Сектата на ковидитите

Ти за моята потентност не се притеснявай, гледай си твоят змей в гащите да не сдаде багажа.
Съдейки по раздразнеността и комплексираността на повечето пишещи в темата, мога да се обзаложа, че те вече имат този проблем, който се решава с един друг препарат на Pfizer, един синичък, на таблетки.
 
Съдейки по раздразнеността и комплексираността на повечето пишещи в темата, мога да се обзаложа, че те вече имат този проблем, който се решава с един друг препарат на Pfizer, един синичък, на таблетки.
Не мога да разбера какво толкова се дразнят на друг тип мислещи хора. Как правят бизнес тези индивиди? Ми то ако нещо не им допадне, тия сигурно развалят сделката и като малки деца се обръщат назад. Вдъщност съм убеден, че се мазнят на по-богатите срещу тях. Сигурен съм даже!
 
Сигурен съм, че някоя медия ще е гръмнала по темата с 25-те умрели бабички на които жина ти сменя подлогите.
Искаш да кажеш "Сигурен съм, че някоя медия щеше ни уведоми... ако беше сметнала за нужно". Само за теб и Тедката словото на пророк Медия звучи като абсолютна истина, понеже сте сектанти.

Само че да не се окаже, че и преди ваксината са били на преклонна възраст и на умирачка.
Няколко милиона хора на преклонна възраст бяха записани като жертва на короната, пък ти сега за едни 25 бройки думаш :)
 
Ваша си работа, само си спомнете за колко "разумни" сте се имали след време когато целият свят изпадне под диктаторство заради вас. Така започват нещата в името на доброто и после 1984. Не остава много. Няма да притежавате нищо и ще сте щастливи.
 
Ваша си работа, само си спомнете за колко "разумни" сте се имали след време когато целият свят изпадне под диктаторство заради вас. Така започват нещата в името на доброто и после 1984. Не остава много. Няма да притежавате нищо и ще сте щастливи.
Само гледай веднага ще се се пребоядисат на най-върлите противници на ваксините и - Аз, нали ви казах - ще бъде всяка втора фраза
 
Сигурен съм, че някоя медия ще е гръмнала по темата с 25-те умрели бабички
Тоест всяка пропаганда е чиста и свята истина. Но думите на очевидец няма как да са истина. Мед. сестрите не смент подлоги, не я мисли

Вие с тедката сте чудо на природата, така да знаеш. Трябва да ви вкарат в учебниците по биология и психология като живи организми с умствени и емоционални недъзи и въпреки това оцеляващи. На учените ще им отнеме десетилетия да ви изучат. Да не забравите да дарите телата си когато дойде времето за последен валс на някой университет поне да сте полезни с нещо някой ден.
 
Последно редактирано:
Тоест всяка пропаганда е чсита и свята истина. Но думите на очевидец няма как да са истина. Мед. сестрите не смент подлоги, не я мисли
Аз мога да твърдя, че ми се е явил Годпод, дали ще ми повярват?
 
От там насетне, шанса ти да се бориш с мен е да си добър бизнесмен, ама щом се криеш, едва ли е точно така.
Да се боря с теб? Че то има ли какво? Кой ще покани повече хора в социалките ли ...
Ако искаш да си сравним часовниците за предприемачество оферта съм ти дал преди повече от половин година.
 
Да се боря с теб? Че то има ли какво? Кой ще покани повече хора в социалките ли ...
Ако искаш да си сравним часовниците за предприемачество оферта съм ти дал преди повече от половин година.
Голям предприемач, пък не иска да си направи реклама на бизнеса... Чудна работа...
 
Голям предприемач, пък не иска да си направи реклама на бизнеса... Чудна работа...
Ти нали си го рекламираш в подписа. Уй да е, на аванта да е.
 
Той не е неграмотен, той е забравил българския, след 2-3 години в склада в Англия ;) Както всички пренадъхани емигранти, които си мислят, че изкарват някакви бесни пари, пък те мизерстват някъде около прага при който местните изплащат социални помощи за бедност.

