Статиите и новият ми форум не се индексират в гугъл

seven

New Member
Въпросният сайт има 500-600 уникални посещения дневно. Проблемите са следните:
1. Имам нов форум към сайта (phpbb) и е сложен в главното меню на сайта, но при клик се отваря в нова страница. Форума е на 3 седмици вече - има около 100-на поста и всичките са с уникално съдържание, а някои от тях са и доста дълги. През последните дни има и 10-на активни РЕАЛНИ потребители, които също са написали по 4-5 поста. Форума все още не индексиран от гугъл което за мен е странно, като се има предвид трафика които имам към сайта и съдържанието което е публикувано към него. Сложил съм и няколко линка към форума в различни сайтове. Може би някъде бъркам нещо?
2. Имам проблем с определени статии в сайта. По принцип излизам на първа страница в гугъл за най-важните ключови думи. Всички статии които публикувам се индексират от гугъл за не повече от 10 мин (за разлика от форума), обаче имам статии на една определена тема и определени ключови думи, за която пишат много малко сайтове, но въпреки това моите статии не се виждат изобщо в първите страници на гугъл по тези ключови думи. При положение че при най-важните думи успявам да съм на първа страница въпреки голямата конкуренция, ми е малко странно, че не мога да се докопам до добри позиции за думи за които почти никои не пише.
 
1. Виж дали форумът не е забранен за индексация.

2. То и статиите си искат линкбилдинг. Не можеш да напомпаш с линкове началната страница и после да очакваш да се класират добре статиите по лонг тейл.
 
Сайтмап на форума добавен webmaster tools както и rss на форума също добавен като сайтмап имаш ли ?

това е за индексирането....

За ранкинга е друго без да сме видели за какво става на въпрос трябва да хвърляме боб за да уцелим ;)
 
От: Re: Статиите и новият ми форум не се индексират в гугъл

1. Виж дали форумът не е забранен за индексация.

2. То и статиите си искат линкбилдинг. Не можеш да напомпаш с линкове началната страница и после да очакваш да се класират добре статиите по лонг тейл.

По втората точка далеч не мога да се съглася. Не знам какви методи точно е използвал колегата, но след като индексираш главните ключови думи, то естественият изход е да индексираш и long tail думите. Изключение правят доста black сайтовете, които в действителност са се разбили от линкове.

Тъй като автора не споменава линкове, ами просто чака да индексира long tail от само себе си, което аз смятам за нормално стечение на класирането, то предполагам, че не говорим за особено black сайт.

Останалото... трудно е да се каже преди да се види
 
От: Статиите и новият ми форум не се индексират в гугъл

Да поясня за форума:
1. Permissions на форума, за ботовете съм ги направил свободно да могат да преглеждат абсолютно всичко във форума.
2. Добавен е в уебмастер туулс от 1 седмица.

И все пак форума и постовете в него не са индексирани в гугъл. Дори не мисля че горните неща са задължителни въпреки че съм ги направил, при положение че форума получава стабилен трафик от самия сайт и си има достатъчно контент и по 2-3 нови регистрации и постове от реални потребители.

Поразгледах в гугъл и гледам че много хора имат различни проблеми с индексирането на phpbb форуми, но не намирам реално решение на моя проблем. Някакви идеи?
 
От: Статиите и новият ми форум не се индексират в гугъл

Така,

Вече стана месец от както форума е инсталиран. Има си всички, линкове, сайтмап, добавен е в GWT от преди 10 дни и най важното, има приличен трафик ежедневно от главният сайт.

Главният форум и линка към него са индексирани от гугъл още в началото. Проблема е е че субфорумите и най-важното - контента не е индексиран изобщо!

Проблема не е в SEO оптимизацията, а по скоро може би в настройките или нещо подобно. Прочетох една интересна тема за това как да направим линковете на самите теми удобни за гугъл, но после видях няколко други phpbb форуми които си се индексират без проблем и линковете на темите в тях са абсолютно идентични с моите.

Ще съм ви безкрайно благодарен ако имате идея какъв е проблема.
 
От: Статиите и новият ми форум не се индексират в гугъл

99,9%, че проблемът е в настройките, щом главният сайт се индексира нормално и има трафик. Няма как да се определи по-точно като не се знае url на форума, но на сляпо си виж роботса, .htaccess-a и настройките на подфорумите в админ-панела.
Така,

Вече стана месец от както форума е инсталиран. Има си всички, линкове, сайтмап, добавен е в GWT от преди 10 дни и най важното, има приличен трафик ежедневно от главният сайт.

Главният форум и линка към него са индексирани от гугъл още в началото. Проблема е е че субфорумите и най-важното - контента не е индексиран изобщо!

Проблема не е в SEO оптимизацията, а по скоро може би в настройките или нещо подобно. Прочетох една интересна тема за това как да направим линковете на самите теми удобни за гугъл, но после видях няколко други phpbb форуми които си се индексират без проблем и линковете на темите в тях са абсолютно идентични с моите.

Ще съм ви безкрайно благодарен ако имате идея какъв е проблема.
 

Горе