Сектата на ковидитите

Ами още не можеш. До колкто си спомням ти и Бурнито почнахте да искате да си ги мерите с другите.

Наясно съм, че тук всички сте мега бизнесмени. Един с автопарк с линейки, друг работи за най-най ИТ компании на частно ама не излизат от форума....
Ако трябва да се сравняваме със складов работник нощна смяна, дето бърше пода с бира - всички в форума са мега бизнесмени. Успя ли поне да живееш под наем сам или си с още 5 човека , всеки в стая ?
 
Много добре знаеш какво се разбира под “комунистите” в България. Комунистите начертаха прехода и го изпълняват и до ден днешен, благодарение на такива като тебе, които 30 години гласуват за тях и различните им проекции,

Не знам кой колко разбира от икономика и политика, ама ти твърдеше, че идва някаква невиждана финансова криза, но индикации за такава няма, а пазари, банки, държави и големите бизнеси са все така стабилни. Истината е, че “кризата” е само в главите на такива като тебе, които цял живот са свикнали някой да им дава нещо.

Бил капиталист той.... Капиталист никога не би отрекал кризата от 97 година. Отричат я само комунистите които я създадоха и се облажиха, а сега станаха най-големите капиталисти, обаче всяка вечер се кланят портрена на Бай Тошо у тях.

А Борисов, който защитаваш с невиждана ярост, въпреки всичките му издънки, не е ли част от тоя план на комунистите? Как си обясняваш присъствието на бивши комунисти и техните наследници в партията му? Дефакто целия герб е изграден от бивши комунисти и платени професионални политици, без никакви принципи.

Големите бизнеси били стабилни, а това че 20% от малките и средните ги няма от пазара не е проблем. Това че по официални дании рецесията е между 10 и 15% не е криза. Научи се да разбираш цифрите, нали си математик. Това да съдиш за икономически процеси по данни от телевизора е висша форма на финансова неграмотност. Даже няма да си правя труда да ти казвам къде и какво се гледа, че пак няма да разбереш.

Ми не знам кой е по капиталист, аз дето не съм ходил на интервю през живота си, никога не съм имал CV, цял живот съм плащал заплати, фалирал съм няколко бизнеса, създал съм с 4 повече отколкото съм приключил или ти дето работиш на заплата? Никой никога нищо не ми е давал просто ей така, още повече някакви пари от схеми свързани с държавата . Че аз даже детски не съм вземал навремето, щото ме мързеше да се занимавам с документите им. Ако не бяха паднали комунистите, сега щех да съм механик на кораб или началникм на цех в корабостроителния завод, така че, не мерси. Предпочитам капитализма. За теб няма разлика, дали на държавна, дали на частна, заплатата си е заплата. Презряните от теб комунисти, много лансираха новите технологии, щеше да си много на почит по онова време и отново щеше да взимаш от най-високите заплати + един тон социални придобивки по ведомствени почивни станции и тн. Също щеше да имаш 5 стаи ведомствен апартамент с 2.40 лв. наем на месец с право на закупуване след определен стаж, на цени народни. За теб щеше да е много по-добре да е още комунизъм, за мен щеше да е много зле. Тъй че да гледаме на нещата от истинската им страна, не както ни се струва на нас или както си мислим, че е истина.
 
Ако трябва да се сравняваме със складов работник нощна смяна, дето бърше пода с бира - всички в форума са мега бизнесмени. Успя ли поне да живееш под наем сам или си с още 5 човека , всеки в стая ?
Бизнесмени тук няма само позьори. Никога не съм живял в споделена къща. И никога не съм крил, че работя в склад.

Едно време в Библиотека и Пиано бара в Изток много ме радваха такива предриемачи, банкерчета, борсови играчи като вас . Първо се молеха на коленца да ги пусна вътре без резеравация после като дойдеше сметката ползваха жокери обади се на приятел и тичане до банкомат. Или смятаха касовия бон на светлината на чената свещ от масата кой колко бил и дал и кой не...
 
Последно редактирано:
Отчет от "оня" немски адвокат д-р Райнер Фулмич за хода на делата срещу измамата кромид-19.

Дългичко е, но има и клипове, и решения на апелативния съд в Португалия и Еквадор, обявяващ писоарите за неспособни да установят инфекция, а "мерките" за притивоконституционни.

 
Бизнесмени тук няма само позьори. Никога не съм живял в споделена къща. И никога не съм крил, че работя в склад.

Едно време в Библиотека и Пиано бара в Изток много ме радваха такива предриемачи, банкерчета, борсови играчи като вас . Първо се молеха на коленца да ги пусна вътре без резеравация после като дойдеше сметката ползваха жокери обади се на приятел и тичане до банкомат. Или смятаха касовия бон на светлината на чената свещ от масата кой колко бил и дал и кой не...
Ххахаах как го разбра че нямало бизнесмени тук нз..... явно както и познанията ти по ковида - звездите ти ги говорят.
 
Значи нищо случайно няма на този свят. Преди малко говорихме за Божков и ето го. Аз ще гласувам за партията му, каквото ще да става.... Мега интересното интервю.
 
