Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Re: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Е ако до тогава я има я не Европа в този си вид - шегата на страна.
Поне от това което се говори, мисля че ще отпуснат дори и още повече, базирайки се на показателите ни. Иначе това е + от ЕС нетно сме добре на + и хубавото е че редица проекти, които не са мащабни както инфраструктутрата, са БГ фирми и парите си остават в страната се въртят. Проста справка е да се види банковите депозити и се види, че се има доверие в система, така че фалити и апокоалипитчни сценарии малко вероятно. А иначе до 2-3 години като се изкова ЕССР и се излезе от кризата няма да има значение кой ще е на руля на държавата бойко или не резултат ще е положителен, но не заради тяхната способност :D

този път съм изцяло съгласен с теб :)

Няма да се завъртят никакви пари в икономиката, няма да се увеличат пенсии и заплати, няма да стане нищо! Чака ни кошмар. Не виждате ли какви простотии измислят? 30 км. ограничение в града, примерно. Всеки ден вдигат глоби и налози от най-различен характер. Сега чувам и торбичките в магазина щели да правят по 50 стинки:) Щот са много загрижени за природата:)

Олигофрените 2013 имат да плащат маса пари, които нямат, щото ги изхарчиха за сайтове и алтернативи за скайп.

Блеки да каже какво беше, нали ги следи нещата, ама са милиарди - падеж на дълга и вноска за ЕС ... много лев. Никой да не си прави илюзии, че ще има нещо предизборно. Не че ми пука за заплати и пенсии, ама на хората им се спря точеца. Където се обърнеш само отчаяние и мизерия.

това за 30 километра е постановка, за да се чоплим за нещо такова да не мрънкаме за бензина

не помня къде го четох но един образ технология и управление на траспорта го сметна че ако съкнем скороста на автобусите на 30 км трябва да увеличат градския транспорт с някъде 70% за да превозят същото количество хора за същото време

колкото до влизането на пари влизат всеки месец работещите по тези проекти си взимат заплатата редовно заразлика от доста работещи в други сфери
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Обществото не е съгласно с настоящето си положение, но няма водач - личност с енигма - оратор ( на която да му се даде публична трибуна), която да може да бъде завладяващ говорител и същевременно да защитава техните интереси. Без такава личност, настоящите неволи на това общество са едно нищо и ще си продължат и по време на следващото управление.
 
От: Re: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

не помня къде го четох но един образ технология и управление на траспорта го сметна че ако съкнем скороста на автобусите на 30 км трябва да увеличат градския транспорт с някъде 70% за да превозят същото количество хора за същото време


Това не е проблем. Като увеличат безработицата, ще намалят нуждата от транспорт. На безработен човек транспорт рядко му трябва. :mrgreen:
 
От: Re: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Е ако до тогава я има я не Европа в този си вид - шегата на страна.
Поне от това което се говори, мисля че ще отпуснат дори и още повече, базирайки се на показателите ни. Иначе това е + от ЕС нетно сме добре на + и хубавото е че редица проекти, които не са мащабни както инфраструктутрата, са БГ фирми и парите си остават в страната се въртят. Проста справка е да се види банковите депозити и се види, че се има доверие в система, така че фалити и апокоалипитчни сценарии малко вероятно. А иначе до 2-3 години като се изкова ЕССР и се излезе от кризата няма да има значение кой ще е на руля на държавата бойко или не резултат ще е положителен, но не заради тяхната способност :D

Блеки не се филмирай Европата ще я има в същия вид освен ако не направят някой подобрения. Нищо нема да се разпадне кризата в Европата не е такава каквато я описват по нашите медии - видиш ли армагедон. Армагедон има ама той е само в БГ, лошото е, че никой не го вижда няколко километра магистрала ги заслепяват. :)
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Понеже наближават изборите, часовника тиктака, и чак сега се сетиха за нещо което можеха можеха да направят много по рано, а не едва сега да сядат не да го осъществят, а тепърва да го обсъждат:

ГЕРБ: Повишаването на доходите на българите е основният ни приоритет

Така и така говорим че ЕС дава повече пари за инфраструктура, от колкото за доходи и помощи, та сетиха се! Но защо само на 308 000 българи ? Аз мисля че са много повече бедните.

