Сектата на ковидитите

В Япония никой не брои заразените, сам пусна статията, където се казва това. Какви заразени да има, като никой не ги търси. Кога ще разбереш, че вируса не се спира с никакви мерки, само се забавя.... Това и котките на НаНдито го разбраха вече, само ти и Камен тъпото се пънете....
И като се забавя това не е ли по добре да не се претъпкват болниците ? Само идиот може да иска бързо проболедуване за да измрат маса народ натъпкани в болници дето нямат достатъчно персонал и легла. Не стаден имунитет , стаден идиотизъм.....

Мангъра :


Ето и пример за безмозъчно създание като вас което не вярва във вируса докато не го изкара. После естествено друго приказва (не е в рискова група)
 
Еее, най-после започнахме с научни изследвания и факти. Фейсбук групата на жк. Люлин е престижен медицински журнал. Щом там го пише, значи е така.
clap2.gif
clap2.gif
clap2.gif
 
Познат се наложи тези дни да закара брат си до болницата, за да го прегледат, навярно хранително натравяне. С триста зора са го приели да му сложат система, и с още толкова зора са се чудили някакви две докторки дали изобщо да го преглеждат.

Като сме извънредна ситуация, и ми сравняват докторите с войниците на първа линия, да попитам Аз какво се случва ако някой дезертира от войниците... На докторите не и се работи, още повече когато има малко повече работа, а пък са и наплашени с паника.

И Мангъров какво грешно е казал, че не може да се преглежда по телефона? Че това е най-голямата глупост, ще ти стане нещо и онези ще налучкват без конкретна симптоматика и преглед какво ми е.
 
Еее, най-после започнахме с научни изследвания и факти. Фейсбук групата на жк. Люлин е престижен медицински журнал. Щом там го пише, значи е така.
clap2.gif
clap2.gif
clap2.gif
Ти верно ли и против светилото си плю ? Уж беше наУката над всичко...

Дa, кaзaх, чe прeз юни кoрoнaвируcът ще изчeзне, cилнo ce нaдявaх, нo нe cтaнa. Тoзи вируc cъщo щe изчeзнe - щe cтaнe прeз юли, прeз aвгуcт. Нo aкo нe изчeзнe, трябвa дa приeмaме нoвa нoрмaлнocт - чe caмo ако имaш нуждa oт пoмoщ - в пo-мaлкo oт 1% oт cлучaитe, щe я пoлучиш. Aкo трябвa, щe cи cкъcaм диплoмaтa", кoмeнтирa Мангъров грешните си прогнози през юли. :hankey: :hankey: :hankey:
 

Прикачени файлове

  • 127559620_3789829164374594_8578386251441621265_o.jpg
    127559620_3789829164374594_8578386251441621265_o.jpg
    68.8 KB · Преглеждания: 3
Ти верно ли и против светилото си плю ? Уж беше наУката над всичко...

Дa, кaзaх, чe прeз юни кoрoнaвируcът ще изчeзне, cилнo ce нaдявaх, нo нe cтaнa. Тoзи вируc cъщo щe изчeзнe - щe cтaнe прeз юли, прeз aвгуcт. Нo aкo нe изчeзнe, трябвa дa приeмaме нoвa нoрмaлнocт - чe caмo ако имaш нуждa oт пoмoщ - в пo-мaлкo oт 1% oт cлучaитe, щe я пoлучиш. Aкo трябвa, щe cи cкъcaм диплoмaтa", кoмeнтирa Мангъров грешните си прогнози през юли. :hankey: :hankey: :hankey:
Защо коментираш само Мангъров, при положение, че в световен мащаб подобните на него са десетки хиляди?
 
Ти верно ли и против светилото си плю ? Уж беше наУката над всичко...
Е, нямам идея как го извъртя това, но не съм плюла на светилото си, както и на останалите адекватни специалисти, които са доста наистина.

И Мангъров какво грешно е казал, че не може да се преглежда по телефона? Че това е най-голямата глупост, ще ти стане нещо и онези ще налучкват без конкретна симптоматика и преглед какво ми е.
Това е единственото, което ме плаши в момента. Аз до болници (да чукам на дърво) не съм опирала, но личната не беше абдикирала от функциите си. По-миналата година ме преслуша и каза "имам съмнение за пневмония". Понеже отказах да ходя да правя снимка и да чакам заедно с още 50 грипави пред рентгена, тя назначи лечение на база съмнението за пневмония. Миналата година ме чу и каза бронхит - лечението беше за бронхит. Освен нея, не съм товарила никой друг от системата.