Ххахаах как го разбра че нямало бизнесмени тук нз..... явно както и познанията ти по ковида - звездите ти ги говорят.
Я да видим сега:

- 300-400 човека се завъртат в затворено работно място на всеки 24 часа. Имат контакти и с други хора, но за една години ниот един от тези 300-400 човека не се заразил и още по-малко Омрел от мега заразния и смъртоносен ковид ?!?
- 26 седмици вече персонал на дом за стари хора си прави всяка седмица тест. Положителни резултати 0 ?!?
- в същия тои дом за седмица имат 10 починали резиденти след ваксинация ?!?
- за България ще се огранича до последните дни. Отвориха ви моловете и финтесните и за 5 дена минахте над 1000 заразени?!?
- интересно как предимно селски области с население над 55 години се оказва най-най заразено при лиспвата на фитнеси и молове?!?

Мантрите дето ще изпишете сега ги знам. Нещо друго?
 
WTF... Щам на новия коронавирус, открит във ферма за норки в Северна Полша, може да се предава на хората и обратното - от човек на животно (снимката е от статия против фермите за кожи?!?)

Камене сега като си идеш на село не се страхувай да погалиш котката ( не те обиждам на селянин, да не тръгнеш да ми пилиш и за това. Коткатата е важна в случая.)
 
Значи нищо случайно няма на този свят. Преди малко говорихме за Божков и ето го. Аз ще гласувам за партията му, каквото ще да става.... Мега интересното интервю.
Да гласуваш за Божков да гони мутрите е все едно да гласуваш за Слави да забрани чалгата...
WTF... Щам на новия коронавирус, открит във ферма за норки в Северна Полша, може да се предава на хората и обратното - от човек на животно (снимката е от статия против фермите за кожи?!?)

Камене сега като си идеш на село не се страхувай да погалиш котката ( не те обиждам на селянин, да не тръгнеш да ми пилиш и за това. Коткатата е важна в случая.)
Крумов, разпитай твоите близки медици да ти обяснят какъв точно е проблема в това даден вирус да прескочи междувидовата бариера и какви опасни мутации могат да се получат и не пиши глупости да се излагаш. Ти се изложи достатйчно вече, но все пак...
 
Трябва да пуснат ресторантите за седмица-две поне.
 
Ами да, избори идват! Какво им пука за народа, важното е пари да има. Затвърдиха ми мнението, че няма да гласувам. В Нова Зеландия в окръг имало семейство с Ковид и затварят целия окръг. Така се прави!
 
Ами да, избори идват! Какво им пука за народа, важното е пари да има. Затвърдиха ми мнението, че няма да гласувам. В Нова Зеландия в окръг имало семейство с Ковид и затварят целия окръг. Така се прави!
Най после светлина в тунела. Никога не им е пукало, всичко което правят е политически мотивирано, медицината никога не е имала нищо общо...
 
Най после светлина в тунела. Никога не им е пукало, всичко което правят е политически мотивирано, медицината никога не е имала нищо общо...
Направиха някои хубави неща, но последната година яко издънки. За мен няма светлина в тунела. Политическият тунел.
 
Да гласуваш за Божков да гони мутрите е все едно да гласуваш за Слави да забрани чалгата...

Крумов, разпитай твоите близки медици да ти обяснят какъв точно е проблема в това даден вирус да прескочи междувидовата бариера и какви опасни мутации могат да се получат и не пиши глупости да се излагаш. Ти се изложи достатйчно вече, но все пак...

Ще го обясня бавничко като за хора с увреждания.

Разбира се могат вируси да се предват от животни на хора и обратно. Не можеш да схванеш май колко удобно се появяват нови щамове, покачва се броя на заразените или идва неясно коя вълна винаги когато хората се успокоят, различните сектори заработят и т.н.

Ако трябва да ти обяснявам всеки път нещо толкова елементарно се губи смисъла.
 
Последно редактирано:
Ето как изглеждат глупавите хора:
2.5% или 5.3 милиона от 213 милиона население са ваксинирани в Бразилия.

Та там се редят на опашки за последни дози китайски ваксинки, след като в Понеделник обявили, че в Сряда свършват дозите.
За разлика от навсякъде другаде по света обаче, там протестират за дето Болсонаро не бил овладял Короната: https://www.aljazeera.com/news/2021/1/31/more-brazil-protests-over-bolsonaros-covid-19-response

Болсонаро изглежда все още не вярва в Корона и ваксинките, но въпреки това те пристигнали и публично надупчили тлъстата ръчичка на някаква си Doria, чернокожа медицинска сестра и явно известна противничка на Болсонаро. При което хората луднали и последвали протестите и още милиони ваксинки:

Бразилия е на 26-тo място по смъртност по официалните данни, доста зад нас всъщност. Гледайки статистиките по нищо не се отличават от всички останали, даже са на 2 места след Швеция. Но гледайки новините - там са много много зле: Хиляди нови случаи на коронавирус в Бразилия и Мексико. А защо се възприемат като зле - защото като абсолютни числа имат едно от най-многобройните населения:
1613543445696.png
 
Нямам представа какво става тук напоследък.
Последните три седмици изкарах веселият Ковид. Повече от две седмици денонощно с 38.5, а последната седмица и бронхит с ужасна кашлица. Пълно обезводняване. Ситуацията се нормализира, след като ме сложиха на системи. Съжалявам, че не опитах с ивермектин, ама началото беше толкова безобидно, че подцених ситуацията.
Не те сваля изведнъж, като обикновения грип, а постепенно. Първо си направих сам антигенен тест от аптеката (за 24 лв.), а после и в лаборатория за потвърждение.
Сега съм минус 8 кг и имам сили само да повървя пешком десетина минутки.
Няма нужда да ми отговаряте, едва ли ще вляза скоро в темата :)
 

Горе