Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Виждам че има много недоволни от това правителство в тази тема,в която предимно се плюе.
Кажете си вашето мнение,кой би трябвало да управлява страната,кое според вас е правилното решение?
Нека всеки който е недоволен,да каже своето мнение.
Защото е лесно да плюем и омаскаряваме,дайте вашите мнения.
Трябва да управляват, но не и тези. Трябва да се направи това:

- промяна в изборния кодекс
- нови избори
- свикване на ВНС
- промяна на конституцията
- ревизия на прехода
- пълна декомунизация
- ревизия на геополитическата ориентировка на държавата

И още хиляди неща. Не е въпросът в това кой ще управлява, въпросът е в това, че цялата политическа класа трябва да се отстрани. Това обаче ме съмнява да стане по мирен начин, следователно е почти невъзможно.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Нормално е в София да има най-големи и по-често протести
и пак сте много заспали @софиянци :evil:

при нас най-добре обстановката се описва с: "Бог високо, цар далеко" :D
хахаха
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Трябва да управляват, но не и тези. Трябва да се направи това:

- промяна в изборния кодекс
- нови избори
- свикване на ВНС
- промяна на конституцията
- ревизия на прехода
- пълна декомунизация
- ревизия на геополитическата ориентировка на държавата

И още хиляди неща. Не е въпросът в това кой ще управлява, въпросът е в това, че цялата политическа класа трябва да се отстрани. Това обаче ме съмнява да стане по мирен начин, следователно е почти невъзможно.
Най-много да ни излъжат с някой нова партия, както в последно време гледам в нет-а, че има нов проект за дясното
Кой ги прави тези проекти, не ми се влиза в конспирации, но зад това стоят хора нихилисти, модерни либерали и със сигурност българофоби
Ще излъжат пак народа с модерните си теории и обещания и туй ще е то...
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Със сигурност. Протестите са пълни с либерасти и разни джонленъновци. Въпросът е, че няма значение кой ги прави, важно е ако българският народ се възползва от ситуацията. Нали не мислиш, че е разумно да се защитава правителството на турците, само защото предното и то било у гъзо? Всички трябва да си ходят, рано или късно ще си тръгнат или те, или ние - нормалните граждани.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Десният драскач като спирачка за промяната
Случващото се през последните дни кара много хора с право да се радват, че българското общество се учи, макар и бавно и с отчайващо закъснение. Учи се да протестира, учи се да не се дели на партийни агитки, учи се да не търси водачи, учи се да не е лековерно, учи се да се съмнява в системата, а не само в лицата й, учи се да не се отказва лесно, развива имунна система срещу наглостта и безумията. Вече се изписаха и изговориха хиляди думи за събуждането на „гражданското” общество, за тоталното обвързване на олигархията и мафията с партийния, медиен и властови апарат, още много и ще се изпишат.

Точно в потока от коментари и преждевременни анализи обаче се забелязва и капката катран в меда. Този път изглежда разделението може и да не мине по линия на агитки от провокатори или подставени трибуни. За сметка на това пък част от самозваната интернет интелигенция, претендираща да е глас на протеста, започна да чертае разделителни линии между „добрите” и „лошите” протести, и още по-лошо – между „качествени” и „некачествени” протестиращи.

Тази обособена група, съставена основно от изпаднали до блогъри журналисти, виртуални еколози и най-вече обикновени графомани, все модерни, либерални и разбира се – “десни”, със снобски ентусиазъм пробутва тезата как сегашните протести са на идеите, на образованите и интелигентните, обявявайки ги за генетично продължение на протестите срещу Цеко Минев през юни миналата година. На тях се противопоставят протестите от февруари, които са били просто битово недoволство на простите и безпросветни тълпи.

