Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Да бъде ли разширен форума с нови раздели?


  • Общо гласове
    23

happyslacker

New Member
Какво ще кажете?
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

За кое , какво да кажем , аз въпрос не виждам.
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Сега трябва да се вижда въпроса.

Софтуерът на форума публикува първо темата, а после анкетата...

Последно време темите свързани с бюрократичните пречки станаха много. Дали не е време да ги подредим в отделни раздели?
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

1000% съм за такъв раздел (или подраздел). Има нужда защото подобните въпроси ще стават все по-актуални. Обаче нека този раздел е видим само за потребители с определен брой мнения и репутация, защото иначе ще влезе в Bookmarks на всички кръвопийски организации и ще го ползват за да ни цакат още повече.
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Няма да е лошо, но не се концетрирайте върху тях много много, защото по този начин ще оставите важните неща - правенето на пари.

Аз иначе мисля, че станаха повече от преди тези гадости. Но когато имаш цел, това винаги седи на втори план. Препоръчвам ви и вие да мислите така. ;)
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Ако можеше без тях нямаше да мисля, но като не може, какво да се прави?
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Гласувах няма нужда защото първите три опции предполагат публикуването на информация която повече би навредила отколкото помогнала на всеки предприемач в така наречената "държава" България

Според мен има достатъчно раздели където може да се дискутира и вече се е дискутирало този и подобни но него въпроси

Съгласен съм и с колегата че достъпа до такива чувствителни теми трябва да бъде ограничен ако не за потребители с определено ниво на репутация, то поне за НЕРЕГИСТРИРАНИ потенциални кръвопийци и пиявици

EDIT:

Предлагам да се създаде раздел или да се приобщи стар такъв който да е достъпен само за регистрирани потребители или само за такива с определено ниво на репутация или определен брой мнения (примерно над 100) и там да се дискутират подобни проблеми.

Това е практика характерна за много форуми а и регистираните малко или много остават следи въпреки възможността за анонимност в интернет
 
Последно редактирано:
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Такъв раздел не би бил подходящ за форума.
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

За форум, който се нарича "Предприемач" и където за две-три години участие успях да засека само един предприемач (човекът все още няма нито едно мнение, само чете и пише на ЛС) би било забавно да има и такава рубрика - поне счетоводители се срещат чат-пат. По този начин теориите на конспирацията ще бъдат отделени в съответната графа и на данъчните ще им е по-лесно да се ориентират къде да четат.

Против съм рубриката да бъде тайна или с регистриран достъп - хем страната трябва да си знае героите, хем смехът удължава живота (медицински факт).

пп: 3:0 за Ливърпул
 
От: От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Против съм рубриката да бъде тайна или с регистриран достъп - хем страната трябва да си знае героите, хем смехът удължава живота (медицински факт).

Ходи питай Вецков колко му е смешно, а и на много други герои скоро ще им стане смешно (включително и на мен), поне да изкараме до 100 години да вземем пенсия защото аз и моето поколение на толкова ще се пенсионираме
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Страданията на Вецков нямат нищо общо с форума, според мен. Най-много някой зложелател да го беше натопил, но това не може да се избегне и при регистриран достъп. Точно обратното - задължителната регистрация намалява чувството за самосъхранение.

Спомням си едно време как имахме проблеми при модериране на един международен форум. Доста проблеми имаше, тъй като участваха какви ли не светила от различни страни, с различни научни степени, със заслужено (и не толкова) достолепие... накратко, впрягаха се, пуфтяха и при зор цитираха Лигата на Нациите. Накрая направихме таен форум, където да се оплакват от нас и те започнаха да се оплакват (така и не можаха да се досетят, че се оплакват скришом на тези, от когото се оплакват наяве). За нула време разбрахме не само мъките на по-изнервените индивиди, но и стремежите на тези, които го правиха целенасочено и в пълно съзнание. Съответно, купонът доста бързо приключи и се възцари всеобщо щастие и разбирателство. А теории на конспирациите и там имаше в изобилие, спрямо тукашните бяха като "избиение младенцев в детском садике".

4:1 за Ливърпул.
 
От: От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Страданията на Вецков нямат нищо общо с форума, според мен. Най-много някой зложелател да го беше натопил, но това не може да се избегне и при регистриран достъп. Точно обратното - задължителната регистрация намалява чувството за самосъхранение.

Така е но кръвопийците, или куките не са особенно интелигентни и при един регистриран достъп или многократно логване могат да им се засекат IP-тата навестяващи често дадена тема или публикация във форума

PS

Е тези се навъртаха около мен ама нещо изчезнаха напоследък

80.72.93.163

http://cqcounter.com/whois/
 
Последно редактирано:
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Да и аз съм за ...Нека се знаят подобни въпроси и проблеми щом възникват ..
Само без много много счетоводство, моля :)
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Да кажа и аз нещо по въпроса.
Не ви трябва такъв раздел, та ние със счетоводните форуми какво ще правим тогава? - това малко в кръга на шегите

А сега малко по-сериозно - наистина неви трябва такъв раздел, защото то така се почва и накрая форумът ще се изроди в някакъв форум я за бюрокрация, я за нещо друго, но няма да е това, за което е създаден. Ще стане мултифункшън, а както всички знаете мултифункшаните не са най-добрите устройства. По-добре да си е специализиран.

За пример ще дам един форум, който и в момента го има - setcom.bg - за тези които по-отдавна са в интернет преди 8-9 години това заедно с hardware.bg бяха най-яките форуми за IT информация в България. Та в този setcom.bg се започна така - един искаше секция за логически задачи - направиха муя, друг искаше секция за климатици - направиха му я, трети искаше за голфове - направиха му я и се почна едно рзрастване на форума откъм раздели, та няма стигане. Та там от доста време вече не влизам, защото почти нищо IT не остана там. Стана форум за климатици, аудио и видео уредби и разни други неща, но не и IT форум.

Та ако не искате и този форум да стане я счетоводен, я за бюрокрация я за нещо друго, а да си остане такъв какъвто е - не го разширявайте с раздели нямащи нищо общо с първоначалните му цели.

За да не влияя на резултатите - не съм гласувал!
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Гласувах
Да, горното + всички други видове бюрокрация



и секцията да е със специален достъп подобен на описаните по-горе варианти.


strana не може да мине без да хейтне...
 
От: Счетоводство, данъци и борба с бюрокрацията - нов радел от форума

Просто имам над 10-годишен опит със сериозни форуми и знам кое до какво може да доведе (и като рутина, и като познания). Така че, или не си дорасъл да прецениш кое е хейт, а кое критика, или просто акълът ти куца. И в двата случая нямаш необходимия ценз да оценяваш действията ми.
 

Горе