Събмитването на статии

От: Събмитването на статии

При мен лично от едната статия имах поръчка на 4-5 ден след появяването й в директорията. По-скоро късмет, статията беше чист боклук ако ме питаш, с поне още 200 подобни.
Другите статии не съм ги гледал, щото бяха с учебна цел - дали ще ме удобрят, колко четени ще бъдат, колко клика ще идват, опитвах се да преценя този клик от потенциален купувач ли е и подобни, с основна цел да си подобря писането за пари:). И по-важно - да изплувам за ключова дума, това смятам че е по-полезно в тия статии. Изхождам от себе си - никога не бих се образовал по даден въпрос от подобни сайтове...
Другите, които събмитват повече, може да се изкажат по-точно за конверсия.
 
От: Събмитването на статии

При мен лично от едната статия имах поръчка на 4-5 ден след появяването й в директорията. По-скоро късмет, статията беше чист боклук ако ме питаш, с поне още 200 подобни.
Другите статии не съм ги гледал, щото бяха с учебна цел - дали ще ме удобрят, колко четени ще бъдат, колко клика ще идват, опитвах се да преценя този клик от потенциален купувач ли е и подобни, с основна цел да си подобря писането за пари:). И по-важно - да изплувам за ключова дума, това смятам че е по-полезно в тия статии. Изхождам от себе си - никога не бих се образовал по даден въпрос от подобни сайтове...
Другите, които събмитват повече, може да се изкажат по-точно за конверсия.


как точно се прави изплуването по ключова фраза, слагапш я на 2-3 места в артикъла ли?
 
От: Събмитването на статии

Да, има си много фактори, ето ги и тях сперед мен (голям фен съм на артикъл маркетинг) :

1. Колко добра е статията - става въпрос да наблегнеш на това чрез нея да запознаеш четеца с проблема му, както и в нея да го насочиш към решение. Примерно - "Ходията е открита през ....използвана от бушмените за ..... днес се използва за......" и в ресурс бокса: "Посетете сайта, за повече инфо за продукта и как той ще ви помогне с..." Всичко тава на английски.

2. Колко добре е оптимизирана статията за да излиза както в резултатите на артикъл директорията, така и на нелоши места по търсачките ако самата директория е силна - но тя разчита на това заради Адсенс-а.

3. Колко добре е структурирана и информационна за да може (в случаи че има такава опция) да се вотва и да се пишат коментари след нея - така се двига.

4. И естествено Селс-Копито на сайта е най-ключовия момент в цялата истори, ако говориме за конверсия на такъв трафик.

Мисля че с 100-200 такива статий в над 20-30 големи артикъл директорий няма да имаш нужда от SEs трафик - но е неизбежно и там да се появиш (от линковете и оптимизираните статий излизащи там).

Еми мисля че това е което прави цялата магия. Другото е както се каза - късмет и подходящ посетител, който е намерил статията за интересна и вече е обеден от нея че въпросни сайт на който ще отиде има решението на проблема му.;)
 
От: Събмитването на статии

Хехе, това със статиите е оферта, само не разбрах какво SEs трафик? :) Аз като се върна от курсове, ще пробвам да сложа някоя статия в няколко артикъл директории и ще видим ефекта : ) Вярвам, че сте стане нещо :)
 
От: Събмитването на статии

SEs traffic - Search Engines traffic
демек влизания на сайта ти от търсачки, което ще рече че юзърите са заинтересовани и са натиснали линка в резултатите от търсене

това е благия трафик

влизания от произволно цъкани банери на разни места и спамове е ТФ - ташак трафик
 
От: Събмитването на статии

Аха, мерси за инфото :) бтв, изпреварваш ме с мненията => не ми харесва :d
 
От: Събмитването на статии

За да не отварям нова тема, кажете правилата за събмитване на статии, щото ми е много ново това?
1.Колко думи е статията?
2.Колко линка към саита може и какви са те? към статия или руут на сайта?
3.Как се оптимизира статията за фрази?
4.Какво е Слес-копи?
5.В колко дир пускате статията?
6.След събмита пускате ли статията във вашия сайъ или не?


