Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Абе не е това логикта "аз с 3000 ши ям пържоли с климатика на 6 до лятото"
Логиката е "ще изкарам толкова пари, че да ми с тигне и за якето, и за климатика на 6 и за бира с пържоли до якето"
Инак нищо никога няма да имате.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Абе не е това логикта "аз с 3000 ши ям пържоли с климатика на 6 до лятото"
Логиката е "ще изкарам толкова пари, че да ми с тигне и за якето, и за климатика на 6 и за бира с пържоли до якето"
Инак нищо никога няма да имате.

бах тая логика?

кажи ми примерно по колко трябва да печелиш месечно според теб за да си купиш такова яке спокойно?
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

5000
Много ли е? Много е. Но не невъзможно :)
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

бах тая логика?

кажи ми примерно по колко трябва да печелиш месечно според теб за да си купиш такова яке спокойно?
За мен - поне по 10... ама като се замисля, и по 100 да е 3 бона за яке май никога няма да дам
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

5000
Много ли е? Много е. Но не невъзможно :)

:)
ем не че оня с акордеона няма да каже пак че се фукам ...
ама аз изкарвам в пъти повече от тази цифра и пак ми се струва скъпо това яке...
може да е от селско-бедняшкият ми манталитет...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

бах тая логика?

кажи ми примерно по колко трябва да печелиш месечно според теб за да си купиш такова яке спокойно?
Еми зависи, колко е добро якето, колко ще го насиш, и естествено колко го искаш. Но мисля, че ако си с доход от 5К месечно, няма да ти е проблем. Това е само ако не изплащаш по 1К - кола, 1,5К апартамент и други такива разходи. Ако този месец пребереш 5-6К в джоба си, може да се полигавиш с едно много яко яке, което ще те топли 2-3 студени сезона, а може и повече. За тези пари може да се разчита на качество, не само на гъзария.

Май няма да ти го намерим, като марка. Защо пак не отидеш да го провериш. В случай, че е някаква комерсиална марка, ще имаш голям шанс да си го намериш с от 50-70% отстъпка, а може и да е с над 100%. Тук малко прекаляват с гъзарията и може цената да е леко надута. :)
:)
ем не че оня с акордеона няма да каже пак че се фукам ...
ама аз изкарвам в пъти повече от тази цифра и пак ми се струва скъпо това яке...
може да е от селско-бедняшкият ми манталитет...
Определено не този манталитет. Аз го наричам - ценене на парите, изкарани с честен труд. Просто разума ти е много по-силен.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Далеч ми е малко ама май ще се разходя,
има два малки магазина и някаква банка до тях алфа банк май
http://www.bgmaps.com/link/4F567FCDC...7E54A6586E2B16

е
то тук е точно
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

:)
...
може да е от селско-бедняшкият ми манталитет...

Аз на това му викам разум.
Също така му викам и бойкот на тъпите търгаши и препродавачи, дето ако на нещо производствената му цена е Х лв., в магазина е 1000 по Х лв.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

5000
Много ли е? Много е. Но не невъзможно :)
Как така ще работиш цял месец за 5к и ще дадеш 3к за яке? Ти трябва да си някакъв напълно изтрещял маниакален фен на якета. С 5к на месец нормалният разход за яке е до 500 лева (даже и това е много). Според моята логика за да си купиш яке за 3к, месечния доход трябва да е над 30к.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Никога няма да дам такива пари за яке. Това е чудовищно. Бих ги дал за костюм с който да се появя на някакви преговори и това да ми помогне за сключване на сделка, но за яке не. 3000лв може да си купиш околосветско пътешествие или да учередиш някаква стипендия. Мамка му 3000лв са достатъчни за старт на бизнес, който може да промени живота ти.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Имам едно Швицерландско менте BELOWZERO. Има всичко за което се сетиш даже и ЖИ ПИ ЕС в ръкава, та като те затрупа лавина да те намери кучето дето носи най - добрия приятел на човека :)
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Човече, как може да объркаш " не било 270 а 2730 лева.... "
Смени дилъра...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Тази стока е толкова скъпа, защото целевата група е любителите на демонстративно потребление.

