Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Kogo

Member
Искам да изкажа едно мнение и евентуално да чуя ваши по въпроса. Дано темата е в нужния раздел, ако не е то моля да я преместят.

Незнам дали някой се е замислял, но монополите определят правилата. Който има пари - той определя правилата на играта. Това беше ясно показано на българина с идването на "демокрацията". Ние си мислехме, че като дойде демокрацията и всеки ще печели толкова колкото акъл има. Иван отвори сервиз, Драган - магазин, Петкан - бръснарница и т.н. Всичко бешо що годе ОК, започна да се формира малък, среден и даже леко гОлем бизнес. Но по едно време в началото на новия век взеха да идват и разни чужди компанийки на нашия роден пазар. До сервиза на бай Иван се пръкна официалния представител на Сони, Панасоник и т.н., до магазина на Драган отвори Кауфланд, а Драган затвори, до бръснарницата на Петкан отвори врати световната фризьорска верига "Дъ факинг прическа" и Петкан беше принуден да затвори защото в началото "Дъ факинг прическа" работеха на загуба само и само Петкан да фалира! Това се случи по всички нива на бизнеса. Пресен пример за същата игра, но най-високо ниво е купуването на Каолин от некъв немски концерн!
Та приближавам се към главната мисъл.
Доскоро интернет беше единствената сфера където всички бяха равни! Всички абсолютно! Един сайт може да бъде направен за няколко хилки макс! Така, че няма значение кой е собственика на сайта. Има значение само контента! Обаче във всяка приказка има преломен момент и той за интернет настъпи с идването на Гугъл! Отначало всички му се радваха: "о гугъл намира всичко...сега ще потърся в гугъл...". Обаче нещата се променят. Кой ще излезна на първо място в Гугъл? Бай Иван с онлайн сервиза си? Или бай Драган дето затвори истинския магазин заради Кауфланд и отвори онлайн магазин?
Аз ще ви кажа: на първо място и на първа страница съвсем скоро ще излизат само избраните, а избраните няма да сме ние, това ще са големи медийни групо, които в повечето случаи няма и да са български.

Ще ви дам един пресен пример с един експеримент, който аз направих. Както вече някои знаят имам едно новичко сайтче, което даже не съм го обявил на приятели, все още го настройвам. Та сложих в моя сайт един уникален текст около една страница А4. Гугъл го индексира и след една седмица реших да публикувам същия текст на Тийнпроблем.нет (не е реклама) на всеизвестния Инвестор. Изчаках да го индексира и при тях и пуснах търсене в гугъл на част от текста. Ето какво изплю Гошо:

text.JPG

:evil:
Не наистина не мога да разбера защо моя сайт, на който е публикуван ОРИГИНАЛА е скрит в графа пропуснати резултати, а тийн сайта е на първа позиция?! Аз бих разбрал до някъде, ако резултатите бяха 20 и другите сайтове щото са по-стари или нещо от сорта, че тогава видиш ли един вид моя сайт да не пречи. Но тук по дяволите говорим за уникален текст, който съществува само на ДВА сайта в целиО интернет. И на моя сайт е бил публикуван една седмица преди на другия! И моя резултат е скрит!
Наистина ми е интересно, ако някои може да ми обясни защо и после допълнително да ми обясни, че това е нормално ще му бъда благодарен. Единственото нещо което ме радва, е че аз от самото начало на моя проект вобще не разчитам на гугъл. А експеримента го направих чисто от любопитство.
Вие наистина ли смятате, че можете да надхитрите гугъл, аз мисля че ако все още на някого нещо му се отдава, то до няколко години това ще бъде коригирано. ....
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Ping-на ли статията на твоя сайт след като я качи ? Google може още да не е обходил сайта и първо да я е видял в teenproblem ?
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Хвана го, разконспирира Гошо, много го стресна, че ще ставаш следващия най-голям сайт и за това :D
Шегата на страна, явно за тези 2 месеца не си изчел всичко за това как действа Гошо :) Тиийна го обхожда по няколко пъти на ден, а твоя нов сайт я 1 път на седмица я не, как искаш да станат работите :)
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Ping-на ли статията на твоя сайт след като я качи ? Google може още да не е обходил сайта и първо да я е видял в teenproblem ?

Разбира се. Излизаше като единствен резултат!
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

In trust we trust.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

във форума ли си сложил текста? а линк към твоя сайт има лИ?

