Сектата на ковидитите

На Ковисектантите отговарям с това клипче
Бъди сигурен, че точно те никога няма да го отворят, защото може да чуят мнение, което да разклати бетонирания им от март месец страх.

Мен обаче силно ме гложди един въпрос: Какъв ще да е тоя вирус, който през лятото си взима отпуск? Според работния му график, май е начален учител. o_O
 
Бъди сигурен, че точно те никога няма да го отворят, защото може да чуят мнение, което да разклати бетонирания им от март месец страх.

Мен обаче силно ме гложди един въпрос: Какъв ще да е тоя вирус, който през лятото си взима отпуск? Според работния му график, май е начален учител. o_O
Това са гробарските подлог, не им обръщай внимание. Не им пука за никакви хора, пука им единствено да прокарват политиката на тиквата. Който май има празник днес :D
 
Бъди сигурен, че точно те никога няма да го отворят, защото може да чуят мнение, което да разклати бетонирания им от март месец страх.

Мен обаче силно ме гложди един въпрос: Какъв ще да е тоя вирус, който през лятото си взима отпуск? Според работния му график, май е начален учител. o_O
То и през деня си почива, а вечер се активизира, особено при високи децибели...
 
Бъди сигурен, че точно те никога няма да го отворят, защото може да чуят мнение, което да разклати бетонирания им от март месец страх.

Мен обаче силно ме гложди един въпрос: Какъв ще да е тоя вирус, който през лятото си взима отпуск? Според работния му график, май е начален учител. o_O
Лятото живее 90 мин, есента държи 24 часа. И е логично, нали? А за дискотеките си го карат на крак сладурите, та затова им хлопнаха кепенците.
 
Само че ако имаше класация по най-счупена икономика, сигурно щяха да са на последно място. И пак 600 човека на милион са 0.06%. Това е прашинка в сравнение с първоначалните заплахи дето се разнасяха. Спомнете си, че по първоначални прогнози испанския грип щеше да бледнее пред короната. То бяха едни калкулации - 1 заразява 2, 2 заразяват 4... и така за месец-два половината планета щеше да изгине. Ужас, паника, болест, страх, смърт. Е, минаха 8 месеца от тогава и само политиците и медиите още си живеят в техния балон.
Естествено, че икономиката на Швеция е пострадала колкото и на останалите страни. Страната се намира в Европа, в ЕС, а не на Марс и икономиките на всички страни са взаимосвързани.
За теб статистиката за умрелите са някакви весели цифрички, за други всеки загубен живот е загуба на една Вселена.
 
Естествено, че икономиката на Швеция е пострадала колкото и на останалите страни. Страната се намира в Европа, в ЕС, а не на Марс и икономиките на всички страни са взаимосвързани.
За теб статистиката за умрелите са някакви весели цифрички, за други всеки загубен живот е загуба на една Вселена.
Каква вселена бе. За 5000 години човешка цивилизация, никога на никой не му е пукало за човешкия живот, особено на политици, аристокрация и тн. С лека рака са жертвани милиони, в преследване на лични амбиции. Само за последните 10години колко хора умряха в арабската пролет, локалните конфликти и в Сирия. Милиони са. И това са жертви на пряка човешка намеса и прокарването на различни политики и налагането на интереси на различни държави. Да си мислиш, че на политик му пука за човешкия живот... Айде да не казвам...
 
@tipin, ти ако гледаш на икономиката от гледна точка на разните индекси като Dow Jones и подобни, излиза че всичко вече си е както преди. Ако обаче си собственик на ресторант и ти кажат че от утре преустановяваш бизнеса заради митичен вирус, последното нещо дето те интересува са борсовите индекси. Но за да сме на една вълна с теб ще кажа, че и мен всъщност не ме боли за бизнеса на хората, падам си малко психопат.

Когато гледаш статистики на умрели обаче също трябва да минеш в режим на психопат. Не може да се фокусираш върху всеки един индивид, сякаш е Вселена. До вчера не си се и замислял за такива неща и животът ти е бил розов, а днес само защото си чул по телевизията че вируса убил 25 хора, 25 Вселени, и леле майко. Тези 25 не ги сравнявай с кръгла 0, все едно никога преди не са умирали хора. Сравнявай това число с миналогодишни числа. Не можеш изведнъж да спреш хората да умират, само защото розовите ти очила са станали черни.
 
