Сектата на ковидитите

След обяд говорих с един дето е карал свински грип, а в момента кара Кови. Оня същия търговски представител, с който прекарах часове и излезе положителен на следващия ден. Каза че сравнение със свинския грип, Кови е нещо като леко неразположение. Въпреки че го кара сравнително тежко.
 
Ако следиш нещата напоследък, вместо да си само говорител на НСИ, че си усетил, че в момента загубата на обоняние е синоним на ковидято. Та исках да кажа, че мечките тая храна са я хапвали и преди 01.2019, дано да съм са изразил по-ясно. :)
Кадя го пише този синоним, в синонимния речник не го намирам? Интересни сте със заключения на база три заглавия от дир, пик и блиц. o_O
Ако ми изкараш пък къде съм казал, че е нямало загуба на обоняние и вкус преди януари 2019, то ще те превъзглася за Сава Раковски (че Ботев и Левски already exist).

След обяд говорих с един дето е карал свински грип, а в момента кара Кови. Оня същия търговски представител, с който прекарах часове и излезе положителен на следващия ден. Каза че сравнение със свинския грип, Кови е нещо като леко неразположение. Въпреки че го кара сравнително тежко.
Щом твоят приятел е казал така, значи при всички ще е така, ГАРАНТ! Пък се смеехте за на Камен (май той беше) за примерите с баничарницата и бакалията...
Всъщност, каква е дефиницията на "сравнително тежко" (в неговия случай)?

ПС: Май общият симптом на отсрещната секта ще се окаже залитане по крайностите и безумна генерализация. При всички се проявява.
 
Последно редактирано:
Кадя го пише този синоним, в синонимния речник не го намирам? Интересни сте със заключения на база три заглавия от дир, пик и блиц. o_O
Ако ми изкараш пък къде съм казал, че е нямало загуба на обоняние и вкус преди януари 2019, то ще те превъзглася за Сава Раковски (че Ботев и Левски already exist).
Ох, забрайх чи ти беше "чай да се хвана за тая думичка, дето няма нищо общо с разсъжденията"
Та.. никъде не го пише, ма мое да пробваш да звънеш, на който искаш от телефония ти указател и да му кажеш че нямаш обоняние, та.. да видим кво щи отговори. Аз тия медии не ги следя, включвам се когато трябва да напомня някой неща.
Ако ми изкараш, че съм казал, че си казал, че нямало на обоняние и вкус преди Януари 2019, мое да ме превъзгласиш за който си иксаш.

То като цяло нееем идея що така почна да приемаш лично нещата, ти ма намеси във фантазиите си за дядо коледа и похапващите мечоци.
 
Това с обонянието го играх още септември месец, и? Не схванах сложната мисъл. Изолирах си се за няколко дни превантивно, звъннах по каналния ред на личния, каза да отида, никой не ме е връщал, нито преглеждал по телефона. Получих си прегледа + лекарства и след 3 дни бях бомба.

Иначе тези, които викате, че не следите медиите, често си държите телевизорите постоянно включени на такива. Имам и познати така и като ги питаш защо "аа ми то на фон да върви нещо там уа, аз не ги слушам". ;) То друго обяснение за това постоянно да се постват постоянно снимки от разни новинарски сайтове тук, от уж неследящи медии, няма.
 
Кадя го пише този синоним, в синонимния речник не го намирам? Интересни сте със заключения на база три заглавия от дир, пик и блиц. o_O
Ако ми изкараш пък къде съм казал, че е нямало загуба на обоняние и вкус преди януари 2019, то ще те превъзглася за Сава Раковски (че Ботев и Левски already exist).


Щом твоят приятел е казал така, значи при всички ще е така, ГАРАНТ! Пък се смеехте за на Камен (май той беше) за примерите с баничарницата и бакалията...
Всъщност, каква е дефиницията на "сравнително тежко" (в неговия случай)?

ПС: Май общият симптом на отсрещната секта ще се окаже залитане по крайностите и безумна генерализация. При всички се проявява.

