Стокова борса

От: Стокова борса

Дългосрочна игра = предвидима игра.
Игра на марджин с коефициент близък до 1 към 1 = сигурна игра.
Това, колко са спечелените и колко са загубените сделки(в паричното им изражение като съотношение) е единствен показател. Идеята ми е, че загубата е нещо естествено за този бизнес. Печели се от това, което може да се предвиди в останалите случай играта е 50/50. Колкото повече логиката ти е правилна толкова повече ще отлепяш над 50%/50% печалба/загуба.
Търговията на борсата е нещо доста просто, стига да играеш хладнокръвно и да имаш здрава логика и наблюдателност. Колкото и литература да прочетеш няма да научиш нещо ново, освен терминологията която далеч не е нещо съществено.
И това с видовете трейдъри не е вярно. Има арбитражна търговия, има хеджиране (което е най-основния тип търговия , а не спекулата(която цели печалба)) и прочие . Да играеш 1 на 100 значи да изгубиш/удвоиш парите си в рамките на минути, в такава ситуация и господ да си не можеш да предвидиш какво ще се случи следващите няколко минути.

Моля не давайте съвети ако не сте компетентни.
 
От: Стокова борса

Може да пробваш и със залагания. С такава голяма сума залагаш на сигурни срещи с мн нисък коефициент примерно 1.05 и оп 50лв. Трупаш няколко стотачки, теглиш си хилядарката за да не я изгубиш и после въртиш само със спечелените пари и перидодично си ги изтегляш. Може да се печели някой лев лесно и сигурно ако си търпелив, внимателен и не си алчен. И ако ти стиска естествено :)
Сега първенствата свършиха обаче, на есен.
 
От: Стокова борса

Imotnik,

Колега като ти чета писанията виждам, че си толкова далеко от идеята за инвестиране, но поне си придаваш вид :D :D :D
Нека да ти дам комптентно мнение с 5 годишния ми опит в търговия с валути и CFD

Спрямо последното ти изречение си правя сметка, че абсолютно никаква предства си нямаш от Money Manegement. Щом говориш за загубване на сметка за няколко минути просто забрави и 1 ден да си напазара. Марджин тъговията не е проблем, при правилно управление на риска, но има да почетеш малко книжки да разбереш какво искам ти кажа.

Това колкото са спечелините ти сделки,а и още повече в парично отношение е може би най-комплексарското нещо и никой имащ се за инвеститор не го прави, а и не е мерило, друго е мерилото след малко ще разбереш :D :D :D. Това с 50/50 има малко вярно в него.

Хайде, щото съм пич ще ти го обесня като за 4-годишен.

Както те гледам влизаш без стопове без никъв ММ, та значи ти да правиш невероятни 9 от 10 позиции без стоп, като влезеш и пазара обърне, позицията ще затрие сметката ти. Фалита си е твои, много обичаме такива донори на пазарите :). Нека ти обесня при risk/reward ratio 1:1 при 50% успевамост и 1:3 при моите 30% успеваемост. Приемаме, че слагаш риск на позиция 1% при 100 сделки 50 печелиш и 50 губиш т.е. 50 сделки по 1% - 50 сделки по 1% = нето 0% увеличение. Сега моя случай 1:3 risk/reward 30 сделки спечелини по 3% - 70 сделки загуба по 1% = нето 20% увеличение. Надявам се да разбереш прости сметки при Money Мanagment.

А да ти обясня всички гледат, мерилото % увеличени на сметката, а не пари. НЯМА как пак като на 4-годишен ще ти го обяснявам:

Кой е по-добрия инвеститор този който вади 1к от 10к или този който вади 10к от 100к?! Хайде експресен отговор нито един нито единия нито другия. 1к на 10к е 10% както и 10к на 100к са 10%, надявам се почваш зацепваш, кое е измерилото - проценти.

Така сега нека продължим, да не се измори, няма много те държа, че чакам в 3 часа за формулата.

Надявам си да знаеш кой е Чарлз Дау. Също силно се надявам да си чел неговите теории и по-точно частта с трендовете - краткосрочен, средносрочен и дългосрочен. Та всеки трейдър на тази база, може да избере по какъв начин да създаде и структурира търговския план и системата си. Респкетвино от тука има 3 вида трейдъри, надявам се да си наясно с английския език 3те вида трейдъра са:

- Day Trader
- Swing Trader
- Long-term Trader

Та след като се запознахме, че има и такива трейдъри нека ти обясня защо е марджин търговията. Благодарения на нея ти цъкаш на пазарите, разбиват на по-малки обеми, предишните фиксираните лотовете и това дава възможност на маса малки спекуланти и трейдъри дасе намесят на пазарите. Марджин търговията има предимства и недостъци. Но при умно търгуване няма порблеми. Риска идва от незнанието, така че трябва се чете.