@tipin, ти ако гледаш на икономиката от гледна точка на разните индекси като Dow Jones и подобни, излиза че всичко вече си е както преди. Ако обаче си собственик на ресторант и ти кажат че от утре преустановяваш бизнеса заради митичен вирус, последното нещо дето те интересува са борсовите индекси. Но за да сме на една вълна с теб ще кажа, че и мен всъщност не ме боли за бизнеса на хората, падам си малко психопат.

Когато гледаш статистики на умрели обаче също трябва да минеш в режим на психопат. Не може да се фокусираш върху всеки един индивид, сякаш е Вселена. До вчера не си се и замислял за такива неща и животът ти е бил розов, а днес само защото си чул по телевизията че вируса убил 25 хора, 25 Вселени, и леле майко. Тези 25 не ги сравнявай с кръгла 0, все едно никога преди не са умирали хора. Сравнявай това число с миналогодишни числа. Не можеш изведнъж да спреш хората да умират, само защото розовите ти очила са станали черни.
Леле, не очаквах такова хубаво мнение да видя тука, че и така добре обосновано - все 1 аз съм го писал.
 
Леле, майко! Ще се окаже вярно, че компютърджиите са социопати.

Социопат е разновидност на психопат, човек, който има абнормално или патологично поведение в сферата на социалните взаимоотношения. В отношенията си с други хора той създава конфликтни ситуации и не се поучава от грешки или неприятни преживявания. Не проявява лоялност дори към близките си. Такъв индивид е неспособен на уважение и не спазва общоприетите норми на поведение. Социопатът никога не изпитва вина, тревога или разкаяние, тези чувства са му непознати, той се държи така, като че ли няма съвест, защото неговите понятия за критическо възприемане на поведението и за добро, и зло са силно изкривени.
Обикновено социопатите нямат стойностна система и се отнасят с пренебрежение към такава, както и към цената на човешкия живот.
 
А за дискотеките си го карат на крак сладурите, та затова им хлопнаха кепенците.
Е, това вече си е доста плашещо! Карат си го на крак - тц-тц-тц, баси ужаса, честно. Поне да умираха от раз, та да сме по-спокойни, а те си го карат на крак... Аз по-страшен вирус не знам да е имало в историята на човечеството. Прав беше комплексара Майтапчийски - "невиждана в човешката история ярост". Подмолно животно, па и подло.

By the way, при 90 минути/час и половина ("евала" на майка му на този, който е засичал време) вирусът по-малко заразен ли е? По-бавен и мързелив, по-човечен ли става? Предвид по-масовото струпване на хора през лятото (протести, курорти, живот), за 90 минути вирусТа би трябвало да заразява същия брой хора като през пролетта и есента, не е ли така? През лятото не носехме маски, тоест по-уязвими сме били, а имахме спад в броя на заразените. Опасна болест, наистина. Няма никаква логика в поведението ѝ.

И никой от сектата не отговори на въпроса: какъв процент от положителните проби за деня са новозаразени и колко са ре-тест? Аз мисля, че поне половината дневни бройки са повторни тестове, ако не и повече.

И кой дебилен мисирко измисли абсурдния термин "анти-рекорд" - те такова животно като анти-рекорд нема, поне не в смисъла, който мисир-медиите влагат.
 
Леле, ами ако вметката ми за психопатското мислене се е сторила толкова интересна и непозната за поне двама в тази тема, то това показва че подобно мисловно упражнение е далече от мислите на предприемачите дори, какво остава за обикновените хора. То със сигурност е, но мисля че всеки трябва поне да се опита да си представи как това се случва в главите на управляващите. Компютърджийте вълците ги яли. Управляващите са психопати и няма как да не бъдат такива. Това да знаеш че съдбата на милиони хора зависи от решенията ти... ако си такъв дето да мисли за всеки човек като Вселена, ти ще се парализираш при вида на първия измъчен дето срещнеш. То е огромен психически товар, освен ако не ти пука. Затова на управляващите грам не им пука за съдбата на отделния индивид, те гледат нещата като общо цяло. И естествено колкото повече власт имат, толкова по-общо гледат на народа. Предполагам в един момент властимащия спира да се пита дали води народа към по-добро или по-лошо от гледната точка на народа, вместо това го води в посока която той смята че е за добро. Докато на народа в един момент му писне и почне да протестира. Това предполагам би предизвикало нещо като омраза към народа... или поне със сигурност няма да е любов. Сега при ковид ситуацията по-големия проблем е, че изглежда управниците (психопатите) на много държави си комуникират лично един с друг, станали са управляваща глутница от психопати. То още в началото на короната беше супер странна тази невероятна загриженост към здраветно на всеки от нас.... това просто противоречи на всякаква психопатска логика.
 
