Стегнете се, плужеци!!!

От: Re: От: Стегнете си, плужеци!!!

@nandibandi, грешката е оправена, не бери грижа мила. ;) Грубите грешки (тя е една, нека не слагаме мн. ч.) са допуснати точно, защото емоционално изстрялях темата. ;)

Забелязах, че си я оправил, мили. Вече ще дишам спокойно.:)

Ясно ми беше, че грешката е от бързане, затова дадох ценния съвет да преглеждаш текста, преди да пускаш темата. Все пак е по-добре да я пуснеш с 1 минута закъснение, отколкото да подведеш драгия читател ( като мен), че темата е за отглеждане на странен вид домашни любимци или, че става въпрос за екзотична кулинарна рецепта. Така се разочаровах, като видях, че темата е просто ''строго мъмрене''.:)

По темата, все пак:
Напълно съм съгласна с г-н Проданов. Трябва да си помагаме, пък ако не искаме да го правим можем просто да откажем любезно.
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

$INeed$ - Има проблем в темата ти. Плужеците даже няма да си направят труда да изчетат всичкото това количество текст дето си спретнал. Така че "апелът" ти няма да достигнеш до мозъчните им клетки :D

Мисля, че е нужна да бъде написана кратка версия за тях. Нещо от типа: "Абе вие що не си..."

nandibandi - Просто си представих как с блеснал поглед ровиш в темата, за да разбереш как да си отгледаш плужеци :lol:
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Плужеците са много добър таргет за източване на кинти. Обичам ги!
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

nandibandi - Просто си представих как с блеснал поглед ровиш в темата, за да разбереш как да си отгледаш плужеци :lol:

Нали? Даже си представях, че темата включва и вид дресировка - стягаш ги и нема лабаво. Много се разочаровах, като видях, че става дума за друго..:(
 
Блинки, винаги съм помагам, обаче на хора знаещи какво искат и опитали се сами да го постигнат, а не на неблагодарни кретеноиди които не са седнали да проченат една стания по темата, нямат елементарни познания, ами и имат претенции, че не съм им го обяснил...

Да, апелирам към всеки един от вас - МОЛЯ, ПОМАГАЙТЕ....никога не знаеш по какъв начин ще ти се върне, а и дори да не очакваш нещо, вътрешно се чувстваш добре и значим. Щом си значим за останалите, няма начин да не си значим и за себе си и като цяло за света. Малко философски, но ако някой търси някакъв стимул, не е лошо да погледне и от тази гледна точка. ;)

А дали срещу теб седи някой, на който не му се занимава като цяло с живота, това може лесно да се прецени и реално най-много да загуби малко от времето ти, което пак не е оправдано. ;) Случвало се е на всеки и няма как да се избегне за жалост, но поне е един вид даване на шанс.

И дали си заслужавало, това ще се види в бъдеще. ;)
 
@nandibandi, една минута за мен е достатъчно време да размисля и да сложа по-меки определения на тези хора, което грам няма да ги трогне, защото може да си помислят, че така им говоря все едно на "малко име", както се вика. ;) Бързината е емоциите са константи в израззяване на така крайна позиция, но това е друго измерение. :)

г-н Проданов е повече от прав, както виждам и админа и големите тук са на това мнение, но ако не аз (аз ще го направя 100%), то поне вие малко ги "подсетете", че си губят времето с вашата помощ, ако преди това не са захапали някакъв материал. Както се вика поне да имате база да говорите на един и същ език. ;)

@madseason, евалата, но как ще обясниш нещо на някой, който не го разбира. Как ще продадеш SEO пакет на баба с малко магазинче за сувенири, например. Същото е.
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Между другото, ако си припомним...
”Ако не можеш да обясниш нещо на 6 годишно дете, значи ти самия не го разбираш.”
/ Алберт Айнщайн /

Ако обясня на някой бот нещо, и той не го разбере, или го разбере частично, печелившият съм аз. Следващия път аз ще мога да го обясня по-добре, което ще означава, че самият аз го знам вече по-добре. :wink:
Ако пък отсрещната страна го разбере, какво по-хубаво от това...
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Има една правило - ”Помагай, за да ти помагат”.