Айде пак простотии. Кога съм казал такова нещо? Една година обяснявам, че трябва да гледаме цялата картинка, а не частните случаи, веднъж споделям лични впечатления и вече съм генерализирал. Казвам как го е изкарал човек, който е карал и свински грип преди това. Ти познаваш ли такъв?
 
Това с обонянието го играх още септември месец, и? Не схванах сложната мисъл. Изолирах си се за няколко дни превантивно, звъннах по каналния ред на личния, каза да отида, никой не ме е връщал, нито преглеждал по телефона. Получих си прегледа + лекарства и след 3 дни бях бомба.

Иначе тези, които викате, че не следите медиите, често си държите телевизорите постоянно включени на такива. Имам и познати така и като ги питаш защо "аа ми то на фон да върви нещо там уа, аз не ги слушам". ;) То друго обяснение за това постоянно да се постват постоянно снимки от разни новинарски сайтове тук, от уж неследящи медии, няма.

Сложна мисъл е, да, тука не моем ти помогнем. Що си са изолирал? Или ти и преди ковидято си се изолираш при загуба на обоняние. Тва пак е сложна мисъл, не е задължително да я схващаш. Иначе тва за телевизорите не е ли пак сипмтома - генерализация?
Ай че много сложни мисли станаха :D
 
Доста от хората, които познавам и са изкарали короната, казват, че за пръв път през живота си губят обоняние и вкус

Ако ми изкараш пък къде съм казал, че е нямало загуба на обоняние и вкус преди януари 2019, то ще те превъзглася за Сава Раковски
@NovaPS, надявам се да те провъзгласи за Георги Сава Раковски, щото другият е некъв негов хибрид.

Милион и половина повалило това грипче. Бойко е виновен! #Оставка
При 67,780,361 потвърдени случая, каквото и да значи това. Вероятно положителни писуари, а не реално болни.

Къв процент е това? Трябва да чекна на Асенчо калкулаторчето.
 
Виж файлът 20513
Милион и половина повалило това грипче. Бойко е виновен! #Оставка

По-малко от 0.01% от световното население, ужаст. Кови трябва трябва доста да поработи, докато приближи поне малко да кажем Чингис Хан.... За чичо Ади да не говорим..... Още е на нивото на диктатор от малка африканска република...
 
и вече съм генерализирал
Да, бързо генерализирате и точно там са търканията. Иначе реално и двете позиции тук не са на много различно мнение, освен май Асенчо, който все още е сигурен, че няма такова нещо.
- Вирус има - факт. Има и излишно напрежение (по вашему хиперболизирано - "психоза"), което до известна степен рефлектира (но не чак толкова, колкото се преекспонира). Март месец отново се говориха същите неща, но хората нямаха познати, които да са го изкарали тежко или починали, то и за това се хихикаха. Инстинкт за самосъхранение.
- Системата ни е чудна и да речем, че винoвниците затова ще трябва да си понесат каквото има, но сме в такова положение, че соченето с пръст не помага, а точно обратното. Ако някой си мисли, че ще стане от днес за утре, е откровен наивник.
- Голяма част от докторите и мед. персонала (а не всички - отново изпадане в крайност), си работят под пълна пара, а в най-тежките случаи е имало такива, които са били нон-стоп в отделението, където са и спели.
- За медиите си пишете само вие, тия, които гледате телевизия. Аз не гледам нещо различно от футбол и волейбол.

Царят на генерализацията е шарлатандито, то и затова ми се гърчи в блок лист-а още от пролетта. Там връзката с еволюцията е прекъсната и спасение няма.

Иначе относно твоя човек, как е изкарал нещо, не е достатъчно като информация, че и да се правят някакви глобални заключения, сам знаеш. То и затова като се правят някакви проучвания, не се хваща един човек, а се изследват стотици и хиляди хора, според десетки фактори. Със същата тежест, вероятно има човек, на когото всичките му близки са го прекарали тежко, но истината е някъде посредата.

