Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?)

От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

За играчите на борсата няма лоши времена, те печелят и от спада и от повишаването на цените. Поне добрите играчи са така.

Няма смисъл според мен да се държат парите в банка, прекалено малка е лихвата + вече има данък върху нея, която я прави още по-малка. Като пресметнем и инфлацията, парите не стават повече пари.

Най-разумно би било да разделиш парите си на няколко части и всяка една част да раделиш на още няколко мини-части. С тези мини-части да търсиш места, където да инвестираш парите си и така да събираш активи. В крайна сметка с упоритост, четене и труд, ще намериш точните инвестиции и ще имаш добри активи, които повишават парите ти.

Може да звучи просто, но не е, а ако звучи трудно значи наистина е.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Най-разумно би било да разделиш парите си на няколко части и всяка една част да раделиш на още няколко мини-части. С тези мини-части да търсиш места, където да инвестираш парите си и така да събираш активи. В крайна сметка с упоритост, четене и труд, ще намериш точните инвестиции и ще имаш добри активи, които повишават парите ти.

Може да звучи просто, но не е, а ако звучи трудно значи наистина е.


Това от АМЕРИКАНЦИТЕ от третия свят ли го научи?
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Не си струва да се държат в банка, ако инфлацията е по-висока от лихвата. По принцип аз разсъждавам по следния начин - инвестирам парите си в дадени проекти, а част от печалбата (да кажем 15 %) съхранявам в банка и то не толкова с цел лихва, колкото да имам средства, ако се наложи да се реинвестира в нещо или да се покрие задължение около проект.
 
От: Струва ли си да си държим парите в банка и какво мислите за инвестирането в .. (?

Не виждам смисъл да ги къташ парите си в банката.Лихвата е толкова смешна,че направо е подигравателно.И за 1 година примерно инфлацията е в пъти повече от лихвата ти...
 

Горе