Счупен корпус на лаптоп ASUS

От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

точно за това по добрия вариант е да се намери някой бракуван от ибей и да се самосмени.....най , евтино и най на далавера че може да има и нещо друго което да се използва после...
 
Аз също съм за майсторско решение (рапидки, капчица, епоксидна смола) или направо бих си карал така - да има повод за разговор като го видят :) и да хейтя асус

150 лева за пластмаса (която е същата и вероятно също ще се спука от нищото) защото доколкото разбрах от Блинки се е счупил при нормална работа (отварян затваряне)

извиявам се ама по толкова продават ($99) чисто нови хром букове на промо в сащ ако върнете някой античен лаптоп с windows xp

http://www.omgchrome.com/best-buy-xp-trade-chromebook-offer-99/
 
Както казах, никога повече ASUS. Големи боклуци. Поне от моя опит до този извод стигнах. Как става този номер да се счупи точно там където се отваря. Нали за това е лаптоп, за да може да се пренася - затваря / отваря. ;) Никога не съм виждал такова нещо. Нищо, следващия ще е друга марка и май пак си се връщам на Aser. Стига толкова експерименти. :)

Това е добър вариант, ако става дума за чупене. Но поне да беше минало едно 2-3 години. И като гледам не съм карък, а просто си е там слабото му място. Сигурно и другите едва ли пак ще повторят ASUS. ;)

Ще видя какво ще ми кажат от сервиза и ако сумата ми се види големичка, ще ги отделя и ще ги сложа в новия фонд за нов лаптоп. Този ще си работи, няма проблем. Само ще го мисля технически тогава как да го отварям без да прецаквам стойката му. В смисъл да не изглежда крив дисплея. ;)
 
От: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

В момента говориш глупости.За да се смени трябва да се разглоби целия лаптоп,което не е препоръчително за човек които не е отворил поне един досега.Блинки даи точния модел на лаптопа.Ако не е изтърван лаптопа и е гаранционен го носи по гаранция.
чакаи бе колега , в сервиз съм работил за лаптопи , какъв цял лаптоп ще разглабяш за заден панел .... има някой скапани модели дето изискват такова упражнение за клавиатурата примерно ама за заден панел ми е малко невероятно ...
 
Аз също съм за майсторско решение (рапидки, капчица, епоксидна смола) или направо бих си карал така - да има повод за разговор като го видят :) и да хейтя асус

150 лева за пластмаса (която е същата и вероятно също ще се спука от нищото) защото доколкото разбрах от Блинки се е счупил при нормална работа (отварян затваряне)

извиявам се ама по толкова продават ($99) чисто нови хром букове на промо в сащ ако върнете някой античен лаптоп с windows xp

http://www.omgchrome.com/best-buy-xp-trade-chromebook-offer-99/

Всичко над 100 лева си е излишно. И без това ми запали стария Aser, почти не се замислям за голяма инвестиция. Ще го закърпя както ми кажат, ако наистина ме изненадат с над 100 лева. То тай самия го взех за 1 000 лева. Няма как да дам 15-20% от стойността му. И то за да кърпя нещо, което не се задържа здраво 1 година. ASUS (ANUS). :)
 
От: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

чакаи бе колега , в сервиз съм работил за лаптопи , какъв цял лаптоп ще разглабяш за заден панел .... има някой скапани модели дето изискват такова упражнение за клавиатурата примерно ама за заден панел ми е малко невероятно ...

Не се обиждай ама аз без да съм работил в сервиз за лаптопи ти казвам,че толкова си и работил.
Блинки:Какво се чудиш връщай го за гаранция.Иначе 26 паунда ти е основата + около 60-70 лв за труд.
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW...er_Computing_Netwo rking&hash=item27de73cc6d

BurnX: Всичко което трябва да се направи е показано в клипа+преьвърляне на частите:
[video=youtube;zOwJWdHbjVY]https://www.youtube.com/watch?v=zOwJWdHbjVY[/video]
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Ако смени панела няма ли да му падне гаранцията?

Въпрос към по-разбиращите: вътрешностите на машините трябва да се пипат с антистатични ръкавици - мит или факт?
 
Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Ако смени панела няма ли да му падне гаранцията?

Въпрос към по-разбиращите: вътрешностите на машините трябва да се пипат с антистатични ръкавици - мит или факт?

