Супер тъпите управници пак вдигат данъците..

Тази дискусия и то във форум за предприемачи (хора които разчитат на себеси и собствената си предприе)
Много е красиво. Вече това е изкуство и правено с много мисъл и нюх. При нас не знам кви дизайнери се избират, но явно това на снимката е левъл, който няма да стигнат скоро. До тук с тия европари. :)

Аз това се чудя, може ли така да минават нашите между капките? Ок, краде се, ама направи така, че на другите да им е хубаво, за да не се надигат глави за това. Явно не са много умни в това. :) Щото всеки си прибира по нещо, ей така, все пак природата на повечето хора е да искат още и още, или казано по друг начин - алчност (един от греховете), но някак има начини и да не си в устата. И мисля, че именно правенето на нещата като хората е той. :)

То не се краде от един човек бе хора краде се от цялата нация и всеки приказва има корупция има крадци и това е властта ама кое е властта кое??? Далеч съм от мисълта да защитавам Тиквата както на галено го наричате, но как не разбрахте, че 7 милиона хора не се управляват от 1 тиква бе. Краде народа яко ама яко и то не само тези на власт а един огромен процент от обществото ни краде! Само 2-3 примера а мога да напиша във всяка една сфера. Приятел работи в бетонов център слагат пепел вместо цимент, всички така правели затова и те, лекари предписват конкретни лекарства защото вземат комисиона за това, половината народ е изписан с инфаркти за да се вземат повече пари по патека а хората нямат инфаркт, друг познат работи в месарница от вънатото мухлясало вече месо правят пъстърма, контролните органе нормални хора на по 700лв заплати вземат по още 1-2к от подкупи и затваряне на очи за такива неща, полиция подкупи рушвети, съдебна система ,.... и навсякаде това все са хора от народа половината народ, че и отгоре. Ако някои трябва да се бори с това трябва да се бори с 3 милиона човека а не с 1 тиква!!!
 
Бате, яко има желание, има и начини. Конкретният случай с бетона не е нещо ново, знам, от познати, че за да докарат цените, които им искат за кафе в някои големи вериги, се принуждават да му слагат соя, за да догонят количество. Демек нали. Но пък като отидеш на една витрина и видиш сирене за 3 лв./кг. и такова от 7 лв. / кг. може сам да си направиш изводите. Да, всеки купува според възможностите си, няма начин. Но да речем, че искаш да построиш хубави пътища и са ти отпуснали добри и ясно прекалкулирани преди това суми, то пак се взима евтиното, слага се то и не издържа във времето, така както би издържал материалът, който преди това е заложен по критерии. Ама на. Колкото за лекарите....на всеки му се е случвало да са го "съветвали" да влезе за 3-5 дни по клинична пътека, за да вземат после от държавата. Това също може да се пресече, но финансовите инжекции тогава трябва да идват от други места - сещате се - държавата, тя от осигуровки и така. :) И на мен ми е кофти като чуя мои познати да им изкривяват ръцете да правят сайтове за 300 лева, но му казах, че квото плаща, такова получава. :) И е редно да следва това мото, защото иначе няма да оцелее, а и е редно да се даде урок на поръчителя. И в същото време ги гледам с телефони по 1,5К лв. Нали? :) Така, че малко и мисленето е криво. Никога не съм имал телефон над 500 лв. и не мисля, да изляза от това си мислене. :) Да, върши ми много работа, но айде нема нужда. :)
 
Как може да наричате държава, място в което навсякъде институците ти искат фирмен печат, а съгласно закона такъв не се изисква да имаш и на практика даже е незаконно?
 
Никога не съм имал телефон над 500 лв. и не мисля, да изляза от това си мислене. :) Да, върши ми много работа
Хайде сега опитай се да убедиш @zoomaniak , че не е нужно модела на телефона да завършва на xs max, за да ти върши работа.

