Спряха незаконен сайт

От: Спряха незаконен сайт

Имам 10 декара за прекопаване, хайде някой да пусне сигнал, че съм заровил нещо контрабандно :D
 
Да, защото така е честно. :)

Аз пък не съм чувал случай, в който да са върнали нещо. Всичко се е "пазело" като доказателство. Като гледам колко доказателство имат събрани, може спокойно да отворят една база като тази на НАСА. Какви експертизи? Като гледам какви акции правят и колко престъпника са заловени, защото това е реални резултат, се чудя кога го правят и какво правят там. Представям си наредени случаи на една стена (различни сценарии) и някой със затворени очи цели със стреличка. И квото се падне, това е. Не искам да им омаловажавам работата, но резултатите ми го говорят това.
 
От: Re: Спряха незаконен сайт

Да, защото така е честно. :)

Аз пък не съм чувал случай, в който да са върнали нещо. Всичко се е "пазело" като доказателство. Като гледам колко доказателство имат събрани, може спокойно да отворят една база като тази на НАСА. Какви експертизи? Като гледам какви акции правят и колко престъпника са заловени, защото това е реални резултат, се чудя кога го правят и какво правят там. Представям си наредени случаи на една стена (различни сценарии) и някой със затворени очи цели със стреличка. И квото се падне, това е. Не искам да им омаловажавам работата, но резултатите ми го говорят това.
Върнати неща има. Не си чел достатъчно. За да ти върнат нещо трябва да използваш всички правни средства (а те са толкова малко) срещу тях и да се бориш като луд за връзване. Те обичат да тормозят неборбени хора.
А относно броят на задигнатите от тях компютри имаше един майтап, че те като уж по-IT отдел вместо хора са се вманиачили да арестуват компютри.
 
От: Спряха незаконен сайт

Архивирайте си данните в чужбина за да не загубите много когато ви откраднат компютрите.
 
От: Re: Спряха незаконен сайт

Върнати неща има. Не си чел достатъчно. За да ти върнат нещо трябва да използваш всички правни средства (а те са толкова малко) срещу тях и да се бориш като луд за връзване. Те обичат да тормозят неборбени хора.
А относно броят на задигнатите от тях компютри имаше един майтап, че те като уж по-IT отдел вместо хора са се вманиачили да арестуват компютри.

Да, явно не съм чел достатъчно. Не знам за случаи, за това така написах. А реално защо не направят такава ПР статия за това, че са върнати нещата на собственика след като са извършили професионална експертиза по случая. Това е добър ПР, но толкова са им кадърни техните говорители в медиите.
 
От: Re: Спряха незаконен сайт

Да, явно не съм чел достатъчно. Не знам за случаи, за това така написах. А реално защо не направят такава ПР статия за това, че са върнати нещата на собственика след като са извършили професионална експертиза по случая. Това е добър ПР, но толкова са им кадърни техните говорители в медиите.
Вече споменах, че в такива поръчкови случаи за експертизи изобщо не се мисли. Единствената причина, поради която се връща нещо, е защото не е имало причина да бъде взето. Съмнявам се това признание да им покачи рейтинга. Това е все едно да обявят, че са имали 99% (а може и 100%) неуспешни акции. Такава (не)успеваемост се сетете как може да въздейства на заплатите им.
 
От: Спряха незаконен сайт

Еее, казва се, че е заловен престъпника. А конфискуваните неща са върнати. И благодарение на съвестните граждани се е достигнало до положителните резултати. Това е правилното водене на успешен ПР, всичко друго е пародия. Ако видите коментарите след всяка такава псевдо новина, ще разберете колко ПР е. Хората не са тъпи и не знам за кой ги публикуват тези глупости. Но вероятно се знае за какво се правят.

Те и така са си с неуправдани заплати, представям си ако трябва да се вземат и резултатите на лице какво ще се получи. От доста време обществото е на два фронта - престъпността и държавата, в частност МВР. От има няма няколко години. Преди това не се усещаше, поне не се лъмтеше толкова по медиите.
 
От: Спряха незаконен сайт

Само дето пропускаш варианта голяма част от полицията и други държавни институции да са сраснати с престъпността. Тогава за да се оправдае съществуването на държавните институции и особено тези насочени в борба с престъпността трябва да се симулира дейност, защото иначе трябва да се самоарестуват.
 
