Сектата на ковидитите

Мен наскоро лекар ме убеждаваше, че и аз съм го минал Ковида. Всички ги били минали, ама не сме го усетили. Смятай за какво става въпрос.
И мен наскоро един приятел ме убеждаваше, че съм го бил изкарал, ама не съм разбрал. Аз съм сигурен, че не съм имал контакт с вируса, защото спазвам мерките, работя отвкъщи, когато се срещам лично с приятели, роднини, или колеги, обикновено и те са като мен - работещи отвкъщи, също така повечето ми познати са отговорни хора и ако имат симптоми ще отменят срещата или поне ще ме предупредят. На няколко пъти съм бил контактен до 14 дни със заразени хора, но обикновено около 10 дни преди да получат симптоми, така че по-скоро са се заразили след като са били контактни.
 
тъпака убиец Тръмп, моля.
И кого точно е убил? Щото това е първият президент на сащ от мнооого време, който не проля невинна кръв в чужда държава, заради имперски мераци.

Мандатът му беше изцяло фокусиран върху възстановяване икономиката на страна и го постигна. Липсата на империалистични мераци си пролича и от отношението му към изкуствено създадената и напълно безпричинна паника.

Колкото до хепатит и безсимптомното му изкарване - това може да е така само при тежки алкохолици, които си знаят, че черният им дроб е пътник. Влошена чернодробна функция няма как да остане в пълна тайна. Питайте боцкащото се докторче. Той е гастро-ентеро-спец. ;)
 
И кого точно е убил? Щото това е първият президент на сащ от мнооого време, който не проля невинна кръв в чужда държава, заради имперски мераци.

Мандатът му беше изцяло фокусиран върху възстановяване икономиката на страна и го постигна. Липсата на империалистични мераци си пролича и от отношението му към изкуствено създадената и напълно безпричинна паника.

Колкото до хепатит и безсимптомното му изкарване - това може да е така само при тежки алкохолици, които си знаят, че черният им дроб е пътник. Влошена чернодробна функция няма как да остане в пълна тайна. Питайте боцкащото се докторче. Той е гастро-ентеро-спец. ;)
Глупакът нахъса своите хора и се стигна до жертви. Ама да, какво се учудвам, за теб жертвите от Ковид си умряха от старост. Виждаш ли колко тъпо ти е мисленето! Всички комунисти като теб сте такива - боклуци.
 
И кого точно е убил? Щото това е първият президент на сащ от мнооого време, който не проля невинна кръв в чужда държава, заради имперски мераци.

Мандатът му беше изцяло фокусиран върху възстановяване икономиката на страна и го постигна. Липсата на империалистични мераци си пролича и от отношението му към изкуствено създадената и напълно безпричинна паника.

Колкото до хепатит и безсимптомното му изкарване - това може да е така само при тежки алкохолици, които си знаят, че черният им дроб е пътник. Влошена чернодробна функция няма как да остане в пълна тайна. Питайте боцкащото се докторче. Той е гастро-ентеро-спец. ;)
Това с хепатита ти е пъъъълна глупост! Познавам човек носител без никакви симптоми. Нелепо заразен още от раждането. Недей да говориш глупости, че ставаш за смях повече и от Крумов!
 
Колкото до хепатит и безсимптомното му изкарване - това може да е така само при тежки алкохолици, които си знаят, че черният им дроб е пътник.
Не така! :)
Големият проблем при хепатит "С" е, че десетилетия си го мъкнеш, а нищо не усещаш. Разцъкай из нета да видиш, колко е брутално.
 
Добре, приемаме, че може да се боледува безсимптомно, доколкото при кови това е изобщо боледуване. Какво ни уплаши тогава толкова много, та цяла година живеем в театъра на абсурда?

Между другото, може би съм споделяла, но в селото ни преди много години имаше истинска епидемия от вирусен хепатит. Картината беше постапокалиптична. В периода май-юни нямаше кой да те напсува по улиците. Може би 90% от населението беше в инфекциозна болница София. Мен пак ме подмина. От семейството ми само едната ми сестра се разболя. И до днес си има проблеми с черния дроб. Например, не може да яде гъби.
Да, селото ни беше под карантина (нито се влиза, нито се излиза), но за кратко. По-малко от месец, може би.