Как може да наричате държава, място в което навсякъде институците ти искат фирмен печат, а съгласно закона такъв не се изисква да имаш и на практика даже е незаконно?
Работил ли си с международни доставчици и клиенти? Ако си получавал или изпращал стока, навярно си забелязал, че графа 22/респективно 24/ са "Подпис и печат на ..." (от международната товарителница).
ЧМР не е измислено от правителството на ГЕРБ, а печата е елементарна предпазна мярка струваща цели 30 лева ...
 
Честно казано, дано ти плащат да пишеш подобни глупости. Европейските пари ще ги спрат защото се краде...не ги спират защо си имат цяла държава на разположение.
Само два примера ти давам:
-ремонт НДК - 45 млн лева
-ремонт Централна гара - 70 млн лева
-ремонт Графа - 25 млн лева
Хайде сега събери тези числа, по-разгледай "цивилизованите" държави за 70 млн евро какво получават.
Ето ти ремонт за 1.3 млн евро в Европейска държава с европейско заплащане.
qri0TAC.jpg

Слаб опит. Можеш ли да извадиш фактурите на тези плащания? А можеш ли да знаеш обемът на извършената работа, защото НДК е огромна соц. тоалетна, която по принцип гълта много пари. Соц-нещта са такива и няма да плачете, когато плащате за тях, след като плачете за другите, дето са Ви ги ги уж "унищожили". Това за разлика от западните неща, които се поддържат по-лесно и по евтино, като цяло.
Ако направим анализ на снимката кото си качил, то ще установим че най-многото, което е извършено е подмяна на паважа на около 200-250 метра булевард. (Сградите по този булевард са частни, съответно не влизат в цената) Само една от главните умици на Бургас, по оято се разхождах наскоро е по красива от тази на снимката.
Ако погледнем текста ти в началото с изненада ще открием че говориш за извършена работа, докато се опитваш да оплюеш извършителя и. Това са неща с пари, които никога не няма да бъдат постижими за опонентите на Боко и компания. Заради деснита партии имаше причина да се ремонтира НДК, като доказаните разходи се оказват под 40 милиона лева. Въпбще всичките ти твърдения с оказват по-евтини от написаното.

Въобще, когато отвори дума з плащане не знам клко трабва да е закъсамл някой, че да реши да плаща на теб да го промотираш :) БСП си е криза, глад, спиране на пари и още п масова емиграция. Това ще се посгтигне, ако някога пак са на власт. Ще видим, ще поживеем и отново ще Ви се смеем :)
 
Много е красиво. Вече това е изкуство и правено с много мисъл и нюх. При нас не знам кви дизайнери се избират, но явно това на снимката е левъл, който няма да стигнат скоро. До тук с тия европари. :)
Аз това се чудя, може ли така да минават нашите между капките? Ок, краде се, ама направи така, че на другите да им е хубаво, за да не се надигат глави за това. Явно не са много умни в това. :) Щото всеки си прибира по нещо, ей така, все пак природата на повечето хора е да искат още и още, или казано по друг начин - алчност (един от греховете), но някак има начини и да не си в устата. И мисля, че именно правенето на нещата като хората е той. :)
Снимката е яко обаботена. Ако отидеш до Бургас ще видиш дори по-красиви неща. Тук само евентуално с сменен паважа, дори без да са оформени бордюрите. Красива снмка с много корекции. Да красиво е. Това просто се вади като аргумент за оправдването на протест срещу правителство за цена на горива, които то не определя. Както сам автора ти показа си беше в инфантилния русофилски стил " Да ама дадохте толкова пари за да оправите комунистическия ни кенеф НДК, пък ние искаме оставка на ГЕРБ заради цените на горивата, дето са дело на братския руски ЛУКойл. Ама руснаците нека си седят и да си ни грабят, пък ние ще викаме Оставка".Никой не се и опитва да протестира срещу паразитното руско образувание ЛУКойл, което е реално виновно за високите цени.
Ако такива лоботомирани хора искат да правят избора на останалите, но жална и майка на България :)
 
