Супер тъпите управници пак вдигат данъците..

Цяла България мизерства, а кръчмите претъпкани, яко българи на почивка в чужбина.. готини коли. Как става тая работа, само аз не знам...
 
Темата тотално зави към "нужен ли ми е собствен автомобил".

Да на всеки от вас му е нужен автомобил.
Автомобила не е лукс. Автомобила, г-н @zoomaniak не е "100% постоянен годишен разход", а е икономия на време, удобство и сигурност. 100% постоянен годишен разход е иТелевизора ти !

Имам всеки ден по 50 километра до работното си място - добра тренировка би била с велосипед, но нямам нужното време и изградена инфраструктура.
С предстоящите есенни дъждове, с твоят велосипед за чет'ри хиляди ще разбереш какво значи удобство, а за сигурността - продължавай да използваш такси, но аз имам повече доверие на собствения си автомобил, минал технически преглед с мен в него, със сменени консумативи и извършени нужните ремонти.
И да, предпочитам да си заплащам разхода по автомобила, пред иТъпотиите - въпрос на избор може да го наречеш ...

Не спори с мен. Колко % от живота ти е "цикличен роб" - знаеш ли какво означава този термин:

1. Живота ти е създаден от системата. И ти се движиш по нейните правила.
2. Ти не притежаваш нищо - теб те притежават.

Всички сме така 1 или 2 - но едни се осъзнават на време и създават променливи 3-4-5-6-7-8-9-10 и т н...

Ако си не осъзната личност на ниво приходи-разходи си само в 1 или 2...

Аз съм инвалид - 2 група. Долна лява монопареза. Детски полиомилид. Слаба форма на детски паралич.
Зацепваш ли...
Ако прочетеш как дете печели тая болест - ще разбереш вината на мързеливите родители - вярващи в системата. Как от мързел - за да си запишеш детето на детска градина трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го ваксинираш.
Но тъпите хора, които не вярват на 1:100 или 1:1000 1:10 000 деца след ваксинация ваксината по незнайни причини се обръща срещу детето / организма.

Детето няма много шанс в живота... ако не се бори - умира маркирано от системата или става цикличен роб: Пенсия. Помощи. Четене на закона за социално подпомагане. Задължително общуване със себеподобни - щото другите за тях си невидим.

Детето има възможност да еволюира и да се осъзнае по всяко време... и да разбере, че не е различно от теб. По нищо.

Само мисленето между теб и мен е променлива. Само мисленето.

Когато разбереш термина цикличен роб - ще разбереш и филма "Матрицата".

Когато прочетеш кога за първи път застрахователният бизнес и петролният бизнес са се осъзнали в създаването на циклични роби - ще разбереш как се движи високо-урбанизираният свят / държави.

Света / Бизнеса и всичко останало не може да е жив - без роби като повечето пишещи в тая тема. Причини колкото искате изтъквайте за това - ЗАЩО СТЕ РОБИ. Истината е само една... - моята е, че като бях беден - ходех с две различни маратонки по вид. Сега има дни се движа с около 12 000 лв вещи в мен.
контролирам разходите си и приходите си. Телевизора ни е още остатък от бабата и дядото на жена ми. Тоест не е цифров - май е на около 30 г.

Исках да купувам 4к. Но се отказах. Всичките ми продукти на Apple ми дават достъп до всички телевизии - след абонамент.

Просто се натъжавам като чета тая тема... и твоето мнение.

Кучето никога не си ваксинирах и е в момента на около 14 г...

Успех с твоето робство. Ще го предадеш и на децата си. И те на своите. Така 1 000 000 000 години ще се развиват автомобилите по пътищата - докато всичко материално не умре.

Мислиш ли, че се шашкам ако Apple утре изчезне. Не. И тя създава циклични роби... но всеки сам избира своя господар.

Карам колелото си с 1 крак и половина. Благодаря на колелото - то събуде мъртвите мускули в болният ми крак.

Кола мога да карам :) книжката е 700 лв. И при проблем минавам на автоматична кола: съединител, скорости. Но не ми е оферта...

Предпочитам да се качвам до Витоша с Такси. Пия - пуша трева и се кефя на природата - на другият ден идва таксито и ни взима в 8 часа.

