Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Навремето сина на транспортния министър спечели "тайния" търг за маршрутките в София. Сега обратното - бащата ще спечели някой "таен" търг, да речем за обучението по кормуване на ХХХ държавни служителя.
Ей така се прави бизнес тука.
Да, от много години на сам това са най-успяващите бизнесмени в БГ. Ние едно време само това си мрънкахме с другия админ, че тук не е добре да се прави нещо, не за друго, а защото не бизнеса не плаща за такива неща - онлайн реклама, уеб разработки, консултации, статии и прочие. Отмина леко това време и дойде времето, в което бизнеса започна да има пари и да се дават повече за реклама, но реално и бизнесът е един бизнес. Точно горния пример е един не малък процент от общата маса. Някой откраднал нещо или врътнал (уж по законен начин) нещо, сдобил се с пари и продължава същите схеми. И защо не, нали работят. :) И така, въпросът е за какво му е на този да дава пари на други, като може да си ги прибере и да се насочи към следващата далавера?

Или казано с друго думи с друг пример - за какво ти е сайт, като само ще пернеш няколко милиона и ще фалира бизнеса или нещо такова. Ходи разбери какво да правиш. Но едно е сигурно, ако ще пробва някой тук, искат се много нерви. И никакъв късмет. Късметът е само приказка, тук работят връзките, взаимната изгода (което е ОК, ако всички се наредим), далаверите и другите такива, които в нормалния свят не определят като бизнес, а като престъпление.

Примерът на @rombeca е само един. Има още хиляди, да не кажа стотици хиляди. За това и икономиката ни е толкова икономика. ;)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Аз имам една идея.

Който иска да е до протестиращите в София, но няма тази възможност, може да постави българското знаме в сайта си. Някъде в хедъра. :) Почти всички тук имат блогове или сайтове, все пак.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Да, викаш жегата не ми понася. :)
Не. Оптимизма.
За теб винаги чашата е пълна - половината с нещо, и до горе с въздух.
Те за три дни такива чудесии сътвориха, ти говориш да им дадем време. Време наистина се дава на непознати личности. Какво непознато има в сиамските близнаци БСП-ДПС? Всичко е познато и резултатите са съответните.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Не. Оптимизма.
За теб винаги чашата е пълна - половината с нещо, и до горе с въздух.
Те за три дни такива чудесии сътвориха, ти говориш да им дадем време. Време наистина се дава на непознати личности. Какво непознато има в сиамските близнаци БСП-ДПС? Всичко е познато и резултатите са съответните.

Да, оптимист до край. Няма как, то само това остана. Не върви да се предадем духом толкова млади, нали?:)


Така, а сега по темата. Да, познати са мутрите, но те от десетки години са все еднакви. Тия поне се води, че имат и опит, нещо което бих причислил към положителните им качества. Както се вика, то и други ще дойдат да грабят, но тия поне си мисля, че от опита си знаят, че не става само с крадене. Ще пускат по-малко и на другите. Какво мога да кажа повече за това.

Много е лошо, когато дойде някой с разходи. Нещо като случая Пеевски. Пичът има разходи и политиката не е нещо, с което умира да се занимава, просто има да взима. Нищо лично, но аз с толкова бизнеси и пари, само до политииа ще ми е. Но политиката е, както сме си го направили, бизнес и нищо повече.

Сега искрено се надявам, че тези управляващи ще пускат бизнес за всеки, а не на определени кръгове, както правеше великия вожд и той поумря. Дано. Иначе пак ще си ходим на долу и все повече хора ще си крият парите, както и бизнеса ще стъпи стабилно в сивата икономика. И как не, като за едните има лапачка от милиони, а за други - нищо, оцелей както можеш. ;)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Днес разбрах защо били толкова масови протестие - От ГРОБ също протестирали - Искат оставката на Цвъки и Фиданката

Дето се вика разни хора разни идеали

Абе Гога - ти от кое крило си сега цецовист или антицецовист
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Преди да сваляте Орешарски, изгонете соросоидите!!!
Бедни голтаци правят десни протести…
Единственото, което се случва е, че партиите никнат като гъби и растат им зъби..
Протеста няма лица, няма визия, а само врясъци и мъгляви искания, които са диктувани Бог знае от кого, но за всеки случай трябва да се огледаме какво ще се случи по темата.
Доколкото забелязвам, вече има опити да наложат за лице на протеста Илияна Раева и новата й партия да бъде изтикана напред да обере лаврите.

