Студентски кредит

devoid

Active Member
Здравейте колеги, бих искал да попитам има ли някой запознат със студентските кредити тук и дали може да ме посъветва от коя банка е най-хубаво да се вземе ако изобщо има някаква разлика. Четох много в интернет, но не намерих нужната информация.

Решил съм да изтегля 5000лв. или 3000лв. да инвестирам в онлайн предприемачеството а не за семестриални такси или нещо такова защото четох някъде в интернет че тези кредити ги давали директно във ВУЗ овете за такси и такива работи а не на ръка. Та някой може ли да ми каже мога ли да изтегля 5000лв. на ръка и ако може от коя банка е най-хубаво. Студент съм 1 курс редовна форма. Благодаря предварително надявам се някой да помогне, почерпката е задължителна!
 
От: Студентски кредит

Личен съвет не се заробвай с кредит. По-добре почни работа , дори и почасова и пести. Има доста начини за изкарване на пари и онлайн без много средства. Просто банките са кръвопийци. Гледай да ги ползваш само ако ножа е опрял до кокала.
 
От: Студентски кредит

Мерси за съвета. Това го знам много добре просто ножа е опрял наистина до кокала.
Очаквам други мнения от някой който е взимал такъв кредит или разбира малко повече нещата
 
От: Студентски кредит

От кредите ми досега съм доволен от SG. Но нямам повече подробности специално за студентски кредити.
Успех
 
От: Студентски кредит

А и да попитам до колко време горе-долу се получават парите след одобрение. Мерси
 
От: Студентски кредит

Мисля че не може да изтеглиш много пари на ръка. Дават само колкото трябва за текущата такса и толкова. Аз имам такъв кредит от Райфайзен банк. Общо взето няма значение откъде го теглиш, тъй като условията се определят от държавата, а не от банката. Това е специален вид кредит. Става много бързо. Аз парите ги взех само за една седмица.

Иначе студентските кредити са много хубаво нещо. Има огромен гратисен период, лихвата е ниска и не плащаш нищо преди да си завършил.
 
От: От: Студентски кредит

Мисля че не може да изтеглиш много пари на ръка. Дават само колкото трябва за текущата такса и толкова. Аз имам такъв кредит от Райфайзен банк. Общо взето няма значение откъде го теглиш, тъй като условията се определят от държавата, а не от банката. Това е специален вид кредит. Става много бързо. Аз парите ги взех само за една седмица.

Иначе студентските кредити са много хубаво нещо. Има огромен гратисен период, лихвата е ниска и не плащаш нищо преди да си завършил.


Тоест ти кога си взел кредита ии значи няма да мога да изтегля 3000лв. при положение че ми остават още 6 семестриални такси а таксата ми е 330?
 
От: Студентски кредит

Дават ти когато трябва да се плаща семестриална такса и то точно толкова пари, колкото иска университетът. Могат да ти възстановят чрез кредита и вече платена такса. Не съм се интересувал от другия вид студентски кредит, който е за издръжка. Но такива пари накуп със сигурност не дават.
 
От: Студентски кредит

Значи няма вариант да взема пари със студентският кредит, а с мойте 100лв доход на месец потребителски кредит 3000лв. дали е възможно да взема от някоя банка примерно за 3 или 5 години
 
От: Студентски кредит

Ако ти трябва кредит за инвестиции виж програмата Джереми. Обикновените потребителски кредити са с кожодерски условия и трябва да се избягват.
 
От: Студентски кредит

Значи няма вариант да взема пари със студентският кредит, а с мойте 100лв доход на месец потребителски кредит 3000лв. дали е възможно да взема от някоя банка примерно за 3 или 5 години

Търси за "нецелеви студентски кредит/заем", преди време съм виждал такива, но условията не са толкова добри като нормалния студентски заем.
Колкото до програмата Джереми тя е за вече регистрирани фирми които развиват дейност.
 
От: Студентски кредит

Здравейте колеги, бих искал да попитам има ли някой запознат със студентските кредити тук и дали може да ме посъветва от коя банка е най-хубаво да се вземе ако изобщо има някаква разлика. Четох много в интернет, но не намерих нужната информация.

Решил съм да изтегля 5000лв. или 3000лв. да инвестирам в онлайн предприемачеството а не за семестриални такси или нещо такова защото четох някъде в интернет че тези кредити ги давали директно във ВУЗ овете за такси и такива работи а не на ръка. Та някой може ли да ми каже мога ли да изтегля 5000лв. на ръка и ако може от коя банка е най-хубаво. Студент съм 1 курс редовна форма. Благодаря предварително надявам се някой да помогне, почерпката е задължителна!