Блинки, знам че обичаш номерирането и ще ми отговориш :lol:
 
От: Събмитването на статии

Блинки моля те веднъж поне не отговаряй да видим хитреца с номерата :)


за точка 1 и точка 2 трябва да четеш условията за пускане на статия на всяка атъикъл дириктория.
ся за 3 до 6 глей Блинки кво прай.. като машинка е
 
От: Събмитването на статии

ся за 3 до 6 глей Блинки кво прай.. като машинка е

:lol::lol::lol: хихи , я да видим

ПП
и 7. Колко време след събмита мога да си сложа сатията на блога?
 
Последно редактирано:
От: Събмитването на статии

Блинки моля те веднъж поне не отговаряй да видим хитреца с номерата :)
Знам, бате. Но така или иначе някой друг ще ги зададе и пак ще трабва да се отговаря;) Искам само едно - да се чете и практикува. Иначе губи смисъл. Обещавате нали?:)

1. От 250 думи до колкто искаш. Залагай на качество не на количество.
2.Зависи от директорията, но обикновено е 1-2 в бодито и 1 в ресурс покса. Или обрантото. Обикновени линкове са идващи от рилейтет контент - do follow.
3. Както обикновен контент с фразите в него и тук таме болда.
4.Указания За Уеб Копие - Web Copy !!! има и още тук: Web Analytics and Conversion Improvement
5. В колкото я събмитнеш. Цели се в големите - те са с добър трафик и PR. И се класират добре в търсачките.
6.Тук пак е индивидуално, аз лично за важните сайтове си го и пренаписвам.
7. Статийте трябва да са (за по-добра конверсия на трафика и безпроблемно приемане в директорийте): добре и граматически изрядни; информационни; добре структурирани; според размера й се целите в 1-2-3 или повече думички (малки за да има шанс самата статия); подтикваща и към действие (знаете за какво говорите, както и защо сайта ви има решението - ресурс бокса).
8. /Бонус Тип/ Сложете линка така че да се клика на всеки четец. Как? Лесно, просто "затваряща фраза", която кара четеца да умре от любопитство - ето пример:

If you are in this condition you can visit as well as consult your dentist, and let him know about your problems in order to suggest you a number of whitening systems. There a lot of Teeth whitening systems such as: Bleaching kits, Bonding, Porcelain veneers, Whitening Toothpastes used by dentists, which can be purchased at any time. All the ingredients included in the tooth whitening systems can be used carefully at home.

Our Teeth whitening system can do a lot for you, having in mind that customers must put on thin thermoforming trays over the top and bottom teeth for only 15 -30 minutes a day - and this is a single Session. This system does not include any fluoride and its quality formula actually reduces tooth sensitivity with no question asked at all. Guarantee your total satisfaction with the results of our product or your money back - this is with every product in this niche, because the smile of your face if one of the thongs that people will see and comment as well.

Our Teeth whitening system can do a lot for you, - линк. Успехи и след изпълнението - давайте мнения как е хавата с трафика и продажбите. Практика му е майката;)
 
От: Събмитването на статии

сега остава човека да ти копира статията :d
 
От: Събмитването на статии

сега остава човека да ти копира статията :d
Тя е по директорийте така или иначе - малко трудно ще го удобрят с нея. Но може да вземе пример, не казвам че е най-добрата - принципа да следва. Много продажби ще направи ако има около 100 такива качествени статий в големоте директорий. Все пак говориме и за много линкове 100 х 2 х 30 = 6 000 линка, но си е работа бате, то за всичко си иска работа. ;)
 
От: Събмитването на статии

За колко време ви казват аксептната ли е статията?
 
От: От: Събмитването на статии

За колко време ви казват аксептната ли е статията?

Различно, според директорията. Обикновено до седмица, но тия дни се бавят повечето директории. Четеш FAQ и Author guidelines - на всичките ти въпроси е отговорено там.
 
От: От: От: Събмитването на статии

Различно, според директорията. Обикновено до седмица, но тия дни се бавят повечето директории. Четеш FAQ и Author guidelines - на всичките ти въпроси е отговорено там.

мерси, а аз вече 24ч и съм нетърпелив :lol:
съмбитнал съм я само в 2, ако ми я отхвърлят мога ли да я събмитна другаде?
 
Последно редактирано:
От: Събмитването на статии

Естествено. Обаче по-добре виж за какво са ти я отхвърлили и се учи от грешките си :) Поправи си статията, и пак я пусни за събит.
 
От: Събмитването на статии

чувал съм че има директории който плащат за писане на артикъли?
 

Горе