Да, ама аз даже не знам дали въобще ще ми обърнат внимание от сервиза, където е гаранцията. Но ще се пробвам. Това означава, ако случайно мине, че няма да го видя няколко месеца. Наскоро си дадох една фреш машина и от две седмици, нито звук, нито стон. А тук нещата са и по-зле сигурно. ;)

До сега да съм го дал за оправяне, чрез използването на гаранцията, но не мисля, че мине, защото, ще ми минат, че съм го изпуснал или напънал повече, което нали се сещате колко е истина, след като има още 100 такива случаи. Много ми е странно, тези глупаци няма дали да го изтеглят този злополучен модел?
 
От: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Не се обиждай ама аз без да съм работил в сервиз за лаптопи ти казвам,че толкова си и работил.
Блинки:Какво се чудиш връщай го за гаранция.Иначе 26 паунда ти е основата + около 60-70 лв за труд.
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW...er_Computing_Netwo rking&hash=item27de73cc6d

BurnX: Всичко което трябва да се направи е показано в клипа+преьвърляне на частите:
[video=youtube;zOwJWdHbjVY]https://www.youtube.com/watch?v=zOwJWdHbjVY[/video]
Просто дадения лаптоп е глупаво направен да се достъпва от горната страна... при моделите на Дел с които съм се занимавал , долния панел пада точно както обясних , 5-6 полтчета и разкачане на щипки... при този асус явно е доста по сложно и трябва да се извади всичко за да го смениш тоя панел.
 
От: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Просто дадения лаптоп е глупаво направен да се достъпва от горната страна...

От сервизна гледна точка е много по-добро решение, но действително не е единичен случай - даже повечето производители са както ги описва @logout.

Счупен корпус, който ми пречи да отворя добре монитора на лаптопа. Тотално излязъл от орбита. Седи, но грозно и неестетически и гадно.

Аз не разбрах как го нареди? Обикновено цъфват така при изпускане. Бонуса е изкъртена панта. Тя здрава ли е? Ако не, хубаво е да го отстраниш проблема възможно най-скоро, че след време е възможно да имаш нужда и от нов лентов кабел...
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Съветите за козметични поправки като лепене на отчупените парчета или смяна с нови капаци/пластмаси са несериозни, преди първо трябва да се установи причината. Ако не е изпускан или удрян лаптопа, а счупването се е случило при отваряне/затваряне на горния капак/дисплея, проблема най-вероятно е в пантата на капака - даже и да е здрава тя, най-често такива спуквания и счупвания на пластмасите около пантите се получават заради затягане/спичане в самата панта - заради лошо смазване или замърсяването ѝ, или пък просто, защото е зле направена пантата - при такова спичане пластмасите не издържат на напрежението и ..., но пък обикновено се спукват или счупват пластмасите, които държат дисплея, те са по-тънки и по-слаби, а за тях се монтира едната част от пантата, странно защо тук се е счупила пластмасата около корпуса?... Според мен първо трябва да се установи състоянието на пантата и дали тя е причината. За целта трябва да се демонтира тя и да се опита да се смаже и раздвижи или да се поразхлаби - някои марки и модели лаптопи имат регулеруеми панти, които могат да се затягат или разхлабват. Тези неща да се направят от сервизен техник може би не биха стрували повече от 50-60 лв, но знам ли. Ако пантата не е наред и тя е причината за счупването, ще има и още счупвания ...
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Само да знаеш че не е трудно да се свали тоя заден панел. 5-6 винтчета и после е само на щипки...

Колега няма такова нещо като 5-6 болтчета. Лаптопа се разглобява до дънна платка, която пък е захваната точно за задния панел...

Ето няколко снимки точно от остатъците от стария панел (съжалявам за кофти качеството правих ги набързо)
P1030512.jpg
P1030513.jpg
P1030514.jpg

Разликата е, че на нашия клеинт лаптопа беше пострадал при изпускане. После са го лепили (вижда се на снимките)

Не се обиждай ама аз без да съм работил в сервиз за лаптопи ти казвам,че толкова си и работил.
Блинки:Какво се чудиш връщай го за гаранция.Иначе 26 паунда ти е основата + около 60-70 лв за труд.
http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW...ther_Computing_Networking&hash=item27de73cc6d

26 струва само долната част(bottom cover), а като гледам и горния панел(palmrest) е тръгнал да се пука... Така, че ако се сменя и тои цената ще е друга...

