Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Само да уточним нещо. Значи, ако тази година излезе нов модел на телефона ти, хвърляш тоя или го шиткаш за 500 кинта, т.е на загуба и си купуваш новия за 2000 лева?!
За телефоните добре, но телевизора излязъл другата година- но пък нов модел- отново си го купуваш, но е много важно да е като излезе и на най-високата цена? Така ли? А тоя от тази година вече паднал на 5К ще го сложиш у апартаментчето зад общината у Търново!
Ми ти си един пример за истински човек в крак с времето!
Мога ли да те помоля, ако имаш някой телефон от по-старите,паднал на около 200 кинта и не си го хвърлил да ми го продадеш?
Това са уточнения за протокола, не се заяждам :)
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Парите имат само едно единствено свойство - те са за харчене.
Ако няма/не знаеш какво да ги правиш, ще ги похарчиш за боклуци. И това е масово състояние.
Много хора правят пари точно от такива хора.

Не знам как се спестяват пари. Камо ли от... заплата 500 лв. :shock:
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Ако живееш при мама и тате и не плащаш сметки, ако не пушиш ... ако излизаш рядко по заведенията (под рядко имам предвид макс 2 пъти месечно) - напълно възможно е да си спестяваш поне по 100лв месечно ...
Също и ако живееш на село, ако не плащаш наем и не купуваш всичко на 100% от магазина, ако не даваш всеки ден пари за пътни до работата и отново - ако не пушиш, пак можеш да спестяваш...

Е... ако живееш в града под наем и си плащаш всички сметки сам + пътни + храна + цигари - тогава даже може и да не ти стигнат.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

В София, ако си на квартира, си на минус 400 лв. всеки месец, без да ядеш, без да пушиш и без да излизаш по заведения.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

По принцип съм против пилеенето на пари ей така.. като например 700 лева за къси гащи, 1000 лева за детска количка или 5 бона за най-обикновен телефон, но със златно покритие...В интерес на истината - кеф цена няма...хората са го казали, а и общо взето парите са измислени за това - да стимулират хората по един или друг начин...
Така че, от една страна ги разбирам хората, които по принцип нямат възможност да си позволят закупуването на по-луксозни вещи, но събират, теглят заеми и т.н. за да си ги купят..Все пак за какво се бъхтиш толкова много, ако не можеш да си позволиш в един момент закупуването на мечтаната кола, телевизор, телефон или друго...
Общо взето всеки сам решава как да си харчи парите и нямаме право да го съдим. Вярно,че изглеждат смешно от друга страна...изкарваш 500-700 лева на месец, а си се забил с кола на лизинг, която не дай си Боже, ако се счупи, ще седи в гаража дооооста време, докато успееш да я възстановиш.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

И една вечер в парка в тъмното се оказа, че пейките били прясно боядисани в бяло :-o леле на сутринта като видях следите и ми стана лошо. Добре че бяха само на коленете и нали е модерно да са леко посъдрани, та малко винтидж и продължих да си ги нося

Малко назад да се върнем.
Я ми обясни как по-точно сядаш на пейките, че си им изцапала колената само?
:lol:
 
Re: От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Малко назад да се върнем.
Я ми обясни как по-точно сядаш на пейките, че си им изцапала колената само?
:lol:

и на мен ми е любопитно и искам снимков материал или видеу...
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Малко назад да се върнем.
Я ми обясни как по-точно сядаш на пейките, че си им изцапала колената само?
:lol:

Изчервяващ се емотикон и си мълча срамежливо ...
Лоши сте!
Е как? Не може ли да се сетите? Нямам снимков материал или видео, но ще потърся близък до идеята ... за да внимавате, ако ви се наложи да се разсеяте и да имате контакт с прясно-боядисана пейка :p

Нещо такова, само си представяте че жената е обърната с 45 градуса наляво (нейно ляво) и е седнала на краката на мъжа ... за да й е по мекичко, защото на пейка е твърдо и неудобно ... Беше много тъмно и не сме скандализирали минаващи спокойно и разхождащи се 8) Извинявам се за оффтопика ...

