Суперхостинг вече са под всякаква критика!

От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Все още и аз съм клиент на Суперхостинг. Хоствам на споделен хостинг (средния по параметри план) 3 уеб сайта, с обща посещаемост около 100 посещения дневно.
Идеята е до края на следващата година сайтовете да са станали 5, а общата посещаемост да се удвои.

Можете ли да препоръчате нещо подходящо като алтернатива?
Не съм сменял хостинг провайдъри от около 4 години.

ICN ги изключвам, както и host.bg.


Защо искаш да го сменяш? Имаш проблеми с процесорното време и натоварването на акаунта и съответно опасност да ти спрат сайтовете или може би не си доволен от качеството на обслужването и имаш други проблеми? Или пък просто заради тръпката да сменяш?
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Хоствам на споделен хостинг (средния по параметри план) 3 уеб сайта, с обща посещаемост около 100 посещения дневно.

Можете ли да препоръчате нещо подходящо като алтернатива?

Нека позная! Надвишил си процесорното време и ти препоръчват да минеш на отделен сървър :lol:
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Все още и аз съм клиент на Суперхостинг. Хоствам на споделен хостинг (средния по параметри план) 3 уеб сайта, с обща посещаемост около 100 посещения дневно.
Идеята е до края на следващата година сайтовете да са станали 5, а общата посещаемост да се удвои.

Можете ли да препоръчате нещо подходящо като алтернатива?
Не съм сменял хостинг провайдъри от около 4 години.

ICN ги изключвам, както и host.bg.

WP? Оптимизираш до дупка и си щтракаш със пръсти.
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Ако търсите читав български хостинг, това определено не са суперхостинг. Може да са били най-добрите, но вече не са!

От 2 часа сайтовете не се зареждат като хората. Чакам по 60 секунди да ми отвори една проклета страница!! Техният сайт същата работа... Преди 3 дена същата работа :evil:

Пратих им имейл, отговор няма.
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Цъ, цъ, една добра дума не се каза за тях последно време, иначе и аз си получавам "честитки" да мина на по-висок план за 3-4 мижави сайта дето нямат и 1к уникални дневно :)
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Да, в последно време наистина не са на ниво. Забелязах обаче, че от техническият екип вече липсват няколко човека. Вече има нови хора и може би това е причината за тези прекъсвания и проблеми...
 
Не са на ниво, по мои наблюдения, от има няма 1 година, 1 година и половина. Имам чувството, че от тогава кадърните им кадри хванаха рязко пътя, но мога да кажа за маркетинга със сигурност, а колкото до техническата част, само мога да кажа, че опредлено липсват някой кадри, които бяха по-полезни преди време. Никога не съм чакал (като предимно клиентите имаха такива закупени хостинги) от рода на 1-2 дни за да върнат мейл. Сега гледам, че се случва.

Проблемите са реално поради брой причини, като мисля, че това е кофти сървъри + замотан нов съпорт. Всеки средностатистически хостинг ги има, но при някои е много явно. И комбинацията с пускане на някакви промоции от рода на фри домейн + -50%+ и нещата стават повече от грозни. :)

Не искам да съм груб, но всеки, който е решил да си сложи бизнеса, който му изкарва пари на хостинг, повлиян от цената и великите реклами, които нон стоп го облъчват, заслужава съдбата си. Хората или трябва да мислят и да действат, или да учат уроците си по трудния начин. Това е живота и избирането на хостинг не се отличава от казаното. ;) За това никак не ми е жал за хората, които мрънкат, че хоста им е корав, защото тук хем няма монопол, хем учат урок. :)
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Проблема не е процесорното време. Ползвам хостинга и за временно хостване на проекти, върху които работя и ми създава големи главоболия (заради честия save->upload - получават се чести откази за качване и понякога ми забърсва вече качения файл вместо да качи новия).
Оглеждам се за качествени, trusted алтернативи.
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Забравих да спомена, че от както е излязла новата версия на cPanel ги моля да я сменят, понеже е по - удобна за работа отговора им бива само: работим над надграждането и когато всичко тестваме и работи ще я пуснем. Това ми отговориха от преди доста време и до ден днешен новата версия я няма...
 