Та, питам аз, докога ще го влачим тоя цирк, при положение, че дори на китайците им омръзна и спряха да го играят?
 
Добре, приемаме, че може да се боледува безсимптомно, доколкото при кови това е изобщо боледуване. Какво ни уплаши тогава толкова много, та цяла година живеем в театъра на абсурда?

Между другото, може би съм споделяла, но в селото ни преди много години имаше истинска епидемия от вирусен хепатит. Картината беше постапокалиптична. В периода май-юни нямаше кой да те напсува по улиците. Може би 90% от населението беше в инфекциозна болница София. Мен пак ме подмина. От семейството ми само едната ми сестра се разболя. И до днес си има проблеми с черния дроб. Например, не може да яде гъби.
Да, селото ни беше под карантина (нито се влиза, нито се излиза), но за кратко. По-малко от месец, може би.

Та, питам аз, докога ще го влачим тоя цирк, при положение, че дори на китайците им омръзна и спряха да го играят?
Не е цирк, Нанди, ПАНДЕМИЯ е. Това е проблема, влачим го заради такива невярващи като теб.
 
Не така! :)
Големият проблем при хепатит "С" е, че десетилетия си го мъкнеш, а нищо не усещаш. Разцъкай из нета да видиш, колко е брутално.
Кво и обясняваш на тая, тя не се информира от други места освен от групти с фенове на Румен Радев. Нямало да разбере само ако някой бил тежък алкохолик... Глупости на търкалета... Поредна показна некомпетентност.

Милиони хора по цял свят са в това положение и лек няма. За С има нова терапия, на все още не е масова и е трудно достъпна, а за Б има ваксина и съметвам всеки да си я направи. По-младите сме ваксинирани при раждането, но имунитета отслабва, добре е да се следи. Има кръвен тест. Струваше някакви дребни левчета, преди години съм си правил.,Предвид разпространението на тия болести, вероятно от 10-15 души пишещи в темата един също може да е инфектиран я с хепатит B, я с хепатит С, без изобщо да подозира. И това обикновено става съвсем случайно от невинно действие, например в зъболекарския кабинет, ако предния пациент не знае или не е придупредил лекаря за заболяването си. Въпреки че връхчетата на машинките се сменят и дезинфекцират, тялото остава същото и се дезинфекцира по-трудно. Не е нужно да си наркоман или да спиш с всяка срешната ковра без да се пазиш.
 

И съфорумник се поддаде на лошия Гейтс.
Чшш къде ги намиратите такива, тва като оня Форбец дето се бори против фейк нюза, а сам създава такива.

Поредния доктор дето вместо да си гледа НоШпато се вманиачил по Ковидято
Тва е все едно да слушаш Охраната на Кауфланд да ти говори за Охраната на националната сигурност. Т.е. общото приключва до охрана. :D

Смисъл разбирам аз и ти да си лафим на тая тема, щото горе-долу сме на един хал, ма тва не е сериозно

Не се притеснявайте много за антиваксърите и колебаещите се. Когато се въведе изискване за доказана ваксинация за достъп до обществени заведения, ресторанти, кина, както и за влизане в други държави, то те много бързо ще променят мнението си.
Сега е лесно да се изкарваш бунтар, който не вярва на системата. Но след няколко месеца ще е друго. Не вярвайте кой какво говори. Гледайте постъпките им. "По делата им ще ги познаете".
На тоз ммомче му липсва само зловещия смях накрая...

Видиш ли, антиваксърите няма да поискат да се ваксинират, щото след приключване на обследването на ваксината всикчко ще е ОК и и ще има ефект, а щото системата ще ги задължи. "Зловещ смях"

Брао док.
 
Кво и обясняваш на тая, тя не се информира от други места освен от групти с фенове на Румен Радев. Нямало да разбере само ако някой бил тежък алкохолик... Глупости на търкалета... Поредна показна некомпетентност.

