Старт на бизнеса - дропшипинг.

Kazimotoo

New Member
Здравейте. Тази година правя 19, завърших и сега ще работя малко, тъй като ми трябват пари, за да си купя нещата, които родителите ми не могат да си позволят + да събера пари за университета, в който ще уча догодина. Докато си разглеждам в интернет ( Инстаграм, фейсбук и т.н ) ми изпадат много реклами относно дропшипинг-а. Гледам клипове как хора печелят на ден по сумати долари, а на месец по 10к и нагоре. Вижда ми се супер "фейк" (донякъде) и исках да разбера повече за това нещо. Поразрових се , четох относно дропшипинг-а и научих, че това е вид онлайн търговия, която продаваш в интернет ( ибей, Амазон, шопифай ( собствен магазин и т.н , в най - различни платформи ) Единственият минус е, че конкуренцията е супер голяма и шансът в малък да пробиеш в сферата.. Има ли смисъл да заделя няколко парички и да се пробвам? По постовете гледам, че някои още от първия ден правят по 10-15 поръчки и дефакто печелят от първият ден.
 
Ако нямаш опит никакъв, едва ли ще стане, освен ако не продаваш нещо, в което имаш опит и знания, нещо специфично.
 
Ако нямаш опит никакъв, едва ли ще стане, освен ако не продаваш нещо, в което имаш опит и знания, нещо специфично.
Заради тази цел ще се науча. Какво му е сложното да опитам? Риск губи, риск печели..
 
Къде ще продаваш, в БГ или САЩ? Премисли си нещата преди да се хвърлиш в първата ниша дето ти се вижда адекватна
 
Къде ще продаваш, в БГ или САЩ? Премисли си нещата преди да се хвърлиш в първата ниша дето ти се вижда адекватна
Естествено, че в САЩ ( чужбина ). Тука абсолютно никакъв смисъл няма.
 
Най-лесната схема е , aliexpress + FB ads , и сайт ориентиран с много малко продукти, но нишов. Наскоро гледах някаква простотия , фен магазин за the walking dead. Давам го като идея само, и не конкретно това, просто виж да е нещо по-специфично, по-лесно се купува ако има аудитория във фейса.

На мен навремето винаги ми се е искало да направя сайт за puzzles, от тези по-големите, много добре ми изглеждаше като ниша преди като оглеждах нещата, кубчета на рубик също, но така и си останаха тези 2 идеи без реализация.
 
Най-лесната схема е , aliexpress + FB ads , и сайт ориентиран с много малко продукти, но нишов. Наскоро гледах някаква простотия , фен магазин за the walking dead. Давам го като идея само, и не конкретно това, просто виж да е нещо по-специфично, по-лесно се купува ако има аудитория във фейса.

На мен навремето винаги ми се е искало да направя сайт за puzzles, от тези по-големите, много добре ми изглеждаше като ниша преди като оглеждах нещата, кубчета на рубик също, но така и си останаха тези 2 идеи без реализация.
Благодаря за съвета. Докато си събера парите ще се уча, ще разучавам конкуренцията и също така за фейсбук рекламите.
 
Ако се занимаваш с това или преди, каква ти е печалбата ( най - голяма)? Относно това, след като почна да печеля, парите когато си ги прехвърлям в картата, ще имам ли проблеми с НАП? Или изобщо с някой?
 
Не се занимавам, а НАП ги мисли като всичко започне да работи и има приходи, те май и сега спряха да гонят малките хора и обърнаха към големите, поне засега с това правителство.
Абе впрочем правя един сайт за Helium ( HNT ), ще имам дропшипинг от китайците, нямам идея как става осчетоводяването, имам една фирма, която не е пусната вмомента, но е от 2014, не ми се мисли за нападжиите, много е рано, при теб също.
 
Няма никакви фейк неща. Въпрос на опит, четене, пробване и разбира се - упоритост. Няма лесно, но и това, което ще придобиеш като знания, в последствие тапията, която ще вземеш от университета ще ти е само поредната хартийка в бюрото. Тези лешояди от НАП, и за тях ще има, по-важното е в момента да успееш да започнеш да четеш и да пробваш. Колкото по-скоро, толкова по-добре. Въобще не се страхувай и скачай. Сега ти е времето, когато започваш с ориентирането си.

И да, каквото го правиш, прави го глобално. Не се ограничавай с пазара тук. Печели на вън, живей си тук. :)

Виж тук:


 

Горе