иначе както каза @strana - форума е по-trusted от твоя сайт, затова се е получило така.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Искам да изкажа едно мнение и евентуално да чуя ваши по въпроса. Дано темата е в нужния раздел, ако не е то моля да я преместят.

Незнам дали някой се е замислял, но монополите определят правилата. Който има пари - той определя правилата на играта. Това беше ясно показано на българина с идването на "демокрацията". Ние си мислехме, че като дойде демокрацията и всеки ще печели толкова колкото акъл има. Иван отвори сервиз, Драган - магазин, Петкан - бръснарница и т.н. Всичко бешо що годе ОК, започна да се формира малък, среден и даже леко гОлем бизнес. Но по едно време в началото на новия век взеха да идват и разни чужди компанийки на нашия роден пазар. До сервиза на бай Иван се пръкна официалния представител на Сони, Панасоник и т.н., до магазина на Драган отвори Кауфланд, а Драган затвори, до бръснарницата на Петкан отвори врати световната фризьорска верига "Дъ факинг прическа" и Петкан беше принуден да затвори защото в началото "Дъ факинг прическа" работеха на загуба само и само Петкан да фалира! Това се случи по всички нива на бизнеса. Пресен пример за същата игра, но най-високо ниво е купуването на Каолин от некъв немски концерн!
Та приближавам се към главната мисъл.
Доскоро интернет беше единствената сфера където всички бяха равни! Всички абсолютно! Един сайт може да бъде направен за няколко хилки макс! Така, че няма значение кой е собственика на сайта. Има значение само контента! Обаче във всяка приказка има преломен момент и той за интернет настъпи с идването на Гугъл! Отначало всички му се радваха: "о гугъл намира всичко...сега ще потърся в гугъл...". Обаче нещата се променят. Кой ще излезна на първо място в Гугъл? Бай Иван с онлайн сервиза си? Или бай Драган дето затвори истинския магазин заради Кауфланд и отвори онлайн магазин?
Аз ще ви кажа: на първо място и на първа страница съвсем скоро ще излизат само избраните, а избраните няма да сме ние, това ще са големи медийни групо, които в повечето случаи няма и да са български.

Ще ви дам един пресен пример с един експеримент, който аз направих. Както вече някои знаят имам едно новичко сайтче, което даже не съм го обявил на приятели, все още го настройвам. Та сложих в моя сайт един уникален текст около една страница А4. Гугъл го индексира и след една седмица реших да публикувам същия текст на Тийнпроблем.нет (не е реклама) на всеизвестния Инвестор. Изчаках да го индексира и при тях и пуснах търсене в гугъл на част от текста. Ето какво изплю Гошо:

Виж файлът 6263

:evil:
Не наистина не мога да разбера защо моя сайт, на който е публикуван ОРИГИНАЛА е скрит в графа пропуснати резултати, а тийн сайта е на първа позиция?! Аз бих разбрал до някъде, ако резултатите бяха 20 и другите сайтове щото са по-стари или нещо от сорта, че тогава видиш ли един вид моя сайт да не пречи. Но тук по дяволите говорим за уникален текст, който съществува само на ДВА сайта в целиО интернет. И на моя сайт е бил публикуван една седмица преди на другия! И моя резултат е скрит!
Наистина ми е интересно, ако някои може да ми обясни защо и после допълнително да ми обясни, че това е нормално ще му бъда благодарен. Единственото нещо което ме радва, е че аз от самото начало на моя проект вобще не разчитам на гугъл. А експеримента го направих чисто от любопитство.
Вие наистина ли смятате, че можете да надхитрите гугъл, аз мисля че ако все още на някого нещо му се отдава, то до няколко години това ще бъде коригирано. ....

Нормална е цялата работа. Искам да ти кажа, че тези с парите, малко ще им е трудно да си купят място в гугъл (органичните резултати)! Така, че всички сме наравно. Дори новите сайтове току-що регистриране веднага се класират по ключови думи, но после падат, ако не се поддържат като хората. Блъскай яко SEO и ще си ОК. Между другото не можеш да се сърдиш на Google. Те не дават пари на определени хора, за да ги използват милиарди хора по света. Хората сами са си избрали Гуглето! Все едно да се abv да се сърди, че използваме ЛС, ами не имейл (не че има връзка де..., но горе-долу така стоят нещата).
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Хайде сега си прочети оная грандоманската тема и се замисли защо почти всички ти се подиграваха.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Хайде сега си прочети оная грандоманската тема и се замисли защо почти всички ти се подиграваха.

Защо пък да му се подиграват?