Самата Раева недвусмислено заявява, че зад нейната партия стои Гриша Ганчев, но дали е така?
Гледайки как по протестите са изпълзяли разни политически мумии и четейки “Харта 2013″ на онези дето някой е нарекъл интелектуалци, но всъщност са соросоидни агенти, които действат подкопаващо на обществото и се питам щом Орешарски падне от власт какво ще правим?
Ще издигнем ГЕРБ или соросоидни марионетки? А може би ще имаме коалиция от соросоиди и ГЕРБ?

Моля, посочете ми кой от изброените не е бил свързан със Сорос по едно или друго време?:

Институт „Отворено общество“ – Георги Стойчев, изп. директор
Институт за пазарна икономика – Светла Костадинова, изп. директор
Български Хелзинкски Комитет – адв. Маргарита Илиева, директор Правна програма
Международен център за изследване на малцинствата и културните взаимодействия – Антонина Желязкова, директор
Център за либерални стратегии – Иван Кръстев, председател на УС и
Анна Ганева, изп. директор
Институт за регионални и международни изследвания – Огнян Минчев, директор
Център за социални практики – Евгений Дайнов, председател на УС
Център за изследване на демокрацията – Огнян Шентов, председател на УС
Център за култура и дебат „Червената къща“ – Десислава Гаврилова и Цветелина Йосифова, съ-председатели на Съвета на учредителите
Български институт за правни инициативи – Биляна Гяурова-Вегертседер, директор
Българско училище за политика „Димитър Паница“ – Саша Безуханова, председател на УС
Вестник „Капитал“ – Станка Тошева, гл. редактор
dnevnik.bg – Велислава Попова, гл. редактор
„Алфа Рисърч“ агенция – Боряна Димитрова, управляващ съдружникЕвропейски съвет за външна политика – Димитър Бечев, директорИнститут за развитие на публичната среда – Антоанета Цонева, председател на УСНПО Линкс – Теодора Гандова, председател на УСПрограма „Достъп до информация“ – Александър Кашъмов, ръководител правен отделРискМонитор – Стефан Попов, изп. Директор (бивш шеф на „Отворено общество”)Фондация за реформа в местното самоуправление – Здравко Сечков, изпълнителен директорФондация С.Е.Г.А. – Румян Сечков, директорАсоциация АКСЕС – София – Валери Русанов, председател на УСАсоциация на европейските журналисти в България – Кристина Христова, председател на УСБлуЛинк мрежа за гражданско действие – Павел Антонов, изпълнителен координатор и редактор

Що ли този сценарий, който се играе сега не ми напомня за събитията от 1997 година зимата?
Защо ли ми се чини, че щом играят парите на соросоидите, значи някой се кан да направи такава галимация, че ум да ни зайде и да не ни дойде.

Някой пак ще се изкаже, че съм манипулатор. Ок!
Да говори каквото си пожелае, мен такива работи не ме притесняват. Данък обществено мнение не плащам и нямам намерение да го правя даже и за напред.
Предпочитам да кажа това, което мисля, отколкото да си навра като някои главата в задника и да си трайкам или пък да се водя сляпо по чужд акъл.

