Сипсание Икономист - Богатите, бедните и България

coolice

Owner
България е най-тъжното място на света, ако вземем предвид връзката между доходите на глава от населението и задоволството от живота.

Този извод прави сп. "Икономист" в статия, озаглавена "Богатите, бедните и България".

Списанието се опитва да развенчае популярния мит, че парите не могат да ни купят щастие (теза, издигната през 70-те години от Ричард Истърлин, професор по икономика от университета на Южна Калифорния, който установил твърде слаба връзка между двете).
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3482031
 
От: Сипсание Икономист - Богатите, бедните и България

Ако не си здрав нямаш хляб на масата и покрив над главата е трудно да си щастлив макар и не невъзможно, но когато си физически здрав прехраната не ти е проблем и имаш дом което е валидно за поне 60% от Българите е въпрос само на вътрешен мир дали ще се чувстваш удовлетворен и щастлив от живота. А точно в тази посока българите сме шампиони по мрънкане.
 
От: Сипсание Икономист - Богатите, бедните и България

Аз нищо ново не виждам и в тази статия. Тия вече няма какво да пишат. :) Не е нужно да имаш диплома по ядрена физика, за да видиш, че всичко около теб не е цъфнало и вързало. Даже напротив - чудиш се как някои свързват двата края. Нужно е само една разходка по улиците и ще видиш за какво иде реч. огато хората не са отворени и не са засмени, както и ведри, определено за това има причина. И в този ни вид пак сме по "топли" хора от ония марамуняци на запад. Така си е, големи мрънкала сме, но е и факт, че така е направено, че се чудиш абе наистина ли е толкова тегаво или просто тук леко е така. Не съм виждал някой чужденец, с който съм говорил или съм имал някакъв контакт да ми се оплаква, че разходите му са тка направени, че на края на всеки месец да е на нула, като тегли чертата. Не знаят какво е да нямаш възможност да останеш без: ток, вода, парно. Там ако се случи е единствено ако забравят да платят, а тук в повечето случаи - недостиг на средства. Така, че нека тия смотани инфо издания, започнат да пишат нещо, което наистина да ни информаира. Или да сметян екипа от драскачи. :)
 
От: Сипсание Икономист - Богатите, бедните и България

Един виц да ви разкажа, точно по темата :)
Събрали се президентите на Америка, Франция и България и почнали да обсъждат с какви финанси разполагат сънародниците им.
Американеца започнал:
- Един американец взема 5000 долара, за да си покрие всички нужди са му необходими 3000, за другите 2000 ние не се интересуваме.
Французина го последвал:
- Един наш гражданин изкарва 4000 евро, за да живее добре са му нужни 3000 евро, за другите 1000 ние не се интересуваме.
Дошъл ред на българския президент:
- Един българин изкарва 500 лева, за да си покрие нуждите са му необходими 1500 лева.
Е как така, а другите 1000 лева от къде са, попитали в един глас американеца и французина.
- А другите 1000 нас не ни интересуват!
 
От: Сипсание Икономист - Богатите, бедните и България

И още един по темата:

Събрали се призидентите на Америка, Русия и България на една маса с Господ.
Американският президент попитал Господ:
- Кога САЩ ще стане не само велика икономика в света, но и сила и в космически аспект.
Господ помислил малко и казал:
- След 10 години, това ще се случи.
Тогава американсия президен се разплакал. А Господ го попитал защо плачиш:
- Защото не знаех дали ще го доживея.
Руския президен също на свой ред попитал:
- Кога Русия ще стане пак световна сила и ще завладеем и големи територии на други планети?
Господ направил същото и:
- Това се очаква след 12 години.
Тогава руския президен се разплакал и той. Господ го попитал:
- А ти защо плачеш?
- Не знаех дали ще съм жив за да го видя това. Сега знам. Казал руския президент.
Тогава българския президент попитал:
- А ние Господи, кога ще се оправим. Настъпило мълчание и в един момент Господ се разплакал.
Българския президент го попитал:
- Защот плачеш Господи?
А той:
- Защото не знам дали ще го доживея.
:)

Та нищо хубаво не ни чака с такова изривено племе, каквото сме или по-голямата част от него. :)
 

Горе