Що си са изолирал? Или ти и преди ковидято си се изолираш при загуба на обоняние.
После аз съм се хващал за единични думи. Сигурно трябваше да обяснявам, че в същото време съм имал температура. :/
Обичайна практика, при каквото и да е, когато е възможно. Доста хора, с които иначе бих се срещнал, са с различни хронични заболявания (каквито имат ВЕРОЯТНО една трета от българите) и съм виждал с очите си такива хора как прекарват нещо лепнато. Даже и не ми се мърда, като имам температура.

По-малко от 0.01% от световното население, ужаст.
Аз ги изкарвам повече от 0.01%. Аз ли бъркам или за пореден път е твоят калкулатор?

ПС: Ще се включа някъде покрай НСИ-то за следващата седмица, че днес доста свободно време инвестирах тук и вече ме гризе съвестта. :D
 
Последно редактирано:
.... Ето например каква гледах днес из фейса:
Фейса ти е източникът на информация?
За 10 г. откакто съм във фейса не съм си позволил да цитирам нещо от там.
Ако ще се надцакваме с фейкове просто кажи.
 
След обяд говорих с един дето е карал свински грип, а в момента кара Кови. Оня същия търговски представител, с който прекарах часове и излезе положителен на следващия ден. Каза че сравнение със свинския грип, Кови е нещо като леко неразположение. Въпреки че го кара сравнително тежко.
Да, егоистично и ТЪПО изказване. Вие с приятеля ти няма да умрете, но възрастен човек ИМА вероятност да се зарази от Вас и да умре.
Баси, 9 месеца го дъвчем това, вече не ли сещаш сам?!? Вирусен маркетинг, това понятие не си ли чувал? Ами то същото е между хората.
 
Фейса ти е източникът на информация?
За 10 г. откакто съм във фейса не съм си позволил да цитирам нещо от там.
Ако ще се надцакваме с фейкове просто кажи.
То всичко живо вярва на Фейса, утре ще пусна една новинка някъде и ще се цитирам после тук.
 
После аз съм се хващал за единични думи. Сигурно трябваше да обяснявам, че в същото време съм имал температура. :/
Обичайна практика, при каквото и да е, когато е възможно. Доста хора, с които иначе бих се срещнал, са с различни хронични заболявания (каквито имат ВЕРОЯТНО една трета от българите) и съм виждал с очите си такива хора как прекарват нещо лепнато. Даже и не ми се мърда, като имам температура.

ПС: Ще се включа някъде покрай НСИ-то за следващата седмица, че днес доста свободно време инвестирах тук и вече ме гризе съвестта. :D
Трябваше, да. Ай пиши по някое време. Аз отивам да слушам ТВ-то докато скролвам из БЛИЦ-а
 
Да, егоистично и ТЪПО изказване. Вие с приятеля ти няма да умрете, но възрастен човек ИМА вероятност да се зарази от Вас и да умре.
Баси, 9 месеца го дъвчем това, вече не ли сещаш сам?!? Вирусен маркетинг, това понятие не си ли чувал? Ами то същото е между хората.
Абе следи темата бе, човека е с положителен PCR и е карантиниран от 10 дена. Аз 100 пъти съм контактен, трябва всеки път да се карантинирам ли? Ползвай я тая глава вече!
 
Аман от словоблудтсво. Някой да коментира това.
Правителството на Нейно Величество освобождава PFIZER и BIONTECH от отговорност ... бля бля бля
 
Нещо за протестите в Лондон? Дори най-малоумната нация вече почна да се усеща... Явно Мангъров и там се е намесил :D
 
Аман от словоблудтсво. Някой да коментира това.
Правителството на Нейно Величество освобождава PFIZER и BIONTECH от отговорност ... бля бля бля
освобождава от отговорност, от намалена ефективност на ваксината от неправилно съхранение... бля бля бля
 
освобождава от отговорност, от намалена ефективност на ваксината от неправилно съхранение... бля бля бля
Не е очно така, но ще те оставя да правиш свободни интерпретации.

Цирка почва: Хора със сериозни алергични реакции не бива да се ваксинират с препарата на "Пфайзер" и "Бионтех", заяви британската агенция за лекарства и здравни продукти.
 
Последно редактирано:

Горе