Сектата на ковидитите

Какъв вирус има? Медийна пропаганда - това е грипче.....

Казвам, че сега вече го има. Когато не вярвахме, имаше защо. Извинете, че не се вързахме на графиките с броя на починалите в Италия и снимките на камиони, возещи трупове през нощта.

Доста противоречива остава обаче и официалната информация. Май ще се окаже, че младите и здравите падат като круши, докато хроничните го карат и се оправят. Днес чух за още двама починали, които са били в добро здраве, но чух и за човек на хемодиализа, който е минал само със загуба на обоняние. Чудна работа...
 
Казвам, че сега вече го има. Когато не вярвахме, имаше защо. Извинете, че не се вързахме на графиките с броя на починалите в Италия и снимките на камиони, возещи трупове през нощта.

Доста противоречива остава обаче и официалната информация. Май ще се окаже, че младите и здравите падат като круши, докато хроничните го карат и се оправят. Днес чух за още двама починали, които са били в добро здраве, но чух и за човек на хемодиализа, който е минал само със загуба на обоняние. Чудна работа...
Значи преди беше измислица, сега вече не е. Преди не си вярвала на графиката на италианците, сега като почва ръст при нас - почваш да вярваш.... Прилича малко на Мая Манолова, която преди да се разболее палеше маските, след това лекичко промени мнението си. Аз и преди ви казах - едно е да гледаш цифрички пред компа на умрелите и да се смееш , как тъпаците носят маски , друго е 1 от числата да ти е близък. Дано никой не го разбира.
 
Май ще се окаже, че младите и здравите падат като круши, докато хроничните го карат и се оправят. Днес чух за още двама починали, които са били в добро здраве, но чух и за човек на хемодиализа, който е минал само със загуба на обоняние. Чудна работа...
Има и един дядо дето скочил през прозореца. Какво кара човек да скочи от високо? Не ще да е тежкото му състояние, което не му позволява да се надигне от смъртното легло... най би било тежкото му психично състояние на крайно психиран пациент. А щом пациента е психиран, представете си докторите. И каква работа би свършил един психиран доктор... да я наречем лична услуга на Фаучи.

Ето малко за интубацията, че се поразтърсих:

Какво намираме тук?
Над 70% от поставените на апаратна вентилация умират, а това е задача с много неизвестни за лекарите не само у нас, но и по света.
"Не мога да обясня защо това се случва, но в факт - допълва д-р Хубенова. - Пациентите, които побързаме да интубираме, в повечето случаи ги губим. В началото ни бяха раздали медицински правилници, според които трябваше да ги поставяме на изкуствено дишане още в начален стадий, за да не се стигне до по-сериозни усложнения. Опитът ни показа обаче, че това не е правилно... Вече изчакваме до последния момент.
Какво имаме тук. Значи губим 70% от интубираните дето са в начален стадий, а очакваме да спасим други дето са в малко по-тежко състояние??? Не би трябвало да е толкова далече от акъла, че щом почти здрави хора мрат в такъв голям процент от тази процедура, то процедурата е универсално убийствена за всички, и че това е оръжие. Не са го тествали на напълни здрави това, но що ли съм убеден, че смъртността би била поне 50%. И този метод се използва за какво... за спасяване на животи??? WTF! Може да е инструмент за временно закрепване на човек с неработеща диафрагма поради сериозна травма и чист бял дроб, но очевидно е машина за изтезания и в крайна сметка - убиване за хора на които мускулите им работят нормално.
 
Въпроса дето ми стои на мен от месеци обаче е - не са ли тия машини в този случай оръжия за убиване?
Имаш ли медицинско образование, та се опитваш да пропагандираш нещо, като немедицинско (предполагам) лице?
Гледам ти и следващата мозъчна полюция и съм ей така: :oops:. Не се излагай, опитвайки се да се търсиш под вола теле.
 
Имаш ли медицинско образование, та се опитваш да пропагандираш нещо, като немедицинско (предполагам) лице?
Гледам ти и следващата мозъчна полюция и съм ей така: :oops:. Не се излагай, опитвайки се да се търсиш под вола теле.
Тоя Асенчо прави сметка кой как е умрял. Толкова е жалко това! То не е падение, то е тежка издънка. А Нандито разбрала, че имало вирус. Ха ха ха, то половин България заразена!
 
