Спрете да хъркате!

Websolut

Well-Known Member
Мисля,че след темата "Защо не спите бе?" е много подходящо да се пусне и една тема за спящите:)-спрете да хъркате бе!

Знаете ли,че има начин да спрете хъркането с един много прост инструмент?
Този инструмент се нарича Диджериду.

Чудите се какво по дяволите е това,първата мисъл,която ви минава е,че това пак е някаква пошла реклама и най-вероятно става въпрос за някакво устройство което ви бие ток,вместо жена ви:)'когато почнете да хъркате или пък е някаква щипка за нос или какви ли не варианти ви минават през главата.
Не нищо подобно,никога не бихте се сетили,че става въпрос за традиционен аборигенски музикален инструмент,ако изобщо може да се нарече музикален,защото звукът,който излиза от него много наподобява на това от което искате да се отървете,а именно хъркането:).

Кой би си помислил,че нещо толкова просто като кух дънер издълбан от термити би ви помогнал в такава ситуация.
Писнало ви е да спите в хола и положението вече е нетърпимо,спокойно има решение на проблема,само трябва да се упражнявате в духане:) ежедневно по няколко часа на ден в течение на няколко месеца и отново ще можете да гушнете вечер жена си и синините от нощните удари да избледнеят:)

[video=youtube;vKZyImclcWk]http://www.youtube.com/watch?v=vKZyImclcWk[/video]

[video=youtube;qxDYY3xWnIg]http://www.youtube.com/watch?v=qxDYY3xWnIg&feature=player_embedded#![/video]

Надявам се темата да е колкото забавна толкова и полезна:)

П.П.С Не се шегувам:)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: bioz
От: Спрете да хъркате!

Преди ден-два гледах точно за хъркането и този инструмент. Имаше и учител, който започнал да свири, точно заради хъркането :)
 
От: Спрете да хъркате!

С това имам чувството, че ще ми излезнат фасовете първо :).
 
От: Спрете да хъркате!

Активният спорт, тичане по 1-2-3 км. през ден два помага също много. Преди като спортувах нямах никакви такива проблеми. От както спрях, хъркам като изтребител.
 
От: Спрете да хъркате!

Духалото укрепва гладката мускулатура отговорна за хъркането и едновременно с това подлага на изпитание слуховия ви апарат и нервите на съседите:)
За това ,ако решите да опитате практикувайте го на открити слабо населени места:)
Всеки трети Българин похърква,което в повечето случай се дължи на наднормени килограми гарнирани с тютюн и солидно количество алкохол.
Проблемът не трябва да се подценява,защото в тежката си форма довежда до спиране на дишането от 5 до 45 сек по време на сън,което се нарича сънна апнея,а тя вече води след себе си най-различни здравословни проблеми.
Лекуването на сънната апнея е изключително скъпо и този метод е една алтернатива,която не е за подценяване.
Духалото струва само около 50$ в най-простия си вариант.
 
От: Спрете да хъркате!

Тези духала продават ли се в България и къде? Търсих, но намирам само чужди сайтове, където цените са баснословни, заради скъпата доставка.
 
От: Спрете да хъркате!

Не знаех, че с този инструмент може да се спре хъркането:D. Май трябва и аз да взема едно такова чудо за мъжа ми :lol:
Иначе има едно момче, което свири в подлезите в Пловдив и с тази акустика звучи страхотно!
 
От: Спрете да хъркате!

Най-евтиното,което съм намирал е с безплатна доставка от Израел

От България забрави:)
Всъщност инструмента не е сложен за изработка тъй като представлява просто едно кухо дърво,тези който са си оригинални от Австралия и са намерени в природата издълбани от термити вече цената им скача доста.
Някой по-изобретателен и с умения по дърводелство може да си го изработи и сам:)

Тайната е в техниката,която се използва тя е специфична,духаш през устата и едновременно с това вдишаш през носа,как става точно това не ми става ясно много:):

[video=youtube;0XlEkeot7HM]http://www.youtube.com/watch?v=0XlEkeot7HM[/video]
 
От: Спрете да хъркате!

Може би техниката е подобна на тази, която бийтбоксърите използват :rolleyes: .Гледах интервю с Печенката, която разказваше,че и уроците по оперно пеене са и помогнали много, че едновременно използва и устата и носа.
 
От: Спрете да хъркате!

Всъщност достатъчно е да се овладее техниката на изпълнение и може да се използва дори дълга пластмасова тръба.
Упражненията заздравяват вратната мускулатура,тоест това е нещо като тренировка на гладката мускулатура на врата при чието отпускане всъщност се блокира потока от въздух заздравявайки я тя вече не увисва и не възпрепятства дишането по време на сън.
Ето и един сайт с полезна информация по темата.
 
От: Спрете да хъркате!

Жените затова ли не хъркат толкова, че духат?
 
От: Спрете да хъркате!

Не знаех,че ще те обидя сори:))),все пак какво толкова съм казал,просто предишния ти аватар повече ми харесваше,не търси под вола теле,че там има и други неща
Човека съм го назначил за директор кво толкова:)
 
От: Спрете да хъркате!

За втори път ми става странно от вашите коментари и наклонности към индивиди от същият пол. :shock:

По темата: Не хъркайте, духайте! :lol:
 
От: Спрете да хъркате!

Проблемът с хъркането се решава лесно. Просто спиш в удобна поза. Когато вратът не се криви, човек не хърка.
 
От: Спрете да хъркате!

Не е толкова просто. При по-тежките случаи човек хърка яко без значение от позата.
 
От: Спрете да хъркате!

Трябва да е с тотално повреден врат този, когото описваш.
Ако ти не си хъркащия, а този до теб, има една проста тактика. Побутваш го/я, така че да се размести поне малко. В просъница отсрещният се опитва да се намести и в повечето случаи инстинктивно си разполага врата и главата максимално удобно, с което хъркането спира.
 

Горе