Та да се върнем на темата, какво правим след Орешарски?
Вероятно слагаме соросоиди и/или гербави във властта, а после си биеме главите у стените, че пак са ни изиграли.
Та какво ни остава тогава?
Освен да ревем срещу партиите, да искаме да се премахнат от консултативните съвети всички НПО-та и други подобни, които са финансирани от чужбина и които са на държавната хранилка.
Да се направи ревизия на нвсички и да не се допускат до никаква власт, под никаква форма. Да се разследват за противодържавна дейност и ако е нужно да се натират от страната.
Не се ли разкарат своевременно, то няма да се случи никаква промяна, а мечтите ви ще бъдат стъпкани в калта и то бързо и завинаги.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Сега искрено се надявам, че тези управляващи ще пускат бизнес за всеки, а не на определени кръгове,

Не препоръчвам. Няма предпоставки за това.

1000531_10151457174881314_1916218955_n.jpg



Половината българи не са гласували. БСП е на власт благодарение на циганските гласове. И на Волен ефенди. Защо смяташ, че ще прави добро на останалите?
 
От: От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Не препоръчвам. Няма предпоставки за това.

1000531_10151457174881314_1916218955_n.jpg



Половината българи не са гласували. БСП е на власт благодарение на циганските гласове. И на Волен ефенди. Защо смяташ, че ще прави добро на останалите?
То всеки път повечето от половината не гласуват, защото нямало смисъл и нямало за кого. Само, че като гледам протестите, понаизлезли са и тези където не са си упражни вота. Но здраве да е, важното е да има протести и недоволство. :)

Сега са се активизирали "добре". От приятели и познати чувам, че са имали позвънявания от НАП. Явно са подгонили куцо и сакато да им се издължава, че и случай за звънене по 2 пъти на седмица, за да си търсят 20 лева, което говори, че яко ще натискат тези дни. Явно предишните са им оставили много големи красоти щом са определи до тези 20 лева, че и пенсионери с некви глупости да занимават. :)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

"От приятели и познати чувам, че са имали позвънявания от НАП."

То от година и нещо е така, звънят за по 10-15 лева, а познавам хора с над 15-20 хиляди на които никой не е звънял.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

"От приятели и познати чувам, че са имали позвънявания от НАП."

То от година и нещо е така, звънят за по 10-15 лева, а познавам хора с над 15-20 хиляди на които никой не е звънял.

Аз сега започнах да чувам, че им е проблем. И то за некви неща, които реално администрацията може да им опрости с цел да бъдат максимално честни с истинските пари от данъците. Но явно толкова им пука. Като плащах данъци, видях списъци с фирми, със задължения от некви шест-цифрени суми, които не знам как ще си ги събират тия от НАП. Ако там успят да намерят методика, това ще им реши изцяло проблема с недостига на пари. Но реално са и на принципа, че няколко десетки хиляди по 20 лева, ето ти пак сериозна сума. Само където не са сметнали момента, че някои от тези пари са просто административна грешка, идваща от тях, други, няма да си направят труда да се вдигнат да ги платят и т.н.

Както казах, обнадежден съм това правителство да направи нещо смислено и да даде хляб на народа и бизнеса. Дано не се получи варианта "бизнес само за наши хора", защото това направо ни съсипа последно време. ;)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Блинки, чакай си ти - пукна се балона на фин. активи е САЩ на път е и на НИ, Китай е пред кредитно свиване, Италия до няколко месеца ще иска огормна парична помощ, Франция вече е във забравих коя рецесия под ред, Германия успя да избяга, САЩ уж "ще спират печатници" това ще доведе до имплозия на ДЦК пазара и там ще се спука балона, Бразилия е протести, Индия има вече спад на увеличниението на БВП, Русия и тя едвам креата на положителна територия, Турция виждаш как е. Но като цяло втората вълна на кризата се задава - САЩ ще е водещият в това и всичко, ще прелее и до нас ще дойде като домино ефект.

Чакай си ти оправия дето всеки ден гаф след гаф, очаквам още по-голямо задушаване от страна ба държавата без значение, кой е на власт, ако няма промени в статуквото на системата. Очаквам аз голяма инфлация, същата тази инфлация която вдигна и ресурсите и десетки хиляди бизнеса изпофалираха. Не забравяй огормната междуфирмена задлъжнялост, там стане проблем някой голям да каже толкова и като домино ще събори всички по линията.

