Сигурни български директории за добавяне на линкове

nikste

Active Member
Има много български портали и директории за добавяне на линкове, но като ли, че повечето вече не добавят. Даваш заявка за добавяне на линк си, но не се публикува, оставени са, както се казва на самотек.

Кои сайтове според вас все още публикуват със сигурност безплатно линкове?
 
Има, но трябва да се говори със собствениците, ако въобще им се занимава. :) Сещам се за един приятел, който си има бг директория, доста изчистена и си включва сайтове с уговорка. Дали ще е плащане или размяна на линкове или друго, така си го е направил. Но и този тип сайтове вече са демоде. Има каталози, които заеха от части техните функции. Но вече и линмк билгърдите или т. нар. SEO експерти си предпочитат линкове от авторитетни сайтове, както и статии по големи блогове и сайтове. Сайтовете, които публикуват фри линкове не са много. Дори и аз вече съм загубил идея кои може да са. Но пък, ако има и такива, какво е точно качеството на линка? Нали, все едно да отидеш в обществена тоалетна, а не да отидеш в 5-звезден хотел. :)
 
Има около 50 сайта в които ще ти излезе линка и са все още с добри данни според moz. Всички останали са с над 30 процента SS, които не бих препоръчал никой да добавя в тях, останалото качествени линкове от статии и бизнес директории плюс други работи, директориите са за начален старт, но не дават така да се каже ''сокче'' кой знае колко към SEO-то, а по-скоро гугъл да забележи, че тук си се изплюл на земята :D :D :D
 
Има, но трябва да се говори със собствениците, ако въобще им се занимава. :) Сещам се за един приятел, който си има бг директория, доста изчистена и си включва сайтове с уговорка. Дали ще е плащане или размяна на линкове или друго, така си го е направил. Но и този тип сайтове вече са демоде. Има каталози, които заеха от части техните функции. Но вече и линмк билгърдите или т. нар. SEO експерти си предпочитат линкове от авторитетни сайтове, както и статии по големи блогове и сайтове. Сайтовете, които публикуват фри линкове не са много. Дори и аз вече съм загубил идея кои може да са. Но пък, ако има и такива, какво е точно качеството на линка? Нали, все едно да отидеш в обществена тоалетна, а не да отидеш в 5-звезден хотел. :)

Наскоро бях на SEO обучение в една от големите БГ фирми (макар че не се занимавам със SEO), при което те ми казаха, че все още се занимават да качват линкове в директориите, което според тях също помагало. След това вкъщи пробвах да кача някои от нашите сайтове, ама като видях каква дебилщина е (повечето директории не ме отразиха за жив), просто ги заебах.
 
Наскоро бях на SEO обучение в една от големите БГ фирми (макар че не се занимавам със SEO), при което те ми казаха, че все още се занимават да качват линкове в директориите, което според тях също помагало. След това вкъщи пробвах да кача някои от нашите сайтове, ама като видях каква дебилщина е (повечето директории не ме отразиха за жив), просто ги заебах.
Да, вече си е трудна работа, честно казано. Просто трябва да се търси връзка с редактора или собственика на сайта, защото седиш на една опашка в повечето случаи и чакаш, докато редактора в същия момент отвара администрацията и гледа няколко стотин заявки за одобрение и му става едно такова "абе ще му дойде и на това реда". :)

Но и аз потвърждавам, че добрите, не наспамени и добре поддържани с мозък директории имат не малко влияние върху off page оптимизацията. И тук идва момента, в който бих дал съвет, ако някой ще троши излишно време да обикаля по директории за събмит и в същото време не много сигурен дали ще го одобрят в следващите месеци, да седне и да направи няколко добри поста и да се опита да ги добави в тематични на сайта си сайтове, блогове, форуми. В пъти по-добър ще е ефекта. Да не говорим, че качеството на линка ще е на друго ниво.
 

Горе