Списък на некоректни клиенти на електронни магазини

От: Списък на некоректни клиенти на електронни магазини

Стана ми интересно. какво общо имат "големите" или еМаг с опцията преглед и тест? Опцията е безплатна и е безпроблемно да се дава за всяка пратка от "малък" или "голям" онлайн магазин
 
От: Списък на некоректни клиенти на електронни магазини

Стана ми интересно. какво общо имат "големите" или еМаг с опцията преглед и тест? Опцията е безплатна и е безпроблемно да се дава за всяка пратка от "малък" или "голям" онлайн магазин

И на мен :)

Продавам техника. Работя с Еконт. Никога не слагам "Преглед и тест". Винаги позволявам, когато клиента поиска. Просто е. До момента нямам случай от поискалите преглед да откажат пратка. Тяхно право е и ги разбирам.
 
От: Списък на некоректни клиенти на електронни магазини

И на мен :)

Продавам техника. Работя с Еконт. Никога не слагам "Преглед и тест". Винаги позволявам, когато клиента поиска. Просто е. До момента нямам случай от поискалите преглед да откажат пратка. Тяхно право е и ги разбирам.

Това ми беше мисълта, че е нормално клиента да иска да види продукта преди да го плати, без значение кой го продава.
 
От: Списък на некоректни клиенти на електронни магазини

Безплатно е в Еконт. Аз не ползвам еконт, за този канал, конкретно.

Съгласен съм, че искат хората да видят, преди да купят и е нормално, българите сме недоверчиви. Обаче това създава предпоставка да ти се върне продукта, защото някой "келеш" е искал "да види и пробва", щото го мързи да отиде в ТМ, Технополис или където и да е, а офиса на куриера е в отсрещния блок - или още по-добре, куриера ще му дойде на крака у тях.
Като искаш да си купиш "слушалки до 60 лева", ама не си сигурен кои са, аз ли трябва да търпя загуби, щото ти не знаеш изобщо как свирят слушалки за 60 лева? И да пробваш примерно 5 чифта, ама в различни пратки, че да ти паснат точно твойте?? (образно, разбира се, не говоря на никой конкретно).
На такъв тип ще пратиш ли втора пратка, а трета?

Тук идва смисъла от такъв регистър. Щото мноо ясно, че от мен няма да поръча 2-ри или 3-ти път, ама то има и други сайтове, които предлагат безплатна доставка, що пък да не пробвам и техните, ко толко.....

Това имам предвид, като некоректни клиенти и да - има такива.

Големите не ги бърка, защото при тях риска и печалбите се изчисляват по друг начин. Емаг със сигурност могат да си позволят, някой да поръча кафемашина за 150 лева и да я пробва в къщи, преди да я плати - друг е въпроса, дали куриера ще го изчака въпросния клиент.
С лаптопите е същото, макар че аз лично съм имал клиенти, които са тествали и твърдите дискове за лоши сектори, USB-портовоете, та дори и записвачката и в крайна сметка са взимали продукта.

Всичко зависи от сферата на дейност и типа артикули предполагам, но в общия случай - преглед и тест на пратката за всяка продажба би означавало повече разходи за куриери.
 
Госпожа Михаела Стефанова си поръча 18 кг. суха храна за куче до офис на Спиди Перник Склад-ул. Софийско шосе N15. След като минаха 4 дена й се обадих, за да проверя дали има проблем. Тя като разбра откъде се обаждам ми затвори телефона. Докрая не си взе пратката и тя ми беше върната.
 
Госпожа Михаела Стефанова си поръча 18 кг. суха храна за куче до офис на Спиди Перник Склад-ул. Софийско шосе N15. След като минаха 4 дена й се обадих, за да проверя дали има проблем. Тя като разбра откъде се обаждам ми затвори телефона. Докрая не си взе пратката и тя ми беше върната.
Имам усещането, че сте сбъркали мястото - Групите " Некоректни купувачи" и " Пратки за спасяване" са в друга платформа.
Ако бяхте прочели темата, а не само заглавието щяхте да видите, че никъде няма списък на клиенти с цитирани конкретни имена и адреси - за информация пост № 2.
 
Госпожа Михаела Стефанова си поръча 18 кг. суха храна за куче до офис на Спиди Перник Склад-ул. Софийско шосе N15. След като минаха 4 дена й се обадих, за да проверя дали има проблем. Тя като разбра откъде се обаждам ми затвори телефона. Докрая не си взе пратката и тя ми беше върната.
А така, хубаво е да се конкретизира, че иначе темата е твърде абстрактна.
 

Ако излезе като реклама, нека админите изтрият поста.
 

Горе