Европа ще нахрани тази есен 308 000 бедни българи
 
От: Re: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

А другите няколко милиона? :)

Другите няколко милиона ще гледат как 308000 бедни българи се хранят.
 
Re: От: Re: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Другите няколко милиона ще гледат как 308000 бедни българи се хранят.
Те викащ ще си нахранят душите. И кво, с лотария ли ще ги избират. :D
 
От: Re: От: Re: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Те викащ ще си нахранят душите. И кво, с лотария ли ще ги избират. :D

Кой е казал, че ще има лотария? Помощите са за братята роми. Ти си от зрителите.
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Олигофрените 2013 имат да плащат маса пари, които нямат, щото ги изхарчиха за сайтове и алтернативи за скайп.

Блеки да каже какво беше, нали ги следи нещата, ама са милиарди - падеж на дълга и вноска за ЕС ... много лев. Никой да не си прави илюзии, че ще има нещо предизборно. Не че ми пука за заплати и пенсии, ама на хората им се спря точеца. Където се обърнеш само отчаяние и мизерия.

Нали затова емитираха облигации. Парите за покриването на падежа, както и вноските за хеликоптерите завещани от предишното правителство ги има. Споко.

Линк

Повече от 360 инвеститори са участвали в сделката. Общата стойност на заявените поръчки е надвишила 6 млрд. евро само след три часа от стартирането на процедурата по приемане на поръчки.


В съобщение от името на трите банки се посочва, че България се е завърнала впечатляващо на международните капиталови пазари след десетгодишно отсъствие.

Над 300 млн. лева по-малко ще платим като дълг за следващите пет години. Това коментира премиерът Бойко Борисов по повод съобщението за емисията облигации.

Общо на година спестяваме 62 млн. лева от разликата на Милен Велчев със Симеон Дянков, отбеляза премиерът.
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

България и жителите и са НИКОЙ бе хора, не се ли реализира това ?

По света няма България, няма Българи... Има мъже с мистрии и жени с парцали - това е .
Никой нъкъде не го е*е нито ще го зае*е някога... няколко банди нарекли себе си политици си оправят макар и по кофти начин бъдещите пенсии, всичко друго е лъжа и измама.

До такава степен вече съм се уморил да живея...че всичко вече ми е блудкаво в главата.
Генерация роби...това е нашето поколение от нашите земи.
Ако не си роб си гад, оцеляващ...
Последните които не влизат в 2-та тага по горе са нещастници, отшелници с мечти и чест.

Боли ме като говоря...
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Колега, нещо си в депресия. Май ти трябва почивка. Но ако наистина живееш в Лондон е разбираемо. С това време там.
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Колега, нещо си в депресия. Май ти трябва почивка. Но ако наистина живееш в Лондон е разбираемо. С това време там.

Колега, ти май си от София и затова не ти пука от нищо. :)
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Колега, нещо си в депресия. Май ти трябва почивка. Но ако наистина живееш в Лондон е разбираемо. С това време там.


Реализирах го и Аз това, скоро ще релаксирам.
Мисля едно кратко посещение на Родината в скоро време.

Ама на... каква ли промяна ще видя се чудя... че Ди-Джей Бобо доста лакум поразпъна през последните години.

"Стотици милиони левове за магистрали", за мене ни "леб" ни сол.

Драпай куче, те усмихнати по снимки и видеоклипове, народа озъбен разбираш ли...


Оспамих темата, извинявам се момчета.
Респект
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Биааро, емитираните еврооблигации - няма се барат за нищо друго освен погасяване на дъга от преди 10-на години. Условията са много добри на това емитиране, и ще плащаме по-малко от предишния дълг.