Милиони хора по цял свят са в това положение и лек няма. За С има нова терапия, на все още не е масова и е трудно достъпна, а за Б има ваксина и съметвам всеки да си я направи. По-младите сме ваксинирани при раждането, но имунитета отслабва, добре е да се следи. Има кръвен тест. Струваше някакви дребни левчета, преди години съм си правил.,Предвид разпространението на тия болести, вероятно от 10-15 души пишещи в темата един също може да е инфектиран я с хепатит B, я с хепатит С, без изобщо да подозира. И това обикновено става съвсем случайно от невинно действие, например в зъболекарския кабинет, ако предния пациент не знае или не е придупредил лекаря за заболяването си. Въпреки че връхчетата на машинките се сменят и дезинфекцират, тялото остава същото и се дезинфекцира по-трудно. Не е нужно да си наркоман или да спиш с всяка срешната ковра без да се пазиш.
Аз се ваксинирах за хепатит Б и А преди 3 години. Комбинираната ваксина си сложих, реимунизация по желание. Личната ми лекарка беше много учудена, че още имало такива хора.
 
Не е цирк, Нанди, ПАНДЕМИЯ е. Това е проблема, влачим го заради такива невярващи като теб.
А кой да обвиним в Германия, Франция, Англия, Австрия?
И пак стигаме до момента Швеция? Защо там продължават да си живеят нормално без да драматизират излишно? Защо там не мрат по 100 на ден, въпреки липсата на "мерки", а в страните с най-строги такива отичитат все по-висок ръст?

Отговорът е МАНИПУЛАЦИЯ на данните. Един ден ще го разберете, но ще е твърде късно.
Кво и обясняваш на тая, тя не се информира от други места освен от групти с фенове на Румен Радев
Тоя пак се изцепи. Толкова смешно човечЕ, че чак е забавно. :)
 
ПАНДЕМИЯ е. Това е проблема, влачим го заради такива невярващи като теб.
Чакай, че се сетих: Значи, грипът тази година го няма, понеже хората не се виждат, ама кови продължава да ни мори, щото сме неверници?

Ясно, нужни са не мерки, а единствено вяра в невижданата МУ до момента ярост. ;)
 
Аз се ваксинирах за хепатит Б и А преди 3 години. Комбинираната ваксина си сложих, реимунизация по желание. Личната ми лекарка беше много учудена, че още имало такива хора.
И аз след теста си слагах, но само от тази за Б, коментирах това с гастроентеролог, който посещавах по друг проблем причинен след пиене на антибиотик след пневмония(колко безопасно да се разболяваме от ковид, антибиотиците с които ще лекуваме пневмониите някалко дни по-късно са напълно безвредни, сигурно) по същото време, той каза, че комбинираната действала по-слабо и давала по-чести странични ефекти, препоръча ми Енжерикс В и каза да си мия ръцете против А. Не знам дали това е най-правилно но го послушах. По принцип се бие на 3 дози, на мен след изследването ми изписа да си направя само 2, защото имах остатъчен имунитет.

Наскоро даже бяхме се събрали в компания за пожден ден и стана въпрос с мой приятел и сестра му, която студентка по дентална медицина, за това дали ваксината против Ковид ще е болезнена и дадохме за пример точно, че ваксината против Хепатит Б боли страшно много и се чудихме дали, тази против ковид ще е болезнена, та момичето разказваше, че са си правили такива ваксини и изследвания по съвети на преподаватели в денталния факултет преди няколко години, брат и също си бил направил, бяха изненадани, че аз нямайки никакво отношение с медицината съм запознат и съм си проследил сатуса.

Личната ми лекарка тогава също бе приятно впечатлена от самоинициативата която съм проявил и ми би инжекциите безплатно, както и прави всяка година с противогрипните, въпреки желанието ми да си заплащам манипулацията. При все, възможните последици от подбно заболяване, от което върви тиха епидемия, няма как да пропусна да си направя подобна ваксинация и на много години веднъж, да си пусна изследване за проверка на имунитета.
 