От: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Добре, но това какво трябва да ни говори? И Мерцедес продължават да не слагат по 16 възглавници в новите си коли, въпреки, че ги помолих...
Обвинението ти е несериозно, не защитавам никой, но ако имаш конкретен проблем - ок, в случая не са длъжни да се съобразят с това, че ти си им казал!

Забравих да спомена, че от както е излязла новата версия на cPanel ги моля да я сменят, понеже е по - удобна за работа отговора им бива само: работим над надграждането и когато всичко тестваме и работи ще я пуснем. Това ми отговориха от преди доста време и до ден днешен новата версия я няма...
 
От: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Добре, но това какво трябва да ни говори? И Мерцедес продължават да не слагат по 16 възглавници в новите си коли, въпреки, че ги помолих...
Обвинението ти е несериозно, не защитавам никой, но ако имаш конкретен проблем - ок, в случая не са длъжни да се съобразят с това, че ти си им казал!


Когато им писах казаха, че вече работели по този въпрос. Т.е не съм ги накарал аз. Плюс това преди няколко дни отново видях коментар на потребител в тяхната ФБ страница, който беше задал същия въпрос и отново получил същия отговор...
 
От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Добре, може би не съм те разбрал правилно.
Извинявай, ако съм бил малко остър.
 
Последно редактирано:
@angelovarna, пробвай кулайса. Няма да сбъркаш. Също така, за какво си говорим? Шер, там е перфе...по-добър шер за момента не съм ползвал. Директно ще ти предложат нещо за твоите нужди без да ти пращат любовни писпа по гълъб за ъпдейт. Освен, ако наистина няма някаква сериозна причина за това, но дори и да е така, няма го момента на минава от 36 лева на 96 лева на месец. Ако си голям корпоративен, сигурно ще имаш нужда от нещо про, това мисля, че ще могат да предложат. Само желание да има. Не искам да им правя реклама, но честно казано наистина успяха да представят и развиват добра услуга. А не е като да не съм обиколил хостове. От Hostgator, до топхост.... :)

И сега едно обращение, отново, към мрънкащите. Нека сме наясно, че има алтернативи и те не са никак малки. Ако смятате, че един хоста (бизнес партньор както и да го погледнете) не ви дава това, от което имате нужда и от това страда бизнеса ви, то невзимането на някакви моментални мерки за решаване на проблема си е автогол за вас и никой друг. За това като пишете някакви неща как са ви засрали е ОК, но да пишете, че са ви засрали и го правят регулярно и вие все още сте там, прави вас смешен, не хоста. Хостът си поема негативите, ама вие сте палячото в случая и като такъв е редно във всяка една такава пусната тема да си сложите преди това това като аварат:

Clown-Makes-Funny-Face.jpg


Айде успехи и си ползвайте главите....и пестете нервите си също. ;)
 
От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Ако незнаеш или не се сещаш как предполагам си далеч от тоя бранш :)

Знам кой си, Драго с какво се занимаваш и зад кои брандове стоиш, затова ми беше интересно да споделиш ноу хау или да разбираме, че както вие направихте сделката с Джъмп то и за вас това е най-голямото ви постижение за годината.
 
От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Знам кой си, Драго с какво се занимаваш и зад кои брандове стоиш, затова ми беше интересно да споделиш ноу хау или да разбираме, че както вие направихте сделката с Джъмп то и за вас това е най-голямото ви постижение за годината.

