Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Благодаря за изчерпателната информация. Аз получавам сега едни пари в Пейпал, но сметката е в британски лири и е в Англия.А мястото от където ми плащат е в долари:( Искам да си направя сметка в долари в България, която да ми е най-изгодно да си дърпам от там доларите. Вероятно май-трябва да проуча коя банка издава виза за да мога да си регна нова пейпал сметка. И тая същата банка да ме скуби възможно най-малко докато си взема чистите доларчета:) Тука някаква препоръка? Пейпал$=>Банка$=>Клиент$ с минимално оскъпяване?
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Едно време бях питал в една банка и нямаше как сметката ми в долари да се свърже с дебитна карта. Сега май са оправили проблема. Най-добре питай банката как стоят нещата - да не вземат да ги превалутират тези долари в левове и после пак в долари (няма да се учудя, ако направят тази глупост). Не знам в кои банки може картата да е вързана с доларова сметка, питай най-напред в ПроКредит банк - там май вече може (преди не можеше да ползваш разплащателната сметка за друго освен картата, но си ъпгреднаха системата и сега може да я ползваш; предполагам, че и проблема с доларите са го оправили). Гледай да няма такса теглене за да може да ги изтеглиш и да ги продадеш изгодно (защото не се знае в бъдеще какви ще са курсовете в тази банка).

Преди малко видях, че от ОББ предлагат по-изгодни курсове при по-големи суми (според рекламата в сайта им). С изненада разбрах, че това в същност е някаква подигравка с клиентите - за по-голяма сума дават по-неизгоден курс, отколкото за малка сума на каса...

тц... не си обновяват курсовете почивните дни...
и през седмицата ги обновяват на ръка и едно е на сайта и на таблата отпред съвсем друго е на гишетата:)



На каса купуват за 1.3988, а по безкасов път 1.3677 (за суми над 6 хиляди лева). И пак е голяма разликата между курс "продава" и курс "купува".

Посочили са дата и час! Това е от електронното банкиране (не ме питайте защо имам сметка там...). Ходил съм лично в банката да им гледам таблото с курсовете - пак имат голям спред. В момента този спред не е необичайно голям (за всяка банка, курсовете на която съм наблюдавал - обикновено спреда е поне 2-3 стотинки).
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Курса на долара ще пада още много.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Направих сравнение на курса USD/BGN между ОББ, ПроКредит Банк, Делта Сток и Тавекс :

ОББ: 1.39290/1.40490 (за суми от 6 хиляди до 46 хиляди лв) Спред: 0.012 лв / долар = 120 пипса

ПроКредит Банк: 1.388000/1.412000 (не пише какъв е курса) Спред: 0.024 лв/ долар = 240 пипса

Делта Сток: 1.3986/1.3991 + 12.5 пипса (= 0.00125 ) = 1.39735/1.40035 (отклонение: 30 пипса)

При изчисляването на валутния курс при Делта Сток се взимат данните от тази таблица и се изваждат/добавят 12.5 пипса (защото при безкасова обмяна на валута с реална доставка спреда е 30 пипса, а в таблицата спреда е 5 пипса тъй като се отнася за обмяна на валута без реална доставка).

Тавекс: 1.4030/1.4070

При Тавекс е най-изгодно, обаче изглежда, че нямат банкови сметки в България и ще излезе много скъпо да се пращат долари до банката им.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не е сигурно, но моето мнение е, че ще се покачи.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Доста пада и продължава да пада..Затова мисля ,че може и да има някъкво покачване но незнам.. Неутрално мнение:)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

долара направо се срутва, що за простащина? от 1,5 и нещо преди няколко месеца на 1,34
много е зле и се надявам да фалират няколко държави от ес и да падне поне еврото, че да се качи долара малко да живнеме :D
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

долара направо се срутва, що за простащина? от 1,5 и нещо преди няколко месеца на 1,34
много е зле и се надявам да фалират няколко държави от ес и да падне поне еврото, че да се качи долара малко да живнеме :D
Чул те оня горе. Все едно правиш левове с чужди сайтове. :) Баси вица. 1,34 е смешно за сериозна валута.
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Принципно съм забелязал , че през лятото доларът пада, а през зимата малко му се вдига цената :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Може би защото през зимата се вадят от мазите и землянките компотите с долари и се отварят с цел да се обменят в местна (или месна) валута :)

Обмяната на доларите в местна валута става в обменните бюра, а обмяната им месна валута (т.е. в месо) става когато някой иска да си купи евтино месо от комшията на село.

Тази теория, както и всички останали теории на фундаменталния анализ, в много случаи се оказват непригодни за прогнозиране накъде ще се движат цените на финансовите пазари. Ще си позволя да направя безплатна реклама на книгата на Ивайло Груев "Финансови ли са финансовите пазари" (предговор на книгата).
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Долара почти умрял:

USD = 1.32204 BGN :shock:
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

ами умрял е, тежат им борчовете...
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Долара рипна, не бойте се деца

Доларът записа най-силния си ден срещу еврото за последните 2 г.

Другата седмица го искам поне 1.40, имам да дърпам кеш пара от GayPal
Дай Боже. Дано не е прекалено нагло да искам и 1.50, и все там да си седи. Еее, ако реши да качва, ще съм ЗА. :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ибах късмета...
вчера купих една 5 цифрена сума в доларес.... на 1.323
дадох заявка по обяд и нацелих най-ниската позиция без да искам...
докато ми ги донесат вече беше скочил с 2,5
до вечерта с 4
днес вече... не ми се смята:)
голям късмет извадих и един вид изкарах някой лев без да искам :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

катери се, катери се - 1.38! в понеделник 1.40 :D
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.3610 купува е според моята банка RBB..къде ги видя тия 1.38? чак пък 2 ст. разлика от банка до банка..хм мстранно
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

1.3610 купува е според моята банка RBB..къде ги видя тия 1.38? чак пък 2 ст. разлика от банка до банка..хм мстранно
На дир.бг е 1.381. Мани ги банките, никой който обменя валута не го прави в банка. Там разликата им м/у купува и продава е обикновено в около 20-40 ст. разлика и то за сметка на "клиента" им. Зависи според банката. Теглите на касата долари и обменяте на чейнд. Това е истината, другото си е чиста минавка.

Спомням си като теглеше един приятел около 1000$ (В райфайзен банк), от сметката си, той каза не може ли да ми ги дадете в $, че курса ви е нисък. При което тази, която беше на гишето му каза: еми какво толкова само с 30 ст. разлика. Пича си го сметна и видя, че това са едно излизане навън или раб. ден на мацката в цифри. Тоя го сметна, каза и - ако не си искаш изработеното за днес и аз ще си ги обмена при Вас. Поставено така, мацката нямаше какво да каже и го насочи към касата. :)

За това не само го съветвам, но го препоръчвам. Банките са за други услуги. За смяна си има истински дилъри. Нещо като новия алгоритъм на Г - има всичко на амазона, ама ти трябва спеца в областта си. ;)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Аз си гледам курса тука:http://darikfinance.bg/valuti има и валутен калкулатор,и съм забелязал ,че pay-pal обменя винаги по малко ако греша ме поправете. PayPal exchange rate:1 USD = 1.33766 BGN Това е курса на pp в момента при мен.Близо 4-5 цента по малко като знаем,че реалния курс е USD 1.38192
 
Последно редактирано:

Горе