Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

И по телевизията видях реклама на тия вчера... баси, напълни се с коректни фирми цяла България, да не си помислите, че някой ще постъпи некоректно с вас :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Няма лошо да се издават такива сертификати, но да отговарят на истината.

Има и друго нещо, че в България нямаме издадени сертификати за златни и платинени албуми и песни, както е в много страни по света.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Лошото в случая е, че това не е никакъв стойностен сертификат. Разбирам да оценяваха фирмите по определени критерии, да ги следяха и да им правеха проверки, дали наистина са коректни. В случая всяка фирма, която си плаща, е коректна.

Иначе и по ТВ гледах тяхна реклама и наистина много хора могат да се заблудят, защото си мислят, че щом фирмата е "коректна" значи е нещо по-добро от конкурентите си. От друга страна много фирми се подлъгват да купуват сертификата именно поради тази причина да изглеждат по-добре пред клиентите си.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това чудо е станало ужасно масово. Преди няколко дни по пътя за работа ми дадоха 3 брошури и на 2 от тях имаше лого на "коректна фирма". Явно много заблудени бизнесмени има...

Между другото попаднах на това във интернет. Оправиха ми настроението: https://www.facebook.com/kUrektna.firma/
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

сега сигурно са в кампания 2016. предполагам много техни клиенти ще искат да са коректни и през 2016.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Яко народ си купи от тия сертификати, сега като им ги подновят за 2016... направо супер. Шефа ще си вземе второ Бентли, а те ще си стоят със сертификат дето струва 2 стотинки... :D
На мен ми звъннаха, че съм коректна фирма и да ми продават сертификат, аз им казах, че съм НЕкоректна фирма и ми затвориха телефона :D
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Яко народ си купи от тия сертификати, сега като им ги подновят за 2016... направо супер. Шефа ще си вземе второ Бентли, а те ще си стоят със сертификат дето струва 2 стотинки... :D
На мен ми звъннаха, че съм коректна фирма и да ми продават сертификат, аз им казах, че съм НЕкоректна фирма и ми затвориха телефона :D

60 лева е сертификата. Еднократно е. На 2000 фирми да го продаде в България. Това не са пари за Бентли. Но не са и малко за сайт тип директория и изкарани само с идеята. Ще ми се да видя някой от вас интернет предприемачи дето хейтвате да изкара толкова за година.
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

60 лева е сертификата. Еднократно е. На 2000 фирми да го продаде в България. Това не са пари за Бентли. Но не са и малко за сайт тип директория и изкарани само с идеята. Ще ми се да видя някой от вас интернет предприемачи дето хейтвате да изкара толкова за година.

До май месец 2015 година, за период от 3 месеца бяха продадени 1400 сертификата, ако са вървели с тази скорост, сертификатите вече са над 5000+.
5000Х60 лв = 300 000 лв приход. Офис не плащат, да кажем че имат 3 жени дето звънят яко телефони, може и от вкъщи да го правят, само имат достъп до админ панел, което е 3000 лв на месец за заплати, тоест 30 000 лв разход за 10 месеца.
За телефони няма да броя, защото има тарифи по 25 лв неограничено към всички.

Общо 270 000 лв печалба, което е това Бентли http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11429258454269316&slink=cq8aih
2013 година, 507 к.с, на 11 000 км.


Отделно някой беше казал, че ще го подновяват всяка година, но на половин цена.
А това не е идея, а заблуда, че тая хартийка струва 60 лв, тя на практика няма никаква стойност, най-вероятно се раздава и на много некоректни фирми, като така бива заблуждаван и крайния потребител.
 
Последно редактирано:
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Търговците не са заблудени (е някои са) - възползват от ефекта и знаят, че подобно нещо влияе на заблудените клиенти.

Това чудо е станало ужасно масово. Преди няколко дни по пътя за работа ми дадоха 3 брошури и на 2 от тях имаше лого на "коректна фирма". Явно много заблудени бизнесмени има...

Между другото попаднах на това във интернет. Оправиха ми настроението: https://www.facebook.com/kUrektna.firma/
 
От: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Някой колега не беше ли писал, че са продадени около 4000 сертификата, беше ги броил на сайта, не ми се рови сега напред в темата. Отделно разбрах, че всяка година ще го подновяват, но на половин цена.
А това не е идея, а заблуда, че тая хартийка струва 70 лв, тя на практика няма никаква стойност, най-вероятно се раздава и на много некоректни фирми, като така бива заблуждаван и крайния потребител.

Именно, там е работата, че те по никакъв начин не оценяват коректността на фирмата. За тях коректна е тази фирма, която си плаща сертификата. Абсолютно безсмислена глупост, на която много хора се връзват.
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ще ми се да видя някой от вас интернет предприемачи дето хейтвате да изкара толкова за година.

Гледай де ;) Ама аз реално помагам на хората за разлика от тия балъци :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

е то всеки може да си разпечата такъв сертификат без да плаща.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

То реално за коректна фирма трябва да се дава грамота само ако:
1. си плаща навреме данъци, заплати, разплаща се с други фирми и т.н.
2. произвежда продукти спрямо закона, ако произвежда кисело мляко например да не ми я водят за коректна ако блъскат сухо мляко например ит.н.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Този сертификат е като тест за интелигентност. Ако ти предложат и не го вземеш значи си минал успешно.
 
Последно редактирано:
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Има закон за сертифицирането като цяло по различни направления, но явно се използва пролука в законовата ни наредба, а тя цялата е надупчена. Дано тази тема доведе до промени в търговския и правния закон в единна посока, но няма да стане, а и не съм сигурен дали е нужно да става. Работата като цяло не е малко да се променя всичко около ключова дума и едва ли на някой ще му се занимава за такива дреболии, вместо да лапнат управляващите големите залъци от "евро" (български) пари за несигурния си последващ мандат.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

До момента тия са продали 20 272 "сертификата" :rolleyes:

20 272 х 60лв. = 1 216 320
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

До момента тия са продали 20 272 "сертификата" :rolleyes:

20 272 х 60лв. = 1 216 320


Малеееееееееееееееееее... е*ало си е майката!!!!!!!!!!!!!!!! Тия изкараха повече пари от Цветан вАСИЛЕВ за 1 година!!!!! Много Бентлита в гаража и кеш в джоба. а ние тук се чудим кога Гугъл ще ни пусне някоя стотинка повече на клик...
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

До момента тия са продали 20 272 "сертификата" :rolleyes:

20 272 х 60лв. = 1 216 320

Значи се отваря голяма ниша, оказва се, че шефовете на фирми в БГ ...
 

Горе