Демонстративното потребление (Conspicuous consumption) се свързва с името на
американския икономист Т. Веблен, който го определя „като средство за поддържане
на репутацията” и като „доказателство за придобитото богатство” (Веблен, 1984
[1899]). Т. Веблен посочва като присъщи за демонстративното потребление две
основни характеристики на стоките: разточителност и липса на практическа
приложимост. Стоките, които притежават тези две основни характеристики, отразяват
по подходящ начин престижа и репутацията на притежателя си. Т. Веблен свързва
демонстративното потребление с новозабогателите американци, които не трябва да
работят, а само да ползват в излишество, за да подчертават мястото си в социалната
йерархия и своя престиж.

Източник

Няма смисъл човек да си пропилява живота в правене на пари, които да харчи за неща, от които няма нужда.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Човече, как може да объркаш " не било 270 а 2730 лева.... "
Смени дилъра...

ЕЛЕМЕНТАРНА КВАНТОВА ФИЗИКА :)

РАЗУМЪТ НЕ МОЖЕ ДА ПРИЕМЕ ТОВА КОЕТО ВИЖДАТ ОЧИТЕ, АКО НЕ Е ПОДГОТВЕН :)

Ламята явно като по-куха лейка веднага видяла цената и се уби да ме гледа на кръв докато го мерех и като я питам готино ли е - мрънкаше през стиснати зъби :)

Никога не съм вярвал че може да има такава цена нещо подобно...
примерно в Сердика имаше на дрехи на Порше, но дори и там нямаше такива цени...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Тази стока е толкова скъпа, защото целевата група е любителите на демонстративно потребление.



Източник

Няма смисъл човек да си пропилява живота в правене на пари, които да харчи за неща, от които няма нужда.


Почти всичко което съм си купил в последните години е точно това ненужни неща...
Но няма как промиването на мозъка действа, колкото и да си корав :)
колко монаси дали обет за въздържание ще устоят на сто предложения от знойни мацки по папионки?
ще устои на 5-10 20... накрая ще му омръзне да отказва :)
и с потреблението е така...
Гледаш покрай теб... гледаш новини в нета ... пак гледаш... те те гледат и накрая се предаваш.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

на мене най-скъпата ми дреха е една риза за 120 лв
сметайте колко съм пестелив хехе
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

"Ние работим за да купуваме неща, които не ни трябват"
или
"Работим, за да си плащаме двустайните килии"
Обаче, аз смятам че всичко е временно, и работим за да си осигурим кеф. Ако ти носи кеф яке за 3000 - иди и го купи, ако ли не - не го купувай.
Същото важи и за стоките за "Демонстративното потребление " - бе като ти доставя удоволствие - купи си, защо не?
Много ме изкефи пак една такава дискусия, и на въпроса "Защо ще си купуваш от най-новия айфон всеки път когато излезе" един пич отговори "защото ендофринът, който се отделя в главата ми при тази покупка струва тези пари".
Тъй че накрая всеки прави сметка дали си струва удоволствието, което ще получи.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

"Ние работим за да купуваме неща, които не ни трябват"
или
"Работим, за да си плащаме двустайните килии"

Алтернативите не са само две - да бъдеш ненужно богат за да си купуваш ненужни неща или да бъдеш беден и да мизерстваш. Има вариант да печелиш достатъчно без да си купуваш ненужни неща. И вместо да отделяш повече време да работиш (за да си купуваш после ненужни вещи с тези пари) може да отделяш времето да правиш разни приятни неща (обикновено работата, с която човек си изкарва прехраната не му е особено приятна).

Ако обаче ти доставя удоволствие само купуването на ненужни неща - значи имаш проблем и трябва да се консултираш със специалист...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

happyslacker
Ти не разбра бе бро.
Аз даже не се исказах правилно - фразата в оригинал е "Работим на работа, която не ни харесва, за да си купуваме неща, които не ни трябват"
Реално погледнато не ми трябва айфон, лаптоп, часовник, пръстен, портфейл, кола. За какво са ми тези неща?
Трябват ми за да печеля още повече пари, че да си купувам още такива неща че да печеля още повече пари че да купувам още неща че да печеля повече пари. Купи новата сокоизтисквачка, купи айпад.

А алтернативата е да живееш на село. Гледаш животни - ядеш. Правиш си лопата, копаш, садиш и т.н. и т.н. Живеейки в град участваш в тази игра - работи, харчи - за да работиш и харчиш още.

Ако обаче ти доставя удоволствие само купуването на ненужни неща - значи имаш проблем и трябва да се консултираш със специалист...
Абе човек, хората ги тренират да получават удоволствие от купуването на ненужни неща. Купи си AXE и всички мацки ще са твои. Купи си новата чанта D&G и всички ще ти се кефят.
 

Горе