Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Днес в мола в севън секънд магазина гледам на бай клайн едни шорти за плуване 70-80 лева... и зад тях някакви шаренки и гледам цента 710 лева...
и питам продавачката, тази цена да не сте я объркали нещо реална ли е и тя се радва даааа реална била... та се зачудих... якето така и не си го купих от тази тема, но и колко трябва да съм луд или да не ми пука за парите , за да си купя къси гащи за 710 лева...
Даже не бяха нищо особенно, дори и марката им не видях.
Вие ще дадете ли толкова?
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Има хора дето ги дават просто от гъзария и щото са въшливи с пари. Реално човек дето изкарва парите с доста труд и знае цената на труда си, надали би дал толкоз пари. Другия вариант за купувачи са разни наследствени богаташи дето хич и не знаят цената на парите.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Не е точно така. Аз останах изумена колко хора има (жени в частност), които работят за нещо от сорта на 500 лева заплата, а иначе си купуват обувки за 2 бона. Може иначе на хляб и маргарин да карат, ама да са лъснати.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Не е точно така. Аз останах изумена колко хора има (жени в частност), които работят за нещо от сорта на 500 лева заплата, а иначе си купуват обувки за 2 бона. Може иначе на хляб и маргарин да карат, ама да са лъснати.
Защото са слабоумни.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

И мъже има :) Има супер много мъже, които харчат ненормално много пари (за техните доходи) за кола на изплащане, за скъпи телефони и пр., за да могат да се покажат.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Е как ще дадеш 2 бона за обувки ве!!!
Разбирам да дам 2к за обувки, ама ако тръгна да катеря еверест.
За нормални туристически обувки повече от 300-400 лв не бих дал, а пък за градски кецове и 50 лв са много.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Защото са слабоумни.

:| Има големи шматки и не само жени, ами и мъже ... Разбира се под 'шматки' имам предвид тези, които се напъват да притежават вещи, които не са им по джоба.

Иначе, ако имам доход 10К месечно, бълха ме захапала, че чантата ми щяла да струва 2К или обувките 3К ...
Обаче точно тия, дето бачкат за по 500/600лв и накрая вземат, че дадат спестените си 3/4 хилки за нещо такова ми са много странни птици, ама пък те си харчат тяхните пари в крайна сметка, не че ние сме някои да ги съдим... Всеки да си ги харчи както иска, но просто е очебийно 'на гол г*з чифте пищови' и един мармот завива шоколада в целофан ....
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Много интересна тема. Не дали би дал 1000 или 10 000 лева за нещо, а за какво би си позволил да ги дадеш?
Има си хора стиснати по природа или ... добре, знаещи цената напарите и как са изкарани, за да ги дават всеки месец за ток, парно,бензин, данъци и в един момент да установиш, че не си си купувал дреха или обувки от доста време. От друга страна прахосничеството не е много за препоръчване.
Но все пак не даваш всеки месец 3 К за яке или 700 лева за къси панталони. Даже ти стават по-скъпи като си ги купил на такава цена и е много неприятно, ако якето ти го скапят в пералнята по невнимание или пък панталоните се закачан някъде и се скъсат или накапят с нещо, което не излиза.
Скъпи неща, които съм си купувала още са ми в употреба и си ги нося със здраве. Едни дънки "Лий Купър" за 150 кинта - преди ... повече от пет годинки си ги купих, по тялото с ниска талия най-малкия възможен номер който съм носила, направо детски, но за щастие си ми стават. И една вечер в парка в тъмното се оказа, че пейките били прясно боядисани в бяло :-o леле на сутринта като видях следите и ми стана лошо. Добре че бяха само на коленете и нали е модерно да са леко посъдрани, та малко винтидж и продължих да си ги нося 8) А с тях си купих и един колан "Малборо" с мнооооо яка тока! Направо с нея мога да убия човек, ако го тресна в главата. И тоя колан 120 лева. Колебая се аз и звъня на една приятелка- да го купя ли или не- и тя само- Веднагааааа излез от магазина! Ще те пребия, ако дадеш толкова пари за колан! На мен толкова ми трябва. И си го купих. Любим ми е.
И за други неща бих дала пари, знаейки, че ще са си мои и уникални и ще ме надживеят вероятно :twisted:
Въпросна настроение и колко са ти излишни парите, които трябва да дадеш.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

:| Има големи шматки и не само жени, ами и мъже ... Разбира се под 'шматки' имам предвид тези, които се напъват да притежават вещи, които не са им по джоба.