И аз съм оптимист, но да чакаш "десен" човек, и яко цоцалистическо-дупедарско правителство, койето си гласува каквото си пожелае, и "десен" премиер от който нищо не зависи да ти оправи икономиката абсурд. Виж всички цоцалисти и леваци до се докара, гледай Франция и много внимателно я следи какво ще им се случи, после да не кажеш не съм те предупредил - цоцалисти не може те вади от криза, само ще те довкара повече!

Нека да не счита, че с този пост подкрепям предишните! Подкрепям протестиращите и най-вече промените в кодекса и система, и искам нови избори, но най-хубавото подкрепям гражданският коректив/общество.
 
От: От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Днес разбрах защо били толкова масови протестие - От ГРОБ също протестирали - Искат оставката на Цвъки и Фиданката

Дето се вика разни хора разни идеали

Абе Гога - ти от кое крило си сега цецовист или антицецовист

Много бавно разбираш, тая "новина" е от една седмица...
Антикомунист съм :twisted:
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

@blackout8, чакам, да. Поне не търпя. Защото предишните ги търпяхме. Поне аз лично де. И се оцеляваше, буквално. Не знам какво да очаквам от сегашните, но определено заслужават да им се даде шанс, защото каквото и да си говорим, нито един от гафовете им не се осъществи, като изключим закона за хазарта, който предишното беше приел и за което не знам защо трябва сегашните да отнесат негатива от това?

Пеевски няма да е шеф на ДАНС, стана ясно. А и какво каза той, народа не е дорасъл за него, да заеме този пост. :D Мани ги Русия, Франция, Италия и там каквото си написал. Реално нас ни интересува ние как ще сме. И реално колко добре ще сме в следващите години. Лошото е, че това правителство (а и миналото) приемат неща, които никак няма да се харесат на народа. Някои са задължителни, за да влезем в определени рамки, поставени от вън, други са самоинициативни, трети са защото така ще работи по-добре и т.н.

Аз подкрепям идеята, че трябва да покажат нещо положително за не много дълъг период от време, за да успокоят настроенията. За протестите не мога да кажа нещо конкретно. То народа (в това число и аз) си е в правото. На всички ни писна само некви далавери и изродии да се случва последно време. То няма почивка. Зачесано беше от едно време и сега пак продължава. И всяко следващо правителство обслужва интересите на определени бизнес. Както казах, няма нищо лошо в това. Все пак те са спонсори, но нека да намерят баланса - и този бизнес в тяхното обкръжение да е доволен от това, което практикуват като управление и народа да не изпитва трудности докато си живее живота. Просто всяко едно правителство в предишните години силно се накланяше към бизнеса, които е приближен към властта. А народа, кучета го яли. И това поражда недоверие и протестите.

Искаш да си платиш за нови избори, няма проблем. Искаш да ни отиде евросубсията за периода 2014-2020, няма лошо. Но да ти кажа, в момента всеки е с големи топки, обаче никой не му стиска да се качи и да управлява. Освен старите, те имат да избиват. :) И никоя партия не мисля, че е подготвена за нови избори. Мани ги какво си дрънкат. И сега както звънят от НАП, ще започнат да идват по домовете, защото ще са нужни пари, за да се захрани следващата изборна кампания за всяка партия. И бизнеса ще даде едно рамо, но не ги мисли там - ще избиват и те. ;)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

@blackout8, чакам, да. Поне не търпя. Защото предишните ги търпяхме. Поне аз лично де. И се оцеляваше, буквално. Не знам какво да очаквам от сегашните, но определено заслужават да им се даде шанс, защото каквото и да си говорим, нито един от гафовете им не се осъществи, като изключим закона за хазарта, който предишното беше приел и за което не знам защо трябва сегашните да отнесат негатива от това?

