Супер идейка за сайт? - Какво правим?

amelie

Member
Какво правим, ако имаме гениална :) идея за сайт, но уменията ни се заключават до покупката на хостинг и домейн и запълване със съдържание?
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Теглиш заем, наемаш фирма която да го изработи, след това друга за рекламна кампания и си готов.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Сядаш си на задника и придобиваш нужните умения. Не е толкова трудно. А и в такава преорана нива като уебмастъринга има сума ти шорткъти за който го мързи или няма време...
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Всички имаме гениални идеи... 1/1000 се развива успешно.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Това последното беше демотивиращо.

Сядаш си на задника и придобиваш нужните умения? - Звучи така лесно, като ли че ще се учиш да правиш фрикасе.

Питането ми е, ако и като ще се прибягва до помощ, за какво да дебна, ако не искам да ме метнат, което лесно може да се случи, предвид обстоятелството, че не разбирам нищо, ама нищо.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Ами щом не разбираш от нищо защо си мислиш, че имаш гениална идея? Провери ли първо дали я няма вече някъде?
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Добре тогава, мисля, че е просто великолепна!

Не разбирам кому е необходимо да се обяснявам толкова, като че възнамерявам да извършвам някаква простъпка. Ако обичате, ми отговорете, ако не обичате, ми кажете.
Само да не си чешем пръстите, защото се страхувам, че понеже съм без мнения, това би могло да бъде изтълкувано като злонамереност от моя страна...
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Значи имаш идея за сайт, можеш да го сетъпнеш и напълниш със съдържание. Ами тогава? Какво друго ти е необходимо за да си реализираш идеята?
 
Здравей,

Направи си бизнес план и разпиши всичко. ;) Ако не намериш финансиране, поне ще видиш какви са нещата погледнати отгоре. Идеята си я запази и намери кой да ти я осъществи.

Преди няколко дни чух за една мацка тук, която имаше идея за нещо - намери парите и започна да го прави. Става дума за приложение за мобилни устройства. Така и тук преди 1-2 месеца обсъдихме едно друго приложение и пак си стигнахме до извода - струва си. Няма го, ще има интерес и ще е полезно за хората. Какво повече? Имаш пазар, имаш идея, задоволяващ нужните на този пазар - влизаш силно в него. Така действа предприемачите. ;)

За това - ако вярваш в нея и смяташ (на база проучвания и добри анализи също), че може да стане хит - действай. Другото, което ти го разправят са глупости и дрънкотиници. Как ще го направиш - ти си човека с идеите, намираш начин. ;) Ще ползваш ли някой, екипи ли ще сформираш, ти ли ще го осъществиш. Важното е да стигнеш крайната цел със заложения от теб бюджет.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Кажи на ЛС по подробно какава е идеята и ако ми допадне може да се включа в проекта.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Какво правим, ако имаме гениална :) идея за сайт, но уменията ни се заключават до покупката на хостинг и домейн и запълване със съдържание?
Споделяш ми на уше каква е идеята, показваш ми бизнес план за развитието и.
Аз от моя страна инвестирам 5-6 -7 цифрена сума.
Получавам 60-75% от сайта с договор според сумата на инвестицията.
Важи за всеки ентусиаст, стига да ИМА добра идея с ПРОЕКТ.
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Получавам 60-75% от сайта с договор според сумата на инвестицията.
Важи за всеки ентусиаст, стига да ИМА добра идея с ПРОЕКТ.

На мен ми звучи много това, това е ограбване, така вземаш повече не само от банките, но и от лихварите. Нека да обърнем нещата - ти вземаш 30% от проекта, аз вземам 70% и почваме работа.
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

На мен ми звучи много това, това е ограбване, така вземаш повече не само от банките, но и от лихварите. Нека да обърнем нещата - ти вземаш 30% от проекта, аз вземам 70% и почваме работа.

Намери си инвеститор на 30% и работете.
Би ли ми дал пример за подобна симбиоза в която инвеститора взема 30%?
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Намери си инвеститор на 30% и работете.
Би ли ми дал пример за подобна симбиоза в която инвеститора взема 30%?

Това са моите условия, всеки който желае, може да не се съгласява с мен. Предпочитам идеята ми да умре с мен, отколкото да давам 70% на някой идиот, с по-малко акъл от мен, но който се нагушил с пари и си мисли, че е голямата работа.
Иначе да има подобна симбиоза - ако не бъркам банковия кредит е под 30%.
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

...
Иначе да има подобна симбиоза - ако не бъркам банковия кредит е под 30%.

Не знам дали е необходимо, аз да ти го напиша, защото и друг път се е водила подобна тема и трам е обсъдено.

