Сектата на ковидитите

А Андрей Райчев в качеството си на какъв дава подобни сведения? На изповедник на новото правителство? На Оракул? Или е направил социологическо проучване по въпроса?
Освен за либералният режим каза нещо от рода, че Ковид е една голяма глупост и не вижда защо трябва да носят министрите тези парцали на лицата си, ама като не си съгласна с него си е твоя работа.
 
Освен за либералният режим каза нещо от рода, че Ковид е една голяма глупост и не вижда защо трябва да носят министрите тези парцали на лицата си, ама като не си съгласна с него си е твоя работа.
Не съм съгласна в частта, че сме имали "либерален режим" на тиквун-кабинет. Не съм гледала/слушала/чела интервюто. Коментирах само представеното от теб.
 
Беше достатъчно това изречение. Което показва, че си съгласен, че режима у нас е от най-либералните в Европа.
Няма и една либерална капка в този иначе слабо контролиран диктаторски режим.

Основните ценности на либерализма са личната свобода, социалният прогрес, веротърпимостта. Либералното управление предполага свобода на мисълта, свободно обменяне на идеи, пазарна икономика, основана на частното предприемачество и инициатива, прозрачност на управлението, но също и ограничения върху властта на църквата (и подобни религиозни институции) и на правителството. Либерализмът отстоява също гражданските права, откритите и честни избори, свободата на печата, свободата на вероизповеданията, свободната търговия и частната собственост.
 
Тази тема е тръгнала да гони трицифрени страници, за нещо което е напълно изчерпано от нови неща вече.

Който иска се ваксинира, който иска зяпа. Аз лично се ваксинирах наскоро с първата доза, не беше много забавно, но е по-забавно от това да не си ваксиниран. Няколко родници вече лежаха в болницата от КОВИД, ако искаш да предпазиш себе си или близките си от такъв развой, просто се ваксинираш или си стоиш вкъщи. Защо всичко трябва да е политически въпрос не мога да разбера, счупиха се с този КОВИД разни знайни и незнайни да си качват акциите, да се бутат кое другарче първо ще остане без столче на края на народната песен.

Уважавам правото на избор на хората дали да се ваксинират или не, дори да не уважавам причините за решението им.

За жалост обаче все още има хора, които поддържат тезата, че ваксините са конспирация и земята е плоска. Няма лошо. Ние ваксинираните поне хващаме безплатни Windows, Офис пакет и 5G сега, другите ще си ги купувате от прекупвачите.

За съжаление най-големият извод за мен от цялата ситуация е, че българите сме селяци. И в приказките и в действията. Можехме по-добре да реагираме на ситуацията в началото, в последствие също. Като пуснат зелен коридор за ваксини... все едно стадо биволи гледаш как се опитва да се промуши през иглена глава. Нация раци - всеки драпа нагоре, колкото да дръпне тези над него на същото ниво.

Едните не искат ваксини, защото ги е страх от бяс, другите се скупчили 30 човека да чакат при 3 000 налични ваксини и щв стане гражданска война кой да додрапа пръв до заветната цел.
 
ако искаш да предпазиш себе си или близките си от такъв развой,
Вие, феновете на вируса така лакомо "лапате" клишетата на официоза, че дори отказвате да чувате и разбирате елементарна информация. Я ми кажи как точно пазиш близките си, като си вкарваш неизследван медикамент в тялото? Дори производителите и властите казаха, че ваксинираните продължават да бъдат преносители. Идеята е просто да изкарат по-леко инфекцията при среща с вируса. Пазиш на дедо си цървулите, ама карай. :)

Едните не искат ваксини, защото ги е страх от бяс
Ние ваксинираните поне хващаме безплатни Windows, Офис пакет и 5G сега, другите ще си ги купувате от прекупвачите.
Все едно един ви е правил всичките, и то в пияно състояние. :)
Наистина ли дотам ви стигат аналитичните способности или умишлено иронизирате позицията, та да оправдаете собствената си глупост? Слагайте си и коресилин ако искате, но не очаквайте, че всички сме толкова нехайни към здравето си. Когато предложат изпитан по правилата продукт, ще си помислим.
Хубав ден. :)
 
Тази тема е тръгнала да гони трицифрени страници, за нещо което е напълно изчерпано от нови неща вече.

Който иска се ваксинира, който иска зяпа. Аз лично се ваксинирах наскоро с първата доза, не беше много забавно, но е по-забавно от това да не си ваксиниран. Няколко родници вече лежаха в болницата от КОВИД, ако искаш да предпазиш себе си или близките си от такъв развой, просто се ваксинираш или си стоиш вкъщи. Защо всичко трябва да е политически въпрос не мога да разбера, счупиха се с този КОВИД разни знайни и незнайни да си качват акциите, да се бутат кое другарче първо ще остане без столче на края на народната песен.