До морето си джиткам със Самолет. Билет за двама... 3 куфари - хотел - плаж - бар - трева - син джони и се прибирам в Неделя вечерта у нас.

Да продължавам ли...

Бъдете свободни и финансово независими ХОРА. Другото ще си го купите или наемете...
 
Наистина ли не виждаш мизерията около себе си?

Цяла България мизерства, а кръчмите претъпкани, яко българи на почивка в чужбина.. готини коли. Как става тая работа, само аз не знам...
 
Темата се е извъртяла към политиката, ама и аз ще се включа.

Реално започнах да изминавам повече от километър на ден след като завърших гимназията и дойдох в София да уча, започнах и работа по специалността си още от първия ден. 3 години карах без кола и това лято се сдобих с автомобил.

Е няма такова удобство. Просто живота ми се подобри, откровено го казвам.

С уж удобния градски транспорт вечно закъснявах, висях по спирките да чакам да мине транспорт, все пристигах запъхтян, потен, вмирисан на циганин от автобусите. Гнус ме беше от дрехите ми направо, че се търкат по седалките на автобуси, трамваи и метро. Винаги гледам да седна ако имам възможност, че ми е още по-гнусно да се държа за дръжките.

Свободно време почти нямам, работя, уча, развивам си частните проекти, та не мога да кажа, че проблемът е, че не съм се организирал добре с ГТ. Сега от как ползвам колата пестя по над час на ден, който мога да превърна в пари, които ми покриват всички разходи по автомобила. Отделно ми остава свободно време, повишава ми комфорта и самочувствието. Да речем като отида на среща с някоя мадама не закъснявам и не мириша на препикано мушкато, щото до мене се е качил мазния мангал с чувалите боклуци събрани от казана.

Ако имаше добър обществен транспорт колите нямаше да са толкова много. Но да чакаш 20 минути рейс в час пик и той да се влачи е прекалено много....

Другата голяма тъпотия е разширението на зелена зона и въвеждането на синя зона в малките градове, ама хайде.

Градския транспорт е за най-бедните които не могат да си позволят кола и за най-богатите, които вече са си уредили живота и могат да си позволят да се придвижват бавно. Аз не мога да си го позволя.

Между другото никой не коментира увеличението на максималния осигурителен доход, който скача с 15% и реално данъците също ще скочат с много.
 
За старите коли които са големи коне и т.н. няма да ги коментирам защото се карат най-вече от пищман гъзарчета които трябва да им се забрани да шофират изобщо.
Ми не. Имам стара кола 99 година и нова са по-дълъг път. Старата е 115 конски сили, за протокола не е нито БВМ, Ауди, Мерцедес, VW, ползвам е я за градско шофиране. Удобна, практична, компактна и т.н. Преди две години смених всичките гърнета с нов катализатор ( да чисто нов) и е на газ, защото шансът да свалят е минимален.

Нямам против да плащам, но искам отиваш някъде - оценят реално, без корупция, без ама не може ли нещо, какво ще правим ... казват твоята кола отговоря на еди си кой стандарт, това ти е данъка... Не да ми се внасят разни таралясници с документи на photoshop и да викат ей супер евро 6.

Този закон е писан по-следния начин: ЕС иска да вижда борба с мръсния въздух (ние сме на първо място!!!) пишем нов закон удряме най-масовите коли +100 млн в бюджета за крадене, пардон усвояване.
Възрастта не порок! Дайте утре да вдигнем и данъка на старите сгради, защото за по-енергоемки или здравна осигуровка на 50 годишнините, че ползват повече ресурс в здравната система..
 
Темата тотално зави към "нужен ли ми е собствен автомобил".

Да на всеки от вас му е нужен автомобил.
Автомобила не е лукс. Автомобила, г-н @zoomaniak не е "100% постоянен годишен разход", а е икономия на време, удобство и сигурност. 100% постоянен годишен разход е иТелевизора ти !

Имам всеки ден по 50 километра до работното си място - добра тренировка би била с велосипед, но нямам нужното време и изградена инфраструктура.
С предстоящите есенни дъждове, с твоят велосипед за чет'ри хиляди ще разбереш какво значи удобство, а за сигурността - продължавай да използваш такси, но аз имам повече доверие на собствения си автомобил, минал технически преглед с мен в него, със сменени консумативи и извършени нужните ремонти.
И да, предпочитам да си заплащам разхода по автомобила, пред иТъпотиите - въпрос на избор може да го наречеш ...

