Стартиране на бизнес

От: От: Стартиране на бизнес

2-3 к не е дребен доход. :) Той се изказа глупаво, но и твоя аргумент е неприятен. Живеем в държава, където минималната заплата е 360 лв. Много хора могат само да мечтаят за 2-3 к на месец.


Вече се извиних за малко дразнещия отговор, 2-3 е дребен доход за бизнес, защото един ИТ специалист ги прави на месец тея пари с работа от 9 до 5. Без да влага нерви и емоции и без да рискува почти нищо. Целта за мен на един бизнес не е да се бия в гърдите, че съм предприемач. Целта е да правя пари в края на крайщата
 
От: От: Стартиране на бизнес

Вече се извиних за малко дразнещия отговор, 2-3 е дребен доход за бизнес, защото един ИТ специалист ги прави на месец тея пари с работа от 9 до 5. Без да влага нерви и емоции и без да рискува почти нищо. Целта за мен на един бизнес не е да се бия в гърдите, че съм предприемач. Целта е да правя пари в края на крайщата

Естествено, че е така. Имам познати които с 3-4 години опит като програмисти изкарват над 2 хиляди на месец. Определено не са с нещо по-добри от средното ниво в бранша просто има търсене достатъчно и те си вършат работата. :)
Идеята ми беше, че трябва да уважаваме парите в изказванията си. Все пак голяма част сме почнали от нулата. А и никой не е застрахован, един ден може пак да трябва да почваме отначало. :)
 
От: Стартиране на бизнес

евала за аватара на марк кюбан бтв. Аз много му се кефя!

Да в момента , заради недостига на кадри 2-3 се правят без проблем. Не трябва обаче да си мислим, че всичко е вечно. Трябва да се очаква краша и да се подготвяме
 
От: Стартиране на бизнес

евала за аватара на марк кюбан бтв. Аз много му се кефя!

Да в момента , заради недостига на кадри 2-3 се правят без проблем. Не трябва обаче да си мислим, че всичко е вечно. Трябва да се очаква краша и да се подготвяме

Разбира се. В края на всеки икономически цикъл идва т.н. 'bubble'. След това се реализират само тези, които наистина имат качества. :)
 
От: Стартиране на бизнес

не мога да се сетя за известен предприемач, който да не е фалирал поне веднъж. някои даже по няколко пъти.

а е по добре да се фалира с малка инвестия, отколкото с голяма...
 
От: Стартиране на бизнес

При такова население насади домати и краставици. Инвестиция минимална, приход - приличен. Като минат 2-3 години и натрупаш опит - трансформираш в био градина с посещение на място. 50 кв м леха с босилек и прочие био зелении ще ти донесат без главоболия повече пари от цял футболен стадион.
 
От: Стартиране на бизнес

не мога да се сетя за известен предприемач, който да не е фалирал поне веднъж. някои даже по няколко пъти.

а е по добре да се фалира с малка инвестия, отколкото с голяма...

Bernie Madoff ми изглеждаше надежден, ама.. :D
 
От: Стартиране на бизнес

Към автора - определено виж как стоят нещата за финансирането. Скоро четох за някакво село, което има 2000-3000 населени, а са им отпуснали 5 млн. за стадион. Да, там е малко по-различно, защото се прави цял стадион и има някакъв отбор, но пък и за подобни игрища може да отпускат пари. Иначе идеята е добра, аз имах подобна идея, но не съм се интересувал сериозно, защото нямам нужния капитал все още.
 
От: Стартиране на бизнес

Добра идея си замислил.В Дупница, има игрище и е 35лв. на час. До игрището има и барче .

Успех
 
От: Стартиране на бизнес

Към автора - определено виж как стоят нещата за финансирането. Скоро четох за някакво село, което има 2000-3000 населени, а са им отпуснали 5 млн. за стадион. Да, там е малко по-различно, защото се прави цял стадион и има някакъв отбор, но пък и за подобни игрища може да отпускат пари. Иначе идеята е добра, аз имах подобна идея, но не съм се интересувал сериозно, защото нямам нужния капитал все още.

И аз я прочетох статията в Sportal, но примерът е доста по-различен. Заедно с футболното игрище ще се прави и лекоатлетическа писта. В договора си с общината е гарантираното провеждането на определен брой спортни събития на стадиона. По стопанисването и организацията ще има разходи. Така че този малък стадион няма да е само за селското им отборче.
Докато с едно голф игрище нещата стоят по друг начин. Няма много за какво друго да се използва базата освен за голф игрище. И общината и държавата няма да се мотивирани да помогнат особено.
 
От: Стартиране на бизнес

Здравейте! Направо по темата - като бивш кредитен експерт в банка (за което се извинявам на всички :) ще ти кажа, че само срещу бизнес план а бил той и най-съвършеният на света, няма банка, която да те финансира. Ако предложиш адекватно обезпечение, може някои и да се замислят. Като човек на спорта желая ти успех в начинанието! И преди да правиш каквото и да е пресмятай добре. Успех на всички!
 
Re: От: Стартиране на бизнес

Здравейте! Направо по темата - като бивш кредитен експерт в банка (за което се извинявам на всички :) ще ти кажа, че само срещу бизнес план а бил той и най-съвършеният на света, няма банка, която да те финансира. Ако предложиш адекватно обезпечение, може някои и да се замислят. Като човек на спорта желая ти успех в начинанието! И преди да правиш каквото и да е пресмятай добре. Успех на всички!

Здравей и добре дошъл при нас. Мерси много за инфото. И колкото да е кофти, си е точно така. Трудно се дават бизнес кредити, освен ако не е добре обезпечен. Но за стартъпи реално има други формати на венчър инвеститори, които с радост биха инвестирали, ако идеята им се види добра, перспективна и добре представена. ;)
 
От: Стартиране на бизнес

Обмисли нещата много добре преди да правиш такава инвестиция. В момента си ентусиазиран и се опитваш да обориш всеки, който ти казва, че няма да печелиш. При наличието на други изкуствени игрища, шанса ти не е никак голям. Разбери какви са редовните клиенти на конкурентите, аматьорски отбори или хора, които искат просто да разпуснат, това е много важно. Аматьорските отбори си записват часове за много напред. Едва ли такива клиетни ще се прехвърлят при теб. Виж какви други удобства предлагат на спортистите. Кафето не е удобство, банята е важна. Едва ли футболистите ще се преместят от игрище с баня на игрище без баня. Кафето и автомивката са по-скоро за странични клиенти, а не за потенциалните наематели на игрището. Запознай се много добре с работата и вида клиенти на другите игрища. Преди да правиш планове за реализация виж има ли смисъл. За колко време ще се прибере инвестицията и т.н.
В моя град има две изкуствени игрища, безплатно и платено. Платеното е наистина голямо. Има фитнес, джакузи, сауна, няколко бани, басейн, кафене, летен бар, паркинг, тенис маси и малък хотел с достъп до барбекю. С поставянето на мрежа, утболното игрище се превръща в волейболно или за тенис на корт. Как би взел клиентите на такова игрище? Както и да е, аз посещавам фитнеса там и да ти кажа не е кой знае колко посещаемо. Главно се посещават джакузито, басейна и хотела. Игрището се посещава от 3 аматьорски клуба, единия идва само преди мачове, а другите два са редовни, идват всеки ден. Любители идват рядко. Аз посещавам фитнеса им от няколко години и това е, което съм забелязал. Като цяло сауната и джакузито събират най-много клиенти...
Седни и обмисли идеята трезво, все пак инвестицията не е малко само за игрището, да не говорим за удобствата, които са задължителни, например банята?
Все пак успех.
 

Горе