Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преценка

pa_lta

Well-Known Member
Колеги, моля за някое и друго мнение по следния казус - правят ми тестови снимки на продукт за UK пазара - вижте ги по-долу /поредния фотограф, но този май ще е/. Изпълнението този път ми харесва, но фотографът и споменатият в заглавието на темата колега от форума харесват повече контекстните снимки /дизайнерка ги е мислила:wink:, а аз - напротив: мисля, че са кичозни! Прекалено съм се вживял в кожата на потенциалните ми клиенти или съм доста по-консервативен отколкото си мислех - не знам вече:( Ако снимките щяха да са за БГ - тогава съм почти ОК, но предвид ситуацията - абсурд!

Стокова снимка:

image.jpg


Дизайнерска снимка вариант 1:

image.jpg


Дизайнерска снимка вариант 2:

image.jpg


Леко и набързо- идея от колега на дизайнерския вариант 1:

candle_3.jpg



:beer:
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Сложи анкета за да гласувам за Дизайнерските снимки. Стоковата не можеш да разбереш 10 минути какво гледаш реално...:lol:
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Напълно съм съгласен с автора на темата. "Контекстните" снимки приличат на картини от младостта на баба ми.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Сложи анкета за да гласувам за Дизайнерските снимки. Стоковата не можеш да разбереш 10 минути какво гледаш реално...:lol:
Споко, те като влезнат в сайт специализиран само за свещи, ще схванат какво гледат и за какво ще платят малко по-късно:wink:
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Някой гледа да те преебе да знаеш. Тия кичозни боклуци са твърде олд скул и грозни.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Ако махнеш цветята и синджира от последната снимка ще стане ОК. Снимката на бял фон също става. За останалите просто забрави напълно. Абсурдно е фоновите обекти да заглушават по подобен начин основния продукт. Прекалено са ярки и агресивни. Изместват фокуса от продукта, а това е последното нещо, което искаш да стане.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Направи снимки на продукта на шкаф, маса, до легло, на пода, запалена на фона на ноща ако искаш да има и шарения. Иначе първата снимка е супер.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Ето снимка на дизайнерски свещи, която ми харесва:
Ключовите елементи тук са, че свещта е запалена, осветлението е намалено, за да се откроява добре пламъкът, а фонът е неутрален до тъмен. Така свещта изпъква без да изглежда кичозна и има по-добър търговски вид.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Направи снимки на продукта на шкаф, маса, до легло, на пода, запалена на фона на ноща ако искаш да има и шарения. Иначе първата снимка е супер.

И аз, ако ще има нещо от/около/под свеща, си мислех точно за такива неща - лавица, камина, маса и т.н. нещо стилно, може и леко викторианско да идва, че тази свещ е "по-тежка" според мен, но нарочно не дадох идеи за дизайна на композицията, понякога непредубедените творци изненадват приятно. Е, и аз бях изненадан:shock: като ги видях8)
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Направи снимки на продукта на шкаф, маса, до легло, на пода, запалена на фона на ноща ако искаш да има и шарения. Иначе първата снимка е супер.

Съгласен, направи снимките в домашен интериор, а не в абстрактна среда
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Ако решиш да ползваш първата снимка мисля, че ще е по-добре свещите да се снимат на реален бял фон. В момента си личи, че свещта е изрязвана. Със сигурност ще изглежда по-добре. ;)
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Колега, аз на твое място бих приложил по две снимки на свещ. Едната заснета светеща на полумрак (евентуално с насочен спот към нея) и друга - незапалена, на добре осветен светъл фон. Бих ползвал една и съща експозиция за всяка една свещ. Надява се, че нещо от казаното ти е от полза!
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Свещите са супер. Аз бих направил и 3Д модели ;)
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Смятам, че при този продукт ще е добре да има 3Д анимирано изображение на самата свещ, която да може да се зумва и разглежда. Това се прави като се се снима продукта 15-20 пъти от различни ъгли и после се прави такава анимация.

Това, разбира се не изключва и горните снимки в композиция. Ако ще се използват за сватби, добре е да има снимка как изглеждат самите свещи в такава обстановка.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Сега разбрах - само, че аз го знам като 360 градуса :wink:
Иначе, ще има... някой ден - за сега снимки и малко клипове ще са.
Това за сватбите... да определено доста хора ги купуват и за брадви, :wink: сватби де, но като цяло акцента, поне този, които искам аз да наложа е за декорации вкъщи, офиси, ресторанти /споко, не всички са толкова шарени, има и по-изчистени модели/.
Тъпото е, че няма как да съм запознат с народопсихологията на 4 държави в ОК (UK) /нито рода имам с тях, нито съм барал чуждо от там8)/ и нещата ще са малко на проба - грешка.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Мога да ти направя услуга и да попитам една от моите моми англичанки, как вижда тая работа. Ще питам и няколко американки и ще пиша в темата.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Лично мнение: от четирите снимки в първото мнение - номер 4 ми допада най-много.
Както каза някой преди мен - на първата се пулих доста време докато разбера какво гледам. Дори и да е магазин само за свещи - пак си мисля, че четвъртата ще грабва окото.
 
От: Снимки - човек чието мнение уважавам, ми вкара супер съмнение в трезвата ми преце

Визията на снимките трябва да е съобразена със визията на сайта, цветната схема и т.н.
Могат добре да изглеждат на отделни снимки , но качени на сайт може да изглеждат кичозно.
И ако всяка снимка е с различен фон и не си пасва с цветната схема на сайта ще дразни още повече. и ако детайла се слива с фона на снимките малки размери 100/200 нищо няма да се разбере. Особено в показаните горе снимки, ако се смалят до 100/200 нищо няма да се разбере от тях .
Трябва да се помисли доста за тези неща.

Скоро имах такъв случай, клиент иска да снимам булченски рокли , иска украси , цветя, фонове, пейки, джудженца(както в рекламата за бира) и т.н.
Аз го питам - а къде ще се вижда булченската рокля в цялата тази снимка ?
 

Горе