Смяна на урлта - Кажете дали сгреших много :)

ghost

Member
Значи понеже имам проблем с гоогле изведнъж ме прати на долни позиции ... та в текстовия броузер на whois.domaintools.com ми пишеше това "Link URLs contain querystrings: Rewrite links to work without using querystrings." и аз незнайно защо реших да сменя линковете си от ?idcat_rec=1&id_rec=123 на ?rec=123 и това побърка гоогле всеки ден съм с различен брой иденксирани страници един ден 1200 друг 700 друг 900 и така та кажете да връщам ли старите линкове или не ?
Забравих да кажа че вече близо седмица е така и няма никва промяна в позициите ми в гоогле.
 
Re: Кажете дали сгреших много :)

Ти хубаво си ги променил, но защо не редиректна старите към новите? А нали старите ти бяха индексирани като хората, всмисъл всичко - тайтъл и описяние.
А друго освен Url-тата да си пипал? Еми изчакай малко и тогава прецени, след като Г се адаптира с новите ти, но кратките би трябвало да са по-добре, особенно като гледам че са динамични.

Мусни по някой друг линк към сайта и отделни (важни) страници и всичко ще си дойде на мястото. Просто всяка миграция влияе на позицийте, а въпроса е кога ще се стабилизира играенето с индексираните ти страници. Но в рамките на една седмица не мисля че все още е приключило.

И другите да дадат мнение, това е мойто и незнам дали ще ти свърши работа. Успехи.:)
 
Re: Кажете дали сгреших много :)

как да дам редирект на страниците ?idcat_rec=1&id_rec=123 към страниците ?rec=123 като те са много ?
 
Re: Кажете дали сгреших много :)

хмм нещо не мога се оправя

пиша в търсачката 301 redirect и пи пише че е твърде кратко :)

ще видя днес какво ще напишат другите
 
искаш да кажеш да си върна старите урлта и да ги променя с mod_rewrite ?
 
аха но незнам как да направя редиректа като са много страниците

нещо не мога да схвана как да редиректна всички страници като те са динамични и ?idcat_rec=1&id_rec=123 отговаря на ?rec=123 и как да го направя ?
 
Последно редактирано:
<?php
if (isset($_GET['idcat_rec']))
{
$id= $_GET['id_rec'];
header("Location: fail.php?rec=$id");
}
?>

направих го така редиректа според вас ще се прехвърлят ли PR-вете на страниците ?
 
аха опитах се с Mod-Rewrite но ифото което намирам за този мод все е на английски и нещо явно не разбирам добре обяснението и не се получава :)
 
<?php
if (isset($_GET['idcat_rec']))
{
$id= $_GET['id_rec'];
header("Location: fail.php?rec=$id");
}
?>

направих го така редиректа според вас ще се прехвърлят ли PR-вете на страниците ?

в инетрес на иситината малко ме затрудняваш да дам отговор за които съм на 100% сигурен като не си указал какъв е редиректа миля че прави редирект 302 (темпорари мовед) и ще прехвърли прехвърли всичко но за по дълъг период от време.... така че ако искаш само му добави че е 301
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
 
<?php
if (isset($_GET['idcat_rec']))
{
$id= $_GET['id_rec'];
header("Location: fail.php?rec=$id");
header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
}
?>

ето така го добавих
 

Горе