Като гледам колко взимаш на сегашната ти позиция горе-доле взимаш колЕ един нареждач в магазин в немско.
Та идеята ми е, че скоро може и ти да се пренадъхаш и да станеш един от мизерниците.
Тва го пиша с добри намерения предвид житейския ти опит или така нареченото СВ, на вън шИ си топ, макар че някой път се иска рестарт и не винаги на новото място може да почнеш там отде си стигнал на старото.

Жалко обаче, че отношението ти към орицата е "аз съм умен ти си тъп", не знам що, ти си знаеш.
Ако си мислиш, че писането на код е по-сложно от бърсането на под, малко си се надценил. Житейска мъдрост е тва.

Респект за @Krumov сигурен съм че е почнал от кота 0 и се катери нагорЕ.

За мизерията си прав, виж за кво иде реч, трудно свикнах сутрин да си пия кафето, а вечер биричката на тая мизерия. Отврат, ама нема как. Не си пускай звука, още по мизерно се усеща.
 
Като гледам колко взимаш на сегашната ти позиция горе-доле взимаш колЕ един нареждач в магазин в немско.
Интересно от къде имаш информация, но както и да е.

Покупателната способност на едни и същи пари обаче в Германия, Англия и България е коренно различна. С едни пари в БГ ще живееш охолно, а в Германия и Англия, едва ще свързваш двата края. Това всички емигранти го забравяте. Единствено автомобилите и техниката са на еднаква цена по цял свят, обаче нека се съгласим, че това не е основният разход на никое домакинство.
 
Интересно от къде имаш информация, но както и да е.

Покупателната способност на едни и същи пари обаче в Германия, Англия и България е коренно различна. С едни пари в БГ ще живееш охолно, а в Германия и Англия, едва ще свързваш двата края. Това всички емигранти го забравяте. Единствено автомобилите и техниката са на еднаква цена по цял свят, обаче нека се съгласим, че това не е основният разход на никое домакинство.

Ако дойдеш с БГ доходите у Германия не те прави емигрант, а примерно сезоннен работник. Да, те са блъскат по фургоните, берат си аспержите и си заминават. Тези които идват с конкретен контракт по соц. домове, хотели, рестораните, ала бала също не са емигранти. Има и от тези дето се водят емигранти само да цоцат от соц. помощи.

Чакай да са само перифразирам
Тука един нареждач в магазин има стандарт на живот като на високо платен ИТ от голямото Село.
А, ако си ИТ тук ще летиш.

Та в един момент от живота си може да решиш, че струваш повече и сам да се поставиш в графата "пренадъхани емигранти".

И да се върна малко пак нагоре, не винаги може да почнеш от там където си стигнал, в началото може да се наложи да си преглътнеш егото и да избършеш некой друг задник, може и да не го направиш и да си останеш цел живот лизач на такива. (Тва пак е метафоризирана житейска мъдрост)

А ти се присмиваш на това усилие, за което всъщност се иска бая топки.

:D
 
Тука един нареждач в магазин има стандарт на живот като на високо платен ИТ от голямото Село.
Пълни глупости. Няма как да ме убедиш, че нареждачшти на магазини имат собствени жилища, нови автомобили, могат да си позволят няколко пъти годишно почивки, частни училища и детски градини за децата, частно здравеопазване и т.н.

А, ако си ИТ тук ще летиш.
Глупости. За това сумати мои познати ИТ се върнаха и работят и живеят в България, не съм чул и да има масово изселение на ИТ-та.

Та в един момент от живота си може да решиш, че струваш повече и сам да се поставиш в графата "пренадъхани емигранти".
Ами не. Нямам намерения да робувам някъде в чужбина, да съм далеч от близки и приятели, заради абсолютна сума, която не може да ми осигури по-добра покупателна способност. Пълна глупост е да се твърди, че Х евро доход в България и Х евро доход в Германия са равностойни.