Обикновенно на ден чета около 200-500 линка с инфо.

https://share.icloud.com/photos/0iPntLW0sNTbaWVhhLvVPgh2A

Така следиш на къде върви робството...
 
И нещата вървят към каране на колело - яко :)

"

Правителството на Испания обяви днес амбициозни стъпки за справяне с изменението на климата, предлагайки забрана за продажба на бензинови и дизелови автомобили от 2040 г.

Тази инициатива е част от бъдещ закон за енергийния преход, който цели да съдейства за намаляване на въглеродните емисии с 37% до 2030 г. и за захранване на националната енергийна мрежа от възобновяеми източници до 2050 г.

"

http://economic.bg/bg/news/10/ispan...a-na-benzinovi-i-dizelovi-koli-ot-2040-g.html
 
Кой ще протестира срещу тея 5 бона :)

Предлагаме таван до 5000 лева обезщетение за починал при катастрофа на всички роднини, извън тесния кръг. Това каза председателят на Комисията по бюджет и финанси Менда Стоянова на брифинг в Народното събрание, предаде „Фокус“.

„В Кодекса на застраховането между първо и второ чете аз направих предложение за текстове, които биха помогнали за това „Гражданската отговорност“ да не се повишава. Явно това не беше добре разбрано и се считаше, че изтеглянето на моето предложение би дало възможност да не се повишава „Гражданската отговорност“, коментира Стоянова. Тя уточни, че темата е била обсъдена на заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ снощи.

http://economic.bg/bg/news/10/menda...tavan-na-obezshteteniyata-pri-katastrofi.html

Тея тавани ще улеснят войната по пътищата. Щом те бутнат и умреш - оставят до теб чек. Яко...
 
И нещата вървят към каране на колело - яко :)

"

Правителството на Испания обяви днес амбициозни стъпки за справяне с изменението на климата, предлагайки забрана за продажба на бензинови и дизелови автомобили от 2040 г.

Тази инициатива е част от бъдещ закон за енергийния преход, който цели да съдейства за намаляване на въглеродните емисии с 37% до 2030 г. и за захранване на националната енергийна мрежа от възобновяеми източници до 2050 г.

"

http://economic.bg/bg/news/10/ispan...a-na-benzinovi-i-dizelovi-koli-ot-2040-g.html
Всъщност върви към електрически коли.
От големия ти пост по-горе не разбрах нещо - как така да имаш кола те прави роб , но да имаш всякаква техника на ябълката не те прави такъв.... и какво общо има това че имаш продукти на ябълката и 4к телевизор? Аз имам 4к телевизор , но нямам кабелна - само интернет. Филмите си ги гледам през компа на тв-то.
Естествено е като имаш пари , да си купуваш и техника и кола и жилище и мебели и почивки и дрехи и тн.... Колата те прекарва от точка А до точка Б. Ако сметнеш колко пари даваш за таксита да се предвижваш и сравниш със това да имаш автомобил , второто винаги е по-изгодно. Но дори да не е по изгодно е по-удобно и разполагаш повече с времето си.
 
ДРУГИЯТ ПЪТ, НА ПРОТЕСТ С КОН + КАРУЦА! Каролев да е доволен!
Пич, за 30 сребърника ли е всичко това, ама честно. Протест правят майките в София, това вашето е бизнес. Ако не си го разбрал значи не си от организаторите.

@zoomaniak не те прочетох да знаеш. Вмествай се в три-четири изречения, иначе се размиваш...
Но от първите няколко реда, ще ти напомня отново: спри го този телевизор, спри ги тези сериали. Хората имат семейства, желаят удобства. Да си здрав, да купиш още три пъти по толкова велосипеди, тандеми, детски седалки за велосипед и т.н., но и ти използваш автомобил. Ако ти се налага да минаваш по поне 1000 км месечно, ще разбереш, че не става с такси ...
 