Към двамата умници: докато не ви дойде до главата няма да се успокоите. Дано не се случи. Не мога да разбера от страх ли постоянно отстоявате позиция. Може и да сте напълнили гащите. Нормално, човек, който го е страх е да коментира разпалено. Спорите за смърт. Тъпо, селско и грозно е. Ми имам си мнение и няма да ми се промени. Пък вие си пишете тъпотиите.
 
Ей сега намерих малко време да прочета постовете на игнорираните. Жалка работа и нула прогрес. Ретарнандито все още си бленува някакви бройки "ре-тест", за които 100 пъти се повтори преди 2 месеца, че НЕ ВЛИЗАТ В ЧИСЛОТО на НОВОЗАРАЗЕНИ. Пък и няма как да влизат, като после ще има солидно разминаване в бройките, ма кой да мисли. :hankey:
Отделно, че който влиза по-често в интернет знае, че вече в доста от случаите БЕЗ ТЕСТ хората излизат на улицата, ако нямат симптоми, след изтичането на карантината.

Иначе от логореята на AseasRoa само прочетох и разбрах, че лидерите на всички държави заедно кроят заговор, за да затворят държавите си. :D Ако правилно съм разбрал, да вярваш в нещо подобно граничи с пълна дебилщина, но дано се бъркам...
 
Последно редактирано:
Ретарнандито все още си бленува някакви бройки "ре-тест", за които 100 пъти се повтори преди 2 месеца, че НЕ ВЛИЗАТ В ЧИСЛОТО на НОВОЗАРАЗЕНИ. Пък и няма как да влизат, като после ще има солидно разминаване в бройките, ма кой да мисли.
Може ли линк към поне едно от 100-те повторения, щото аз не намирам нищо. Мерси!

Относно бройките - преди малко в новините на нова показаха репортаж за жена, осъдила РЗИ за наложена карантина при един положителен и един отрицателен тест. Оказва се, че това е масова практика и вече са заведени много дела. Отговорът на РЗИ обаче буди недоумение, а той е: " ако ще 5 отрицателни теста да имате, под внимание се взима само положителният". Ми няма как да им вярвам на цифрите при тоя маниер на работа.
По-интересното е, че в сайта на нова ги има всички останали бълвочи от емисията, но точно този репортаж го няма. Ще изчакаме малко, може и да го качат.

Относно Швеция:
 
Видимо ковидидиотите вземта превес за съжаление. Гледам по-горе некви сметки някой беше правил, сега да сметна аз нещо. В Англия съм от 2 години ипочти от началото работя в Теско ( предполагам има хора който знаят какво е това ето и снимка за да придобиете идея за мащаба на мястото )

TescoFradleyPark-kd08664ab-me.jpg

Да започнем с малката сметка. Имам 15 пряко подчинени служители само на една смяна. Всеки от тях контактува извън работно си време с минимум 3ма други това прави 45 контакта от началото на драмата няма нито един заразен или болен камо ли някой умрял от корона вирус. Имах един временно назначен с положител тест, но така и не се разболя милия ама го набиха в статистиката.
Така сега да увеличим мащаба в самия склад работят 400 човека на смяна. Работи се на 3 смени това прави 1200 на денонощие. Всеки от тях отнов има контакти минимум с 3ма други всеки ден отиваме на 3600 на денонощие(това само в рамките на семейството и работното място). През всичките ковид месеци до момента в целия персонл няма случай на болен или умрял от корона вирус. Има няколко десетки положителни теста без никакви симптоми и след карантина хората си се върнаха на работа.
Да не забраяме също членовете на семействата ни също ходят на работа или на училище. В училищите на сина ми нямата нито един положителен тест до момента на дете или случжител. Жена ми работи в Care Home (старческите домове тук) уж с най-рисковите за заразяване хора и нямат никой с положителен тест.

Но останах доста учуден от количеството глупави хора населявaщи форума. Разбирам, че сега ще се появи някой с болната или починала от К-19 сестра на баба му която е втора братовчедка на доведения му чичо от третия брак на втората жена на брата на майка му. Обаче това си е лична драма и не ме касае...
 