Имаш ли медицинско образование, та се опитваш да пропагандираш нещо, като немедицинско (предполагам) лице?
Гледам ти и следващата мозъчна полюция и съм ей така: :oops:. Не се излагай, опитвайки се да се търсиш под вола теле.
А па тоя па! Муньо, лекари го твърдят това. Асенчо само дава линк към тяхното мнение.

И това беше казано още пролетта от доста експерти - пулмолози.
 
Това със заключването мнооого закъсня. То вече май няма смисъл от него. Правителството ни се издъни яко тоя път и ще си сърбат надробеното. ГЕРБ твърдо си заминават и ни чака червена лавина. Ама искам след това никой да не се оплаква!
 
А Нандито разбрала, че имало вирус. Ха ха ха, то половин България заразена!
Нандито на медийна пропаганда не вЕрва. Вече имам и близък болен. Добре, че съм пушач. :)
 
Това със заключването мнооого закъсня.
Теди, това НЕ РАБОТИ!!!
Пълен абсурд - ще затворят магазини, които са много малко посещавани и има как да се организира поединично влизане, но ще оставят тия, в които винаги има повече хора - магазините и аптеките.

В същото време хората ще се гъчкат в обществен транспорт и ще си обменят флуиди. По-малко вероятно е да те заразят в мебелен магазин, отколкото в кварталната бакалия.
 
А кое работи? Да умира народа ли? Хайде дай идея, как да се измъкнем?
Ма ти сериозно ли мислиш, че като затвори магазина за козметика в Павликени и хората ще спрат да умират? Ти си плашещо наивен човек, ако наистина мислиш така.

Ето ти експерт, който ти казва защо умират хората у нас. Направи си труда, отдели 15 минути да чуеш истински експерт, а не коремен хирург.
Жокер: не е заради неспазване на "мерките". ;)

п.с. забравих да пусна линка :)

 
Ма ти сериозно ли мислиш, че като затвори магазина за козметика в Павликени и хората ще спрат да умират? Ти си плашещо наивен човек, ако наистина мислиш така.

Ето ти експерт, който ти казва защо умират хората у нас. Направи си труда, отдели 15 минути да чуеш истински експерт, а не коремен хирург.
Жокер: не е заради неспазване на "мерките". ;)

п.с. забравих да пусна линка :)

Абе нищо не смятам, дай решение. Все едно си министър-председател. Давай де!
 
20 Човека ми се обадиха да ме питат какво да правят... Няколко откровено си реваха, защото резервите заминаха предния път, а заради намаленото потребление нови няма. Голяма част се надяваха декември да възстановят малко, но няма да се случи...

Мисля че Виденовата зима ще ни се види като леко есенно захлаждане, спрямо това, което предстои..
 
Викам да проверя tedkata на какво отговаря толкова разпалено, па то ... шарлатандито. Гледах я женицата и изобщо не казва ЗАЩО умират хората, а казва защо според нея се случва това. Т.е. не слага никаква отговорност зад думите си и натъртва на два пъти, че това е лично нейно мнение.

Иначе ти като стоиш при котките, слагаш ли си маска, понеже тя казва, че е хубаво да се слага? :D

Един друг гуру пролетта/лятото и той даде експертна прогноза за отшумяването:
Опасенията от втора вълна на коронавирус през есента са напразни
 
Последно редактирано:
А па тоя па! Муньо, лекари го твърдят това. Асенчо само дава линк към тяхното мнение.

И това беше казано още пролетта от доста експерти - пулмолози.
Той не чете какво пише в статията, камо ли да анализира написаното в нея :)

А това за затварянията вече е доказано, че не работи. Да обясня как. Ето списък с локдауните в различните държави: https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_lockdowns Доста държави вече са в локдаун от седмици. Да видим какво се случва със статистиките им. Щом е локдаун, очакваме намаляване на случаите, нали така?

Белгия, затворени от 2 Ноември:
1606157375946.png
Браво, много добре, само напред и надолу, чудесно се справяте! Мерките са подействали на мига... или графиката си е била тръгнала надолу и преди това.

Чехия, затворени от 22 Октомври:
1606157484229.png
Колебливо начало, но все пак успех. Браво!

Франсетата, затворени от 30 Октомври:
1606157581466.png
Вуле ву куше авек Ковид! Няма 10 дена и Короната е тръгнала да се маха.

