Скоро - "Софтуерен университет" в София

От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Крайно време е да има нещо такова. Но ако се направи с нормално редовно обучение ще е още по-добре.
Най-важно е дипломата да е валидна и за чужбина.

Веднага ми хрумна следният въпрос:
Какво е условието на безплатното обучение?
Ще има ли робски труд взамяна (няколко години задължение да се работи еди-къде-си)
 
Аз съм положително настроен към инициативата на Светлин Наков.

Днес се разбра, че е напуснал Телерик и ще прави собствен проект, който ще е обвързан с предишните му занимания - обучаване на софтуерни инжинери. Евалата.

Много хора изразиха и мнение, че няма да е същото в Телерик след неговото напускане. Аз лично го поздравих във Фейсбук. И наистина му пожелавам осъществяване на проекта. Такива неща трябва да съществуват. ;)
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Не искам да съм хейтер ама то и сега си имаше само, че под друго име - телерик академия. След като го изритаха от там и реши да прави собствено училище, няма лошо, да ама дали ще стане така като няма спонсори. Ако пък потръгне ще добре за ИТ фирмите - ще има 2 люпилни за кадри :)
 
От: От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

"Софтуерен университет "Светлин Наков" това име на така наречения университет няма връзка с главния мозък.
 
От: От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Не искам да съм хейтер ама то и сега си имаше само, че под друго име - телерик академия. След като го изритаха от там и реши да прави собствено училище, няма лошо, да ама дали ще стане така като няма спонсори. Ако пък потръгне ще добре за ИТ фирмите - ще има 2 люпилни за кадри :)

Не са го изритали, а той доброволно е напуснал за да направи този проект.
Вече има над 1500 записали се за обучение, и над 250 доброволци, които да помагат с каквото могат. Дори вече са се свързали няколко фирми с него, едната от която иска да вземе над 200 човека на работа.

Аз се записах, надявам се да ме приемат :)
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Telerik решават да оптимизират разходите, режат бюджета на академията и наков напуска "добороволно", какво са си говорили и са се разбрали можем да гадем, но на мен ми намирисва на изритване. Както и да е то унивеситет не се прави с доброволци, пари трябват.

Успех с приема, ако ли не същия успех ще постигнеш ако се хванеш във ИТ фирма стажант на малко по ниска заплата за 3-6 месеца.
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Нищо ново под слънцето. Просто този път е решил да ползва университет в името на инициативата.
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

По принцип идеята не е лоша, дори напротив.. страхотна е, но реално действащ университет не се прави ей така, защото на някой му е хрумнало това. Според мен университета трябва да е платен и да се предлагат и свободно курсове между другото. Това ще осигури доход и ще се получат нещата като хората. Хубаво ще е и да се предлагат дистанционно обучение, така, че наистина да си личи, че говорим за нов университет с разчупени идеи за обучение.

Силно се надявам проекта да се реализира и да постигне успехи... поне аз ще стискам палци, въпреки, че не познавам г-н Наков и честно казано да ме дразнеше с постоянното си натрапване и превръщането на Телерик в вид култ. Идеята на човека е добра и носи ползи, така, че доста хора ще го подкрепят :)
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Може и да съм луд, ама като чуя само Телерик и ми става лошо.
Много кофти име са избрали :D
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Дано се осъществи идеята! Имаме нужда от нещо такова.
Наков има опит. За спонсори - 100% вече е намерил.


Защо напуска телерик? Мисля, че някъде беше споменал че имат разногласия по темата за университета. И мисля, че това е истинската причина.
Вярвам, че е за добро.
Телерик няма да е това което беше с Наков, но това вече е без значение. Важен е опитът които е натрупан и ще се използва за осъществяване на идеята за университет.
Дай Боже и след някоя година студенти от чужбина :)
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Изгледах му една лекция, много надъхан е пича. Браво, България има нужда от хора като него! Успех с инициативата :)
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Не знам защо ама никога не ми е правил добро впечатление този човек :)
/поне в лекциите на Телерик/
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Малко нова информация:
Изпита за прием ще е 5 задачи написани на език по избор(C++, C#, Java, PHP, JavaScript). Ще има и незадължителен нулев семестър, които ще подготвя желаещите за изпита.
Също така и учебната програма е горе/долу измислена.

Ето цялото инфо: https://www.facebook.com/SoftwareUniversity/posts/619311681440303
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

За университет трябват много пари
Вижте всички подобни 'перални' с какво разполагат

Наков не е кой знае колко голям в тия среди а и там старите кучета ще му спретнат някой номер дето не е и чувал за него

Знае ли някой преди наков да отиде в телерик какъв бизнесмен беше - пълна нула
С хубав бюджет всеки може. Сега като няма много ще си проличи дали е мръднал в правилма посока или си е същия простак

Който му е виждял изпълненията ще ме разбере
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

Да не се запишете и след някой друг ден да не може да учите, че някой решил да го окупира
:lol:
 
От: Скоро - "Софтуерен университет" в София

За университет трябват много пари
Вижте всички подобни 'перални' с какво разполагат

Наков не е кой знае колко голям в тия среди а и там старите кучета ще му спретнат някой номер дето не е и чувал за него

Знае ли някой преди наков да отиде в телерик какъв бизнесмен беше - пълна нула
С хубав бюджет всеки може. Сега като няма много ще си проличи дали е мръднал в правилма посока или си е същия простак

Който му е виждял изпълненията ще ме разбере

dam

IMG_3107.jpg
 
Последно редактирано:

Горе