Сектата на ковидитите

Никога няма да се оправим, защото ние сме си такива. Влизам в аптеката в 12.30 часа да си взема нещо и вътре 3 едвам ходещи баби и един дядо напира да ме предрежда - бута се в мен с маска под носа. Не издържах и се развиках защо влизат извън коридора си - спешна нужда имат ли? А бабата ми вика, че ще си влиза когато си иска и не й пука дали има Ковид или не.
Аптекарите вместо да ме защитят ми направиха забележка, че между 13.30-16.30 часа и 8-10 сутринта пускали и млади хора, нямало проблем.
Обясних им, че аз СПАЗВАМ заповедта, въпреки, че не ми допада, а те вдигнапа рамене и ми казаха, че това е аптека и трябва да говоря по-тихо. Исках да викна полиция, но се отказах, защото много бързах.
А после се чудим защо сме на тоя хал. И все властта виновна...
Аз не разбрах какво точно те е разгневило? Отказаха ли да те обслужат, или се уплаши, че ще заразиш "цвета на нацията" с коронавирус? Или пък че те ще те заразят? Или че не се спазват правилата?
Теди, когато са абсурдни, правилата обикновено са практически неприложими.
Вчера бяха на погребение, един дядо на 96г. ми направи страхотно впечатление. Не само, че беше активен и пъргав като пружинка, но и духът му беше по-млад от твоя. Човекът каза горе-долу следното: и това ще го изкараме, голяма работа. :)
 
Тя властта трябваше да предвиди манталитета на нашите пенсионери. Вчера, късния след обяд влизам в кварталния магазин, пълно с баби и дядовци, опашка.... Викам на магазинерката - какво става тука бе, тея хора на средна възраст 130 години защото са тук по това време, да ги чакам и тях!? Не ги ли е страх от Кови? Еми не, вика, тея са от безсмъртните,! От както въведоха коридорите, една групичка, почнаха нарочно да идват по всяко друго време, но не и във времето, което трябва :) Кажеш ли им нещо, почва панаира .... :D Иначе с маски и гледат свирепо, да не би да им кажеш нещо....

Ама нормално, ако мерките бяха препоръчителни, отношението щеше да е друго.... Като се знам, ако бях 30 години по-дърт, сигурно и аз щях да съм на опашката :)

Подчертавам че проблема ми беше с опашката, не с това, че не си спазват коридорите. Всеки сам носи отговорност за себе си....
 
  • Like
Реакции: Ril
Нанди, преди да си написала още някоя глупост ще ти кажа, че бях в пряк контакт 10 мин преди това с болен от Ковид. И й го казах на бабката, а тя не се трогна - също както ти. Повярвай ми - не искаш да знаеш колко е коварна болестта и колко е дълга! На най-големия си враг...ако имам такъв...не му го пожелавам!

Та правилата са приложими за културните хора, които са 20 процента вече...Затова няма да има оправия тук.
 
Повярвай ми - не искаш да знаеш колко е коварна болестта и колко е дълга! На най-големия си враг...ако имам такъв...не му го пожелавам!
Вярвам ти, но тя е такава за по-малкия процент от хората. Аз вече познавам няколко, които са го изкарали (имат положителен ПСР тест) само със загуба на обоняние. Не че не е проблем, просто на фона на по-тежките симптоми е песен.

И пак не разбирам какъв точно ти е бил проблемът? Това, че ще заразиш именно стари, а не по-млади от 65+ хора? Опашката? Ми такива има при всяка грипна епидемия в аптеките. Явно е неспазването на абсурдните заповеди, които по формата си се оказаха пожелателни.
И мен ме дразни това, че всеки мангал (независимо от кой етнос) в тая държава ми натрапва гнусната си чалга по всяко време на денонощието, че кучета ми пречат да спя, че ходят и си хвърлят боклуците по улицата, при положение, че до всяка къща има кофа за боклук. Тва е положението. Правилата и законите в България са с пожелателен характер.
 
Никога няма да се оправим, защото ние сме си такива. Влизам в аптеката в 12.30 часа да си взема нещо и вътре 3 едвам ходещи баби и един дядо напира да ме предрежда - бута се в мен с маска под носа. Не издържах и се развиках защо влизат извън коридора си - спешна нужда имат ли? А бабата ми вика, че ще си влиза когато си иска и не й пука дали има Ковид или не.
Аптекарите вместо да ме защитят ми направиха забележка, че между 13.30-16.30 часа и 8-10 сутринта пускали и млади хора, нямало проблем.
Обясних им, че аз СПАЗВАМ заповедта, въпреки, че не ми допада, а те вдигнапа рамене и ми казаха, че това е аптека и трябва да говоря по-тихо. Исках да викна полиция, но се отказах, защото много бързах.
А после се чудим защо сме на тоя хал. И все властта виновна...
Това със зелените коридори и малоумица, не знам има ли човек който да не го потвърждава. Предния път беше поносимо, защото беше в зората на епидемията, не се знаеше много за механиката на вируса, а и беше само 2 часа в които работещите обикновено са на работа, сега за аптеките е практически 50% от времето им на работа, а това, че някой не е над 65, не означава, че не е болен.