Виж аз не крия кой съм и с какво се занимавам, а ти кой си ? :) Ако искаш да споделям ноу хау заповядай в офисът ни и задай конкретни въпроси. На никого не съм отказал съвет или помомощ, дори не предполагаш за колко проекта съм помогнал и съм дал насоки, за да се случат. Освен това не мисля, че е адекватно да се сравнява Джъмп с Топхост, повечето колеги от форума знаят какво имам предвид :) А относно постиженията ни много са, скоро започваме да пишем за тях.
 
От: От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Виж аз не крия кой съм и с какво се занимавам, а ти кой си ? :) Ако искаш да споделям ноу хау заповядай в офисът ни и задай конкретни въпроси. На никого не съм отказал съвет или помомощ, дори не предполагаш за колко проекта съм помогнал и съм дал насоки, за да се случат. Освен това не мисля, че е адекватно да се сравнява Джъмп с Топхост, повечето колеги от форума знаят какво имам предвид :) А относно постиженията ни много са, скоро започваме да пишем за тях.

Много съм далеч от мисълта, че се криеш или аз да влизане в излишни спорове. Затова е излишно да се оправдаваш, просто любезно попитах за информация, която би била интересна на всички, а ти реши да отговориш в стил „знаеш ли кой съм аз”. Прав си Джъмп и Топхост не са база за сравнение. Дори и без да съм във вашия бранш мога да преценя коя е по-добрата покупка. Но пак ще те попитам – Как сравняваш, Драго?

Имидж – Да, Джъмп са с по-добър, но тогава защо избягахте от публично оповестяване или „още не е дошло времето”

Стабилни услуги – Спор няма Топхост наистина умряха преди много години с поддръжка си. И все пак, нещо което ти го знаеш много по-добре от мен - все още сме ценови чувствителен пазар (не само за хостинг), така че все си мисля, че не малка част биха пренебрегнали факта с поддръжката в името на това, че плащат жълти стотинки за хостинг спрямо други места.

Клиенти – Колкото и зле да са Топхост, оперират под една или друга форма от 10 години, а Джъмп от 4 години. Прибавяйки и различията в ценовата им политика в ползва на Топхост, съм на 100% сигурен, че Топхост са имали по-голям брой клиенти.

ROI – Мисля, че и за двете компании е рано да се отчете този резултат, все пак и двете сделки са на под една година, а и едва ли ще разберем нещо по тази точка освен ако вие и Хостбг не споделите нещо, но силно се съмнявам.

Чест и почитания за професионалистите от форума, но не мисля, че е редно да питам тях при основание, че първоизточник като теб е тук, а и все пак ти тролна.
 
От: От: От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

Много съм далеч от мисълта, че се криеш или аз да влизане в излишни спорове. Затова е излишно да се оправдаваш, просто любезно попитах за информация, която би била интересна на всички, а ти реши да отговориш в стил „знаеш ли кой съм аз”. Прав си Джъмп и Топхост не са база за сравнение. Дори и без да съм във вашия бранш мога да преценя коя е по-добрата покупка. Но пак ще те попитам – Как сравняваш, Драго?

Имидж – Да, Джъмп са с по-добър, но тогава защо избягахте от публично оповестяване или „още не е дошло времето”

Стабилни услуги – Спор няма Топхост наистина умряха преди много години с поддръжка си. И все пак, нещо което ти го знаеш много по-добре от мен - все още сме ценови чувствителен пазар (не само за хостинг), така че все си мисля, че не малка част биха пренебрегнали факта с поддръжката в името на това, че плащат жълти стотинки за хостинг спрямо други места.

Клиенти – Колкото и зле да са Топхост, оперират под една или друга форма от 10 години, а Джъмп от 4 години. Прибавяйки и различията в ценовата им политика в ползва на Топхост, съм на 100% сигурен, че Топхост са имали по-голям брой клиенти.

ROI – Мисля, че и за двете компании е рано да се отчете този резултат, все пак и двете сделки са на под една година, а и едва ли ще разберем нещо по тази точка освен ако вие и Хостбг не споделите нещо, но силно се съмнявам.

