Субсидии за електроавтомобил

Тва за сблъсъка между стара и нова кола е много субективно, защото зависи как са направени и колко струват. Евтина нова кола със сигурност ще има доста повече щети от стара, но струвала доста пари едно време кола. Примерно моите врати са изключително здрави и стабилни и съм свикнал да ги засилвам, за да се затворят понеже горе нямат рамки, а са само с процорец, който автоматично се вдига нагоре. Качвал съм се в коли 2020-та и 2021-ва дето вратата е тънка като перце, просто нищо общо. Имал съм и инциденти, при които моите ламаринки са се оказвали доста здрави и по-сигурни, така че е соу соу. Най-добре да не се удряш с никой.

Иначе на теория е ок тия 5%, обаче времето, в което живеем в момента е непредсказуемо и в един момент може всичко да се промени. То и по зелената сделка трябваше да си затворим бързо Марица, но сега добре, че не сме го сторили. Изобщо може рязко да се откажем от всякакви зелени глупости и модерни коли с натискането на няколко бутона и дано не се случи, но определено нещата се променят и в Европа също може да се обърне курса.
 
Хахах ок, то по тоя логика в България кола да имаш и да я караш си е чисто самоубийство и хич не се бъзикам, тук всеки втори е рали пилот, особено ако е роден в София или край София, хората наистина не карат нормално.

Тая статистика е вземана от по-богати държави сигурно, където всички попринцип карат коли на макс 6-7 години, при нас всичко е криво. Отиди примерно в Нидерландия да видиш как си карат колите хората, едно спокойствие, бавничко, лежерно и то няма стари коли там, естествено, че ще е по-безопасно.

В нашата джунгла във всеки един момент новата ти количка с не знам си колко % по-безопасна може да я смачка или изхвърли от пътя дрогиран и пиян идиот с полицейска протекция по абсолютно всяко време на денонощието, но тук влизаме в съвсем други теми...

Това не можеш да го изчислиш със статистики, но ако се чувстваш в по-голяма безопасност - ок. Изцяло Божа работа си е мен, ако питаш.
 
Като гледам, май и аз ще си чакам за електромобил. Няма никакви други предложения. Сега остава и да пуснат нещо с над 300 км пробег, и да може да се зарежда с обикновен ток. И малко да се поизградят тези станции. :)
 
Усещам се супер неграмотен в тая тема. Има ли и други, като мен, които си купуват чистачки без да ги вписват в разни таблици?
 
Усещам се супер неграмотен в тая тема. Има ли и други, като мен, които си купуват чистачки без да ги вписват в разни таблици?
Аз също, но поне чета. :) Нищо не чаткам, важното е да си го знаеш, и да не изоставаш. Аз също съм много лейм. :) Моля, в този ред на мисли, да обяснявате (най-вече @metaverse ) малко по-разбираемо. Мерси. :)
 
Хаха, е не знам дали @metaverse записва в таблици, аз от собствено любопитство седнах за половин час да сметна колко ми струва личния автомобил, защото по едно време мислех да ползвам за извънградско кола под наем, за градско метрото и при нужда Spark.
Ми не излиза сметката при моите нужди и предпочитам да си имам собствен автомобил.
 
Хахах ок, то по тоя логика в България кола да имаш и да я караш си е чисто самоубийство и хич не се бъзикам, тук всеки втори е рали пилот, особено ако е роден в София или край София, хората наистина не карат нормално.

Тая статистика е вземана от по-богати държави сигурно, където всички попринцип карат коли на макс 6-7 години, при нас всичко е криво. Отиди примерно в Нидерландия да видиш как си карат колите хората, едно спокойствие, бавничко, лежерно и то няма стари коли там, естествено, че ще е по-безопасно.

В нашата джунгла във всеки един момент новата ти количка с не знам си колко % по-безопасна може да я смачка или изхвърли от пътя дрогиран и пиян идиот с полицейска протекция по абсолютно всяко време на денонощието, но тук влизаме в съвсем други теми...

Това не можеш да го изчислиш със статистики, но ако се чувстваш в по-голяма безопасност - ок. Изцяло Божа работа си е мен, ако питаш.

Не съм сигурен кое е смешно? Не вярваш на статистикa и математика? Странни хора сте. :)

Именно защото тук шансовете за инцидент са по-големи трябва да наблягаме най-вече на пасивната сигурност.

Хаха, е не знам дали @metaverse записва в таблици, аз от собствено любопитство седнах за половин час да сметна колко ми струва личния автомобил, защото по едно време мислех да ползвам за извънградско кола под наем, за градско метрото и при нужда Spark.
Ми не излиза сметката при моите нужди и предпочитам да си имам собствен автомобил.

Как знаеш колко пари си дал за 5г. по ремонти извън консумативи ако не си записваш? Айде горивото средно спрямо цената на бензина ама пак.

Аз не помня вчера какво съм вечерял, та ще помня какви ремонти съм правил ако не ги запиша или не пазя разписките ... :D
 
Последно редактирано:
Аз си имам пълната история на 15-тина коли, които съм сменил за последните 25 години :)
Бензин, дизел, газ, хибрид, плъг-ин хибрид - само пълна електричка не съм имал.
Кажи някои марки и модели.
 
Никога не бих купил какъвто и да е retail имот в България, защото средната доходност е между 1% и 3%.
Щом казваш. Имам таман няколко, които ми и до сега носиха по 7+% (сметнато всичко до стотинка като разход). В момента струват почти двойно, а и наемите по-високи.

Не всичко в този живот е само доходност и минимализиране на разходите. Цял живот карам една марка (дето много обичат да я обсъждат) и едно купе (5). Някои неща ги правиш за душата.
 
Аз съм бедна душа и не знам колко ми гори колата, старица е... 3.0 дизелак 200 коня ама още си ми пъни душичката, никога не съм смятал колко ми излиза, поне не съм упрял до тези мислови форми.
 
Целия спектър - френски, италиански, немски, японски. Корейски не съм имал, ама почти.
Не може ли по-конкретно?
Чак толкоз много коли ли смени, че да не ги помниш, баси.
 
Последно редактирано:
Докато чакаме електрички и те ще вземат да дадат фира, ето наскоро имаше изложение на водородни автомобили, че даже и велосипед на водород бяха представили. Автомобил с водородно гориво, измислено да е в капсули, отиваш на водородна станция и за 4 минути ти подменят капсулите, пробег около 800км. И това за сега са начални разработки, до 2-3 години ще влезе масово в производство.
 
Не може ли по-конкретно?
Чак толкоз много коли ли смени, че да не ги помниш, баси.
Може естествено - на всеки споделен от теб невероятен домейн, който си закупил, аз ще споделя марка, модел, километри при мен и цена на километър (разделена на гориво и поддръжка)
 
Може естествено - на всеки споделен от теб невероятен домейн, който си закупил, аз ще споделя марка, модел, километри при мен и цена на километър (разделена на гориво и поддръжка)
spodelih 4
 

Горе