@Blinky изобщо не питай за цена в официалния сервиз :lol: През официален канел този панел ще ти струва 150 евро без труда...
 
Re: От: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Аз не разбрах как го нареди? Обикновено цъфват така при изпускане. Бонуса е изкъртена панта. Тя здрава ли е? Ако не, хубаво е да го отстраниш проблема възможно най-скоро, че след време е възможно да имаш нужда и от нов лентов кабел...

Не съм го чупил нарочно. Както споменах, при отваряне затваряне и се случи на не знам кой си път. Няма изкъртена панта, но определено липсва легло, в което да се движи и това до една степен леко измества дисплея леко надолу и погледнат директно, ако не го наместя, малко седи кривинко. Не е изскочила толкова горната част, че за момента да имам притеснения за лентовия кабел. ;)
 
Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

@Blinky изобщо не питай за цена в официалния сервиз :lol: През официален канел този панел ще ти струва 150 евро без труда...
Нали се сещаш, че отиваме на 200 евро с работата, а аз реално за 700 лева мога да си взема нещо що годе в същите параметри. Няма начин да отделя повече от 10% от стойността, за която ги взех. Май ще се сформира нов фон Лаптоп, но се надявам този да изклати поне година-две. :) Абе като се замисля май и на година ще съм доволен и после бан намрката ASUS. :)
 
От: Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Нали се сещаш, че отиваме на 200 евро с работата, а аз реално за 700 лева мога да си взема нещо що годе в същите параметри. Няма начин да отделя повече от 10% от стойността, за която ги взех. Май ще се сформира нов фон Лаптоп, но се надявам този да изклати поне година-две. :) Абе като се замисля май и на година ще съм доволен и после бан намрката ASUS. :)

Да сещам се :)
Затова ти казах, ако ще го правиш, прави го "неофициално" тогава можеш да се разминеш с около 200 лв...

А иначе, за марката АСУС съм говорил... Не си нито първия, нито последния със спукани,напукани,счупени пластмаси. На кои от слънцето, на кои от груба работа, на кои от изпускане :) причини много...
Преди време споменах и за ACER Алуминиев за много пари, на които пантата му се отлепи от back covera...
 
От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Аз си взех хубаво Самсунгче, доволен съм и препоръчвам

Аз бик бих препоръчал някоя стара щайга то типа на T60, T61

Или - [video=youtube;0n6mX8Q1waA]https://www.youtube.com/watch?v=0n6mX8Q1waA[/video]
Бая зор ще видиш докато му счупиш "пластмасата"
 
Re: От: Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Да сещам се :)
Затова ти казах, ако ще го правиш, прави го "неофициално" тогава можеш да се разминеш с около 200 лв...

А иначе, за марката АСУС съм говорил... Не си нито първия, нито последния със спукани,напукани,счупени пластмаси. На кои от слънцето, на кои от груба работа, на кои от изпускане :) причини много...
Преди време споменах и за ACER Алуминиев за много пари, на които пантата му се отлепи от back covera...

Следващият пак ще е Aser или ще пробвам нещо ново - Samsung, HP (макар, че имам лошо мнение за Компака им), Toshiba или може би Lenovo. Този ще го сглобя някак и ще го направя статичен явно, редом до другия красавец - eMachine на Aser. :)
 
От: Re: От: Re: От: Счупен корпус на лаптоп ASUS

Следващият пак ще е Aser или ще пробвам нещо ново - Samsung, HP (макар, че имам лошо мнение за Компака им), Toshiba или може би Lenovo. Този ще го сглобя някак и ще го направя статичен явно, редом до другия красавец - eMachine на Aser. :)


За ACER какво да каже, човек... Единственото му предимство е, че предлага параметри на ниска цена и гаранцията Collect And Returrn.
За Самсунга, ще кажа, че опита им при лаптопите е прекалено малък... И ще допълня, че доста хардуерни производители с име, в бума на лаптопите се юрнаха да правят такива и в общи линии всички стигнаха до кривата круша (в това число и АСУС).
При HP работата е средна - имат много скапани модели в ниския клас и не лоши в високия. Общо взето ако си вземеш евтино HP, асуса които сега му се вайкаш ще ти се стори супер лаптоп :)
Toshiba и Lenovo в общи линии стават...
 

Горе