Тази година като ни тръшне грипа (независимо от кой вид) кво праим? Как ще ми чуе дишането по телефона и ще определи състоянието на дробовете, за да назначи подходящото лечение?

Сетих се - производителите на мобилни телефони трябва да добавят функция "стетоскоп" в новите си модели. Така лекарите ще могат да преслушват безконтактно. :) Чакаме и електронните направления и рецепти...
 
  • Like
Реакции: Ril
Затваряш всичкото детски градини и училища със заповед, пращаш родителите да искат уведомление от тия дето си затворил за да докажат същото пред тебе си. :D

1606236559.png
 
Какво е виновен тиквата за ковида? Какво толкова неправилно направи спрямо другите държави ? Имахме мерки , не ги спазвахме - сега си берем плодовете. Бойко ли да дойде да ти сложи маска или да те изолира като имаш симптоми. Не мога да разбера за какво се оплакваш. Искахте стаден имунитет - ето ви го. Мрат си хората , болниците пълни - нанди какво беше писала преди време - естествен подбор. Едни ще оцелеят , други не.
Виновен е за всичко останало освен Ковида. Ковида дори в началото не беше това страшно нещо дето все още се опитват да ни втълпят, че е. Постановката в Италия беше чиста проба геноцид и първите примери за това как силно надценяван вирус причинява жертви заради погрешни решения. Случващото се сега е продължение на онова дето започна там. Борят се с вятърни мелници докторята, докато политиците им наливат отгоре правила и психоза. Толкова им наливат, че докторчетата нямат време ей така да седнат, да помислят малко с главите си и да осъзнаят че не лекуват никакъв грип, а следват убийствени протоколи и предписания. Да бяха си работили нормално както всяка година, нямаше да има ама никаква разлика.
 
Тази година като ни тръшне грипа (независимо от кой вид) кво праим? Как ще ми чуе дишането по телефона и ще определи състоянието на дробовете, за да назначи подходящото лечение?
Това не знам от къде ти дойде, но е самата истина. На един от моите майка му и баща му са с ковид и двамата са ги прослушали точно по този начин.
 
Това не знам от къде ти дойде
Дойде ми по пътя на логиката, демек по каналния ред при нормалните хора. :)

Това е наистина единственото, което ме притеснява - кой ще ми назначи адекватно и навременно домашно лечение, за да не стигаме до болници, където да ги товарим. Говоря за сезонния грип, но и другия не го изключвам.

Аз не знам как могат да определят състоянието на белите дробове по телефона, имайки предвид колко време ме преслушва моята лична, местейки слушалката от точката почти до раменете та чак до областта на кръста. За мен хриповете ми са почти винаги едни и същи (аз така ги чувам), ама явно не са, щом веднъж показват пневмония, а друг път бронхит.
 
Виновен е за всичко останало освен Ковида. Ковида дори в началото не беше това страшно нещо дето все още се опитват да ни втълпят, че е. Постановката в Италия беше чиста проба геноцид и първите примери за това как силно надценяван вирус причинява жертви заради погрешни решения. Случващото се сега е продължение на онова дето започна там. Борят се с вятърни мелници докторята, докато политиците им наливат отгоре правила и психоза. Толкова им наливат, че докторчетата нямат време ей така да седнат, да помислят малко с главите си и да осъзнаят че не лекуват никакъв грип, а следват убийствени протоколи и предписания. Да бяха си работили нормално както всяка година, нямаше да има ама никаква разлика.
А в Испания, а в Франция , а в Англия и там ли беше постановка. Целия свят прави сериозно затваряне на всичко (държавите които не го правят са малко) обаче Бойко е виновен. Ако не беше затворил всичко - най вероятно пак щеше да е виновен. Не може да се наакате в гащите и да обвинявате и за това Бойко....
 
