Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

ops5

Active Member
Здравейте,

доколкото знам степента на отпадане е Bounce rate. Чел съм, че не е добре да е голямо число, защото Гугъл обръща внимание на това. Доколко е вярно и бъркам ли някъде?

Защото направихме няколко лендинг пейдж и не се бях замислил, че хората, ще влизат и излизат от тази страница и процента на отпадане ще е голям. Мога ли да очаквам нещо лошо от Гугъл?

Благодаря предварително.
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Чел съм, че не е добре да е голямо число, защото Гугъл обръща внимание на това. Доколко е вярно и бъркам ли някъде?

Дали е важно? - Да!
Колко е важно? - Може да те изкачи на първа позиция!
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Дали е важно? - Да!
Колко е важно? - Може да те изкачи на първа позиция!

Благодаря за бързия отговор.

Проблема е, че тук става дума за лендинг пейдж и няма много-много къде да ходят - това е и целта. И процента отива над 70%, а на едната над 80.

И хем искам лендинг пейдж, защото има много предимства, хем имам висока степен на отпадане.

Въпроса по-скоро е колко може да навреди на позициите и само на тази страница или на целия сайт?!?!
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Да, много е важно да е нисък. Не искам да звуча като примадона, но като видя един сайт или страница, веднага ми става ясно дали и колко SEO ще и е нужно, за да стигне до някъде. Не за друго, но ако му теглят бързо хикса, това ще го срине. На Гуглето му светла лампичката, че не е много качествен сайта / страницата. А недай си боже да даде бек и да отговори с ДА на въпроса дали да го игнорне при следващ сърч от теб. ;)

Като цяло ти препоръчвам да видиш поведението им. Като дойде къде цъка из страницата и от къде излиза. Ако тегли повече хикса от линка или попълване на заявката, то лоша работа. Все пак вкарваш на нея таргетирани посетители, нали? По принцип се гледа цялостен Баунс рейт на сайта. Съмнявам се, че една страница ще успее да повлияе на целия сайт, но определено не е в плюс. Поне завършъка да е в твоя посока - попълване на форма, кликане на линк. Ясно е, че един лендинг пейдж няма как да задържи един посетител, колкото една статия. Важното на този тип страници не е баунс рейта, а конверсията. При заявка, той пак е ка сайта ти. При "научи повече" линк към детайлите на услугата или продукта, той пак е на сайта и чете.
 
Последно редактирано:
A google чете карти таро, че да знае кой колко стои на даден сайт? Ако на сайта няма google analitics, google+ или друг google shit, то няма как да знаят колко време и какво прави даден потребител на една страница. Това, което google знаят е колко страници има на даден сайт. Толкоз.
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

http://www.youtube.com/watch?v=CgBw9tbAQhU

E, как Гугъл ще обърне внимание на това?

По принцип лендинга са с висок процент на отпадане. Зависи какъв трафик насочваш. Ако гониш нещо 0,01-0,001 на клик направо може да си легнеш и събота само да
проверяваш мрежата дали има рибе.

На сайта няма да навреди, ако я плеснеш като първичен суб домейн ...поне това съм го пробвал. Зависи и от сайта.

Наливаш и малко качествени....малко, но качественни линкове. Примерно правиш една добра PDF книга с линк и шерваш по силните сайтове с висок авторитет.

Пръскаш малко социални профили за аромат..., но там трябва да си активен разбира се.

Но Г. не обича лендинг страниците. Все някви скамове съм им в главите....много наплашени тия индийци.

Трудно пробиват през рекламата на Г. Все нещо не им отговаряло на бабината им на самолета...

Те какво бяха като почваха....абсолютен скам. Една форма за субмит....и ние ще правим търсачка.
Нито фирма, нито съдържание, нито обяснения, нито телефони, нито адреси...мистерия.
Е, това бяха Г. в началото.

Люкарството за високата степен на отпадане....видео. Класика...докато се зазяпат и отишла 1 минута.

Но, ако не е читав трафика и това не помага.
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Ехей, сега да не излезе, че съм сложил таралеж в гащите :(.

Лендингите принципно бяха за афилиейт програмата. Реших да ги пробвам за Адуърдс как ще са.

Степента е висок процент.

Но иначе на едната стоят средно по 1 минута и няколко секунди, а на другите две стоят по 4-5 минути. Не излизат веднага, стоят и гледат, най-вероятно и видеото, защото има видео. Не знам това колко добре влияе на Гугъл. Времето имам предвид.
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

А как излизат? Все пак са там да вземат решение или да се поразровят из сайта. Но пак казвам, баукс рейта за такъв тип страници е нормално да е голям. Важно е дали конвертират в правилната посока - прави продажби, заявки.