За едни зимните протести са били на тези „които не могат да си платят сметките”, а тези сега са на средната класа, „която плаща сметката в държавата”. Едното било революция на глада, а другото – революция на разума. Еманация на тази противна еснафщина, поне засега, е ето тази долнопробна творба – “Бунтът на масите Vs. Бунтът на разума”, която одобрява протестиращите днес, тъй като били „костюмирани мъже и наконтени жени”.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Левите драскачи не се различават много от десните драскачи. Но да, в момента десните вилнеят.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Десните вилнеят, щото това иска политическия пазар, но в България няма десни и леви, това е само опаковка, а както казват опаковката продава
Всички политически продукти и субпродукти са продукт на един холдинг, с еднакво лошо качество и отровни 'Е'та
 
Последно редактирано:
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Всеки се бута и какво от това? 11 дни протести и даже няма преговори. Човекът си каза, дайте ми няколко месеца да свърша нещо и ако не успея - слагати си пак глупендери като миналите. Щото явно това се иска. Аз като гражданин нямам реална идея кой какво иска, след като бутнат правителството. Нито политическите партии са готови за избори, нито ще хванем следващия евросезон, нито сме толкова богати, че да си позволим още едни бързи избори, ама хората си гласуват. Няма място, на което да съм седнал и да не е станало дума за политика. И всичките разбирачи. :) Смятай щом само това ти е темата. :)
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Айде надушихте се :D, че и морализирате :). И какви трябва да са протестите, че да сте доволни? Свастики (или там актуалния наци герб), факли и добре подковани ботуши? Десни били, либерални били - угодия няма.
Всъщност, НФСБ удобно се е свряла на завет, че да не ги опръскат в миризливо-кафяво от Юруш, са комай последната надежда на багатур-боилите.
Боже, чак познах да ви съчувствам покрай Волен...

Блинки, съгласен съм трябва за малко да се отпусне примката и да видим, какво са разбрали.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Всеки се бута и какво от това? 11 дни протести и даже няма преговори. Човекът си каза, дайте ми няколко месеца да свърша нещо и ако не успея - слагати си пак глупендери като миналите. Щото явно това се иска. Аз като гражданин нямам реална идея кой какво иска, след като бутнат правителството. Нито политическите партии са готови за избори, нито ще хванем следващия евросезон, нито сме толкова богати, че да си позволим още едни бързи избори, ама хората си гласуват. Няма място, на което да съм седнал и да не е станало дума за политика. И всичките разбирачи. :) Смятай щом само това ти е темата. :)
Прекаляваш с розовите зайчета. :wink:
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Човекът си каза, дайте ми няколко месеца да свърша нещо и ако не успея... ще обера колкото мога и си бия камшика. :)

Ама изобщо не му вЕрвам! Те в началото всички така говорят, а после е изнизват по терлици, само че тия се осраха светкавично.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Тео, те тези приказки и от мен по-добре знаеш, че са си чист популизъм и всеки ги говори :) А и си икономист и много добре виждаш на къде отиват световната икон. конюнктура така, че за леви чудеса не може и да искаме!

А иначе то винаги са надушват, що сега либералите са виновни не разбрах, но както и да е.

Факт, че БСК и КРИБ искат оставка това си е вече много сериозно.

Аз съм да си на власт, още 1 година и после избори, но да имат 3 линии - промяна в изборният кодекс, бюджет 2014 и европрограма 2014. Като и в 3те линии да има широка прозрачност и граждаски контрол. Всичко е в лимитите им и поне има шанс да не ни прецакат.

След това избори и каквото сабя покаже, но поне се очаква да стихне недоволството и да се върне малко доверието в тази институция наречена НС парламент и т.н.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Прекаляваш с розовите зайчета. :wink:
Да, викаш жегата не ми понася. :)

Но замисли се. Какво по дяволите печелим от всичко. Ще се махнат и какво? Никой в момента няма толкова големи топки, че да застане на власт и да поеме мъжката нещата. Всичките (без изключение) ще обслужват интересите на определени кръгове с бизнеси. Важното е да се избере този, който ще може да балансира между народа и точно тези интереси. Не ми се вярва да дойде някоя Майка Тереза, която да е непорочна и да мисли само за народа. Ако някой е на това мнение, то при него не са розови зайчета, а цели хипопотами. :)

Не вярвам на никой, който стъпва на власт. Това чувство се е изградили (и не само при мен) с годините, в които само нещастници и крадци са стигали до юздите на властта. Но вярвам в едно - че човек заслужава шанс (период от време, в което да покаже какво може), за да обеди такива скептици като мен и вас в обратното. При положение, че всеки ден има протести, това не само трудно се осъществява, но в момента сегашните управляващи ще трябва да се "борят" на още един фронт.