Уважавам правото на избор на хората дали да се ваксинират или не, дори да не уважавам причините за решението им.

За жалост обаче все още има хора, които поддържат тезата, че ваксините са конспирация и земята е плоска. Няма лошо. Ние ваксинираните поне хващаме безплатни Windows, Офис пакет и 5G сега, другите ще си ги купувате от прекупвачите.

За съжаление най-големият извод за мен от цялата ситуация е, че българите сме селяци. И в приказките и в действията. Можехме по-добре да реагираме на ситуацията в началото, в последствие също. Като пуснат зелен коридор за ваксини... все едно стадо биволи гледаш как се опитва да се промуши през иглена глава. Нация раци - всеки драпа нагоре, колкото да дръпне тези над него на същото ниво.

Едните не искат ваксини, защото ги е страх от бяс, другите се скупчили 30 човека да чакат при 3 000 налични ваксини и щв стане гражданска война кой да додрапа пръв до заветната цел.


Кое му е забавното на ваксината!? Има тромб, няма тромб, това ли е забавата? Стига с тея внушения, че тука има антиваксъри! Не, няма, нито един. Всички участници в темата са с пълен набор ваксини.

Това че не е спазена основната стъпка при изпитанията на ваксината не те ли притеснява?
 
Тази тема е тръгнала да гони трицифрени страници, за нещо което е напълно изчерпано от нови неща вече.
Ти си като идеалната девственица - чист и неопетнен. Остани за няколко страници и ще започнеш да се питаш защо си бил роден :D

другите се скупчили 30 човека да чакат при 3 000 налични ваксини и щв стане гражданска война кой да додрапа пръв до заветната цел.
Ти явно си бил сред тези 30 бойци. Не те ли дожаля за бабите и дядовците, които предреди? :)
 
Както казах - изчерпана тема. Всеки си продава змийското масло вече над година, кой купил - купил.

Аз като човек с риск от тромби и подобни неща мога да кажа, че лекарката ми ми каза да си сложа задължително на Файзър. Ако не беше достатъчно безопасна щеше да ми каже да не се занимавам.

Не следя новините, признавам си. Попитах специалист на който вярвам, това ми стига. Нямам време да съм специалист по всичко.

На опашки не съм се редил. Изчаках да ми дойде редът по списък и минах покрай скупченото стадо. За жалост, тяхна, н номер 50 и номер 80 не успяха да прередят някак си, но поне стояха на вратата. Сигурен съм, че има психологически ефект, който обяснява явлението да стоиш пред хора, които трябва и ще минат преди теб, само и само за да си по-близо до заветната цел.

Забелязал съм същото явление навсякъде, където има опашки с номерца - един път не се е случлило да отида до ДСК и да не трябва да се покатеря върху 70 човека на входа, които са с номер след мен, но пазят вратата да не я открадне някой. Аз си стоя на чист въздух. Сигурен съм, че вратата се чувства по-сигурна така, също. Пазете ги тези безценни врати, братя българи!
 
лекарката ми ми каза да си сложа задължително на Файзър. Ако не беше достатъчно безопасна щеше да ми каже да не се занимавам.
Ти се доверяваш на лекарката, а тя на производителя и на властите. Реално никой не може да се позове на достоверно и проведено по правилата клинично проучване. Такова се прави в момента. Честито, Mat, ти също участваш в него. Шах и мат. :)
 
По-добре е човек да поеме премерен риск с одобрени или навлизащи методи за лечение, вместо да чака на сектата на сциентологията да го предпази или излекува от болести със силата на чистия ум.

Няма нищо лошо да живеете в ерата на динозаврите, но рекламата че слънчевите лъчи са адекватен заместител на пълноценното ядене 2-3 пъти на ден... малко несериозно е някак си.
 
Както казах - изчерпана тема. Всеки си продава змийското масло вече над година, кой купил - купил.
Значи теб като те боцнаха и с това темата приключи. Няма вече Корона, няма вече ваксини, няма паспорти, мерките свършиха, всичко остава един неприятен спомен и всички се връщаме към нормалното. Да се свети Мат Вестителя и да се помни датата 13-ти Май! От нищото се появяваш за да съобщиш тази световна новина в темата, в която досега дори не си участвал :rolleyes:
 
ако искаш да предпазиш себе си или близките си от такъв развой
Би ли ми обяснил точно как става това? След ваксината нищо не се променя. Можеш и да се заразяваш и ти да разпространяваш заразата.