Това като онея пенсионери с 200 лв пенсия и апартамент. Таксата в старческия е 160 лв... пищят, че парите им малко. Но нито продават, нито дават втората стая под наем на бедно и заблудено студентче ...
Такса в старчески дом под 600 лева не съм виждал и много бих се радвал ако ме светнеш къде има. Това да твърдиш, че някой не е беден, защото имал жилище (придобивка от социализма, а не от герберастията), е меко казано нагло! Като продаде апартамента къде ще отиде да живее, под наем ли? :D
 
Това, че карам кола, чиято пазарна цена е 500 лева, ИЗОБЩО не означава, че е таралясник. Вероятно е стотици пъти по-надеждна от S-класите купени за 5000 лева от разни смешници, които реват като магарте като ги вкарат в сервиза.
 
Дори и при предсрочни избори нищо няма да се промени. Кой мислите, че ще спечели - пак Бойко. Защото Тиквоча си изгради структури, намърда много хора по високите нива, уреди цели семейства на работа и си върза гащите, като спечели почти всички кметове в страната. Естествено всичко го спечели с брутални манипулации, но хората не протестират за това, нали? Забравихте чувалите с бюлетините, които се разкарваха из София. Тогава пак никой не протестира. А че цената на тока постоянно скача пак никой не протестира. Че самите избори също бяха незаконни пак никой не протестира. Ама видиш ли вдигнали данъка с 10 лв. и всички скачат. Тия протести са си абсолютно платени и манипулирани и не желая да съм част от подобно нещо. Когато се направи истински протест, от будни хора, които наистина искат да променят нещо, тогава може депутатите да се светнат, че народа не е чак толкова тъп. Иначе нищо няма да се промени - избори до безкрай с един и същ резултат!
 
На тия мантри връзва ли се някой още? :)

Лошият Радев: https://www.vesti.bg/bulgaria/radevnalozhi-veto-vyrhu-danycite-na-po-starite-koli-6088693
Предвид горчивият опит на българите в новата история на България, като за повечвто дори "Виденовата зима" е пресен спомен, май "тези мантри " са си чиста истина. Няма какво друго да очакваме в момента, освен криза, спиране на всякакви европейски средства и "Партизанско ограбване на пълната мандра". Важно е да се казва, за да може после да се натяква :). След Орешарски се натякваше и трябваше да отказванме поетите срещу лична комисионна ангажименти към Уестингхаус, за нови ядрени реактори. Сега БСП използва глупоста на някои хора за да ги надроби подобни, които после други да оправят.
 
Цяла България мизерства, а кръчмите претъпкани, яко българи на почивка в чужбина.. готини коли. Как става тая работа, само аз не знам...
Понятиет "мизерия" за комунстите е липпсаа на власт, която да им позвли да продадат България на руския паразитен интерес. Не кореспондира нито с уж някои техни действия (сина на Корнела е в САЩ и работи за Ротшийлд) нито с думите им, но е факт.
 
Няма какво друго да очакваме в момента, освен криза, спиране на всякакви европейски средства и "Партизанско ограбване на пълната мандра"
Честно казано, дано ти плащат да пишеш подобни глупости. Европейските пари ще ги спрат защото се краде...не ги спират защо си имат цяла държава на разположение.
Само два примера ти давам:
-ремонт НДК - 45 млн лева
-ремонт Централна гара - 70 млн лева
-ремонт Графа - 25 млн лева
Хайде сега събери тези числа, по-разгледай "цивилизованите" държави за 70 млн евро какво получават.
Ето ти ремонт за 1.3 млн евро в Европейска държава с европейско заплащане.
qri0TAC.jpg
 
Много е красиво. Вече това е изкуство и правено с много мисъл и нюх. При нас не знам кви дизайнери се избират, но явно това на снимката е левъл, който няма да стигнат скоро. До тук с тия европари. :)

Аз това се чудя, може ли така да минават нашите между капките? Ок, краде се, ама направи така, че на другите да им е хубаво, за да не се надигат глави за това. Явно не са много умни в това. :) Щото всеки си прибира по нещо, ей така, все пак природата на повечето хора е да искат още и още, или казано по друг начин - алчност (един от греховете), но някак има начини и да не си в устата. И мисля, че именно правенето на нещата като хората е той. :)
 

Горе