Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

mantaman

Well-Known Member
Интересно ми е какво мислите по тези еретични размисли.
На един мой сайт на който в началото му направих на два пъти през няколко месеца събмит в разни директории като платих на фриленсъри. Те прилежно ми представиха отчет за свършената работа (емайл пълен с регистрации). Сега няколко месеца по късно този сайт се класира добре в Г. и случайно попаднах пак на списък с директории с директни линкове и почнах да проверявам има ли го моят сайт там. Оказа се че от 10 проверени е останал само в 2. Та се чудех поради каква причина е изчезнал от директориите дали защото след време не са потвърждавани регистрациите или нещо друго незнам, но това ме наведе на факта че може би донякъде е безмислено да се събмитва след като след време нищо не остава.
И второто нещо в подкрепа на това е че много често тези директории са доста мощни и добавянето им на твоята регистрация ги прави още по силни и накрая, ако не си си оптимизирал добре сайта те изкачат пред теб и ти не можеш да ги прескочиш. Преди време сайта Пазарувай изкачаше на каквото и да напишеш и регнеше ли си твоя стока и не си достатъчно силен веднага те прескача. Подобни са аналогиите със Свежото и Аукрото и др.
Та затова си мислех дали не е по добре малко по бавно да се изкачиш в класацията използвайки сателити и линкове от подобни на теб сайтове и оптимизация на сайта си отколкото да си създаваш главоболия с подобни гиганти дето после береш зор да ги прескочиш - А освен това си и дал пари за да се появиш там.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

А направил ли си проверка дали е бил приет в 10-те? Общо взето как процедира при самата проверка? По-вероятно е директорията да спре да съществува, отколкото администратора да тръгне да трие вече одобрени сайтове.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Хич да не е струва си да добавяш :)
Колкото да има някой тематичен линк и гугъл да се ориентира добре на каква тематика е сайтът. Ако си го добавял с едно и също описание навсякъде е нормално да ти го махнат. Някои директории имат един и същ собственик и като е видял, че е едно и също и директно те е резнал.
Ауркото не се класира толкова добре.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Събмита в директории не е безсмислен. Няколко особености:

- директориите одобряват бавно, това си е и предимство иначе гугъл бота трябва да се е напил като руски казак за да не се усети като изведнъж намери 1000 беклинка към сайта ти
- за да има смисъл използвай различни описания и заглавия, като все пак включваш ключовата фраза в тях
- събмита в директории има едно огромно предимство - много е лесен и не изисква много акъл, а линкът си е линк

само със сателити ще ти е трудно да се качиш в класациите - смисълът на линк от сателит е ако самият сателит има беклинкове т.е. линковете от него имат някаква тежест. Линк от някакъв самотен блог на блогспот няма особен смисъл.

Освен всичко останало е хубаво да разнообразяваш източниците си на беклинкове - сателити, коментари по блогове, линкове от други сайтове, линкове от форуми, артикъл директории и обикновени каталози (директории)

Миналата седмица наръгах едно сайтче в малко директории. От 13 страница в серпа днес е на 6 позиция (първа страница). Не съм правил друго от два месеца - само малко директории миналата седмица. Нишата е малка - около 60 000 търсения месечно, но това е доказателство, че дори архаичния метод със събмита по директории работи
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Да в момента и Аукрото и Пазарувай не се котират добре но преди около година и консерва с копърка да отвориш излизаха най отгоре. Сега на последък никакви ги няма но понеже от Пазарувай ми пращаха оферти безплатно да ме включат за няколко месеца се замислих и отказах. Защото аз в момента се класирам добре и само ще им налея съдаржание да ги дигна по ключовите ми думи на първа страница и после ще ми ходят по главата, като пуснат конкуренцията дето е по назад в класирането.

ПП
Аз не твърдя че събмита не работи а дали има смисъл, особено когато вече си изплувал
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

В повечето EN директории free-добавянето е за 1 година.

И аз съм на мнението на BullBlogger за общите директории, а добавянето на саита по тематични е още по добре.
 
Последно редактирано:
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

В повечето EN директории free-добавянето е за 1 година.

И аз съм на мнението на BullBlogger за общите директории, а добавянето на саита по тематични е още по добре.