Гангстер, не съм абсолютно ни най-малко съгласен с теб братле, точно по тема ЕЗ. Знаеш ли защо до сега Гърция не е оставане си замине, и я спасяваха 2 пъти и отписаха милярди от дълга? Защото осноновата кредитна линия е Франция и Германия, а Германия е силно задлъжняла банковата им система - т.е. капитал към привлечени средства, около 3%. Т.е. на всяко 1 евро капитал се падат 33 евра привлечен капитал за финансиране на активи. При фалит на Гърция още 2010 Германската банкова система става в несъстоятелност и от там финансов крах. Нали не си мислиш една икономика която придава 3% от целия БВП на ЕС, толкова ще опасна?
Ами айде си говорим и по-интерсните неща Испания и Италия, видимо щом не са се справили с Гърция инвеститорите ще насерат лихвата на 2те страни - Италиянцията с над 1.5 трилиона дълг и Испанците със стотици милярди дълг, кой ше ги спаси? Никой няма потенциала за спасение - какво може се случи. ЕЦБ да бълва хартийки да изкупува облигации, корп облигации, да влива ЛТРО-а всеки месец успоредно с това ще се правят нови вливания на държавни средства в евро спасителните фондове. От тук инфлацията е небето, а леля Меркел хич няма допусне едно инфлация и две скъп внос. Европа в момента е има много големи проблеми и един от тях може би най-големия севера няма вяра на юга. Единственото решение което следва, за да се обединени това е загуба на суверенитет, банков надзор, общи облигации - демек ЕССР или Съединени Европейски Щати - което ти е по-удобно и двете са социалистически модели.
Или ще има ЕССР или друга Европа и това най-реалистичен сценарии - да не кажа че ако стане прекалено зле Германия може 1ва напусне и тогава .........
Така че се молете, да се загуби още суверенитет и някой друг да определя кой ще кара влака за БГ, нали всички мечтаят как от вън ще ни оправят, щом сами не могат. А иначе след минаването на кризата всичко ще се оправи, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ Е НА ВЛАСТ В БГ.

От сега ви казвам и какво ще се случи - банките ще почнат лудото кредитиране, не защото умират да го правят, а просто защото са толкова пълни с кеш. От там се надявам да се налеят много пари в производство, а не надуване на НИ балони. След 5 години след началото на подема редица хора ще са силно задлъжнеели, ще има доста социални придобивки, ще има доста обществени подобрения, хората ще живеят по добре, ще имат доста пари, и от тази линия ще се надуват балони и тези балони ще има няколко балона, които ще се пукнат доста от илюзиите на хората и пак ще е същото, но да се надяваме в по-мека форма. Циклите са такива, няма вечна криза, както няма вечен подем. Аз съм оптимист за бъдещето - защо ли? Ами просто в момента си личи че политическата клика е зле и управлява зле, хората са манипулиране с евтини трикове, положението е незавидно - това е дъното - от тук само нагоре. Колкото по осъзнаните хората станат за себе си, и разберат някой житейски истини и това че дейните просперират - съдбата обича смелите - то тогава експоненциално ще се подобри обстановката в БГ. Трудна е прогностиката за напред почти невъзможна е да видим колко ще съм познал след 5 години. Успех и горе главата. Все пак тука сме предприемачи във времена на криза се постигат най-добрите условя на бизнесите и най-големите възможности.

Уорън Бъфет, един велик инвеститор, е казал - Страхувайте се когато другите са алчни, и бъдете алчни когато другите са страхуват!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Test
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Знаех си, че не трябваше да го пиша. Имах предвид, че българските медии рисуват по-апокалиптични картини отколкото са всъщност - не, че няма криза. Прекалено много се спекулира с тази криза, а ЕЗ всеки ден на ставане и на лягане се пише, че се разпада. Никой няма интерес от подобни разпади, не са изключени просто прекалено се спекулира с цялата работа. Това имах предвид. :)

ПП:
Над 300 млн. лева по-малко ще платим като дълг за следващите пет години. Това коментира премиерът Бойко Борисов по повод съобщението за емисията облигации.