А иначе с 1:1 иди търгувай направо на чейндж бюро, обменяй си кинтите за да си спокоен.

Инестирането не е спорт/хазарт/ или най-малкото изказване на неподготвен, както гледам ти си толкова подготвен както прасе за заколение :D :D :D

Хайде със здраве
 
Последно редактирано:
От: Стокова борса

Много мнения и съвети получи , ето ти един и от мен,белкем нещата натежат в правилната посока , а именно да задържиш малко с инвестирането на борсата . Не е невъзможно и никой не ти пречи да опиташ . Регваш се при някой брокер , пращаш му паричките и почваш да купуваш и продаваш. Но хората преди мен ти казаха , много са факторите които могат да ти телепортират паричките в сметката на някоя "акула" както се наричат на жаргон големите и опитни спекуланти. Имаш шанс да спечелиш, но той е много близко до нула. Така че ако те влече почвай с демо сметките и яко книги ......УСПЕХ, ше ти е нужен!
 
От: Стокова борса

blackout0826
Такива неща не съм казвал. Даже напротив само потвърждаваш думите ми от миналия пост.
А за компетентността ти продължавам да съм на мнение, че такава нямаш. Това, че си прочел една книга по темата не те прави компетентен, сигурен съм че и на борсите реално не си стъпвал. Ако за теб търговията с CFD те прави компетентен то всеки играл някога на борсата е такъв. Това за трите вида трейдъри далеч не изчерпва категорията трейдъри , мисля споменах и няколко други в миналия пост.
А сюпервайзващия те брокер никога не би ти дал да инвестираш дори и на съотношение 1 към 1 и то само при одобрение на операцията от него.
И наистина не виждам смисъл да ми излизаш с твърдение, че не ти а аз съм бил не наясно , след което да ми повтаряш казаното от мен в миналия пост, но с други думи.
 
От: Стокова борса

Ей днес ми е се е паднало да ми обяснват колко съм прост.

Твърдиш, че най-сигрното е марджин 1:1, обяснвам ти че не е така паричното управление е сигурността.
Казваш печеливши губещи са най-важния фактор, обенявам ти не е така, фактора е паричното управление
Казваш че парите са единствния важен фактор, обяснвам ти аргументивно че са %
Обяванвам ти за 3те вида трйдъри спрямо, тренда ти пак не поемаш. Това са 3 основни типа трейдъри, а не кви търговски стратегии прилагат, това че някой отиграва дивергенци, да не става дивергиращ трейдър, не просто такъв му е подхода. Може да отиграва дивергенции на часова, дневна и седмична/месечна. Разправяш ми за хеджиране. Я те питам кво е хеджиране, като си толкова запознат?!

Писал съм че съм занимвал 5 години на Forex И CFD, oт който 3 съм реално. Явно и понятие си нямаш кво е CFD, но както и да е.

А добре щом не знам учителю мой - кажи си Ибана, на банковата ти сметка утре ти превеждам 10к евро и искам да изкраш 100% за 1 година, но при 1 условие, ако фалираш ми преписваш имота си и искам нотариална заверка.
Прочети си пак внимателно какво съм писал и ти какво си писал, после виж кво твърдение потвърждавам. А за книгите, много повече от 1 са ако имаш желаение, мога ти пратя някоя друга, белкем разбереш какво ти са говори.

След като решиш кво да пишеш, можеш за да си сигурен да питаш някой в investor.bg да ти кажа комптентно мнение можеш да питаш - kritelin, spuertrader, koko, bggred и т.н колеги да не изброявам. Ако желаеш влез във форума на forexfactoryi и там задай пак въпроса, кои са правилните и грешни тези. Този съвет от мен, да си подготвен, защото моето условеие е доста солено спрямо теб
 
Последно редактирано:
От: Стокова борса

Силно бих посъветвал, автора на темата, да не се занимава на този етап с борси.

Информацията от която зависят движенията на цените е ограмна и трудно може да се обхване, особено за кратко време. Особено, ако искаш да залаг на фундаментални принципи и анализ при покупко-продажбата.

Ако залагаш на трендов анализ, може и да имаш успех, но аз лично на него не вярвам.

Да не говорим, че на БФБ трябва да си много луд, за да инвестираш, защото дела на акциите но повечето фирми е смешен. Никога няма да забравя как Васил Божков си гласува огромен бонус, вместо да си преразпредили девиденти в акции, така малките акционери пейнаха една студена вода.

За мен фондовата борса не е шега работа и аз лично на твоите години също се бях засилил с една 1000-рка, но в последствие се откзах. Информацията е огромна и ако искаш да се занимаваш с това - учиш финанси и/или CFA и отиваш във такава фирма за опит.
 

Горе