инфо: Тегли се само за семестриална такса. Ти даже няма да ги бутнеш тея пари. Всичко е с платежни нареждания.
Започваш да плащаш година след като завършиш. Лихвата беше нещо от сорта 6%.
На тая сума, ако посочиш 20 години, сигурно ще ти излезе 20-50 лв. на месец. Там ще ти го изчислят точно.

По отношение на другия вид - за издръжка...първо трябва да родиш:lol: тя е за студентки с деца. Не мисля, че ти имаш възможност да получаваш.
Мисля, че ДСК е добър вариант.
 
От: Студентски кредит

Значи тогава утре ще отида да разпитам за потребителските кредите, някакви препоръки към коя банка да се насоча засега смятам първата да е експрес банк
 
От: Студентски кредит

Значи тогава утре ще отида да разпитам за потребителските кредите, някакви препоръки към коя банка да се насоча засега смятам първата да е експрес банк

Там лихвите са 12-20%. Поне двойни.:confused:
И ако нямаш с какво да докажеш, че можеш да си ги плащаш, може и да не ти дадат.
 
От: Студентски кредит

Здравейте колеги, бих искал да попитам има ли някой запознат със студентските кредити тук и дали може да ме посъветва от коя банка е най-хубаво да се вземе ако изобщо има някаква разлика. Четох много в интернет, но не намерих нужната информация.

Решил съм да изтегля 5000лв. или 3000лв. да инвестирам в онлайн предприемачеството а не за семестриални такси или нещо такова защото четох някъде в интернет че тези кредити ги давали директно във ВУЗ овете за такси и такива работи а не на ръка. Та някой може ли да ми каже мога ли да изтегля 5000лв. на ръка и ако може от коя банка е най-хубаво. Студент съм 1 курс редовна форма. Благодаря предварително надявам се някой да помогне, почерпката е задължителна!

WOW 5 000?!?

Сумата, която се отпуска за студентски кредит се изчислява на база семестриални такси за оставащия ти срок за обучение + май беше и месечно за издръжка или нещо такова.

Също така е от значение и месечния ти доход. Ще ти трябва май и гарант (поне при всички е така).

В ЦКБ дават на ръка и не превеждат директно на ВУЗ-ове. Освен това условията са най-изгодни там (поне на по мои наблюдения).

Например, ако си редовно - смяташ месеците (примерно по 200лв за издръжка) + семестриална такса. -> Това за оставащия ти период на обучение.

Ако си задочно, изчисляваш семестриална такса (примерно 200лв + за 1 месец разходи за издръжка - колкото е стандартно сесията + пътни след това за изпити). При вторият вариант може да ги докараш до към 1 000 - 1 200лв на година и примерно, ако си за 4 години, това прави 4 800 - значи пак до границата 5.

Това за ЦКБ става дума.

Ама по принцип лихвите трябва да питаш какви са.
 
От: Студентски кредит

Никакъв гарант не трябва за студентски кредит. В този случай държавата ти е гарант и нищо не трябва да доказваш. Нито доходи, нито нищо. Освен това ако вече си платил семестриалната такса можеш да си възстановиш сумата чрез кредита. Тогава ти дават парите на ръка. Аз така направих, защото ставаше въпрос за прилична сума. Тези нецелеви кредити са съвсем друго нещо. Тях не съм ги ползвал. Приличат ми на рекламен трик.
 
От: От: Студентски кредит

WOW 5 000?!?

Сумата, която се отпуска за студентски кредит се изчислява на база семестриални такси за оставащия ти срок за обучение + май беше и месечно за издръжка или нещо такова.

Също така е от значение и месечния ти доход. Ще ти трябва май и гарант (поне при всички е така).

В ЦКБ дават на ръка и не превеждат директно на ВУЗ-ове. Освен това условията са най-изгодни там (поне на по мои наблюдения).

Например, ако си редовно - смяташ месеците (примерно по 200лв за издръжка) + семестриална такса. -> Това за оставащия ти период на обучение.

Ако си задочно, изчисляваш семестриална такса (примерно 200лв + за 1 месец разходи за издръжка - колкото е стандартно сесията + пътни след това за изпити). При вторият вариант може да ги докараш до към 1 000 - 1 200лв на година и примерно, ако си за 4 години, това прави 4 800 - значи пак до границата 5.

Това за ЦКБ става дума.

Ама по принцип лихвите трябва да питаш какви са.

Държавата е гарант.
 

Горе