Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Тея се появиха с реклама в праймтайма на битивито .. имали собствен алгоритъм за оценка по негативен принцип. Демек всяка фирма тръгва с коректност 100% ако някой писал нещо негативно тогава пада. Т.е. всяка noname фирма е 100% коректна!
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Тея се появиха с реклама в праймтайма на битивито .. имали собствен алгоритъм за оценка по негативен принцип. Демек всяка фирма тръгва с коректност 100% ако някой писал нещо негативно тогава пада. Т.е. всяка noname фирма е 100% коректна!

Малка поправка - не беше реклама (поне от това, което аз гледах де) в праймтайма, а платен репортаж в него, което е идея по-скъпо. Но чак се учудих и лицето ми придоби много странна гримаса като го вид. От началото помислих, че е някой хейт репортаж, с който предупреждават бизнеса, но после като усилих видях, че става дума за платена реклама.
 
От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Малка поправка - не беше реклама (поне от това, което аз гледах де) в праймтайма, а платен репортаж в него, което е идея по-скъпо. Но чак се учудих и лицето ми придоби много странна гримаса като го вид. От началото помислих, че е някой хейт репортаж, с който предупреждават бизнеса, но после като усилих видях, че става дума за платена реклама.

Абе бизнеса добре им е тръгнал, щом имат пари за реклама по тв...точно преди платения репортаж имаше и 5 секундна реклама - така, че....
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Снощи и аз я мернах към 00:00 след новините по бтв.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Много добра бизнес идея.. никво вложение, добри пари.
Евала на пичовете.
Вие гледате с "други очи" на подобен сертификат, но погледнете през очите на обикновенния потребител.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Идеята им е супер каот за печелене на пари, но релано създава грешна представа в потребителите коя фирма, магазин, заведение и т.н са релно коректни. Цялата им схема е като индулгенциите през средните векове.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Някъде има ли го този репортаж, за да го изгледам, че ми е много любопитно какво са говорили? :D

Говореха, че ставало пракитка в последно време фирмите да пишат положителни отзиви за себе си в интерент пространството и така да залъгват потребителите. Така и стартирал проекта им. За много малко пари получаваш доверието на клиента. Техния уникален по рода си софтуер изследва само негативните мнения в интернет.

И все такива глупости.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Говореха, че ставало пракитка в последно време фирмите да пишат положителни отзиви за себе си в интерент пространството и така да залъгват потребителите. Така и стартирал проекта им. За много малко пари получаваш доверието на клиента. Техния уникален по рода си софтуер изследва само негативните мнения в интернет.

И все такива глупости.

Хахах, тия н правят разлика между ORM и фейк репутация, която не мисля, че ще е много печеливша, ако се прави от аматьори, което се случва често. :)

Честно казано не ми се коментира вече този велик сертификат и там какво носи той, но само ще кажа, че изграждане на добра онлайн репутация е много повече от това някой да ти звънне и да ти продаде нещо. То е комбинация от много неща, и важен елемент от тях е именно и истинските коментари на хората, допрели се до услугите или продуктите на дадения бизнес.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Говореха, че ставало пракитка в последно време фирмите да пишат положителни отзиви за себе си в интерент пространството и така да залъгват потребителите. Така и стартирал проекта им. За много малко пари получаваш доверието на клиента. Техния уникален по рода си софтуер изследва само негативните мнения в интернет.

И все такива глупости.

С две думи гейска работа. :) Нищо, моделът работи, балъците да плащат. Аз ще си пускам от време на време хейта тук, защото имам едно изгубено време от страна на клиентите, които са овце и всичко което им се поднесе да е златна мина, кълвът. Иначе еваларка за бизнеса. И аз бих направил такъв.

Софтуер, който проверявал за негативни коментари в мрежата. Бате, ще ми скъсате сърцето, олигофрения пълна. Един скапан кролер, който минава и чеква с бранд или юридическо лице като кл. дума, чекват 2-3 резултата (ако въобще го правят де, и ако въобще има такъв софт, защото можеше някакво демо да листант за да видят и самите фирми), и звънят да предлагат шета, без покритие. ;)
 
От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

С две думи гейска работа. :) Нищо, моделът работи, балъците да плащат. Аз ще си пускам от време на време хейта тук, защото имам едно изгубено време от страна на клиентите, които са овце и всичко което им се поднесе да е златна мина, кълвът. Иначе еваларка за бизнеса. И аз бих направил такъв.

Софтуер, който проверявал за негативни коментари в мрежата. Бате, ще ми скъсате сърцето, олигофрения пълна. Един скапан кролер, който минава и чеква с бранд или юридическо лице като кл. дума, чекват 2-3 резултата (ако въобще го правят де, и ако въобще има такъв софт, защото можеше някакво демо да листант за да видят и самите фирми), и звънят да предлагат шета, без покритие. ;)

Абе софт....софта струва много пари, а балъците могат да ги дадат без софт, то по тая логика и аз съм софт, дето чеква винаги 2 -3 резултата, преди да купи нещо :D
Сега трябва и аз да измисля нещо такова, ще продавам или коректен пясък, или ще се обаждам на затворници да им предлагам сертификат "Коректен мошеник":lol:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ето го видеото - https://www.youtube.com/watch?v=tRCKvWQDv3I
Дейността им не ме кефи, щото си е вид измама за крайния потребител, ама са си предприемачи хората. Измислили са начин и печелят. От опита ми съм сигурен, че 80% от крайните клиенти ще се подведат. Ако видят два магазина, един до друг и единия има лепнат сертификат на вратата ще влезнат в този със сертификата... Другия магазин ще вземе сертификат също... Абе става вирално...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ето го видеото - https://www.youtube.com/watch?v=tRCKvWQDv3I
Дейността им не ме кефи, щото си е вид измама за крайния потребител, ама са си предприемачи хората. Измислили са начин и печелят. От опита ми съм сигурен, че 80% от крайните клиенти ще се подведат. Ако видят два магазина, един до друг и единия има лепнат сертификат на вратата ще влезнат в този със сертификата... Другия магазин ще вземе сертификат също... Абе става вирално...

Май ще излезе, че не са българи.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Доколкото разбрах е полска фирма.

Май ще излезе, че не са българи.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Тоз управителя на магазина накрая много заучено ми прозвуча нещо... Все едно е в първи клас и рецитира стихотворение. Сериозно ли има над 5000 фирми в страната, които си мислят, че доверието на клиента се купува с пари и като пляснеш един измислен сертификат на джама и си готов....
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Тоз управителя на магазина накрая много заучено ми прозвуча нещо... Все едно е в първи клас и рецитира стихотворение. Сериозно ли има над 5000 фирми в страната, които си мислят, че доверието на клиента се купува с пари и като пляснеш един измислен сертификат на джама и си готов....

Може и да има ефект, балъците като видят сертификата може и да влязат, не знаеш.
 
Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Е, значи може и наистина да имат софтуер и да проучват нещо....

Това е ок, но като цяло каква е тежеста на този сертификат, защото се сещам за поне 2 ORM подобни софтуера, които след един срол из мреата ще намерят по име на фирма информация за нея, но коя агенция или организация е дала правомощия за сертифициране. :)
 

Горе