Хайде сега опитай се да убедиш @zoomaniak , че не е нужно модела на телефона да завършва на xs max, за да ти върши работа.
Всеки си преценява. Аз това не го осъждам. Брат ми примерно си взе скъп телефон, защото вярваше, че ще по-реномираната марка ще му издържи повече. И да, със Самсунга си кара вече 5та година мисля. Друг мой приятел си взе скъп телефон, защото той не ползвал пък нищо друго за връзка със света. Така, че ако имаш някаква много силна вътрешна мотивация, правиш го. Аз лично не намирам такава, защото ми трябва за определени неща и реално всеки модел и марка с подходящите параметри влиза в критериите ми. Та за това няма различно е при всеки.
 
Хайде сега опитай се да убедиш @zoomaniak , че не е нужно модела на телефона да завършва на xs max, за да ти върши работа.


Работил ли си с международни доставчици и клиенти? Ако си получавал или изпращал стока, навярно си забелязал, че графа 22/респективно 24/ са "Подпис и печат на ..." (от международната товарителница).
ЧМР не е измислено от правителството на ГЕРБ, а печата е елементарна предпазна мярка струваща цели 30 лева ...
Цитирай къде пише, че трябва да имаш печат!
 
Ако отидеш до Бургас ще видиш дори по-красиви неща.
Ти си безнадежден случай. Власта и представителите на Лукой за България са в доста добри отношение, съдъйки по-информацията в медийното пространство.
Живея в Бургас и това сиво-бетоново нещо което избутаха, ако са теб е красиво....
 
Ти си безнадежден случай. Власта и представителите на Лукой за България са в доста добри отношение, съдъйки по-информацията в медийното пространство.
Живея в Бургас и това сиво-бетоново нещо което избутаха, ако са теб е красиво....
А ти си доста "надежден" Власта, сегашната власт преди време накара ЛУКойл да си сложи измервателните устройства. ЛУКойл влязоха в норми и сега дерат кожи от гърба на българина съвсем "законно". Българина не протестира срещу това, срещу партия ГЕРБ ?!?! Червените хора, като мъжа на Курнела, Румен Орешарски и др. са в структорите на ЛУКойл. В момента протестиращите са платени, незаконни и не натискат да решат истинския проблем, просто защото са част от него. Това са платените протестъри на БСП и най-вече на ДПС.
Това "нещо" е по-красиво от преработения монтаж, който си качил тук, да ни даваш пример, как 200 метра маваш струва "само" 2 милиона евро...
Бургас е красив и функционален град, колкото и да не ти се иска. Не ти се иска, защото не русофило-комунястите са го направили такъв.
 
Последно редактирано:
Бургас е красив и функционален град, колкото и да не ти се иска. Не ти се иска, защото не русофило-комунястите са го направили такъв
Явно си на общинска хранилка или нещо друго. Бургас е толкова красив и функционален, че 90 % от активните хора над 30 години който познавам го напуснаха завинаги в това число и моя милост.
Това кое е законно или не доколкото си спомням го решава съда, не ти.
Никъде не съм написал против конкретна партия, не знам защо реши, че като съм недоволен от нещо съм за някаква друга партия. Мен всяка година ми се увеличават разходите за данъци , дават се повече пари навсякъде, а качеството НИКЪДЕ не се подобрява - нито в образование, нито в сектор сигурност, да не говорим в здравеопазване. За безаконието да не говорим. И затова не са виновни "комунистите". Поживей още 10 години, отгледай поне едно дете и ако ти се наложи спешен кабинет в почивни дни в Бургас ми сподели опит и ми обясни колко е хубаво всичко.
 