А ти се присмиваш на това усилие, за което всъщност се иска бая топки.
Какви топки бе човек, какви глупости. Всеки може да хване самолета и да почне каква да е работа някъде. Особено неквалифицирана. В цяла Европа има огромен недостиг на всякаква работна ръка, чудят се как да го запълнят. Въпросът е дали мероприятието си струва. За мен категорично не си струва.

Прехласването колко добре е в чужбина и колко зле е тук и как там парите растат по дърветата можеш да си го спестиш и да го запазиш за приятелите и роднините си, като се върнеш и седнете на маса.

И особено хора с претенции на бизнесмени и предприемачи да обяснявате подобни неща е много много странно. И иронизирам точно това плюс прехласването колко важна и значима е работата на нареждача на магазин или чистача на склада, а не самата дейност. Но явно не можеш да го осъзнаеш.
 
Пълни глупости. Няма как да ме убедиш, че нареждачшти на магазини имат собствени жилища, нови автомобили, могат да си позволят няколко пъти годишно почивки, частни училища и детски градини за децата, частно здравеопазване и т.н.


Глупости. За това сумати мои познати ИТ се върнаха и работят и живеят в България, не съм чул и да има масово изселение на ИТ-та.


Ами не. Нямам намерения да робувам някъде в чужбина, да съм далеч от близки и приятели, заради абсолютна сума, която не може да ми осигури по-добра покупателна способност. Пълна глупост е да се твърди, че Х евро доход в България и Х евро доход в Германия са равностойни.


Какви топки бе човек, какви глупости. Всеки може да хване самолета и да почне каква да е работа някъде. Особено неквалифицирана. В цяла Европа има огромен недостиг на всякаква работна ръка, чудят се как да го запълнят. Въпросът е дали мероприятието си струва. За мен категорично не си струва.

Прехласването колко добре е в чужбина и колко зле е тук и как там парите растат по дърветата можеш да си го спестиш и да го запазиш за приятелите и роднините си, като се върнеш и седнете на маса.

И особено хора с претенции на бизнесмени и предприемачи да обяснявате подобни неща е много много странно. И иронизирам точно това плюс прехласването колко важна и значима е работата на нареждача на магазин или чистача на склада, а не самата дейност. Но явно не можеш да го осъзнаеш.

Пуу, един път да съм съгласен с теб, бягането в чужбина е лесния път, оставането тук е трудния, но единствено верен. Най малкото може да си тук, при родни, приятели в собствения си хабитат, а да работиш където си поискаш по света. Друга култура, други хора, чуждо място, а и никога няма да станеш местен, цял живот чужденец. Но това е друга тема.

Иначе работещите на запад наистина живеят по-добре, факт. Златните и Албена са пълни с английски и германски пенсионери, нашите нямат такъв вариант. Слънчака и надолу е пълно с млади германски и английски пиянки, дето са там със стипендии и пари от мама и тати. Максимума на нашите младежи е Гърция или нашето море, единици са тези, които могат да си позволят нещо по надалеч.
 
Слънчака и надолу е пълно с млади германски и английски пиянки, дето са там със стипендии и пари от мама и тати.
Само че пропускаш факта, че те не идват тук, защото партито на слънчака супер яко, а просто защото е по евтино да се напоркаш и надрусаш. И на тях Монако, Ибиза и другите европейски парти дестинации също не са им по джоба.

Т.е нашите младежи пак имат сходен стандарт.
 
Иначе работещите на запад наистина живеят по-добре, факт.
Както се вижда от следващите редове, визираш местното население. Българите в Англия специално, с малки изключения (допускам,че Крумов е от тях) живеят по-лошо, околкото биха живели у дома. Плащат безбожни наеми за една мизерна стаичка 2 х 3 кв.м., работят, за да покриват разходите и се гъчкат по 20 човека в една къщурка. Освен това живеят в квартали, които много наподобяват гето. И на всичко отгоре, климатът е ужасен. Не разбирам какъв е мотивът да живееш така?

п.с. Забравих ужасното здравеопазване, въпреки осигуровките. Повечето познати се връщат у нас, за да лекуват зъби или по-сериозни болести.
 