7255929i.jpg
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

По начало не съм фен на скъпи вещи, нося дънки и спортни обувки, като нито за едните, нито за другите бих дала повече от 50-70 лв. Затова като вземе някоя кифла, която не е изкарала с труд и един лев в живота си да ми обяснява надълго и нашироко кой магазин в мола бил с маркова стока, а другите били пълни с ментета, та ботушите и били от не знам си колко лева, анцуга бил марков, часовника го купила от майната си, червилото било за 50 лв и ми става едно смешно. С каквото и да се издокара, пак си е същата тъпа овца, само дето си хвърля парите на вятъра... пък и без това всичко идва от Чайнатаун, та не си струва.

Обаче като купя нещо скъпо, то го търся целенасочено много време, без значение дали е техника или дреха. После това нещо ми служи много дълги години без да се промени и без да ми се налага да го заменям. Например преди 20 години дадох повече от половината си заплата за един бански костюм. Той се оказа страхотен, много удобен и съхне буквално за минути след като излезеш от водата. Оттогава съм си купувала доста други бански, много по-евтини, но този специално първи намира място в куфара за морето и всеки ден съм на плажа с него - не се е променил нито като форма, нито като цвят, нито да се скъса някъде или по нещо да му личи на каква преклонна възраст е. Все едно съм го купила вчера. Та за някои неща си струва да се дадат повечко пари, но само ако са наистина качествени.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

Cassiopeia , точно това си помислих и аз като прочетох как си си изцапала колената на пейката. :beer:
--------------------------

С каквото и да се издокара, пак си е същата тъпа овца, само дето си хвърля парите на вятъра...

rak, те моловете точно на такива разчитат.
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

квото и да си говорим скъпите дрехи са си скъпи и не виждам смисъл да се правим, всеки ако има възможност би носил такива. аз лично нямам маркови, освен две ризи и вратовръзки, нося кенвело щото винаги е с намаление и от тоя ценови калибър дрехи. обаче са си боклуци, ако си облека ризата някак вътрешно ми е кеф на душата :D
Жените са повече по дрехите, лично за мен не е проблем дали момичето ще носи скъпи или евтини, стига да не се задържат много върху нея ако ме разбирате :D
Аз обаче лично харесвам женските обувки, някак си са много красиви като продукт тия с висок ток. Мъжката обувка си е грозна обувка, некъв плавник .. приятелките ми поне за тва са късметлийки, щото винаги им купувам много обувки, щото тайно мен ме кефят, ама да не казвате :(
 
От: Слизам днес от околовръстното и гледам в ляво...

квото и да си говорим скъпите дрехи са си скъпи и не виждам смисъл да се правим, всеки ако има възможност би носил такива. аз лично нямам маркови, освен две ризи и вратовръзки, нося кенвело щото винаги е с намаление и от тоя ценови калибър дрехи. обаче са си боклуци, ако си облека ризата някак вътрешно ми е кеф на душата :D
Жените са повече по дрехите, лично за мен не е проблем дали момичето ще носи скъпи или евтини, стига да не се задържат много върху нея ако ме разбирате :D
Аз обаче лично харесвам женските обувки, някак си са много красиви като продукт тия с висок ток. Мъжката обувка си е грозна обувка, некъв плавник .. приятелките ми поне за тва са късметлийки, щото винаги им купувам много обувки, щото тайно мен ме кефят, ама да не казвате :(

Опаа, утре ако вземат тайно де те кефят сутиени, червила и очна линия да знаеш, че не отиваш на добре, баце. :lol: Това в кръга на майтапа...

Но да внимаваш да не го прочете другаря Редрум, че изгаряш ще нареди да те разстрелят на плочките пред НДК за западно влияние и гейски наклонности(да избазикам и Редрума). :mrgreen:
 

Горе