Не е таралеж. Притеснявай се повече от това, че си сложил доста пари в АдУърдс, а не ти конвертира добре. Бюджетът не се управдава. В началото е малко търсенеь то сега вече започват да си идват нещата на мястото сим :) Ще се върти, ще се суче, но ще си дойде в положението, което ще е оптималното....;)
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Ами сякаш е добре конверсията. като се има предвид, че някои хора не знаят какво търсят :).

Други се връщат и се обаждат след седмица или две, или месец. Такъв ни е бизнеса :).
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Хахаха, ама ти и блуждаещи ли пращаш натам. Щом и тях конвертираш, всичко е под контрол. :)

Сега...или изчакай седмица две, за да натрупаш данни и статистики, може да се замислиш за опримизирането на страницата с цел повишаването още на конверсията. Или както обичам да му викам, изцеждане на лендинга. :)
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Е как да избягам от блуждаещи?!? Чак толкова техники не знам :)

Някои хора (блуждаещи) търсят, като хората, които знаят какво търсят :).

Ако имаш отговор на първия въпрос в поста, ще те позлатя :) :)

Все пак мисля, че тези лендинг ще са много по-подходящи за афилиейта. Посетителите първо ще бъдат подгрети от партньорите и много добре ще знаят какво ще открият на страницата на която кацат.

В Адуърдс винаги ще има блуждаещи. Така мисля поне за нашия бранш. Може дори да се окаже, че не става с лендинг или поне не тези. Но ще изчакам месец преди да правя по-категорични изводи.
 
Последно редактирано:
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Потърси за негативни ключови думи за Адуордс. С тях ще избегнеш "блуждаещите". Относно боунса - пробва ли сплит тест на страницата? Например един вариант на страницата с текст и един с видео? Ето нещо свежо по въпроса: Identifying The Reasons Why Your Landing Page Doesn’t Convert Very Well. В този сайт има доста добри пътеводители и уроци.
 
От: От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Потърси за негативни ключови думи за Адуордс. С тях ще избегнеш "блуждаещите". Относно боунса - пробва ли сплит тест на страницата? Например един вариант на страницата с текст и един с видео? Ето нещо свежо по въпроса: Identifying The Reasons Why Your Landing Page Doesn’t Convert Very Well. В този сайт има доста добри пътеводители и уроци.

Благодаря,

не съм правил тест. Те са на седмица страниците. Нека повърви малко, за да мога да направя изводи за по-голям период от време. После може да сменя някои елементи. Но времемто, което стоят посетителите, мисля, че е ОК. Затова съм обнадежден.

Че планирам още 3-4 да има.

А за негативните думи - според наблюденията ми блуждаещите и сериозните търсят с едни и същи изрази. Няма как да ги отсея. Друг начин освен чрез изразите не се сещам да спра блуждаещите.
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Извън конкретиката за лендинг пейдж някой може ли да каже по-конкретно как по-точно влияе баунс рейта? Стана ми интересно, защото имам сайт, който поддържа 34-37% от момента на пускането си, което е доволно нисък %, но въпреки това не виждам Г да изпитва душевен оргазъм от този факт и да го е избутал кой знае колко напред...
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

A google чете карти таро, че да знае кой колко стои на даден сайт? Ако на сайта няма google analitics, google+ или друг google shit, то няма как да знаят колко време и какво прави даден потребител на една страница. Това, което google знаят е колко страници има на даден сайт. Толкоз.
Зелено!
гошо стана някаква религия...
Те са на седмица страниците.
Дори вестник не успява да остарее кой знае колко за седмица.
защото имам сайт, който поддържа 34-37% от момента на пускането си, което е
Да не си написал любовен фентъзи роман? :D :-o
 
От: От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Зелено!

Да не си написал любовен фентъзи роман? :D :-o

Не, но се замислих, че ако пусна поредица извадки от запитванията в секс шоп-а мога да падна и под 30% и да срина търсачката от популярността си :lol:
 
От: От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Не, но се замислих, че ако пусна поредица извадки от запитванията в секс шоп-а мога да падна и под 30% и да срина търсачката от популярността си :lol:

Дай да сложа и аз малко на лендингите :) :)
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Хайде, и да ме помниш с добро! Давам ти чартбрейкъра за месец април:

здравейте, дайте някакво хапче да упоя жена ми, че не ще да ми дава отзад. А знаете ли колко съм я убеждавал? А тя все не и не!
 
От: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Хайде, и да ме помниш с добро! Давам ти чартбрейкъра за месец април:

Хехехе, неграмотна работа. Това е за аптека, не за сексшоп :) :)
 

Горе