И не говоря за актьори като Волен, Бойко и подобни. За всички, които искат да се качат на власт. Казаха, че ще се изплатят с бизнеса до август, да видим? Ето ти нещо, което може да се следи като индикация дали реално това, което говорят ще отговаря на истината. Ако не - изваждат се пак знамена и се тръгва към министерството. :)

И така и така мислим слоган за нашата кампания тук, а предлагам да използват този - Сега е наше време....За какво, те си знаят. Ако отпуснат кесията сега, да пръснат малко пари към бизнеса, за да се усети, може и да спрат протестите. Защото оня тип излязъл на вън да протестира има битови грижи, които реално нормален гражданин в Европа не би имал или поне държавата му не го е докарал до такова състояние да ги има. И е хубаво да се отчетат и пораженията, които нанесе старото правителство на гражданите и бизнеса. Не съм виждал толкова много хора в толкова кофти състояние. Все едно да сложиш маймуна да управлява ракета. ;) Правителство на месец трудно ще успее да изправи държавата на крака, това ще се случи не след тези (ако наистина са читави), но след много правителства, които не обслужват толкова явно определен кръг бизнеси.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!


Бях изпуснал тази статия.. наистина е добра!

Левите драскачи не се различават много от десните драскачи.

И на мен бие у лево анализа, ама има доста истини в него... Според мен... именно сравнението между двата протеста ще унищожи този сега... защото много хора, които бяха на януарските протести, отидоха и сега ... въпреки ПР акцията, че предишнште били на "дрипльовците", а тези на "аристокрацията" ... Аз като чуя, че януари съм бил неандерталец, който сега се е превърнал в интелектуалец надушвам манипулация... евтина, но манипулация.., а това неминуемо води до провал... естествената форма на протест: "Турци сте" ... "Волен, куRво" ... и масовата колективна безотговорност я разбирам... ама избирателното показване на фактите вече няма нищо общо със свободата на словото... което беше и в основата на протеста сега.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Японски депутат се самоуби заради свое съобщение в социалните мрежи

Ако нашите политици имаха и е 1/100 от Японският морал и култура то такива теми като сегашните нямаше да съществуват. Както и нямаше да съществуват и всички в политиката сега.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

И какви трябва да са протестите, че да сте доволни? Свастики (или там актуалния наци герб), факли и добре подковани ботуши?

Не разбирам защо трябва да избираме между двете крайности?Протестите в сегашният си вид не могат да доведат до промяна.
Не ме разбирайте погрешно - многохилядните протести тези дни си свършиха работата...да покажат, че не само 200 лумпена са против правителството, а ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ.
Чета по-горе как сме трябвали да дадем шанс на Орешарски и т.н....опомнете се, едни и същи карикатури ни управляват вече 20 години.Вие ако имате възможността да ги давате тези шансове, то има хора които буквално умират от глад и не могат да си изхранят семействата.За мен цялата система е объркана, много трудно ще върнем България такава каквато ни се иска да е.Добро начало биха били едни нови избори и промяна на конституцията.Все от някъде трябва да се започне.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Навремето сина на транспортния министър спечели "тайния" търг за маршрутките в София. Сега обратното - бащата ще спечели някой "таен" търг, да речем за обучението по кормуване на ХХХ държавни служителя.
Ей така се прави бизнес тука.
 
От: Скандално: Орешарски предлага Пеевски за шеф на ДАНС!

Междувременно миналата седмица са приели закона за зоните "Натура 2000". Никой не знае какво точно са приели. Какво време да им даваме по-точно?! Тия са бетер гербери, за няма и месец сътвориха баси свинщините - яко калинки и гафове.
 

Горе