Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Аз лично съм втрещен от тази схема. Ама то има и една подобна схема с матраци, сигурно сте получавали в пощенските кутии. После като идете на презентация, матраци по 980 лв, с магически качества, а всъщност цената на един матрак е не повече от 200 лв. Обаче 2 часа презентация и пенсионерите купуват като невидели, подписват договори на изплащане и даже са и доволни.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Аз лично съм втрещен от тази схема. Ама то има и една подобна схема с матраци, сигурно сте получавали в пощенските кутии. После като идете на презентация, матраци по 980 лв, с магически качества, а всъщност цената на един матрак е не повече от 200 лв. Обаче 2 часа презентация и пенсионерите купуват като невидели, подписват договори на изплащане и даже са и доволни.

Еми не е същата схема, защото там поне ти продават нещо с някаква стойност (никаква, но все има такава), докато тук е шит за пари. Има разлика. Всяка друга схема, като изключим другите телефонисти от Горна Оряховица, си е цвете в сравнение с тази. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Днес направо останах втрещен като видях техен стикер на една от вратите на цеха в предприятието, в което работя. Голямо предприятие с престиж и редица сертификати за качество да се подлъже от подобна схема на дребно... Ужас!

Е те от доста време имат сертификат :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Оказва се, че има много незаети ниши в БГ тип лапни-шаран, предполагам, че схемата вече е прилагана в белите страни преди поне 20-30 години и модела е копиран, айде да видим дали някой ще открие от къде тръгва :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

в бг нямаме ли някакъв сайт за измами, където да се репортват тия хубостници?
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

в бг нямаме ли някакъв сайт за измами, където да се репортват тия хубостници?

Имаше наистина, но това май не минава за много голяма измама, защото и в ебей се продава за $10 буркан с въздух от планината и тези, който си купуват са идиотите, а не продавача - измамник. Само където тук ти звънят....което не е много Ок. ;)
 
От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Имаше наистина, но това май не минава за много голяма измама, защото и в ебей се продава за $10 буркан с въздух от планината и тези, който си купуват са идиотите, а не продавача - измамник. Само където тук ти звънят....което не е много Ок. ;)

Според мен всичко което е спам/липсва етика в него би трябвало да влиза в категорията на измамата, щото дефакто те въвеждат в заблуждение, а не всеки може да е експерт навсякъде :)
 
Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Според мен всичко което е спам/липсва етика в него би трябвало да влиза в категорията на измамата, щото дефакто те въвеждат в заблуждение, а не всеки може да е експерт навсякъде :)

Да, прав си. Но последно време границата, която се прекрачва на някои хора или е много далеч или липсва, което и позволява някакви смотани бизнеси с крив модел на печалба да просъществуват успешно. Не става дума само за въпросния пример тук, но и много други такива изкривени бизнеси има, които основния им модел за печалба и изцяло изграден на това да подвеждат и заблуждават, а някои стигат и по-далеч (като говорим за морални граници) - да крадат, ощетяват и възползват от ситуацията, в която е попаднал човек. Или обобщено с няколко думи - такива бизнеси винаги ще има, докато има и я има и манията за материалното, но за жалост контрола трябва да се осъществи на две нива - от самия човек, който се подвежда и от органите, които е редно да имат някакво становище по въпроса. За жалост второто не работи и оставаш с ниво №1. :)
 
От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Да, прав си. Но последно време границата, която се прекрачва на някои хора или е много далеч или липсва, което и позволява някакви смотани бизнеси с крив модел на печалба да просъществуват успешно. Не става дума само за въпросния пример тук, но и много други такива изкривени бизнеси има, които основния им модел за печалба и изцяло изграден на това да подвеждат и заблуждават, а някои стигат и по-далеч (като говорим за морални граници) - да крадат, ощетяват и възползват от ситуацията, в която е попаднал човек. Или обобщено с няколко думи - такива бизнеси винаги ще има, докато има и я има и манията за материалното, но за жалост контрола трябва да се осъществи на две нива - от самия човек, който се подвежда и от органите, които е редно да имат някакво становище по въпроса. За жалост второто не работи и оставаш с ниво №1. :)

М да бе, може би за тва би било добре да има място, където някви power user-и да споделят впечатления за компании от посочения вид :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Най-интересното е че същите тези които са си купили нищо за 60 лв. ли колко искаха. Ако им кажеш дай да направим една таргетирана кампаниика с 1000 флаера на промоция ще ти ги пусна за 60 лв. И ще кажат, че е безсмислено :D
А е много по-смислено да хвърлиш едни пари през прозореца без никаква възвръщаемост.
 
За нищо не стават тия нещастници. Чудя се дали ще има нещо ново по коледа, те тогава такива глупаци избухват с цялата си креативност и балъчетата са с широки ръчички, та всичко си иде на мястото тогава. Някоя нова схема да се сдухат тъпаците. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Вчера ходих до ключаря и видях гордо извисеният сертификат. Толкова възрастен беше човекът, че ми стана жал да му обясня какъв е балък.
 
Ето затова е неморален този бизнес защото прибират по 60 лева за въздух от такива хорица който с пот на челото са изкарали някакви ...

Да, кофти е. А специално такива хора дори нямат и кой да питат дали е нещо добро или не, а да не говорим да се консултира срещу заплащане. ;) Не съм фен на неморалните схеми за правене на пари, в това число и тази. За това и изразявам такива мнения тук, отделно ми е загубило някакво време от живота да се обяснявам на клиентите какво реално седи зад този сертификат и струва ли си от към маркетинг гледна точка. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Видях 2 тскива стикера на вратата на лекарски кабинет :)
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Видях 2 тскива стикера на вратата на лекарски кабинет :)

Супер. То и без това тия лекари нямат кой знае с какво друго да блеснат, там може.... :D

Снимайте и качвайте, защото е хубаво да се смеем на глупоста на хората, аджеба се сетят, че трябва и да се използва мозъка. :)
 

Горе