Ок, изтегли банков кредит и давай развивай идеи и печели.
Но кредита трябва да се връща, ако се прецака бизнеса ти заминаха имотите от дядо.
Щом банковите кредити са с по-ниска лихва, защо хората вземат кредити от заложни къщи и разни съмнителни бързи кредити?

С това мислене че нагушилият се е идиот с по-малко акъл от теб, до къде стигна по стъпалата към върха?
Как е хавата?
Предполагам с твоя капацитет си изкарваш доста пари и не ти трябват инвеститори?

Вариант 1 ти печелиш 10 000 на месец инвеститора ти 40 000
Вариант 2 Ти печелиш 500 лева на месец и си нямаш инвеститор?
Избирай нали си умен :)
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

С това мислене че нагушилият се е идиот с по-малко акъл от теб, до къде стигна по стъпалата към върха?
Как е хавата?
Предполагам с твоя капацитет си изкарваш доста пари и не ти трябват инвеститори?

Вариант 1 ти печелиш 10 000 на месец инвеститора ти 40 000
Вариант 2 Ти печелиш 500 лева на месец и си нямаш инвеститор?
Избирай нали си умен :)

AMOUN - имаме различна философия с теб, примерите ти не се отнасят до мен. Имал съм възможност, предложения за това, отказал съм ги. Предпочитам да изкарвам малко или нищо, но в никакъв случай да не гуша идиотите. Просто такива не ги понасям.

Вариант 1 е невъзможен, няма как да се случи, такъв ще го разкарам на момента.
Вариант 2 е не само предпочитаният, но и този, който прилагам.
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

AMOUN - имаме различна философия с теб, примерите ти не се отнасят до мен. Имал съм възможност, предложения за това, отказал съм ги. Предпочитам да изкарвам малко или нищо, но в никакъв случай да не гуша идиотите. Просто такива не ги понасям.

Вариант 1 е невъзможен, няма как да се случи, такъв ще го разкарам на момента.
Вариант 2 е не само предпочитаният, но и този, който прилагам.
За съжаление с вариант 2 нямаш почти никакво "протранство" за развитие и тъпчеш на едно място. Ако примерно имаш 3-4 идеи, които си сигурен, че ще потръгнат и ще са печеливши с малко капитал всички те ще се развиват с години, докато ако имаш сериозни инвеститори всичко може да се случи много бързо и парите да "завалят". Така ако си с повече умствен капацитет продължаваш да се развиваш и да печелиш от нови свои бизнес начинания. Това всичко е при условие, че имаш малък капитал, ако имаш голям или достатъчен, просто си вършиш работата както ти харесва и прибираш на 100% печалби :)
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

... имаме различна философия с теб...

Аз не искам да се караме, а просто спорим коя философия е по-добра и ще донесе по-добър живот?

Знаеш ли колко много богати хора, снасят минимум 60% от доходите си на някой друг?
Поне би ли казал какъв е процента на богатите хора които плащат на някой друг?

И още един въпрос ако може, към всички кибици гледам не са малко.

Колко от хората споделят философията на Странника?
Вземаме за пример нашата държава.7 милиона участника в анкетата, колко от тях /в проценти/ споделят философията ти или сходна с нея, че е по-добре да си с 500 лева на месец, отколкото с 20% от 50 000?
 
От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

Най-голямата глупост е орташката работа и то с инвеститор покровител, постоянно ше ти се бъркаи ше се праи на шевче, което преебава цялата идея като цяло и накрая ше скапе всичко, пробвал съм го на два три пъти не стаа:).
 
От: От: Супер идейка за сайт? - Какво правим?

За съжаление с вариант 2 нямаш почти никакво "протранство" за развитие и тъпчеш на едно място. Ако примерно имаш 3-4 идеи, които си сигурен, че ще потръгнат и ще са печеливши с малко капитал всички те ще се развиват с години, докато ако имаш сериозни инвеститори всичко може да се случи много бързо и парите да "завалят". Така ако си с повече умствен капацитет продължаваш да се развиваш и да печелиш от нови свои бизнес начинания. Това всичко е при условие, че имаш малък капитал, ако имаш голям или достатъчен, просто си вършиш работата както ти харесва и прибираш на 100% печалби :)

Ivo94 - така е, прав си, но в случая се заяждам с AMOUN, защото мисля, че е нагло от негова страна да иска 70%. За мен е нормално нещата да се делят на половина, идеята от мен, инвестициите от партньора. Нарушен ли е този баланс, както споменах - предпочитам да работя за "жълти стотинки".
 

Горе