Пълни глупости. Няма как да ме убедиш, че нареждачшти на магазини имат собствени жилища, нови автомобили, могат да си позволят няколко пъти годишно почивки, частни училища и детски градини за децата, частно здравеопазване и т.н.
Тук държавните детски градини и училища са класи над частното в БГ (като бази и съоражения) За самото образовение не мога да се изкажа все още.Тва на база къде ходят моите челяд. Фор фрее. Здравеопазването е на планети разстояние от частното в БГ и на вселени от държавното БГ, не говоря за специалисти и доктори. И по принцип е фрее. От това което съм видял за почивките им преди корона истерията, голям процент съседи си имат каравани или кемпери, натоварват се и ги няма известно време. С единия по се знаем и бачка в пощата, не е шеф, а бачкатор. Неем намеренеие да те убеждавам. Живял съм на еднтото сега жиевя на другото място. Тва си е мой впечатлЪК
Глупости. За това сумати мои познати ИТ се върнаха и работят и живеят в България, не съм чул и да има масово изселение на ИТ-та.
Те си знаят. Средната заплата за твоя стаж и длъжност тук е околЕ 50k Евра годишно, ти си знаеш в БГ колко е.
Ами не. Нямам намерения да робувам някъде в чужбина, да съм далеч от близки и приятели, заради абсолютна сума, която не може да ми осигури по-добра покупателна способност. Пълна глупост е да се твърди, че Х евро доход в България и Х евро доход в Германия са равностойни.
Дано, и аз нямах такива мераци. Дет се вика вече мислих за пенсия (въпреки че съм много съм далеч от нея) понякога причините не са само финансови.

Тия способности и Х фактори съм малко прост да ги осзъная, но най-простата сметка е следната
Германия 1580 евра минимална заплата = 1580 единици
България 311 евра минимална заплата = 311 единици
Повечето продукти - хранителни, техника, битови са 1 към 1 единици.
За новите автомобилите е ясно 1 към 1 единици.
Комуналните услуги тука се изчисляват по различен начин но като теглим чертата края на месеца почти 1 към 1 единици
Интернет, телефони, тв-та 1 към 2 единици.
Услугите са по скъпи - техници, монтьори и тем подобни.
Наемите са малко сложни за сравнение, но например в момента плащам по-малко (в единици) за двойна квадратура, двор и парко място от колкото плащах в Софето в Бояна, където ми надраха колата и сменях гуми.
В случая съм в малко населено място, а по-голямото подобно на Софето ми е на 60км, които изминавам за 40 мин. Толкова горе долу ми отнемаше да стигна от Бояна до центъра, а и малко повечко нерви :D Мизерията е показах вече, ама за тез единици толкоз.
Поддръжка на стар автомобил е по-скъпа тука.

Сега дали е по ясно що нареждача може да си позволи стандарта на БГ ИТто?

Какви топки бе човек, какви глупости. Всеки може да хване самолета и да почне каква да е работа някъде. Особено неквалифицирана. В цяла Европа има огромен недостиг на всякаква работна ръка, чудят се как да го запълнят. Въпросът е дали мероприятието си струва. За мен категорично не си струва.
Топки се искат да преодолееш егото си и да почнеш каквато и да е работа въпреки какъв си бил до този момент. Въпреки, че занаеш , че винаги ше има некой си прохождащ ИТ да ти дава наклон на бирата в склада. СеА по ясно ли е?

И особено хора с претенции на бизнесмени и предприемачи да обяснявате подобни неща е много много странно. И иронизирам точно това плюс прехласването колко важна и значима е работата на нареждача на магазин или чистача на склада, а не самата дейност. Но явно не можеш да го осъзнаеш.
Я никога не съм бил с такива претенции.


Тва е на база видяното около мен, не казвам че в по целия дойч е така.

Ни тъ кандардисвам да емигрираш, но не умаловажавай труда и професиите на другите на база аз съм ИТ и взимам ехе.. олигофренско е.

Иначе и аз си искам в БГ дай боже по-скоро.

пп. не съм нареждач (за предвидливите) :D
 

Горе