Гугъл, че е пе*ал си е пе*ал, че е монопол си е монопол.
Че големите дори и в нета мачкат малките, пак не е лъжа.
Не виждам защо да му се подиграва някой.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Защо пък да му се подиграват?

Гугъл, че е пе*ал си е пе*ал, че е монопол си е монопол.
Че големите дори и в нета мачкат малките, пак не е лъжа.
Не виждам защо да му се подиграва някой.

Говоря за темата, в която разправяше, че ще изтрепе рибата.
Сега видя, че не е толкова лесно а?
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

В реалния живот е важно не само какво е казано, но също кой го казва и къде. Редно е по същия начин да стоят нещата и в добрите търсачки на информация. Иначе съм съгласен, че не е правилно оригиналният източник на даден текст да влиза в скритите резултати. Може би причината е, че сайтът е много зле оптимизиран или е с някакво наказание.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Отговора е във въпроса ти: новичко сайтче срещу доста стар сайт.
И грешката е твоя. Не си разхвърляй уникално съдържание по стари и уважавани сайтове - чиста загуба е. Казвам го от личен опит.
Уникално съдържание е само един от двестате (поне за толкова се споменава) показатели за подредбата на резултатите при търсене.
Наскоро видях девет паяка от гошо едновременно в моя форум. И душата ми се сгря. Не е като 50-100 паяка, както е тук, но вече е някакво зачитане. Щото съм имал по три паяка. Ама за седмица...
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Мисля че колегата имаше нещо друго в предвид май.
Както всички знаем, няма как да се бориш с голям сайт, подобен сайт вземе ли твое съдържание, ти си пътник. НО, сега забелязвам от около 1-2 седмици нещо тотално различно. Преди това, ако сложиш някаква статия в сайта ти, и гуглето я види и индексира, след това дори и да ти я гепят, ти си излизаше преди "крадеца".
Е да, ама вече не е баш така, на един нов наш проект сайтче на 1-2 седмици имахме статия която беше взета от друг сайт от същата ниша. Тази въпросна статия беше на 100% индексирана и т.н. Обаче след кражбата при търсения на фрази от статията излиза само сайта на крадците, нашия е у девета глуха.
А имаше време когато индексира ли те Гошо, вече знаеше че ти си "първоизточника" и след това и да те гепят, ти си беше там някъде горе. Е да ама не, вече не е така.
А те точно това що го промениха идея си нямам, ама май е ясно де... подпират големите, а малките да го ду*ат :D
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Не знам защо пропускате факта, че при еднакво съдържание, по дефолт се класира сайта с по-висок ПР.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Не знам защо пропускате факта, че при еднакво съдържание, по дефолт се класира сайта с по-висок ПР.

Щото Гъгъл е монопол и работи срещу тях, това се поватаря като мантра за техните неупсехи. Кой ти гледа, как се налага нов сайт, важното е че Гошо е монопол друго нищо няма важно :D
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Не знам защо пропускате факта, че при еднакво съдържание, по дефолт се класира сайта с по-висок ПР.

тео това е факт, обаче нямах това в предвид. Ако преди качвах на сайта си нова статия, Г я индексира и след 5 дни примерно я кача в свежо, със същото заглавие, аз излизах преди свежо.
А сега дори и след 10 дни да е, статията да е индексирана на 100% от Г.. свежо ще е преди мен. Странно е че само най-новите сайтове са на това дередже, имаме и други сайтове, там си са "по старому" нещата.
Абе шантава работа е това с Г.. аз затова и много-много вече не му отдавам значение, правя каквото трябва, пък да става квото ще. Спрях да се правя на СЕО спец, наблегнах много здраво на съдържанието и качеството и вече започваме да берем първите плодове :)
Пък той гошУ нека си раздава правосъдие.
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Със сериозното застъпване на семантичния уеб - така ще е за всички нови. Докато не си намерят нишата. А тогава вече няма да са нови :)
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Хм.. Доста странно... Имам един тийн сайт от миналата година, който по някои основни ключови думи се класира по-добре от тийн проблем, например. А нито съм го поддържала като хората, нито е видял някаква оптимизация. Но статиите в сайта са уникални. :/

Е тогава за ли нещо правя по-хубаво от тийн проблем и не знам или те още не са ме видели, че да ми гепят статиите? :D
 
От: Свободата свърши, добре дошли на монополите в интернет.

Експеримента щеше да е по-интересен ако статията бе споделена през твоя профил в Google+.
Google създаде мрежата отчасти да реши и тези проблеми.
 

Горе