Пеевски няма да е шеф на ДАНС, стана ясно. А и какво каза той, народа не е дорасъл за него, да заеме този пост. :D Мани ги Русия, Франция, Италия и там каквото си написал. Реално нас ни интересува ние как ще сме. И реално колко добре ще сме в следващите години. Лошото е, че това правителство (а и миналото) приемат неща, които никак няма да се харесат на народа. Някои са задължителни, за да влезем в определени рамки, поставени от вън, други са самоинициативни, трети са защото така ще работи по-добре и т.н.

Аз подкрепям идеята, че трябва да покажат нещо положително за не много дълъг период от време, за да успокоят настроенията. За протестите не мога да кажа нещо конкретно. То народа (в това число и аз) си е в правото. На всички ни писна само некви далавери и изродии да се случва последно време. То няма почивка. Зачесано беше от едно време и сега пак продължава. И всяко следващо правителство обслужва интересите на определени бизнес. Както казах, няма нищо лошо в това. Все пак те са спонсори, но нека да намерят баланса - и този бизнес в тяхното обкръжение да е доволен от това, което практикуват като управление и народа да не изпитва трудности докато си живее живота. Просто всяко едно правителство в предишните години силно се накланяше към бизнеса, които е приближен към властта. А народа, кучета го яли. И това поражда недоверие и протестите.

Искаш да си платиш за нови избори, няма проблем. Искаш да ни отиде евросубсията за периода 2014-2020, няма лошо. Но да ти кажа, в момента всеки е с големи топки, обаче никой не му стиска да се качи и да управлява. Освен старите, те имат да избиват. :) И никоя партия не мисля, че е подготвена за нови избори. Мани ги какво си дрънкат. И сега както звънят от НАП, ще започнат да идват по домовете, защото ще са нужни пари, за да се захрани следващата изборна кампания за всяка партия. И бизнеса ще даде едно рамо, но не ги мисли там - ще избиват и те. ;)

Блинки, ти яко си сложил розовите очила, ще ползвам този термин на Вискяра.

Викаш всички са едни и същи, но тези обаче са специални и експерти и знаят си работата - ден след ден викаш гафове нищо не са ок :) Така да бъде не ми се спори.
Дай по делово - явно си нямаш представа но БГ икономика адски зависи от износа и вноса, когато се случи интерсна случка след време при всички основни контргенти си прави икономика колкото искаш. Просто от сега ти казвам да очакваш кофти моменти. Моли се да не падне борда, другото ще го минем по един или др начин.

Дай по оцеляване, защо аджеба аз нямам нито един поватарям нито един познат и приятел дето да изнемогва и да оцелява, както преди така и сега - еми нямам! Всички работят и си взимат добрите заплати други имат малки бизнес и все още не са изпофалирали - ок това, че аз не знам не значи че не е така. Но викаш сегашните яко ще си работят и за себе си но ще дадат и за другите? Интерсно и това да ти е онсовният аргумент?

Сега още по делово:

Факт, че БСК и КРИБ искат оставка това си е вече много сериозно.

Аз съм да си на власт, още 1 година и после избори, но да имат 3 линии - промяна в изборният кодекс, бюджет 2014 и европрограма 2014. Като и в 3те линии да има широка прозрачност и граждаски контрол. Всичко е в лимитите им и поне има шанс да не ни прецакат.

И още по-по делово:

БСК настоява за нови парламентарни избори след една година


От КРИБ виждат решението на икономическите проблеми в нови парламентарни избори

Това са най-големите в бизнеса и самите те виждат, че нещата са на зле ти ми говориш, че ще им одарят рамо. Това са хората с най-големите поръчки и те искат оставка, не ти ли говори нещо?!