Последно редактирано:
Видимо ковидидиотите вземта превес за съжаление. Гледам по-горе некви сметки някой беше правил, сега да сметна аз нещо. В Англия съм от 2 години ипочти от началото работя в Теско ( предполагам има хора който знаят какво е това ето и снимка за да придобиете идея за мащаба на мястото )

Виж файлът 20204

Да започнем с малката сметка. Имам 15 пряко подчинени служители само на една смяна. Всеки от тях контактува извън работно си време с минимум 3ма други това прави 45 контакта от началото на драмата няма нито един заразен или болен камо ли някой умрял от корона вирус. Имах един временно назначен с положител тест, но така и не се разболя милия ама го набиха в статистиката.
Така сега да увеличим мащаба в самия склад работят 400 човека на смяна. Работи се на 3 смени това прави 1200 на денонощие. Всеки от тях отнов има контакти минимум с 3ма други всеки ден отиваме на 3600 на денонощие(това само в рамките на семейството и работното място). През всичките ковид месеци до момента в целия персонл няма случай на болен или умрял от корона вирус. Има няколко десетки положителни теста без никакви симптоми и след карантина хората си се върнаха на работа.
Да не забраяме също членовете на семействата ни също ходят на работа или на училище. В училищите на сина ми нямата нито един положителен тест до момента на дете или случжител. Жена ми работи в Care Home (старческите домове тук) уж с най-рисковите за заразяване хора и нямат никой с положителен тест.

Но останах доста учуден от количеството глупави хора населявящи форума. Разбирам, че сега ще се появи някой със болната или починала от К-19 сетра на баба му която е втора братовчедка на доведения му чичо от третия брак на втората жена на брата на майка му. Обаче това си е лична драма и не ме касае...
Аз също съм против мерките, но примера ти в коментара също е тъп и личен. Говорим за 5-10 процента заразени със симптоми, това е сравнително малко на база милиони. Нормално е да не познаваш болни :) Аз също не подкрепям носене на маска и затварянето на бизнеса, че лъжат с бройките е почти сигурно, но все пак да бъдем реалисти, това, че не познаваш никого от тези 5 процента болни на 50милиона не доказва нищо :Д
 
Гледам по-горе некви сметки някой беше правил, сега да сметна аз нещо.
Сметките обаче все повече ще ни излизат грешни. Реално погледнато, по официална статистика умрелите вече са 3, 4, 5, 6 пъти повече от умрелите от грип през предишни години. Зависи от региона. Примерно ако преди се е казвало, че в US са умирали по 40 хиляди хора на година, сега са 240, това е 6 пъти повече. Това не е хубаво, но само и единствено ако е истина!

Вярващите в короната трябва да знаят, че невярващите не са против всички мерки само защото не им пука кой от какво ще мре и заради младостта си се смятат за неприкосновени. Разликата е в това, което виждат едната и другата група докато гледат новините. Вярващите приемат всичко за чиста монета, невярващите подлагат твърденията на съмнения. Даже още по-добре да заменим "короната" с "новини". Вярващите вярват в новините, невярващите не.

При това положение невярващите ще търсим всякакви доказателства, че всичко това е конспирация, че числата са фалшиви и искат да ни заробят. Разликата обаче с други конспирации е, че тази има гигантски, колосални размери. Хората дето нормално си вярват в конспирации са една малка групичка, някои от тях вярват в много идиотски неща. Когато обаче и леля ти Гинче от съседния вход почне да твърди, че има нещо гнило в цялата работа, то най-вероятно има.

Ще дам едно сравнение от света на финансите. Там както всеки знае, има балони. Един балони се надува когато актива придобие много популярност и се спуква. И се казва така - когато и таксиджията започне да ти предлага да инвестираш в даден актив, значи е време балона да се спука. С други думи, таксиджията е индикатор за това че балонът не само съществува, а е време за продаване. По същата логика когато леля ти Гинче говори за конспирация, това е индикатор че конспирацията е вярна.

Аз съм го казвал и преди, ако народите бяха толкова уплашени от въпросния вирус, сами щяха да си нахлузват маските и да се крият по дупките от страх. Не го правят защото по-голямата част от тях виждат, че има нещо гнило, че новините са фалшиви, че статистиките са стъкмистики.

Проблема дори е по-голям ако се погледне през очите на невярващите. Ако вярващите са прави, ще си отидат много възрастни хора малко по-рано отколкото иначе биха си отишли. Ако невярващите са прави, значи всички (включително и вярващите) ни очакват много много ограничения на свободите. В историята много мъже са жертвали живота си за свобода.
 

Горе