Австрия, затворени на 3 Ноември:
1606157664449.png
Ееей, чакай малко... 20 дена и още нищо... да викаме ли Арнолд да го терминира тоя Ковид?

Дойчландия, поробени от 2 Ноември:
1606157849524.png
Хайл Корона! 20 дена няма спад. Изгинаха арийците :(

Гръците от 3 Ноември им прилагат натиск, оня ден се хвалиха че имат нов рекорд на умрели:
1606158069512.png
Никаква промяна и при тях.

Англичаните от 5 Ноември:
1606158629459.png
Нотинг. Или май се задава някъв спад, ама за всеки случай викнете доктор Хаус да помага.

България, няма затваряния, даже вчера като се разходих около НДК беше лудница от хора:
1606158261860.png
Няма локдаун, обаче графиката 1:1 с други дето имат локдаун. Глей кво нещо само, сигурно ракията ни пази.

И така. Всички тия държави са затворени по почти едно и също време. Ако локдауните действаха, трябваше всички държави с локдаун да отчитаха резки намалявания на случаите след около седмица (както Белгия), а тези без - неспирно увеличаване. Аз обаче виждам намаляване само в 3 от 7 държави. Просто не намирам логична закономерност.

Но всички тия графики настрана. Все още от чумата на 21 век досега са съобщени за умрели (по-скоро убити) само 0.01788% :rolleyes: Стари и изпочупени хора. При напълно изчезнал сезонен грип. Къде са чувалите???
 
Ама как си нагаждаш думичката "локдаун" според своите разбирания. :D
За мерките по другите държави няма да търся, понеже нямам колкото твоето време, ама сърчнах първата, която си "разнищил" - Австрия. Ми какъв "локдаун" въобще? Фризьорски студия, маникюри - бачкат, училищата и детските градини, които се смятат за инкубатори - работят под пълна пара.

Това, че са затворили ресторантите и фитнесите, далеч не е "локдаун".
 
Дори и да задържи нещата на платото, вместо да имаме експоненциален растеж, успехът за мерките би бил пълен.

Както се вижда, навсякъде има задържане и спад във заболеваемостта, и да ти напомня само, че повечето от цитираните държави не са преминали към онлайн обучение, които за мен означава, че целия локдаун е напразен. Тия деца отиват на училище, обменят вируса, родителите ходят да ги взимат, обменят вируса и т.н. Колкото по-строг е локдауна, толкова по-добре и по-кратко ще трае.
 
Локдаун направиха Китай и Япония. Другите държави са като нашите тарикати - маски под носа или направо без щото сме безсмъртни.

Сега като опря ножа до кокала може и да дойде акъла ама....
 
Ама как си нагаждаш думичката "локдаун" според своите разбирания. :D
За мерките по другите държави няма да търся, понеже нямам колкото твоето време, ама сърчнах първата, която си "разнищил" - Австрия. Ми какъв "локдаун" въобще? Фризьорски студия, маникюри - бачкат, училищата и детските градини, които се смятат за инкубатори - работят под пълна пара.

Това, че са затворили ресторантите и фитнесите, далеч не е "локдаун".
Много точно. Днеска Цветанка Ризова много се изложи, като коментираше “локдаун” с някакъв лекар, който беше на гости в предаването ѝ, а после и в новините бяха написали заглавие от рода на “пълен локдаун от петък”. А реално просто изпращат учениците в грипна ваканция + затварят кръчмите и фитнесите + разни магазинчета ще трябва да работят с доставка. Чудо невиждано. Край, живота свърши... Какво ще правим, ако не можем да врътнем по един кючек в Плаза, докато Коцето дърпа линийки от сцената, докато уж пее.... Освен да си теглим въжето, друго не виждам... Лъжат ни братя, взеха ни най-милото... Сега няма къде да запиваме...
 
20 Човека ми се обадиха да ме питат какво да правят... Няколко откровено си реваха, защото резервите заминаха предния път, а заради намаленото потребление нови няма. Голяма част се надяваха декември да възстановят малко, но няма да се случи...

Мисля че Виденовата зима ще ни се види като леко есенно захлаждане, спрямо това, което предстои..
Кажи им че няма ковид и всичко е медийна пропаганда.
Когато ти кашля из офиса ти , нали не мислеше за тия 20 човека - защо си се загрижил сега ? Цялата зараза се развива защото има хора дето не спазват правилата - сега било тежко... еми тежко ще е.
 

Горе