От: Re: Спряха незаконен сайт

Много е важно да вземат разклонителя. Все пак ако му го оставят, може да включи друго устройство. :)

Тук баце бой и тупаници и ни престъпник хванат, нито нищо, само го отнесъл обикновения гражданин, който реално му плаща заплатата, за да преживява. Полицейщина голяма е тук и няма да се оправи това. От соца си е все така. Много сила, не знам си какво - ходи бий престъпниците, какво си се нахвърлил върху гражданите, които те хранят. И седи и ти се заяжда, унижава и мисли, че си му длъжен. Но него закона го пази, както и това, че ако си потърсиш правата, няма да си ги намериш. Ако се почне едно масово съдене на хора, превишили правата си, даже и в униформи, ще видим след време какво ще се случи. А ако продължава да е така, значи нищо не става от нас. :)

Ами тука са от категорията на неграмотниците и действат на принципа да показват сила пред обикновени граждани качили клипове във VBOX7 или някакви сайтчета за филми. Пълен идиотизъм е тяхното. А трябва да има промяна, не може в една европейска държава която се води демократична да се действа така брутално спрямо хората. Ами като са толкова силни и страшни - да отиват да си показват силата на улицата, там с престъпниците. По лесно им е така. Той закона ги пази ама до едно положение, просто те разчитат на това да не си знаеш правата, и се гаврят с теб както си искат. Но ако е някой човек който си знае правата и е вътре в законите, и те го усетят това... едва ли ще рискуват да си изядат хляба нещастниците. Избиват комплекси, защото не могат да направят нищо на престъпниците.

GTA-RACER, ти може да не вярваш, но имам достатъчно информация за подобна наглост със задигане на каквото могат. Това с клавиатура, мишка, монитор и разклонители не е преувеличение. Тук целта не е събиране на някакви данни или доказателства. Като за начало подвеждат съдията, че на компютър зад еди-кой-си IP адрес имало страшно много доказателства за супер опасно престъпление. Болшинството от тези съдии са компютърни неграмотни и на доверие дават разрешение за изземване. БОП-аджиите само това чакат. Ходят цяла хайка и задигат каквото могат. Никой не им поставя никакви срокове за експертизи (за извличане на данни) или за връщане на нещо. Ако не са злонамерени, ще ти върнат нещата след два месеца. Ако искат да ти навредят много, ще те мотаят с години. През това време, естествено, няма да се извършват никакви експертизи по причина "не можем да намерим достатъчно добри специалисти за експертизата" и няма да ти връщат нищо на основание "в машините може да има важни данни за нашето супер важно разследване".


Не казвам че е преувеличение и че не вярвам, просто се чудя как е възможно такава произволна идиощина :?: Явно целта е саботаж, да ти направят мръсно, да не можеш да си продължиш работата и да те съсипят гадовете мръсни. Спасението е ако имаш спестени пари зад гърба си, и веднага си купуваш ново PC и продължаваш, като преди това си архивирал данните в някой международен Storage-сървър. На хората в Норвегия нямали право повече от 1 месец да им държат PC-то а тука може и с години... Абе тотална анархия и милиционерски произвол, ама пак ще повторя че рибата мирише от към главата, т.е. чистката трябва да се започне от горе.
 
Re: От: Re: Спряха незаконен сайт

Ами тука са от категорията на неграмотниците и действат на принципа да показват сила пред обикновени граждани качили клипове във VBOX7 или някакви сайтчета за филми. Пълен идиотизъм е тяхното. А трябва да има промяна, не може в една европейска държава която се води демократична да се действа така брутално спрямо хората. Ами като са толкова силни и страшни - да отиват да си показват силата на улицата, там с престъпниците. По лесно им е така. Той закона ги пази ама до едно положение, просто те разчитат на това да не си знаеш правата, и се гаврят с теб както си искат. Но ако е някой човек който си знае правата и е вътре в законите, и те го усетят това... едва ли ще рискуват да си изядат хляба нещастниците. Избиват комплекси, защото не могат да направят нищо на престъпниците.
Да, малко прекаляват с правомощията си. Доста често се е случвало, когато си жертва на престъпление, те да се държат не като жертва с теб или гражданин, на който му се е случило нещо, а като с престъпника. Самата идея, че седиш и ги занимаваш ги кара да агресират, защото те и без това уж имат работа. Последното, което се сещам бе за едно момче, което беше обрано, по-скоро дома му. След като отиде в полицията и подаде жалба, като направи и изчерпателни записки, те му викат ще ти звъннем, ако има развитие. И той след няколко дни се връща със записи от камери и какво от това. Казали му, че е добре, че ги има, но какво от това - нищо не се промени, случая увисна. Не ми се вярва да и има развитие там.