...малките деца и учениците, младите хора трябва да преминат максимално бързо през вируса на този етап, когато разпространението е много голямо, а няма как да бъдем предпазени по друг начин. Преминавайки вируса през тази много мобилна популация, ще даде възможност да няма кой да го пренася на рисковите групи", каза още проф. Чорбанов.

Това, глупаци е гласът на науката, аз чувам само него!
Принципно е точно така.
Тогава всеки училищен салон трябва да стане полева болница, за техните баби и дядовци.
Доста съчки ще изгорят.
 
BurnX, блокирам те и теб. Не мога повече да ти чета детинските провокации, лишени от разумна логика :oops:
Доста съчки ще изгорят.
Да горят. Остави ги да горят, да видим колко ще изгорят. Всички ли ще изгорят или само половината. Не ти ли е интересно да разбереш?

Това ще стане, онова ще стане, ама всички ще измрат. Ай нека стане. Онзи се е фокусирал на Бойко, ти си се фокусирал на страха.
 
Принципно е точно така.
Тогава всеки училищен салон трябва да стане полева болница, за техните баби и дядовци.
Доста съчки ще изгорят.
А в същото време бабите и дядовците са най-малко уплашени. Щъкат по рейсове, магазини и пазари, ходят си на гости... Явно хората са готови за неизбежното и не се тюхкат за глупости.

В същото време, така наречните мерки пречат на всички останали (млади, здрави и прави), уж от съображения за защита на старите хора.

Нормално ли е да наказваме децата и да ги лишаваме от нормален живот, заради живота на тези, които така или иначе ще умрат съвсем скоро? Даже по-скоро от очакваното, защото хроничните им заболявания са оставени без адекватно лечение.
 
А
А в същото време бабите и дядовците са най-малко уплашени. Щъкат по рейсове, магазини и пазари, ходят си на гости... Явно хората са готови за неизбежното и не се тюхкат за глупости.

В същото време, така наречните мерки пречат на всички останали (млади, здрави и прави), уж от съображения за защита на старите хора.

Нормално ли е да наказваме децата и да ги лишаваме от нормален живот, заради живота на тези, които така или иначе ще умрат съвсем скоро? Даже по-скоро от очакваното, защото хроничните им заболявания са оставени без адекватно лечение.
С това изказване те признавам ОФИЦИАЛНО за убиец на хора! Изключително грубо, ти възрастни роднини нямаш ли? Що не ги избиеш, да ти е по-спокойно?
 
А

С това изказване те признавам ОФИЦИАЛНО за убиец на хора! Изключително грубо, ти възрастни роднини нямаш ли? Що не ги избиеш, да ти е по-спокойно?
Аз се чудя като е толкова спокойна със смъртта, що просто не вземе да си тегли ножа, какво значение има, дали сега или след Х години ще умре. Нали някога ще стане. Направо да минава към следващия живот, щом този не и е мил... Тъкмо няма да гледа как злият Бойко фалира селските бакалии...
 
Даже по-скоро от очакваното, защото хроничните им заболявания са оставени без адекватно лечение.
Това се опитвам да обясня, че трябва да се погледне този сценарии - Какво ще стане ако не прилагаме мерките и предписанията, наистина ли ще стане това с което ни плашат?

Това е разликата между нас и тях. Ние сме си задали този въпрос, проверили сме всевъзможни данни и теории, и сме достигнали до извода че целия хаос е излишен. И не само излишен, а се подхранва сам себе си и е като снежна топка.

Те не си задават никакви въпроси, просто вярват. И като им покажем каквото и да е, което е встрани от вярванията им, още преди да го погледнат приемат че няма общо с реалността и го отричат. Както всъщност сме и ние с техните източници на информация. С тази разлика, че техните източници цяла година бълват 99% страх и 1% логика, която логика се счупи многократно, защото е практически невъзможно да се приложи.
 
А

С това изказване те признавам ОФИЦИАЛНО за убиец на хора! Изключително грубо, ти възрастни роднини нямаш ли? Що не ги избиеш, да ти е по-спокойно?
Хора като теб и Бърнито създават излишната паника.

В тежки ситуации правилни решение могат да се вземат само когато има трезва преценка. Но когато умишлено се насаждат страх и напрежение това води до неадекватни решения и поведение във всяка една сфера засегната от проблема.
 

Горе