Как точно пазиш някой и от какво?

Всички ваксинирани повтаряте тази мантра,но тя е по-невероятна и от съществуването на Христос.
 
По-добре е човек да поеме премерен риск
Това правим и ние. Нашият риск е по-премерен от твоя, защото за една година научихме, че повечето хора оцеляват след среща с вируса. Не знаем обаче какво ще се случи на ваксинираните след месеци, година... Когато не знаеш абсолютно нищо, но се юрваш с главата надолу, рискът ти не е премерен.

И моля те, спести си ироничните словоблудства - динозаври, слънцеяди, сциентолози... Ако нивото ти стига само до там, иди да спориш с хора с ментални дефицити. Ние се позоваваме изцяло на мнението на учени, които просто не пеят в жабешкия хор.
 
Новият здравен министър:

„Ограничителните мерки, дистанцията и дезинфекцията е видимо, че не вършат почти никаква работа. Единственият доказано ефективен начин да се спре разпространението на вируса е ваксинацията. За съжаление в Европа сме на едно от последните места по ваксинация в ЕС – под 10% от населението са получили първата доза от ваксината, което води до удължаване на лошата ситуация в страната“.
 
Ваксините са тествани върху 20 хиляди човека и са пуснати по спешност не по надежност или безопасност. Те все още се тестват и дори не са одобрени от никоя здравна компания. Тестовете за различни ваксини приключват 2022-2024. Ето документ за Пфайзър.
"Ваксината Пфайзър МОЖЕ да ви защити от заразяване. Няма одобрена ваксина за предотвратяване на ковид.
Пфайзър ваксината МОЖЕ да не защити всички.
В клиничните тестове 23000 са получили поне една доза от ваксината.
Не се знае продължителността на защита."
В момента говорят че всяка ваксина защитава от 6 месеца до година. Даже СЕО на Пфайзър казва че за 12 месеца
може да са нужни 3 дози. И всяка година хората ще трябва да се ваксинират.
Руска рулетка. Ако не се гътнеш, получиш тромбоза, или друго увреждане на първата година с всяка година шанса ти се увеличава.
 
Последно редактирано:
Новият здравен министър:

„Ограничителните мерки, дистанцията и дезинфекцията е видимо, че не вършат почти никаква работа. Единственият доказано ефективен начин да се спре разпространението на вируса е ваксинацията. За съжаление в Европа сме на едно от последните места по ваксинация в ЕС – под 10% от населението са получили първата доза от ваксината, което води до удължаване на лошата ситуация в страната“.
  • Experts say people can still spread and even develop COVID-19 after getting a vaccine.
  • They note the immunity from the vaccine doesn’t begin to emerge until at least 12 days after inoculation.
  • They add the vaccine doesn’t prevent coronavirus infection. It helps protect against serious illnesses.
  • Experts advise people who get vaccinated to continue wearing a mask, washing their hands, and maintaining proper physical distancing.
С това се изчерпва ползата от ваксините към дадения момент. Вероятно след години е възможно да има ефективна ваксина, но не и сега. А за уж умни хора не разбрахте, че политиците гоовртя каквото им е нужно.
 
Ето и филми в които години преди ковид програмират хората.

Game of Thrones приключи със втората вълна и разрухата на Серсей(Тръмп), също изобразява разрухата на Америка от Байдън.
В The walking dead, Алфа беше първата вълна(2020), Бета беше втората вълна(2021), сеща ще приключи с част от правителството
идвайки като спасители(2022-2023).
Last Man On Earth вирус се въхри по целия свят през 2020 и продължава до 2023 докато всички умират или се
крият в бункери надявайки се на ваксини. Също намекват Тръмп за президент чрез Песн.
Всичко ви казват във филмите години преди да се случи, за да плашат и после да се приеме по-лесно.
 
След втората ваксика шанса да се заразиш е 5%. Ако се заразиш минаваш КОВИД като обикновен грип водещ до дискомфорт, не до хоспитализация. Ваксини които предпазват от избухване на вулкани, земетресения и цунамита още не са измислени, но който иска да си ги чака.

Тромб може да получи всеки, ваксиниран или не. Пиенето и пушенето има много по-голям шанс да доведат до това, захарните изделия също, наднорменото тегли. Спреде да ядете и да пиете тогава.

Някои хора просто хем ги боли, хем ги сърби. Темата с ковонаривуса може да не е приключила откъм развитие, но тези дъвки с антивакса определено трябваше да приключват преди около 300 страници. Повтарят си някакви мантри от врели-некипели политически опозиционни дедки и това е - ваксините са зло.
 

Горе