Мен ме дразни факта, че плащаш данъци, а те отиват за организация, която не само не те пази, но се гъбарка с теб. Ебаси сървиса, нямам думи. Ако това беше се предлагаше на свободния пазар, нямаше да оцелее и ден там. Но нали е задължително. На сега. Мерител за добро качество и цена е отворения пазар, на който не си сам, а си с група маймуни, които предлагат ако не същото, то поне подобно - било то по-добро или по-лошо, но факт е, че оцеляват само тези, към които има интерес. А не вярвам към такова обслужване да има голям интерес.

Не знам защо такива сайтове са чак такъв проблем за обществото, като съм сигурен, че ако не 100%, то поне 95% от всички държавни служители гледат свалени филми от замундата, арената и даже други подобни. Вярно, че и на кино ходят, но да си го говорим честно, около мен нямам хора, които да не се възползват от това. ;)
 
От: Re: От: Re: Спряха незаконен сайт

Да, малко прекаляват с правомощията си. Доста често се е случвало, когато си жертва на престъпление, те да се държат не като жертва с теб или гражданин, на който му се е случило нещо, а като с престъпника. Самата идея, че седиш и ги занимаваш ги кара да агресират, защото те и без това уж имат работа. Последното, което се сещам бе за едно момче, което беше обрано, по-скоро дома му. След като отиде в полицията и подаде жалба, като направи и изчерпателни записки, те му викат ще ти звъннем, ако има развитие. И той след няколко дни се връща със записи от камери и какво от това. Казали му, че е добре, че ги има, но какво от това - нищо не се промени, случая увисна. Не ми се вярва да и има развитие там.

Мен ме дразни факта, че плащаш данъци, а те отиват за организация, която не само не те пази, но се гъбарка с теб. Ебаси сървиса, нямам думи. Ако това беше се предлагаше на свободния пазар, нямаше да оцелее и ден там. Но нали е задължително. На сега. Мерител за добро качество и цена е отворения пазар, на който не си сам, а си с група маймуни, които предлагат ако не същото, то поне подобно - било то по-добро или по-лошо, но факт е, че оцеляват само тези, към които има интерес. А не вярвам към такова обслужване да има голям интерес.

Не знам защо такива сайтове са чак такъв проблем за обществото, като съм сигурен, че ако не 100%, то поне 95% от всички държавни служители гледат свалени филми от замундата, арената и даже други подобни. Вярно, че и на кино ходят, но да си го говорим честно, около мен нямам хора, които да не се възползват от това. ;)

Е това е вече издевателство - ти да си жертва на престъпление, а те да се държат с теб като с престъпник. Ами явно трябва още доста хора да прескочат до Страсбург като Мишо-Шамара и Слави Бинев, и да видиш онези като ги притиснат и след това искат не искат - ще им наложат незабавно да се направят промени в закона, а тези същите милиционерчета ще си понесат наказанието, особено като ги погне военна прокуратура там няма мърдане. Милиционерите имат панически страх от военната полиция - баща ми има роднина в щаба на военна полиция който е на ръководен пост, и търсят ей точно такива милиционерски издънки, и след това им съкращават живота с 20 години и им разбиват здравето и психиката, но си го заслужават. Те просто те предценят дали си в час с правата си и законите, и ако усетят че не си - то тогава те погват и се гаврят с теб, но ако разберат че не си вчерашен и случаен, никой няма да си рискува да си загуби значката и да го погне военна прокуратура след това. Абе дрисльовци - сложил по една милиционерска униформа, значка и вече смята че света е негов и той бил ръката на закона. То добре, но военна полиция имат по големи права от тях.

Нашия апартамент като го обраха ( беше много отдавна 1994 г. лятото по време на световното когато Стоичков вкарваше головете и бяха в USA ) същата работа и при нас - казаха че ще ни се обадят, но времето така си измина, и нито заловиха някой до ден днешен, нито пък намериха някъде крадени вещи. Викаха ни няколко пъти да разпознаваме крадени вещи, понеже бяха заловили други банди, но нямаше нищо нашо, чужди неща на потърпевши като нас - то телевизори, видеота, стерео-уредби, кожени палта, а пък злата... на килограми имаше. Но нашите вещи така и няма помен от тях. Взеха ни предимно техниката, но стария ми PC 80386SX оцеля, а за времето си тия PC-та бяха много вървежни, но видях че беше включван и стоеше на паролата и явно това ги е отказало. Цялата работа е че там където най много трябва да се действа е пълен застой и няма никакво развитие, а там където няма нужда - се хвърля огромен ресурс за клипчета в нета. Ами това не е полиция за мен, да ме извиняват но, това са те. Просто трябва да валят оставки и да падат глави. :mad::mad::mad:
 