Държавният дълг на България се е увеличил номинално с 560,9 млн. евро през 2011 г., съобщи Министерството на финансите.

Източник

Дълга се е увеличил 2011 с 560,9 млн. евро па те го намалили с 300 млн. лева види ми се, че не сме много на далавера пак. :)
 
Последно редактирано:
От: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Знаех си, че не трябваше да го пиша. Имах предвид, че българските медии рисуват по-апокалиптични картини отколкото са всъщност - не, че няма криза. Прекалено много се спекулира с тази криза, а ЕЗ всеки ден на ставане и на лягане се пише, че се разпада. Никой няма интерес от подобни разпади, не са изключени просто прекалено се спекулира с цялата работа. Това имах предвид. :)

Често ходя до чужбина ( Норвегия, Дания и Германия ) и мога да потвърдя че кризата не е такава каквато я описват БГ-медиите тука в България. Да - европейска и световна криза си има, но не е чак такава каквато я рязтягат нашите медии. По новините на горните 3 изброени държави, говорят съвсем различни неща от нашите новини относно икономическата криза! Това могат да го потвърдят и други българи които наскоро са били за дълго пребиваване в чужбина, или в момента живеят там. Както казваш - тука буквално се спекулира, и се хвърля още по голяма психоза в народа. А по принцип в България криза има от 22 години вече. :wink:
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Една седмица на морето и като видях темата, направо ахнах. Ама що толкова много сте почнали да го харесвате господинчото с голата и празна тиква. Не, че е лошо да има магистрали метра и тем подобни ама нещо за 4 годинки само с това да се хвалим, а забравихме набързо кражбите от по хиляди левове за пълни глупости като фб страници, разходки на бистришките тигри с самолети и още много други.
Като искаме простаци а ни управляват ще е така, за мен тая ГРОБАРСКА комбина няма място на върха, друг е въпроса кой ще е там и това, че е трябва да е никой който е бил до сега.

@SmartBusiness За пореден път се убеждавам, че си си точно от комбинката.
 
От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

@uniweb, не съм от комбинката, но като има факти няма как човек да си затвори очите. :) А и аз съм много непостоянен в предпочитанията си. В зависимост от това какви закони се приемат. Тъй като законодателите и особено г-н Дянков е супер непостоянен - и аз един ден ги псувам, на другия са ми приятелчета. По - скоро съм постоянен в стремежа си да защитя джоба си.:)

Не отричам, че съм бил в някои среди, но бързо съм се отдръпнал като съм видял за какво става въпрос.
 
От: От: Стотици милиони лева за шосета и магистрали, а за доходи 0,00 лв.

Дълга се е увеличил 2011 с 560,9 млн. евро па те го намалили с 300 млн. лева види ми се, че не сме много на далавера пак. :)

Посочената година е 2011, емитирането стана преди два месеца !


Колега, ти май си от София и затова не ти пука от нищо. :)

Ами бате в днешно време няма голямо значение къде си в интерес на истината. С компютъра мога да търгувам на борсите в токио, ню йорк, лондон. Мога да продавам домейни на австралийци, сайтове на американци, парите ми да ходят в сметки в швейцария и те така....

Между другото да се похваля (ега не ми е уроки). Започнах един експеримент преди време с един домейн, за да видя как се отразяват google ъпдейтите като променям разни неща -е й в тази тема си водех статистика --> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32720&page=3. Оказа се, че за експеримента ми съм купил доста ценен домейн (взех го за 80 долара на търг) , който след като приключих с експеримента продадох за 3000 долара преди 2 седмици. Ето как без да има никакво значение къде живееш и кой глупак ти е премиер или финансов министър може да си правиш едни пари и хич да не ти пука. Важно е да имаш малко усет и малко късмет. Е - разбира се изпратих и десетина имейли на потенциални end users. И нещата се случиха.
 
Последно редактирано:

Горе