Схема за печалба на майките от продавалник

От: Схема за печалба на майките от продавалник

И аз съм от тия мързеливите и глупавите, които използват услугите на прекупвачи и ще обясня защо го правя. Слабо ме вълнува, че примерно маратонките, които ще купя от прекупвача, са 50 лв., след като от сайта чисто ще ми излязат 45 лв. и ще чакам може би и месец, за да ги получа, ако купя само тези маратонки, както обикновено правя, а по магазините са над 100. А, че търговецът е намерил начин на него да му излизат 35 лв., тъй като купува много неща, ами браво. За тия 5 лв. надценка в моите очи получавам възможността да ги получа за 1-2 дни и даже да ги сменя с други, ако не ми станат.
 
Богата е много и не и пука, фърга пари наляво и надясно, като адронен колайдер суб частици.
 
От: Re: Схема за печалба на майките от продавалник

Богата е много и не и пука, фърга пари наляво и надясно, като адронен колайдер суб частици.

Не, напротив, не съм богата изобщо - затова мога да си позволя да купувам по една бройка :) Ако много държа да ми излезе по-евтино, аз самата трябва да почна да продавам.
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Мерси на всички колеги за мненията и че се включиха по темата. :wink:
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Аз не разбрах, защо дрехите трябва да са купени от UK, освен ако нямаш някой близък, който да ти ги изпраща от там?

Ще подхвърля нещо като идея, нещо като възможност, върху която да се помисли.

Преди време тогава с гаджето минавахме през Видин. Той имаше работа в завода им за облекло. Докато той беше на среща, аз влязох да разгледам в магазина към завода.
Харесах му една страхотна ленена риза (тогава още не бяха модерни) с невероятно качество (шевове, копчета, подгъви ...) и за износ към Италия. На етикета не пише "България", а италианското знаменце и все едно от Италия :)
Беше на някаква смешна цена, вероятно водеща се дефектна, въпреки че аз дефект не видях. Бях изключително впечатлена и имаше и много друг и различен асортимент.
Тогава той си я купи и започна сериозно да обмисля вариант да наеме помещение и от този магазин към завода, да се снабдява с дрехи, които да продава с надценка.
Остана си с мечтите и нищо не направи.

Гледам, че си от Горна Оряховица. Би могла, да провериш, ако наоколо ти има някакъв подобен завод (например в Свищов или Русе) да им предложиш оферта и да си им нещо като онлайн сътрудник ;)
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

Аз не разбрах, защо дрехите трябва да са купени от UK, освен ако нямаш някой близък, който да ти ги изпраща от там?

Ще подхвърля нещо като идея, нещо като възможност, върху която да се помисли.

Преди време тогава с гаджето минавахме през Видин. Той имаше работа в завода им за облекло. Докато той беше на среща, аз влязох да разгледам в магазина към завода.
Харесах му една страхотна ленена риза (тогава още не бяха модерни) с невероятно качество (шевове, копчета, подгъви ...) и за износ към Италия. На етикета не пише "България", а италианското знаменце и все едно от Италия :)
Беше на някаква смешна цена, вероятно водеща се дефектна, въпреки че аз дефект не видях. Бях изключително впечатлена и имаше и много друг и различен асортимент.
Тогава той си я купи и започна сериозно да обмисля вариант да наеме помещение и от този магазин към завода, да се снабдява с дрехи, които да продава с надценка.
Остана си с мечтите и нищо не направи.

Гледам, че си от Горна Оряховица. Би могла, да провериш, ако наоколо ти има някакъв подобен завод (например в Свищов или Русе) да им предложиш оферта и да си им нещо като онлайн сътрудник ;)

Да, това е хубав вариант. Ще помисля, че съм заделила известна сума и ми се иска да измисля нещо, с което да се занимавам отделно. :)
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Кои големи магазини "пазаруват" там бе? :) Видел тениски по 1 паунд и взимай, взимай.... Ми като ги шият роби като нашите в Хасково и района такава ще е цената. Купувайте им залежалите парцалки и мислете, че носите нещо качествено...
 
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Ако не знаете, от тук дори големите магазини пазаруват :)
http://www.sportsdirect.com/
Да Ви светна малко.

Не си мисли, че си открил топлата вода. Да, тук има разни евтини дрешки, но много от тях не са качествени, а да не говорим и за това, че размерите не си отговарят...
 
От: От: Схема за печалба на майките от продавалник

...
400 лв. на месец, каквато е явно целта и хич не е малка сума, а напротив - една много добра заплата за почти цялата страна.
Цял живот на 400 лева бруто да работиш!
п.с. Месечно имам предвид, щото има хора за ден ги вземат тия пари.
 
Последно редактирано:
От: Схема за печалба на майките от продавалник

Според мен надценката се определя от търсенето и предлагането. Ако можеш спокойно да купиш нещо за 6лв и да го продадеш за 12лв. то логиката не би трябвало да ти е друга освен да го продаваш за 12лв ... все пак не си благотворителна фирма, а си с цел реализация на печалба. Ако обаче продукта не може да се продаде на 12лв... то би следвало да го продаваш на по ниска цена , която ще е приемлива .... няма значение надценка 5-15-25 или 100% въпроса е колко са готови да платят хората за да имат тези дрехи ...
 

Горе