Сериозно За Белене

От: Сериозно За Белене

Оккк, какво решихте?
трябва ли ни аец Белене за да няма ЛЕДЕНА ЕПОХА?
казвайте БЪРЗО!, че няма време..и трябва да почвам да агитирам за БЕСИпеТУ
 
От: Сериозно За Белене

Хехе, аз обичам да препрочитам любимите си автори, па ти си ми фаворит:rolleyes:


Да, наистина е мечта, то и аз искам да си избирам какъв ток да плащам, примерно искам ток от АЕЦ, че по-евтин, ама той е за износ, а на мене ми дават ток от американската Марица, хич не ми дават право на избор да го ева...


Да ти кажа, честно не мога хвана сарказъм ли е това или не, в първата ти част. За 2рата си прав до най-малкия детайл ей това е силата на пазара.

Имам надежда и съм я споделя, западания модел или така нарчения крони капитализъм или както му викам фашистко-социалиситческия модел ще с увенчае с огромен провал и много ще боли, затова се подготвям, та надявам се силно след това хората да преразгледат нещата и да решат че искат пазарна икономика стил Сингапур Хонг Конг или дори това което искам държавата да е тотално ограничена и то само в рамките на правата на хората и защитата и търсенето на отговорност при проблем и всичко друго да е пазарно така няма да има гарантирани монополи, всеки би се опълчил на всеки стига да им добър продукт - то е като гласуването но само че масата гласува за теб или не. Ако изберат теб то ти си направил по-добрия продукт по качествените прогностики и анализи и ще те възнаградят, а другия ще отпадне и ще се търси другаде щастието.

Я си представи всички сме на ток от АЕЦ или поне стратегическите производства - как ще се подобри конкурентно способността на компанията! Има го и другото при разработени газови залежи може се окаже, че газа е по оферта и от АЕЦ-а.
 
От: Сериозно За Белене

Няма атомна централа в света, която да работи на загуба

Има просто не си срещал.

Ето ти добър материал по случая, това което писах последно в предишния пост.

В САЩ предсрочно затварят ядрени централи заради евтиния газ

A само от ЕCO и тяхната политика(държавен орган) вече АЕЦ-а ни е на загуба - или какво става като държавата замества пазара :D И загубата ще много по голяма, защото АЕЦ-а дава неограничени търговски кредити на държаните предприятията. Е сега АЕЦ-а като бачка на ниски мощностти се пита държаните предприятия от де взимат ток и с колко ще им се увеличи загубата?!

АЕЦ "Козлодуй" с 19 млн. лв. загуби от ограничаването на производството

Норт, ако ти дават пари, гледай да агитираш за не толкова далечни катаклизми :) а примерно за това:

Нашата заявка за алтернатива е ясна – левият проект за социална държава. Но не държава „хранилка”, ей-така раздаваща благини. Напротив – държава с авторитет, годна първо да изисква от гражданите си съзнателен принос за упорит труд и отговорно поведение, особено в условията на криза.

http://www.novovreme.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4891&Itemid=66

Това е Норт, значи агитираш ги СърГЕЯ каза няма да даваме благинки, но от вас искаме солиден принос щото сме в криза, а дали ще получите нещо ....... :)
 
От: Сериозно За Белене

Норт, ако ти дават пари, гледай да агитираш за не толкова далечни катаклизми :)

Мерси много
сега ще ги питам, да видим какво ще правим...
няма да крия - много съм притеснен...въобще не съм очаквал да се развият нещата по такъв трагичен начин :(
 
От: Сериозно За Белене

Износът на електроенергия от България достигна 1600 мтв на час
Това доведе до увеличение добива на въглища в страната и достигане стойности само за вчерашния ден от над 75 000 тона, което е добро количество за летните месеци.
И какво стана сега, започнахме да копаме въглища като луди, за да насмогнем на износа? Къде изчезна излишъкът? Да, ама колкото повече въглища изгаряме, толкова повече си замърсяваме въздуха и докарваме киселинни дъждове, които изгарят зеленчуците на открито. Да не говорим колко катрани вдишваме допълнително. А през зимата износът ще е още по-голям. Тогава поради липса на други възможности пак ще добиваме и горим гигантски количества въглища. Освен това през следващите години нуждите от ток в България и около нея само ще растат. Тогава ще искат да купуват още повече от нас, но вече няма да имаме за продаване, защото едвам ще насмогваме на собствените си нужди.
 
От: Сериозно За Белене

На кой нуждите ще растатът - кажи ми, на Турция която строи или ще построи 5 АЕЦ-а в близките години, на Македония, Сърбия или фалиралата Гърция.
Можеш ли да ми кажеш прогнозна цена на кв/ч енергия пройзведена от АЕЦ Белене, за да твърдиш, че ще има купувачи за нея. Аз такова число не съм видял досега, само някакви млдр, заеми и то доста бързо променящи. Една централа възвръща инвестицията в нея след 15-20 години без взимането на кредит...
 
От: Сериозно За Белене

Ще стоим АЕЦ Белене и после ще го изплащаме 30 години. И всичко това - за да продаваме 2-3 години ток на Турция?
Докато си направят нови централи ЗАРАДИ непрекъснато развиващата им се икономика (ДАААА, това е причината да строят.А НЕ ЗА ДА ПРОДАВАТ ТОК. Нашата причина същата ли е? Не!
rofl.gif
).

