Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?)

От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Земята може да се обложи с данък. Няма как да скриеш от държавата притежаваната земя.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Земята може да се обложи с данък. Няма как да скриеш от държавата притежаваната земя.

Нека да иде да ти обложи и извземе златото :D, което някъде е закопано хаха
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

добре де, никой не каза, какво точно значи следи от употреба на монета с цена около 2500 лв примерно, колкото е един кругеранд, филхармония и т.н. Как ще е била в обращение такава монета. И ако е била, как може да има цена като на такава в отлично състояние.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

добре де, никой не каза, какво точно значи следи от употреба на монета с цена около 2500 лв примерно, колкото е един кругеранд, филхармония и т.н. Как ще е била в обращение такава монета. И ако е била, как може да има цена като на такава в отлично състояние.

Говори са за 24 карата като Кленовия лист. Кругера е 22 карата с базови метали, които я правят твърда и няма как се излющи. Чистото злато е меко и представи си 1000 транзкации се случат на тази момента като нищо няколко процента ще се изгубят, та затова се слагат базови метали за здравината. Принципно момените са в специални капсули за всеки случай.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Вискяре НИ включват и земеделските земи - аз съм голям провърженик на земята, но трябва много си наясно с нея. За жалост ти си, но аз не съм. Аз съм в останлите сектори + НИ като възвращаемост от наеми, макар че и там е схематично.

А 1 унция злато е купувало същото количество земя както и преди 2000 години. И то се е запазило, проблема е че не възобновява като земята :) Златото е само за запазване на благата, това което генерира благата разбира се че е земята + още няколко производствени фактори.

П.С. При неправилно експлоатиране на земя и заминване на хумус-а тази земя много трудно се връща. Земята се амортизира, просто трябва се наторява и се обработва правилно и си пази стойност. Говорим за плодородност.

Предположих, че не си пропуснал земята, и точно в НИ виждах, че би могъл да я скриеш. Даже някъде май бе обяснявал какво е това НИ, но, прощавай, не съм запомнил.
За да притежаваш акции - собственост, от АЕЦ, нужно ли е да разбираш технологията?
Шибаното на акциите е, че заради алчността на държавата, вече не се изплаща дивидент. От земята можеш да вземеш рента в натура и да я продадеш. Като можеш да заобиколиш държавата почти напълно.
Ти си финансиста, и щом казваш, че с една унция злато може да се купи същото количество земя като преди, значи то си е запазило стойността. Което е хубава новина, защото вече си мислех, че и то се обезценява.
Златото можеш да скриеш от държавата, но то е мъртво. Тази собственост не ти носи принаден продукт. Ако трябва да избирам, дали да си увеличавам имането и да споделя част от него с държавата, или да съм на нула с държавата, но и с развиване на имането, въпреки цялото ми нежелание да имам каквото и да е общо с държавата, бих избрал споделянето. Въпрос на аритметика.
При неправилно експлоатиране на златото също имаш загуби. Дори носенето на ланец, или друго златно бижу, колкото и да е сплавено с други метали, пазещи го от изтриване, винаги има загуби в теглото. Закопаното злато можеш да забравиш къде е, да не можеш да отидеш да го откопаеш, или някой друг да го е намерил и прибрал.
В частност, за монетата. Ако наистина е направена 24 карата, то това е изключително тъпа постъпка и много неизгодна инвестиция. Можеш да го надраскаш дори с нокът. Грижите по опазването му обезсмислят инвестицията. Работил съм със злато и знам доста по-приходни начини за употребата му.

В краткосрочен аспект - може да се инвестира в хиляди неща. В дългосрочен...
И инвестиция е нещо, което реално ти увеличава имането. Не парите като число.
Аз преди Коледа инвестирах в семена. Имам си достатъчно собствени, с които бих могъл да работя и се развивам безпроблемно, но тези ще ми добавят в портфейла доста нещо.
Както и последните години инвестирам в промяна на технологията в моята градина - по-малко работа, по-малко разходи, същевременно повече приходи. Май това трябва да е ноу-хау.

Пари в банка тъй и не мога да завъртя. :(
 
От: От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .

Предположих, че не си пропуснал земята, и точно в НИ виждах, че би могъл да я скриеш. Даже някъде май бе обяснявал какво е това НИ, но, прощавай, не съм запомнил.
За да притежаваш акции - собственост, от АЕЦ, нужно ли е да разбираш технологията?
Шибаното на акциите е, че заради алчността на държавата, вече не се изплаща дивидент. От земята можеш да вземеш рента в натура и да я продадеш. Като можеш да заобиколиш държавата почти напълно.
Ти си финансиста, и щом казваш, че с една унция злато може да се купи същото количество земя като преди, значи то си е запазило стойността. Което е хубава новина, защото вече си мислех, че и то се обезценява.
Златото можеш да скриеш от държавата, но то е мъртво. Тази собственост не ти носи принаден продукт. Ако трябва да избирам, дали да си увеличавам имането и да споделя част от него с държавата, или да съм на нула с държавата, но и с развиване на имането, въпреки цялото ми нежелание да имам каквото и да е общо с държавата, бих избрал споделянето. Въпрос на аритметика.
При неправилно експлоатиране на златото също имаш загуби. Дори носенето на ланец, или друго златно бижу, колкото и да е сплавено с други метали, пазещи го от изтриване, винаги има загуби в теглото. Закопаното злато можеш да забравиш къде е, да не можеш да отидеш да го откопаеш, или някой друг да го е намерил и прибрал.
В частност, за монетата. Ако наистина е направена 24 карата, то това е изключително тъпа постъпка и много неизгодна инвестиция. Можеш да го надраскаш дори с нокът. Грижите по опазването му обезсмислят инвестицията. Работил съм със злато и знам доста по-приходни начини за употребата му.

В краткосрочен аспект - може да се инвестира в хиляди неща. В дългосрочен...
И инвестиция е нещо, което реално ти увеличава имането. Не парите като число.
Аз преди Коледа инвестирах в семена. Имам си достатъчно собствени, с които бих могъл да работя и се развивам безпроблемно, но тези ще ми добавят в портфейла доста нещо.
Както и последните години инвестирам в промяна на технологията в моята градина - по-малко работа, по-малко разходи, същевременно повече приходи. Май това трябва да е ноу-хау.

Пари в банка тъй и не мога да завъртя. :(

НИ - Недвижим Имот :)
За да имаш акция от Х АЕЦ компания е добре да знаеш какво правиш, то като всеки бизнес трябва да знаеш какво купуваш. Особенно ако ще инвестираш е добре се вижда колко е пазарната цена спрямо реална стойност. Ако е под реалната стойност, то ти правиш много добра сделка. Купуваш левче актви за стинки.

Идеята на акциите и облигациите е да инвестира за доходност/възвращаемост.
А инвестиране в бизнес е за купуване на активи, генериращи бъдещи ползи.
Идеята на златото е да запазва стойност. Златото "расте", защото книжните пари се обезценяват всеки ден.
Златото няма как се обезцени, просто защото заради свойствата си пази стойност :)Това е едно от достойнства му, както и факта че не може се произвежда, прави го съвършеното нещо нарчено пари. Но д-вите го мразят защото, няма как да извличат блага от хората. Виж друго си е да напечаташ Х пари и изкупиш У блага - купуваш нещо за нищо и после като влезе инфлацията последните потребители остават на понделника. Затова се казва инфлационен данък и преразпределение на блага от крайните към 1вите потребителите. Е затова трябва сме благодарни на централните банки и братя УК. Смятам ти е ясно, че това е анти капиталиситчески приом. От там да се тръгне и ще видим после в къв странен социал-фашизъм живеем.

Абе ти кажа пак си плащаш данък дивидент на борсата, добре че не ни чукнаха 10% че вече 3-но облагане щяха ни направят.

Идеята на финансиста, айде по точно на инвеститора и то в стойност е да разпределя във времето парите по възмжно най-ефектвиен модел спрямо риска и възрващаемост. Давам пример:
2009 доходността от наем на жилище бе 3-4 процента, адски ама адски малка - цените растяха спекулативно подхванвани от кредитна експанзия. Спекуланта ще се набичи щото мисли ще расте а инвеситора в стойност ще продава, защото му е ясно че един наем трябва носи около 10% на година. Алтернатива е да се купуват другите класове активи. Инвеститора знае, че 2009 света е в криза и става батака и всички ще печатат пари щото Кейнс така вика да се помага като се стимулура икономиката, та на инвеситтора му иде на акъла че книжните пари падат а златото расте и там доходността е по-висока. Иде му на акъла че ще има и инфлация и затова купува стоки на фючърсния пазар. Иде му и от там на акъла, че ще се купуват повече земи заради доволната възвращаемост, но земите са кът затова цените ще растът и те нагоре и това се получи.

В БГ сега вече земеделските земи са високи а арендите/рентите супер ниски, с др думи там ще имам корекция.