Че и често срещани са директории, които те държат 3 месеца и ти режат линка.
А иначе за начален тласък е добре, пък и плюс това без добавяне в директории - изобщо не виждам как ще се изкачиш в търсачките...освен на 50 страница...а до там май никой не стига при търсене.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Освен това сигурно е по добре да получиш линк от тематичен сайт с ПР3 от който има само няколко изходящи от колкото да получиш ПР6 линк от директория дето е със 100 000 изходящи
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Преди време сайта Пазарувай изкачаше на каквото и да напишеш и регнеше ли си твоя стока и не си достатъчно силен веднага те прескача.
Напоследък и аз имам чувството, че такива сайтове за сравняване на цени водят клиенти, но те бутат назад в серпа. Последните месеци доста съм избутан. Дали има нещо вярно или на друго място да търся причината?
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Никога не съм ползвал директории и събът по такива с цел SEO (и с други цели май не се сещам да съм).
Откровено казано не виждам и смисъл. Може и да греша, но това е личното ми мнение.
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

След субмит ми изгърмяха два сайта, повече никога не правя подобни глупости

Рекламирам само там където има доказан интерес към моите саитове и моят продукт
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

След субмит ми изгърмяха два сайта, повече никога не правя подобни глупости

Рекламирам само там където има доказан интерес към моите саитове и моят продукт

с втората част съм съгласен, ама след събмит да ти изгърмят сайтове?!?! Дай тоя списък, в който си събмитвал да ръгна сайтовете на конкуренцията в него, че да изгърмят и те...
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Най-вероятно ги е субмитвал "инжекцион" ;)
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

с втората част съм съгласен, ама след събмит да ти изгърмят сайтове?!?! Дай тоя списък, в който си събмитвал да ръгна сайтовете на конкуренцията в него, че да изгърмят и те...

Когато нямаш права за контента бил той и уникален и излизаш по напред в търсачките от авторите и разпространителите (мутри) на този продукт гърмят кат фишеци:twisted:
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Да ви кажа ме замислихте нещо. Сетих се че единия ми сайт EN, няма почти никакви линкове към него. За директории и събмит да не говорим. Току що гледам има точно два беклинка към него. Нишата въобще не е малка, а излиза на първа и трета страница по ключови думи. Тъкмо гледам че и на 10-та излиза по една по готина ключова дума. Трябва да си поиграя пак с него.
 
От: От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Когато нямаш права за контента бил той и уникален и излизаш по напред в търсачките от авторите и разпространителите (мутри) на този продукт гърмят кат фишеци:twisted:

Е, демек работи и то добре щом излизаш по-напред в търсачките. Колкото до описаното гърмене това ми звучи като особености на българския национален нет
 
  • Like
Реакции: adi
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Това е последния ми смислен пост в този форум, значи моите наблюдения са следните, за български сайтове наистина има смисъл от директории, защото нашите дирове не са спамени от руски ботове и т.н. И са доста добре модерирани (gbg.bg,dir.bg и т.н.). За това ако имате бг сайт, то би било добре ако си добавяте сайта по директории. За чужбина обаче нещата стоя малко по различно, ако си добавите сайта в 3000 директории и да приемем, че една трета ви одобрят, Гугъл 100% ще приеме сайта ви за спамърски и ще ядете бастуна, както никс изглежда го е изял :) За чужбина само директории с реален PR над 5 + тематични директории, които да имат ПР по висок от 2 :) Надявам се с последния си смислен пост да съм бил полезен на някого :) А и последно, ако ще си влагате време в събмиване по директории.. недейте по-добре напишете 100 коментара в топ блоговете в technorati, отколкото да събмитнете в 1000 директории :)
 
От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Според мен е най-добре от всичко по малко. И коментари да се пишат по форуми и блогове и събмит в директории. То няма как да ти излезнат изведнъж 1000 линка към сайта ти и Гогъл да те определи като спам. Щото първо за различно време ти одобряват регистрациите, второ ти няма да седнеш и да се регистрираш за 1 ден в 3000 директории. За тва днес като се присетиш - събмит в 20-30 директории, малко постове по форумите и лека полека ще станат нещата
 
От: От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Ползвам около 25 директории, определено има смисъл от тях... често с домейн на кирилица с добър контент регистриран по тях влизам на 1 страница в средноконкурентни ниши.
 
От: От: Събмита по директории - нож с две остриета и има ли смисъл

Ползвам около 25 директории, определено има смисъл от тях... често с домейн на кирилица с добър контент регистриран по тях влизам на 1 страница в средноконкурентни ниши.

Като ти гледам първата част на подписа се сещам за рокфелер и ябълките дето продавал докато не умряла леля му и не му оставила 20 милона наследство
 

Горе