Иначе, ако имам доход 10К месечно, бълха ме захапала, че чантата ми щяла да струва 2К или обувките 3К ...
Обаче точно тия, дето бачкат за по 500/600лв и накрая вземат, че дадат спестените си 3/4 хилки за нещо такова ми са много странни птици, ама пък те си харчат тяхните пари в крайна сметка, не че ние сме някои да ги съдим... Всеки да си ги харчи както иска, но просто е очебийно 'на гол г*з чифте пищови' и един мармот завива шоколада в целофан ....

Да, а какво ще кажеш за тия, дето набутват дядо си или баба си с кредит за айфон :) Мизерници големи има.
Аз също много скляпах на кремовете за няколкостотин лева, на обувките за по 2 бона, ама вече свикнах.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Ми к'во да кажа - същите са и като тия, дето живеят в схлупени къщурки, с пропукана мазилка и прозорци от хайдушко време, ама по-важното, че отпред пред къщурката има паркирана кола за 30 000лв.

Да си ги харчат хората както искат, всеки си има собствени възгледи, просто аз не бих харчила пари по такъв начин, освен ако не са ми излишни в пълния смисъл на думата.

Casiopeia , 100/150лв не са чак толкова много пари, това е по-приемлива цена за дреха/аксесоар, на по-скъпа марка. Къде са 3К, къде са 150лв... Пък и ти си ги 'избила' вече. 5 години щом си ги носила ... по 30лв на година ти идват. :D
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Знам че не са много. Това спрямо възможностите ми, когато съм имала излишни, защото останалите отиват за сметки и режийни. Да не говоря, че на детето каквито и обувки да купя, за седмица са аут. Вече трябва от Ню Рокедс да му купувам. Дрехите му как умаляват и т.н. А и аз искам само с гъзарски дрешки от Бенетон да го изтупвам, но то не се смогва.

Дадох пример, за какво съм си позволявала да дам пари, а не ми е било нужно. Нито колана, нито дънките.
Още повече, че аз съм израстнала във времена, в които няма да ти казвам какъв празник беше за мен, когато мама взе назаем за да ми купи маратонки "Тренинг" за 50 кинта, а на батко "Ромика"- какви ти найк какви ти пума или рийбоци. После за има няма пет години- едно поколение. Едни момчета, с които съм работила и бяха по-малки от мен. Еми те имаха само оригинални дънки "ЛевиСтраус" и разни тишъртки за по стотина и повече лева, ама маркови... ама и софиянци!
Като споменах по-горе "ню рокедс", не знам дали знаете, че това са много яки и скъпи обувки, които се появиха и станаха популярни след излизането на филма Лара Крафт-Томб Райдър. И там тя е с такива, но дамски. И един пич тогава отиде и си купи по поръчка, защото нямаше неговия номер за 1000 лева такива! Тогава това бяха много пари. Този човек въобще нямаше рокерско-звезден стил. И може би ги е обул три пъти.
Мисълта ми е, че всеки си прави сметката.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

За детски дрехи пък някви луди пари да дам - абсурд!
Ако е за яке - да, обувки зимни - да, за някоя и друга по-стилна дрешка ей така да си има за повод - да, ама за тишъртки, анцузи и гуменетки да давам по 100лв - абсурд. То ако не ги скъса - ще ги лекьоса, ако не ги скъса или омаже, то точно за 4 месеца ще ги израсте ...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Аз се чудя що не им купят на децата по едни галоши и по един ханцунг да се радват, ами някви маркови парцаляци.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

За детски дрехи пък някви луди пари да дам - абсурд!
Ако е за яке - да, обувки зимни - да, за някоя и друга по-стилна дрешка ей така да си има за повод - да, ама за тишъртки, анцузи и гуменетки да давам по 100лв - абсурд. То ако не ги скъса - ще ги лекьоса, ако не ги скъса или омаже, то точно за 4 месеца ще ги израсте ...