И аз след теста си слагах, но само от тази за Б, коментирах това с гастроентеролог, който посещавах по друг проблем причинен след пиене на антибиотик след пневмония(колко безопасно да се разболяваме от ковид, антибиотиците с които ще лекуваме пневмониите някалко дни по-късно са напълно безвредни, сигурно) по същото време, той каза, че комбинираната действала по-слабо и давала по-чести странични ефекти, препоръча ми Енжерикс В и каза да си мия ръцете против А. Не знам дали това е най-правилно но го послушах. По принцип се бие на 3 дози, на мен след изследването ми изписа да си направя само 2, защото имах остатъчен имунитет.

Наскоро даже бяхме се събрали в компания за пожден ден и стана въпрос с мой приятел и сестра му, която студентка по дентална медицина, за това дали ваксината против Ковид ще е болезнена и дадохме за пример точно, че ваксината против Хепатит Б боли страшно много и се чудихме дали, тази против ковид ще е болезнена, та момичето разказваше, че са си правили такива ваксини и изследвания по съвети на преподаватели в денталния факултет преди няколко години, брат и също си бил направил, бяха изненадани, че аз нямайки никакво отношение с медицината съм запознат и съм си проследил сатуса.

Личната ми лекарка тогава също бе приятно впечатлена от самоинициативата която съм проявил и ми би инжекциите безплатно, както и прави всяка година с противогрипните, въпреки желанието ми да си заплащам манипулацията. При все, възможните последици от подбно заболяване, от което върви тиха епидемия, няма как да пропусна да си направя подобна ваксинация и на много години веднъж, да си пусна изследване за проверка на имунитета.
Ясно. Става въпрос за тежък хипохондрик. Нищо, тия са най-готини, когато умрат в карастрофа. Перфектните донори. :)
 
Селото не е излязло от теб
А такива метросексуални като вас с Камен са ми много смешни. Изнежени госпожици, които ги е страх дори да си помислят за смърт. Пичове, госпожици - това е единственото сигурно, което ще ви случи все някога. Я се стегнете малко, че звучите като бабички. :)
 
А такива метросексуални като вас с Камен са ми много смешни. Изнежени госпожици, които ги е страх дори да си помислят за смърт. Пичове, госпожици - това е единственото сигурно, което ще ви случи все някога. Я се стегнете малко, че звучите като бабички. :)
Продължаваш да сипеш тъпотии и са се излагаш. Спри се, че дори Биаро спря да пише!
 
Сега прочетох какво толкова е жегнало тедката от постовете на тетката.
Да ти е готино когато човек умира в катастрофа, е тежка форма на психопатство. То донякъде обяснява и пренебреженията на чуждия живот, които постоянно се четяха в постовете на психоПАТКАТА с котките. :)

Ако искаш, отиди обясни на 8-годишното дете на М. Цветков, че така или иначе е щяло да му се случи някога на баща му. Със сигурност ще го успокоиш, а ако не го успокоиш, ще му кажеш как звучи като бабичка и е метросексуално.
Това нормален човешки мозък не може да го сътвори. Има нещо бъгнато.

Цитирам, за да не си изтрие поста:
Нищо, тия са най-готини, когато умрат в карастрофа. Перфектните донори. :)

Аз въобще, ако знаех, че въпросната страда от психични проблеми, подходът изнчало щеше да е по-друг, за да се чувства поне малко приемана, а не отритността и да избива в такива прояви, като цитираната.
 
Ясно. Става въпрос за тежък хипохондрик. Нищо, тия са най-готини, когато умрат в карастрофа. Перфектните донори. :)
Ти си ебахти гнусното същество, честно. Нямам думи. Бахти противната лелка. Трябва да те е гнус от самата теб. Много просто парче си. Направо срази и биарката и ъпхиро по тъпота с тоя пост. Нямам думи просто. Тежка психопатия, простотия и шизофрения.

Жалите келнери и магазинерки, че останали без работа, а същевременно било сладко някой да умре от катастрофа. Ужас. Ми ще измрат от глад бе, кво толко, еее нищо им няма, кво толкова. Ще се преродят в пойни птички.

Само едно се чудя - като не ти пука за живота ти, що не отидеш да си теглиш въжето, ами киснеш денонощно по форумите. Нали все някога ще умреш...
 

Горе