Чест и почитания за професионалистите от форума, но не мисля, че е редно да питам тях при основание, че първоизточник като теб е тук, а и все пак ти тролна.

И кога точно написах "знаеш ли кой съм аз" ?
Смятам, че ти отговорих напълно адекватно и приятелски. Относно Джъмп времето дойде и ще бъде обявено. Тези които се поинтересуваха им бе обяснено какъв е казуса и защо не бе обявено официално.
Единственото за което си прав е, че тролнах и го направих, защото не смятам, че е постижение това да вземеш бранд който е с най-ужасната репутация в целия бранш и това да е похвално. Незнам дали си наясно, но Топхост спамеха 2 години абсолютно всички в бранша с оферта, че се продават, както и всичката възможна фирмена информация за фирмата, само и само някой да се излъже да ги купи. Е случи се :) Страхотно мениджърско решение :)

И един съвет от мен. Не се пали толкова на едно тролване мрежата е пълна с хейтъри. Не е нужно да им обръщаш внимание подмини ги с усмивка :)
 
От: От: От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

И кога точно написах "знаеш ли кой съм аз" ?
Смятам, че ти отговорих напълно адекватно и приятелски. Относно Джъмп времето дойде и ще бъде обявено. Тези които се поинтересуваха им бе обяснено какъв е казуса и защо не бе обявено официално.
Единственото за което си прав е, че тролнах и го направих, защото не смятам, че е постижение това да вземеш бранд който е с най-ужасната репутация в целия бранш и това да е похвално. Незнам дали си наясно, но Топхост спамеха 2 години абсолютно всички в бранша с оферта, че се продават, както и всичката възможна фирмена информация за фирмата, само и само някой да се излъже да ги купи. Е случи се :) Страхотно мениджърско решение :)

За „страхотно мениджърско решение”, както го наричаш не знам, да си сърбат попарата от Хостбг, но със сигурност мога да кажа, че НЕ Е по-малко "страхотно мениджърско решение" да се троли наляво и надясно особено от хора като теб, които стоят за брандове и държат много на имиджа, както не веднъж го отбеляза тук.

Въпреки, че елегантно се отклони темата и не даде отговор на основния въпрос спирам до тук, защото виждам че не искаш или се притесняваш от нещо и това не знам, а и достатъчно наводнихме. Всеки сам да си вади изводите.
 
От: От: От: От: От: Re: От: Суперхостинг вече са под всякаква критика!

За „страхотно мениджърско решение”, както го наричаш не знам, да си сърбат попарата от Хостбг, но със сигурност мога да кажа, че НЕ Е по-малко "страхотно мениджърско решение" да се троли наляво и надясно особено от хора като теб, които стоят за брандове и държат много на имиджа, както не веднъж го отбеляза тук.

Въпреки, че елегантно се отклони темата и не даде отговор на основния въпрос спирам до тук, защото виждам че не искаш или се притесняваш от нещо и това не знам, а и достатъчно наводнихме. Всеки сам да си вади изводите.


Виж когато си позволявам да троля го правя, като лицето Драгомир, а не като лицето Драгомир управител на брандовете Х. Да аз ги представлявам, но човек има нужда и от личен живот и лично мнение. Като лице стоящо зад брандовете си запазвам правото да не коментирам. Затова когато коментирам от мое име не поставям и подписа си. Като цяло съм съгласен, че не трябва да го правя в този си вид. За целта ще създадем фирмени профили във форума, за да се знае, че Джъмп и Делта нямат против техните конкуренти, дори често се случва да пием по бира заедно :) Относно другото, както вече казах скоро започваме да даваме повече ясното върху тове което се случва във фирмите :)
 
Последно редактирано:
@ftis, нали няма да бистрим това. Хората ще си излезнат официално със становище. ;)

Да се сравнява топхост с джъмп е абсурдно.
 

Горе