Та виждаш ли външните ни контрагенти отиват на много зле, ще се разгърне световна рецесия в по-голяма сила от преди, нашите бизнеси са против искат промяна и оставки, щото прав. не прави нищо. Правителството се скара вчера с ЕК по линия транспорт, правят гаф след гаф но за теб не са никви ок така да бъде, имаме "експерно правителство" с премиер от който нищо не зависи, само там стой за агнец, всичко зависи от БСП и ДПС. А Атака днес ново 20 не осигуриха кворум и се разпусна парламента и без подкрепа от там вече става много интерсно, а поведението на Болен е катастрофално. Много розово ми се вижда да кажеш - Абе ние ги знаем, ама са пичове и ще ни ударят рамо, все пак са 10001 пъти по-добри от всички до сега :)

А закона за хазарта, е адски глупав и съсипва бизнес средата като монополизира всичко в ръцете на Божков, който е покровителстван от БСП. Ей ти просто пример, ако искаха да работят за това, което говорят ами ще променят закона и регулациите, но ............ стотици милиона бизнес си е хапка, как така да не е наш :) Ето ти пример, що не го промениха ?! Що не го променят сега?! Я ми кажи кво рамо удариха на собствениците на спортни сайтове и т.н в БГ ?!
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

пукна се балона на фин. активи е САЩ на път
Не знам за какво смяташ, че САЩ е на път, но сериозно ли мислиш, че държавата, в която са най-добрите световни финансисти няма да се оправи с такъв проблем? Там са най-престижните икономически университети и вече са извадили много поколения специалисти, на които никой по света не може да се опре. Цялата работа със световната криза е защото определени техни хора се оляха с краденето, но накрая САЩ пак излязоха най-сухи от водата и за грешките им го отнесе останалата част от света, включително и ние. Ако има нова рецесия пак ще се случи същото, тъй че дупе да ни е яко. Американците не ги мисли. Те почти няма да усетят криза.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Не знам за какво смяташ, че САЩ е на път, но сериозно ли мислиш, че държавата, в която са най-добрите световни финансисти няма да се оправи с такъв проблем? Там са най-престижните икономически университети и вече са извадили много поколения специалисти, на които никой по света не може да се опре. Цялата работа със световната криза е защото определени техни хора се оляха с краденето, но накрая САЩ пак излязоха най-сухи от водата и за грешките им го отнесе останалата част от света, включително и ние. Ако има нова рецесия пак ще се случи същото, тъй че дупе да ни е яко. Американците не ги мисли. Те почти няма да усетят криза.

Дори не си струва те оборвам, почакай и ще видиш.

А иначе по линия финанси ами колега те Хамериканското правителство имат 217 трилиона задлъжения при 16 трилиона БВП - как смяташ добре ли са :)

Каква е голямата дългова картина в САЩ?

Ей сега като се спука фонодовият и НИ пазара и накрая облигационият пазар, не знам какво ще стане, само си фантазирай - до сега не сме виждали такова огормно финансово-икономическо бедствие в такъв мащаб.

Щото съм финансист и ти кажа там няма най-добрите в света, там всички са от един калъп правени и яко им се налива Кейнсинаство на всичките до един, а особено във FED - тяхното фин. решение е печатница и изкупуване на всякакви токсични активи и инфлиране на икономика и подържане на ниски лихви - не случайно всичите тези горещи пари се изляха и надуха фондовия, НИ и облигационият балон. Техните наистина най-добри икономисти и финансити са с австрийска икон. мисъл и те предвидиха най-точно какво ни чака още 2001-2г, като и какво ни чака за напред ще почаме и ще видим, ще видим че пак сме прави.

С над 1 трилион долара свръх резервив във ФЕД, които чрез функцията на банкирането могат да увеличат парината маса над 10 трилиона, отделно над 2 трилиона разлика депозити кредити в позла на депозитете - това говори едно огромен банково-финансов проблем и това е доверието. И още не имплодирала фин. системата защото още има балъци да дават парите си на САЩ и има FED да инфлира икономиката но това е до един момент, и момента е много близко. Няма как да увеличищ 4но паричната база за 4 години, като и това да няма ефект, е ефекта не е този, които си мислиха а друг, ноо .... :)