Явно си на общинска хранилка или нещо друго. Бургас е толкова красив и функционален, че 90 % от активните хора над 30 години който познавам го напуснаха завинаги в това число и моя милост.
Това кое е законно или не доколкото си спомням го решава съда, не ти.
Никъде не съм написал против конкретна партия, не знам защо реши, че като съм недоволен от нещо съм за някаква друга партия. Мен всяка година ми се увеличават разходите за данъци , дават се повече пари навсякъде, а качеството НИКЪДЕ не се подобрява - нито в образование, нито в сектор сигурност, да не говорим в здравеопазване. За безаконието да не говорим. И затова не са виновни "комунистите". Поживей още 10 години, отгледай поне едно дете и ако ти се наложи спешен кабинет в почивни дни в Бургас ми сподели опит и ми обясни колко е хубаво всичко.
Явно си на партийна хранилка, като е на някоя доста червена партия. Само там се стремят да са максимално черногледи и по партизански нехаресващи всичко пложително. Какво е законно пише в дебелите книги. Не е нужно да те вкарват в затвора, за да го разбереш. Бургас е напускан от някойи по икономически причини, както и цялата България въобще. В Бургас има работа, по платена е отколкото в някакви държавни сектори, но иска да не те мързи. Само дето говорехме за красота и функционалност, каквато в Бургас вече е на европейско ниво. Варна в момента върви също нататък. Ако си мързелива русофилистическая свиня няма как да ти хареса нищо различно от кочина. Това, че не правиш разлика между красив град и средна заплата е типично за русофилистическото ниво. Явно не си ходил в Бургас от десетина години... :)
 
Явно не си ходил в Бургас от десетина години.
От 10 дни.. сам си противоречиш уж цъфтим и връзваме икономически, пък имигрирамеи повярвай ми много не емигрират само по-икономически причини. Просто търсят сигурност и спокойствие. Ако за теб да не те мързи е 6 часова работна седмица с на 8 часа работна за да се докопаш до по-добра заплата ок.
Бургас е относително млад град и никога не бил не функционален и грозен. Дори "червения" Йоан Костадинов успях да изкара 3 мандата защото се грижеше са външния вид- градинки, площадки и прочие.
Ще те помоля да си запазиш заключенията за себе си, кой какъв е. Дали правя разлика между красиво и средна заплата не е твои проблем .
 
През последните няколко дни Бойко Борисов и членове на правителството му разпространяват чрез медиите откровената лъжа, че било невъзможно да направят каквото и да е за горивата, защото регулации на ЕС им забраняват да намалят цените. Искам да разбера има ли някой от форума, който е толкова тъп, че вярва на тази лъжа? Без да навлизаме в подробности за формирането на цената на горивата, само може да погледнете ДДС, което България може да променя по всяко време без никой от ЕС да може и копче да каже. Например в Германия ДДС е 16%. Има и държави с 15%, а на места определени важни стоки са без ДДС.

В САЩ например цената на горивата не е натоварена с почти никакви данъци и акцизи и там те са двойно по-евтини. Това е направено с цел: 1. Да се прави бизнес по-лесно и 2. Обикновените хора да могат да ходят спокойно на работа, за да изкарват пари и да внасят повече данъци. Има логика, нали?
 
Майтап ли си правиш!? На където и да погледнеш виждаш разруха и грабежи, къде живееш!? Излез навън, примерите са повече от достатъчно. Ако не ти стигне, отиди до най-близкото село и виж мизерията в пълния й блясък. Да не забравиш да се разходиш до мега модерния спортен комплекс, за няколко милиона евро, на който джиткат футбол отборите на тримата дядовци и четирите баби от селото.

Дай пример?
 
Само да поясна едно нещо.. Незнам дали БСП имат някакъв пръст в организацията на протестите, но мога да ви гарантирам че ДПС нямат ръка в организацията... Имам познат човек в много силна позиция в партията и нямат никаква организация , никой от ДПС не кара хората да протестират.. но пък са казали да се готвят за избори..
 

Горе