Ако ще гледаме доходност/инвестирания е едно, ако ще гледаме запазване на стойност е друго, ако ще гледаме :)

Земята си има огромните + но има и минуси, затова казах трябва разбираш какво правиш.

Та по-темата смешно е да се държат пари на депозит при положение че лихвата е малка и накрая бива изядена от инфлацията. Има къде по-добри алтернативи......
 
Последно редактирано:
От: От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .

Та по-темата смешно е да се държат пари на депозит при положение че лихвата е малка и накрая бива изядена от инфлацията. Има къде по-добри алтернативи......

Споделете алтернативи.. за офлайн бизнес, говоря..
За земята.. как да знаеш на каква земя ще попаднеш и какво ще оцелиш ?
Ами ако се падне кофти сезон.. и всичко изгърми..?

И има ли възможност да се купи земя и да се даде на друг да я обработва ? Срещу % да кажем?
Като цяло, кое би било добра инвестиция..?
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

В сегашното положение при много голям капитал над 1 милион - май най-изгодно е да се държат в банка.

При по-малък капитал може да пробваш да се бориш да правиш бизнес в БГ или да се развихриш из борсите.

Търгувал съм малко и единственото което запомних е продавай, когато всичко живо е почнало да купува и купувай, когато всички са отчаяни и продават. Благодарение на това си направих една голяма екскурзия из Италия, когато Еврохолд стигна 8 лева на акция. Сега като ги гледам са - 0, 937 лева

Та сега е втората ситуация - всички са отчаяни и се чудят какви идиоти са били да инвестират на борсата - след 5 години същите хора ще си мислят какви идиоти са били като през 2013 не са накупували акции на по левче. Цикъл, кръговрат и т.н.т

Сега бих инвестирал в банките - ПИБ, ЦКБ - цените са им адски смешни.

А на US борсата - хай тек компании, които наистина произвеждат нещо, не като тоя балон Фейсбук.
 
От: От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .

Споделете алтернативи.. за офлайн бизнес, говоря..
За земята.. как да знаеш на каква земя ще попаднеш и какво ще оцелиш ?
Ами ако се падне кофти сезон.. и всичко изгърми..?

И има ли възможност да се купи земя и да се даде на друг да я обработва ? Срещу % да кажем?
Като цяло, кое би било добра инвестиция..?

Има разбира се, бол бизнеси в момента няколко такива проъчвам. Бързо обортните, храните и комунуалните услугите е супер, да не говоря за био производството колко хляб има.

Земята винаги можеш да я застраховаш срещу природни бедствия.
Винаги може да дадеш на арендатор да я обработва, срещу рента или аренда.

Какво да кажа тогава на нашата борса едни от акциите ми направиха 50-60% за 3 месеца. Има няколко класа активи но трябва знаеш какво правиш. Може и порфейл от сайтове си направиш :)
 
От: От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .

В сегашното положение при много голям капитал над 1 милион - май най-изгодно е да се държат в банка.

При по-малък капитал може да пробваш да се бориш да правиш бизнес в БГ или да се развихриш из борсите.

Търгувал съм малко и единственото което запомних е продавай, когато всичко живо е почнало да купува и купувай, когато всички са отчаяни и продават. Благодарение на това си направих една голяма екскурзия из Италия, когато Еврохолд стигна 8 лева на акция. Сега като ги гледам са - 0, 937 лева

Та сега е втората ситуация - всички са отчаяни и се чудят какви идиоти са били да инвестират на борсата - след 5 години същите хора ще си мислят какви идиоти са били като през 2013 не са накупували акции на по левче. Цикъл, кръговрат и т.н.т

Сега бих инвестирал в банките - ПИБ, ЦКБ - цените са им адски смешни.

А на US борсата - хай тек компании, които наистина произвеждат нещо, не като тоя балон Фейсбук.

И утре банката фалира и ти си до там с милиончето :)
Да бъди алчен когато другите се страхуват и бъди алчен когато другите се страхуват.

Виж ЦКБ, то ще е ракета от банкивите акции - с най-ниското съотношения на кредитиране и високи нива на капитал, сега като вземат срочния подчинен дълг от 45 милки им се отварят до 375 милиона да отпуснат кредити.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Да - много са подценени. Сигурно ще накупувам още по - агресивно тия дни.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Еми за 1 седмица от 60 литна до 80 стинки, Найс!
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Най-добре се инвестира в строителство, поне знаеш, че имаш нещо и имаш собственост, а да си държиш парите в банка - абсурд.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

В банка се държат парите, за които още не е измислено в какво да се инвестират. По-добре е да са там, отколкото под дюшека.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Говори са за 24 карата като Кленовия лист. Кругера е 22 карата с базови метали, които я правят твърда и няма как се излющи. Чистото злато е меко и представи си 1000 транзкации се случат на тази момента като нищо няколко процента ще се изгубят, та затова се слагат базови метали за здравината. Принципно момените са в специални капсули за всеки случай.