Ще пиша специално за САЩ, но и на тях да им е дупе яко - дори си мисля, че ние ще излезем по сухи от тях. Но както и да е, чакат ни тежки времена. Затова и казах на Блинки, то не е само щото Ореха е там и вече сме цъфнали. И по времето на тройните Ореха викаше няма криза ние сме остров това и оново - Леман Брадърс фалираха на 15 Сеп 2008 след няколко дни почна свещенното осиране на фондовият ни пазар и масово теглене на капитали - 2009 го ядохме големият с кредитното свиване и липсата на капитали и знаем какво се случи. Всичко много бързо става и домино ефекта сега ще е още по голям.
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Тези пазари "ей сега" се спукват вече десетки години, ама още не са. :) И задълженията не са фактор за това дали е добре една държава или не е. Ако бяха фактор ние щяхме да сме сред водещите икономики в света с нашата фискална политика. Само че на практика сме сред най-мизерните, с изключение на държавите където има войни. Аз няма какво да си фантазирам. У нас няма специалисти по финанси и икономика, а само пълни аматьори в тази сфера. Няма как да е друго, след като до вчера сме били в планова икономика и сме си мислели, че сме върха на сладоледа. Трябва да минат няколко поколения, живели в пазарна икономика. Сред тях да блеснат най-добрите. Да започнат да преподават в университетите и чак тогава вече ще имаме достатъчно кадри, за да правим истински бизнес и правилна икономическа политика, която ни води към прогрес, а не малоумно поддържане на прекомерна финансова дисциплина, която е гаранция за мизерия.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Тези пазари "ей сега" се спукват вече десетки години, ама още не са. :) И задълженията не са фактор за това дали е добре една държава или не е. Ако бяха фактор ние щяхме да сме сред водещите икономики в света с нашата фискална политика. Само че на практика сме сред най-мизерните, с изключение на държавите където има войни. Аз няма какво да си фантазирам. У нас няма специалисти по финанси и икономика, а само пълни аматьори в тази сфера. Няма как да е друго, след като до вчера сме били в планова икономика и сме си мислели, че сме върха на сладоледа. Трябва да минат няколко поколения, живели в пазарна икономика. Сред тях да блеснат най-добрите. Да започнат да преподават в университетите и чак тогава вече ще имаме достатъчно кадри, за да правим истински бизнес и правилна икономическа политика, която ни води към прогрес, а не малоумно поддържане на прекомерна финансова дисциплина, която е гаранция за мизерия.
Ами те се пукат но бързо ги лепят и мажат положението, доткома пукна, но ФЕД излязаха и закърпиха и надуха НИ балона, 2008 се пукна, както се и пукна дълговият корп. балон, ФЕД изля трилиони, и излиза и излива ли - всичко е до един момент, след него момент се готви за глобална хиперинфлация, колкото повече отлагаш за напред толкова по сериозно става. В момента са на система в САЩ именно заради инфлирането но това до едно време. Ами фактор за ако не ти е ясно тези активи, за които говориш се финансират с капитал или задължения, те го правят с печатицата и заемане на нов дълг - в момента в който секнат нещата идва и видов ден и се разбра, че дори и лихвата не можеш си покриеш ей тогава става страшно. Или втори вариант инвеститорите загубят доверието и за 1 ден може те фалират.
В Бг има много добри икономисти и финансити, просто не ги знаеш, а и няма как да ги знаеш като не търсят публичност масата от тях :)

Да си говорим за мощ при положение, че 1970 всеки 1 на 50 е бил на хранителни купони, а сега всеки един на 6.5 души, е много смешно :) САЩ са това заради резервната валута, деноминрането на основни ресурси в долари и ФЕД + заблудата на ДЦК-та им. Всичко е до едно време :)

А иначе БГ може е фисканлно ок, но сме си яко задлъжняли един към друг то това е основният мор. А иначе да харчеш повече от това, което получаваш накрая те води до банкрута, това не е стабилна система на развитие. Много скоро ще видиш потвърждение на думите ми. дай другаде да водим тези разговори, че темата пак я сменихме.
 
Последно редактирано:

Горе