямаш си и на идея какво приключение е да си извадиш удостоверение, че не си следствен. (не осъждан, а следствен). Добре че се налага да го вадя само веднъж на 3 години, даже вече стана веднъж на 5.
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

Не бе човек, аз сериозно говорех. Нямаш си и на идея какво приключение е да си извадиш удостоверение, че не си следствен. (не осъждан, а следствен). Добре че се налага да го вадя само веднъж на 3 години, даже вече стана веднъж на 5.

Нека позная - служба "КОС"? :-] Май ще има кой да удари едно рамо със статията.

Аз го виждам в бъдеще така:

- Призовки по мейла;
- YouTube канал на парламентарния контрол - 24/7
- Иветни на МВР във Facebook
- Онлайн митинги и протести, започнати в бг-мамата
- Гласуване само с туитър профил с повече от 10 последователя

И куп други хубави неща. ;) Дано се развием. Бъдещето е в компютрите, ще знаеш. :)

хАхАХаХа, Blinky, дано, дано! Как се развива между другото идеята с електронното правителство? Някакъв работещ сегмент има ли вече?
 
От: Свидетелство за Съдимост от нета?

хАхАХаХа, Blinky, дано, дано! Как се развива между другото идеята с електронното правителство? Някакъв работещ сегмент има ли вече?
Идеята върви добре. Стискаме зъби и скоро ще го имаме в целия му блясък. :) Сигурно пак всяка година ще се прави отново и отново, но това е защото търпи развитие и нововъведения. Не си мислете друго. В момента се радваме на една много добра и използвана система, която всек гражданин ползва, за да си улесни живота. Не знам защо не го оценяваме това. Може би защото сме с много ниска компетенция и за това не ни стига акъла за това как да я използваме. :)

Всеки по улицата пее от радост как няма да ходи до ной, нап или друга държавна институция, защото има едно много добре направено електронно правителство. Притесненията и на мен ми минаха като разбрах, че до година може пак да се налеят ей така, още няколко милиона. Сърцето ми подкочи от радост, защото хората, които ще вземат заслужено тези пари са професионалисти в областта си. Искам да благодаря на всяко едно правителство, което така добре инвестира парите ни. В това число и на всяко следващо. :)

На миналогодишния webit, тук в БГ, излезе колорадския посланик и спомена, че електронното правителство ще е факт до година. От тогава минаха има-няма 9-10 месеца. Знам, че хората са специалисти и за два месеца ще го направят, даже месец, даже седмица. Това са сериозни хора с желание и амбиция да помогнат на народа.
 

Горе