От 3-4 дена се каня да ида до кварталната за витамини, за щастие, не е за лекарства, мога и без тях, които си ги пия от години, че ми намаляха, ами като почна в 10 работа, преди това не може, защото мерки. Няма да ставам в 7 часа сабахлем, специално, за да не разваля рахата на някой вкиснат старец, който има възможност да отиде по всяко време на денонощието. Изляза към 1-1:15 в обедна, като огладнея, докато изляза и да стигна, то ще стане 1:30, ще ме върнат. В 7 часа, като свърша работа, те затворили. Ебал съм ти и малоумието. Майките с бебета не им ли трябва аптека. Хронично болни млади няма ли... Точно пък в аптеката никой не влиза за кеф, да си губи времето... За хранителните магазини - как да е, ама ...

Не занам, как не протестират по-сериозно собствениците на магазини. Аз ако имах такъв обект, демонстративно щях да го затварям в тези периоди. Да подържам персонал, осветление, отопление и т.н, за да не може 70% от клиентите да не могат да пазаруват в 50% от времето. Това си е спад 35% от оборота, както и да го погледнеш.

Вместо да направят реални мерки, правят бутафория, ама както казваш, масата е проста на гъз и не осъзнава какво трябва да се направи. Когато имаше мерки - мрънкаха. Сега мрънкат, че измирали хората. Ами това е... Ти виж в темата какво е, където са събрани умни хора.. Смятай, както става извън тази среда...
 
Предусещам закрепване на смъртните случаи през следващите дни под 100, а защо не и магическо намаляване до под 50 през следващите седмици. Заради тази новина:


Това нещо е пристигнало в големи количества на 29 октомври и изглежда е било изпробвано още преди това. Не казвам, че с това лекарство е извършван геноцид, но нека видим какво ще стане.
 
Вместо да направят реални мерки, правят бутафория, ама както казваш, масата е проста на гъз и не осъзнава какво трябва да се направи. Когато имаше мерки - мрънкаха. Сега мрънкат, че измирали хората. Ами това е...
Всичко което виждам е, че ти си започнал да мрънкаш от полумерки, а искаш да ги направят цели мерки :D
 
Нанди, преди да си написала още някоя глупост ще ти кажа, че бях в пряк контакт 10 мин преди това с болен от Ковид. И й го казах на бабката, а тя не се трогна - също както ти. Повярвай ми - не искаш да знаеш колко е коварна болестта и колко е дълга! На най-големия си враг...ако имам такъв...не му го пожелавам!

Та правилата са приложими за културните хора, които са 20 процента вече...Затова няма да има оправия тук.

Ти като си по мерките, поне вземи ги научи.

Тия над 65г. могат да ходят когато си искат, тия под 65г. се съобразяват времево.
И след като си имал контакт с ковидял подлежиш на карантина, а не да обикаляш по аптеките да плашиш бабетата.
 
Последно редактирано:
Ти като си по мерките, поне вземи ги научи.

Тия над 65г. могат да ходят когато си искат, тия под 65г. се съобразяват времево.
И след като си имал контакт с ковидял подлежиш на карантина, а не да обикаляш по аптеките да плашиш бабетата.
Нещастник, когато ти дойде до главата друга песен ще запееш. И си в огромна грешка за това, че възрастните могат да щъкат. Да, имах контакт с две маски и на разстояние 3 метра. И взимах лекарство за този човек във времевия интервал, който е за мен. Тъпак смотан!
 
Нещастник, когато ти дойде до главата друга песен ще запееш. И си в огромна грешка за това, че възрастните могат да щъкат. Да, имах контакт с две маски и на разстояние 3 метра. И взимах лекарство за този човек във времевия интервал, който е за мен. Тъпак смотан!

Ххаха, поизнерви са маскето.

Чети, могат да си щъкат, ти не можеш в конкретните часове.
15. Магазините за хранителни стоки организират работата си, като не допускат лица под 65-годишна възраст в съответните обекти в часовете между 13.30 и 16.30 часа. В посочените часове се допускат само лица на и над 65-годишна възраст

16. Аптеките организират работата си, като не допускат лица под 65-годишна възраст в съответните обекти в часовете между 8.00 и 10.00 часа и 13.30 и 16.30 ч. В посочените часове се допускат само лица на и над 65-годишна възраст.
Т.е. специален времеви интервал за маскета като тебе НЯМА.

Ти сам се похвали, че си заплашил бабето, че си контактен, колко чифта гащи носиш НИ е интересна тема.