Ти може "не", ама имам приятелка, която всеки сезон купуваше и на двете си деца обувки от Колев и Колев
Аз, моето като скъса първите "Пума" за 150 лева и колкото и пъти да казвах на баба му и дядо му да не си дават парите, се опитвам да му взимам по евтини- но по-евтините не седмица, ами и три дена не издържат. И нали се сещаш, че той не е виновен, че рита с тях и върви, а обувките че сами се късат ...
За дрехите също. Старая се да е средно нивото и там пък съм благодарна на майка ми, че от Испания каквото му прати е мега-качествено, но умаляват за месеци и пак ми е жал и пак наново.
Въпросът е той като стане на възраст да си купува, да си купава хем качествени неща хем не безумно скъпи. Че и кола ще иска да си купи- а то BMW не върви с въздух.
Ето колите и поддръжката им например- за мен това е ... хубаво удобство, но ужасен разход! Като бяхме на общия семеен бюджет нямаше месец в който една сериозна част да не отиват за МПС-то.
 
Re: От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

За детски дрехи пък някви луди пари да дам - абсурд!
Ако е за яке - да, обувки зимни - да, за някоя и друга по-стилна дрешка ей така да си има за повод - да, ама за тишъртки, анцузи и гуменетки да давам по 100лв - абсурд. То ако не ги скъса - ще ги лекьоса, ако не ги скъса или омаже, то точно за 4 месеца ще ги израсте ...

Пример:
аз съм купил количка от 200 лева.
Моя служителка която реално печели 20 пъти по-малко купи количка за 800 лева.
Който как си го разбира де.Аз дрехи за детето скъпи не купувам, спорт директ ми е идеален и боклуците от ейчем примерно, то си расте постоянно и не си струва да се купуват скъпи неща.

за дрехи, понякога с еполакомявам, предимно есен и изсипвам пари за по-скъпи парцали, но не ми е приоритет.
Примерно 70- 80 лева за къси панталон и мога да го приема, но 700?
Макар че преди 10 години, обувки по-скъпи от 100 лева ми се струваха ненормални.
:) Няма как с постоянните промивки човек да не се излъже, капаните дебнат навсякъде,
на косъм съм да се излъжа за едно сони от 7000 лева телевизор, обаче като съм скръндзав и знам че тия пари не са ми паднали наготово, как да ги дам за телевизор...
 
От: Re: От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

на косъм съм да се излъжа за едно сони от 7000 лева телевизор, обаче като съм скръндзав и знам че тия пари не са ми паднали наготово, как да ги дам за телевизор...

Какво е това Сони за 7К- да не му е златно дистанционното?

http://ele.bg/tvs-sony-W685-sony_kdl50w685_KDL50W685ABAEP

Много ме е яд, че не си си взел онова яке от 3 000 лева :-o представяш ли си на някоя мацка, която ти се отваря в а-ха-то че се лигавиш, да й споменеш между другото, че си имаш едно якенце за три бона... леле в буря ще те намерят :twisted:
 
SONY-KD-65X9005A-schwarz
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Ах, че сладък тигър! Сложи си го него за аватар! Молямолямолямолямоля!

Предлагам ти, да си вземеш по-евтин. За техниката знам, че цената пада бързо. Другата година си вземи този ;) И ще е на половина 8) бас ловя.
 
ДОгодина ще има по-добър модел, но през тази една година само да точа лиги ли?За пример телефона ми струваше 1400 лева преди 7 месеца, сега е 800...
Пиндиразти:(
 

Горе