T.е ако търся някакво съхраняване на парите си , мога да ида да си купя монети от Тавекс, така ли да разбирам, и да търся монети, които не са 24 карата, а 22 карата?
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Ти можеш и не само от Тавекс, може идеш до Солун или Истамбул и там бол, просто за БГ Тавекса са най-големите.

Съветвам те да купуваш възможно най-ликвидните моменти а те са Кургерите и Филхармонията поне за нашите ширени. Няма значение 24 или 22 карат. Ние запада сме на 22 карата изтока са на 24 карата. Въпрос на предпочитания, традиции и ликвидности.
Идеята е да купиш ликвидна момента а те са инвестиционни, а да са инвестциони има изискания да са над 90% злато, платежно средство да са били и да са отсечени след 1850 мисля че....
Нумизматики не препоръчам заради гореизброеното :)
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Мерси, само последен въпрос,

При положение, че монетите могат да имат различна степен на износване, как може да дадат една цена. ?
Не би ли трябвало да се тегли тая монета все пак или нещо подобно?
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Мерси, само последен въпрос,

При положение, че монетите могат да имат различна степен на износване, как може да дадат една цена. ?
Не би ли трябвало да се тегли тая монета все пак или нещо подобно?

Прав ти е въпроса.

До колкото знам се работи до 100-ни разлики.
Една унция е 31.10 грама злато така че 2-3 стотни и минаваш в друг мерило с отстъпка ще я изкупят.

Моментите ги секат с милиони новите няма как се износят, а и говорим за тези които не са 24 карата. Трябва много търкане, че да се излющи. А и новите моменти ги продават в капсулки така че риск нулев.
Трябва да мислиш къде да я скриеш, от колкото дали ще вземеш или не една стотна по малко. Златото си пази стойността и формата с хилядолетия така че това не ти е никъв проблем.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

За всички, които искат да купуват злато, но не знаят рисковете къде са а и редица тънкости в инвестирането не само в златото препоръчвам да се гледат тези видеа, много са но и много ще се образовате:
[video=youtube;flqLXhFzKkQ]http://www.youtube.com/watch?v=flqLXhFzKkQ&list=PL2BF8BBEB722820B9[/video]
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Джим Роджърс вижда светъл лъч само пред земеделието

Роджърс вижда светъл лъч само пред земеделието
22 октомври 2012 - 10:01| Прочетена (143)| Препоръчай (0) | Коментари (0)

Легендарният инвеститор и стоков експерт Джим Роджърс няма много „слънчеви“ прогнози за идните пет години. В разговор с Джеф Маки от Yahoo Finance базираният в Сингапур инвеститор предупреждава, че рецесиите са неизбежни и следващите няколко години ще са тежки.
„На всеки 4-6 години от създаването на САЩ, сме имали забавяния на икономиката. Смятате, че сме оставили рецесиите зад гърба си? Значите вярвате във феята на зъбчетата“, казва Роджърс.

Роджърс повтори оптимистичните си прогнози за глобалното земеделие, коментирайки, че въпреки че много сегменти на световната икономика се насочват към тежки времена, земеделието ще процъфтява.

„Ще има голяма промяна в американското общество, американската култура, на местата, където човек се опитва да стане богат. Инвестиционните брокери ще станат шофьори на таксита. Умните ще се научат да карат трактори, така че да могат да работят за умни фермери. Фермерите ще карат ламборджинита. Казвам ти. А ти трябва да стартираш Forbes Farming“, коментира Роджърс преди време пред Стив Форбс от Forbes.

През миналата седмица Роджърс укрепи прогнозата си за глобалното земеделие, като подчерта, че това е един от секторите, които ще процъфтяват в Китай, докато другите изживяват твърдо приземяване.

„Оптимист съм за земеделието повече от всичко друго“, коментира Роджърс, запитан за инвестиционен съвет в условията на настоящите икономически условия.

„Нещата ще се влошат догодина.2013, 2014 – трябва да се притеснявате и да сте готови. Но ще има части от световната икономика, които ще преживеят бум – земеделието е една от тях. Не всичко ще е катастрофа. Земеделците ще се справят много добре“
 

Горе