Когато помогнеш на умен човек, направил си нещо добро и хубаво.

Умните хора не забравят кой им е помогнал и защо.
Не се знае дали този човек, напред в бъдещето няма да ти върне жеста, тоест помощта.
Но не това е целта…
Както се казва, и едно благодаря стига..

Но всяко правило си има изключения:
- Помагаш ли на глупави хора, накрая почваш да се чувстваш като глупак.
- Спориш ли с глупак, накрая се оказва че спорят двама глупаци.

Извода е прост, помагайте на хората, които заслужават и игнорирате глупаците, за да не се чувствате и вие глупак.

Не си заслужава….

Не можеш да промениш глупавите, мързеливите и нахалните, тях живота ще ги промени…
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Моите 5 стотинки

Помагал съм на доста хора тук 4 free и съм го правил с кеф.
Има обаче и два вида екземпляри, за които няма да си мръдна и пръста, ако ще пари да ми дават.

1. Въпроси от сорта - "Купих си яка кола, ама може да й сложа зимни гуми"
2. Вторият модел - пълни лаици. Помагаш им с 1-2-3 съвета. Развитие нула, обаче пък очаквания някой да им оправи абсолютно всички бакии по сайта, които са натворили.

PS: WTF is "Малкатра булка" ? :D
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

PS: WTF is "Малкатра булка" ? :D

Сори за офтопика, обаче ме гложди да отговоря.

Малката булка е индийски сериал. Новата мода за "кеч" между BTV и NovaTV + DiemaFamily, при която се състезават кой ще изкара по-добрия сериал, с повече серии, сълзи и сополи и други прочувствия. :) :D :D
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Мисля един ден попаднах без да искам на този сериал Малката булка. След няколко минутно съзерцаване стигнах до извода , че създателя на този филм , трябва да бъде съден за престъпление срещу човечеството :D
 
Re: От: Стегнете се, плужеци!!!

PS: WTF is "Малкатра булка" ?

Мисля един ден попаднах без да искам на този сериал Малката булка. След няколко минутно съзерцаване стигнах до извода , че създателя на този филм , трябва да бъде съден за престъпление срещу човечеството :D

Да, голяма работа е този сериал. Не само е престъпление към човешкия вид, но и този със сигурност е стигнал дъното. Няма на къде повече да рине. Но това е друга тема.

Фокусът тук е "помогни си, за да ти помогна." :)

Дано хората, които го четат и някак неволно попадат в тази категория да успеят да приемат като градивна критика, а не като заяждане или нещо лошо.

@tprodanov, идеята е не, че не можеш да го обясниш, но не срещат обратен риспонс. Никакъв. И не защото някои не знаят, а защото ги мързи. И този мързел обезверява и помагащия. :)
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

И това се случва. Просто гледам да бягам от презумпцията "те са идиоти" и изначално се опитвам да потърся вината, или начина за решаването на даден проблем при мен.
 
Re: От: Стегнете се, плужеци!!!

О
И това се случва. Просто гледам да бягам от презумпцията "те са идиоти" и изначално се опитвам да потърся вината, или начина за решаването на даден проблем при мен.
А стигал ли си до въпроса Защо не се получава само при него? :) Ако да...време е да обърнеш мирогледа и да видиш пак защо е така. :)
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Никога. Ако на някой не му се получава - проблемът е негов, аз помагам, ако мога, ако не - здраве да е. Какво се получава при някой си е основно негов проблем - трудно може да ме ядоса и изнерви.

ПП Не ме разбирай погрешно - напълно ясно ми е какво може да докара автора до писане на такава тема, но просто аз предпочитам друг подход. Този е емоционален и непрактичен, и явно е писан под давлението на конкретна и скорошна случка.
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

На глупака не можеш да му дадеш, от него само можеш да вземеш!
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

Когато някой попита по нормален начин, никога не съм отказвал да помогна с нещо (ако мога), но ЛС от сорта на: "бате, тва как стаа" просто ги трия и подминавам. Много се ядосваш на глупости Need, не си заслужава, е Redrum го написа за набиването :)
 
От: Стегнете се, плужеци!!!

И ся от цялата тема не разбрах кво е афилейт 8)
 

Горе