В две изречения са описа. Мерси :D
 
Последно редактирано:
Никога няма да се оправим, защото ние сме си такива. Влизам в аптеката в 12.30 часа да си взема нещо и вътре 3 едвам ходещи баби и един дядо напира да ме предрежда - бута се в мен с маска под носа. Не издържах и се развиках защо влизат извън коридора си - спешна нужда имат ли? А бабата ми вика, че ще си влиза когато си иска и не й пука дали има Ковид или не.
Аптекарите вместо да ме защитят ми направиха забележка, че между 13.30-16.30 часа и 8-10 сутринта пускали и млади хора, нямало проблем.
Обясних им, че аз СПАЗВАМ заповедта, въпреки, че не ми допада, а те вдигнапа рамене и ми казаха, че това е аптека и трябва да говоря по-тихо. Исках да викна полиция, но се отказах, защото много бързах.
А после се чудим защо сме на тоя хал. И все властта виновна...
Да, батенце прав си. Заради олигофрени сме на този хал. Викащи полиция щото дядото ще ги предреди и не бил в коридора си... Боже колко мъка има по тоя свят....
 
Ххаха, поизнерви са маскето.

Чети, могат да си щъкат, ти не можеш в конкретните часове.



Т.е. специален времеви интервал за маскета като тебе НЯМА.

Ти сам се похвали, че си заплашил бабето, че си контактен, колко чифта гащи носиш НИ е интересна тема.

В две изречения са описа. Мерси :D
Ти си тъп педал. Да, с маска съм в магазина и аптеката. Да, без маска съм навън. А ти, който се ебаваш с нещастието на хората си едно нищо.
 
Да, батенце прав си. Заради олигофрени сме на този хал. Викащи полиция щото дядото ще ги предреди и не бил в коридора си... Боже колко мъка има по тоя свят....
Абе, глупендер, да му се бях изкихал в лицето тогава. Смотаняк скапан.
 
Ти си тъп педал. Да, с маска съм в магазина и аптеката. Да, без маска съм навън. А ти, който се ебаваш с нещастието на хората си едно нищо.

Ей, герой на новото време, казах, че не познаваш мерките, а си отлявен защитник на същите. Плашиш бабета щото некой дедо те бил прередил. Ти си по опасен за обществото и от ковидято. Посочи мои пост, с който се ебавам с нещастието на хората? По принцип се ебавам само нещастници, някой се усещат на време, други продължават да ме цитират неправилно. Тъп съм да, ма не съм чак толко модерен за педалство.

Поне кажи схвана ли мерките? :D
 
Теди, истеричен си.

Допускам, че твой близък е зле и затова си изнервен. Надявам се да оздраве - напълно и бързо. Притеснението обаче не трябва да те заслепява. Мерките са не само неефективни, но и неадекватни. Единствено объркват и без това объркания ни живот в момента.
Сега е нужна стройна и работеща здравна система, а не глупости, с които едни хора се настройват срещу други.
 
  • Like
Реакции: Ril
Ей, герой на новото време, казах, че не познаваш мерките, а си отлявен защитник на същите. Плашиш бабета щото некой дедо те бил прередил. Ти си по опасен за обществото и от ковидято. Посочи мои пост, с който се ебавам с нещастието на хората? По принцип се ебавам само нещастници, някой се усещат на време, други продължават да ме цитират неправилно. Тъп съм да, ма не съм чак толко модерен за педалство.

Поне кажи схвана ли мерките? :D
Схванах, че хора като теб затъпяват всеки изминал ден.
 
Теди, истеричен си.

Допускам, че твой близък е зле и затова си изнервен. Надявам се да оздраве - напълно и бързо. Притеснението обаче не трябва да те заслепява. Мерките са не само неефективни, но и неадекватни. Единствено объркват и без това объркания ни живот в момента.
Сега е нужна стройна и работеща здравна система, а не глупости, с които едни хора се настройват срещу други.
Намерил кой да го каже - жената, която се кефи на Мангъров и гласува за БКП. И тази, която каза, че било някакво си грипче. И такива като теб,с твоето изкривено мислене, дето докараха тоя ад над България - човек не смее да се разболее, щото няма да го приемат в болница.
 
Намерил кой да го каже - жената, която се кефи на Мангъров и гласува за БКП. И тази, която каза, че било някакво си грипче. И такива като теб,с твоето изкривено мислене, дето докараха тоя ад над България - човек не смее да се разболее, щото няма да го приемат в болница.
Я се успокой бе, откачалка. Тоя ад, както му викаш, го докара Борисов, който така яростно защитаваше...
 
Я се успокой бе, откачалка. Тоя ад, както му викаш, го докара Борисов, който така яростно защитаваше...
Да, сега искам да си подаде оставката и да те заключат комунистите! Много ще ми е кеф!
 

Горе