Ние ще направим АЕЦ Белене - скоро след това Турция ще спре да купува толкова защото ще има нови мощности.
Ние пак ще останем на сухо :evil:

Кой строи АЕЦ за да продава ток на съседите? :D
ти направо сме ме убиеш
 
Последно редактирано:
От: Сериозно За Белене

Ами да си построим АЕЦ за нас тогава. Да се затворят скъпите ТЕЦ-ове и разни там измислени ВЕИ-та и токът за вътрешния пазар да е стотинки. Знаеш ли това какъв шут в гъзо на икономиката ще даде?
 
От: От: Сериозно За Белене

Ами да си построим АЕЦ за нас тогава. Да се затворят скъпите ТЕЦ-ове и разни там измислени ВЕИ-та и токът за вътрешния пазар да е стотинки. Знаеш ли това какъв шут в гъзо на икономиката ще даде?

А знаеш ли какъв шут ще получиш от над 33 000 заети в миннодобивния бранш и още десетки хиляди свързани с тях?
за веи-тата няма да споменавам :mrgreen:
 
От: От: Сериозно За Белене

Ами да си построим АЕЦ за нас тогава. Да се затворят скъпите ТЕЦ-ове и разни там измислени ВЕИ-та и токът за вътрешния пазар да е стотинки. Знаеш ли това какъв шут в гъзо на икономиката ще даде?

Да се затворят скъпите тецове, и да се построят още измислени ВЕИ-та, които ще се изплащат с продажбата на въглеродни квоти. Никакви руски газ и уран, енергийна независимост.
Освен, ако хамериканците не купят правата на слънчевата светлина и атмосферните колебания.
Кюмура - на който му трябва.
 
От: Сериозно За Белене

А защо нова АЕЦ вместо нов блок на АЕЦ?:shock:
 
От: Сериозно За Белене

А защо нова АЕЦ вместо нов блок на АЕЦ?:shock:
Защото за Белене има разрешение за строеж, а за 7-Блок на Козлодуй трябва да се подпишат 26 държави членки, което е почти невъзможно. До 2019 ще затворят Козлодуй и ще внасяме ток.
 
От: Сериозно За Белене

Защото за Белене има разрешение за строеж, а за 7-Блок на Козлодуй трябва да се подпишат 26 държави членки

ПО-голяма глупост не бях,чел. Разрешение за строителство на АЕЦ Белене е издадено от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Може би имаш предвид останалите сертификати от АЯР и сертификат за съответствие с техническите изисквания въведени в Европейския съюз, да АЕЦ Белене има издадени такива. Но тези изисквания не би трябвало да са проблем при добър проект за нов реактор.
 
От: Сериозно За Белене

Защото за Белене има разрешение за строеж, а за 7-Блок на Козлодуй трябва да се подпишат 26 държави членки, което е почти невъзможно. До 2019 ще затворят Козлодуй и ще внасяме ток.

КО?НЕ!
http://www.kznpp.org/index.php?lang=bg&p=actuality&p1=new_build
Ко излиза са?
 
От: Сериозно За Белене

Наскоро четох една статия за един английски губернатор на Сингапур, Хонг Конг, нещо такова - сър еди кой си - живял и управлявал 30-70 години назад във времето.

Та докато управлявал Сингапур идвали от Англия на инспекции и го питали "Абе тука не е ли добра идея да се построи мост м/у тези острови". А той отговорил "Ако бизнеса прецени, че е изгодно, нека го построи. Наша задача е да им гарантираме, че ще остане тяхна собственост дори и след 100 години".

Та това е най-сериозната част за АЕЦ Белене. След като има частни централи, защо да няма и частен АЕЦ.

По Света има доста частни АЕЦ, доста частна инфраструктура, по която като минаваш плащаш.


Изгоден или неизгоден на кой ще продаваме ток и кой ще печели са безсмислени спорове. В развития свят са богати, щото като видят възможност, частни капитали се възползват от тази възможност, а не викат "Нека държавата да инвестира".
 
От: Сериозно За Белене

Аз искам токът ми е да е по-евтин. Давайте пазарни фундаменталисти, кажете ми начин по който това ще се случи. По пазарната логика трябва да се построят 10 частни аеца, които да се конкурират и така токът ще е без пари :lol:
 
От: Сериозно За Белене

Наскоро четох една статия за един английски губернатор на Сингапур, Хонг Конг, нещо такова - сър еди кой си - живял и управлявал 30-70 години назад във времето.

Та докато управлявал Сингапур идвали от Англия на инспекции и го питали "Абе тука не е ли добра идея да се построи мост м/у тези острови". А той отговорил "Ако бизнеса прецени, че е изгодно, нека го построи. Наша задача е да им гарантираме, че ще остане тяхна собственост дори и след 100 години".

Та това е най-сериозната част за АЕЦ Белене. След като има частни централи, защо да няма и частен АЕЦ.

По Света има доста частни АЕЦ, доста частна инфраструктура, по която като минаваш плащаш.


Изгоден или неизгоден на кой ще продаваме ток и кой ще печели са безсмислени спорове. В развития свят са богати, щото като видят възможност, частни капитали се възползват от тази възможност, а не викат "Нека държавата да инвестира".

в България по-добре да не е частна
ще вземе да дойде някаква непозната чужда фирма без уеб сайт или такъв с регистриран вчера домейн
като се вдигне малко шум ще се укротят - т.е. пак пробват - ако стане, стане/
 

Горе