От: Спряха незаконен сайт

Страсбург често се оказва с прехвалена ефективност. След като подадеш жалба доколкото ми е известно чакаш 3-4 години преди да почнат да ти я разглеждат. Буквално ходене до Страсбург почти никога не се случва (делото се води писмено). Просто чакаш. След 3-4 годишното чакане ако не мине по бързата процедура (т.е. ако представителите на държавата не признаят нарушението), следва още няколко години моткане. След толкова време размотаване дори и да спечелиш, почти никой вече не помни случая. Тъй като правителството вече се е сменило (5-8 години са достатъчни дори две управления да се сменят), промени може и да не чакаш, тъй като вина за всичко има предишното правителство, а новото винаги е безупречно.
Това с Военна прокуратура не знам от къде го вадиш като информация, тъй като там имат навика масово да оневиняват колегите си. Прегледай колкото искаш случаи от Страсбург за полицейско насилие и отношението на Военна прокуратура по случаите. Трябва да е някой специално поръчан или беззащитен за да почнат да го тормозят.
 
От: Спряха незаконен сайт

Страсбург често се оказва с прехвалена ефективност. След като подадеш жалба доколкото ми е известно чакаш 3-4 години преди да почнат да ти я разглеждат. Буквално ходене до Страсбург почти никога не се случва (делото се води писмено). Просто чакаш. След 3-4 годишното чакане ако не мине по бързата процедура (т.е. ако представителите на държавата не признаят нарушението), следва още няколко години моткане. След толкова време размотаване дори и да спечелиш, почти никой вече не помни случая. Тъй като правителството вече се е сменило (5-8 години са достатъчни дори две управления да се сменят), промени може и да не чакаш, тъй като вина за всичко има предишното правителство, а новото винаги е безупречно.
Това с Военна прокуратура не знам от къде го вадиш като информация, тъй като там имат навика масово да оневиняват колегите си. Прегледай колкото искаш случаи от Страсбург за полицейско насилие и отношението на Военна прокуратура по случаите. Трябва да е някой специално поръчан или беззащитен за да почнат да го тормозят.

Ами ако е шуробаджинащина ще ги оневиняват разбира се. Щом са "наши и ваши" хора нормално е да покрият случая. Но си притискат пак, те на военна прокуратура това им е работата всъщност - да разследват провинени не само военни, но и полицаи. Но пак повтярям - на баща ми роднина е офицер в щаба на военна полиция на ръководен пост, и знам че има погнати милиционери и осъдени. Отървават се тия които са връзкари.

Това с чакането по 4-5 години мисля че трябва да има начин да не се протаква чак толкова много, за да не им се изплъзнат тия преди да е изтекъл мандата на правителство, защото тогава нали закони се сменят и т.н. Само разбрах че рап-певеца Мишо-Шамара успя да ги осъди без да чака толкова години. Но той има гръб - Слави Бинев беше плътно до него.
 
От: Спряха незаконен сайт

Ами ако е шуробаджинащина ще ги оневиняват разбира се. Щом са "наши и ваши" хора нормално е да покрият случая. Но си притискат пак, те на военна прокуратура това им е работата всъщност - да разследват провинени не само военни, но и полицаи. Но пак повтярям - на баща ми роднина е офицер в щаба на военна полиция на ръководен пост, и знам че има погнати милиционери и осъдени. Отървават се тия които са връзкари.

Това с чакането по 4-5 години мисля че трябва да има начин да не се протаква чак толкова много, за да не им се изплъзнат тия преди да е изтекъл мандата на правителство, защото тогава нали закони се сменят и т.н. Само разбрах че рап-певеца Мишо-Шамара успя да ги осъди без да чака толкова години. Но той има гръб - Слави Бинев беше плътно до него.
По моя информация ти е грешна информацията относно Мишо-Шамара. Единственият начин да ти тръгне бързо делото е ако има някаква сериозна опасност за живота ти или друга причина, поради която делото по никакъв начин не може да се отложи. В почти всички случаи си ги чакаш тези години. Подаваш си жалбата и просто чакаш. Най-вероятно това е направил и Мишо-Шамара, а медиите по принцип имат навика да преувеличават (от това, че се е жалвал до това, че ги е осъдил).
 

Горе