Съвети за нов ЛАПТОП

knave

New Member
Сестра ми се връща от САЩ скоро и мисля да и поръчам да ми донесе лаптоп. Бюджета ми е около 1000 лв. (700$), но отдавна не съм разглеждал какво има на пазара и съм отворен за предложения и препоръки.
Сегашният ми лаптоп е Тоshiba Satellite и вече 5-та година се държи на ниво. Ползвам го за интернет, филми и по-рядко за игри. За таблети не щА да чувам, а тва чудо Windows 8 работи ли читаво?
Toshiba-Satellite-S55-A5257
Dell-Inspiron-i15RM-7537sLV
Acer-Aspire-V3-571G-6407
Тези как ви се струват?
Благодаря!
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Dell-а е най-добър от изброените. Проблема може да ти е видео картата, но това зависи игрите които ще играеш какви ще са.
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Тръгвай смело с Dell-a. Преди 2 месеца си взех Inspiron 3521 (15) и няма грешка. Взех си варианта с Core i5, 8GB Ram, 1TB HDD и 1GB VC точно за 1000лв от Технополис, последната бройка. По-евтини са, понеже вървят с Ubunto preinstalled, но е работа за час да си сложиш една 7ца. Няма грешка машинката - зарежда бързо, не лаги, батерията ако не я товариш с игри държи към 4 часа, само единствено малко загрява повечко щом го натовариш повече.
Колкото до 8цата, нея масово я оплюха потребители и критици, някой дори казват, че заради провала на W8 се е сринал пазара на лаптопи (+ заради таблетите) и затова са им и паднали толкова цените. 7-цата от друга страна е просто цвете :)
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Аз съм доволен от новия си лаптоп купен преди по-малко от два месеца - ASUS K53:

news.laptop.bg/revyuta/reviu-na-asus-k53s-s-8gb-ram-i-core-i7

И е точно по бюджета си. Dell и Toshiba никога не съм имал. Но за вторите чувам, че са дървени като визия, но пък адски добри като характеристики и живот. ;)
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Само Тошиба не си взимай. Братчедката мина през бая лаптопи от всичките само тоя ходи на ремонт два пъти и това само за периода докато беше в гаранция :lol:
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

И аз бих се насочил към Dell, супер е лаптопа

laptopi.jpg
 
Последно редактирано:
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Преди година и аз разпитвах за различните лаптопи. Общо взето всеки казваше различно..
Та в крайна сметка стигнах до следното заключение: Взимай лаптопа, които е с най-дълга гаранция и гледай да е с читава батерия..
Всичко другото си е чист късмет.. Давам ти за пример едни мои познати. Тримата си купуват един и същ лаптоп от 1 магазин по едно и също време.. След 2 години на 2мата им се прецеква машината, а третия казва, че върви перфектно и не му е правила проблем.
Много зависи и как ще третираш машинката. Вътре всичко е сбито и охлаждането не е като на настолен комютър. И не е много трудно да прегрее нещо и да се разпой (а и да изгори)
Поздрави и успех с избраната машинка :)
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

купи си lenovo и не се занимавай с тия шитове.
аз имам и бях предубеден към китайските, ама за тия пари, които дадох ебати машината си взех - 16 гб. рам, 1 тб хард, видео с 2 гб и некъв процесор дето цепи. Имах ейсър - боклук. Дел - пръчка яко.

Леновото има един минус само :D мега малоумен. Тъчпада се заключва с fn + ф6 ама всеки път като заспи или се пусне пак и трябва да го заключваш пак. В ейсъра си помнеше, ама за тея пари не е проблем чак толкова
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Не знам какво леново имаш,но виж сутринта какво намерих
http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=29566
купи си lenovo и не се занимавай с тия шитове.
аз имам и бях предубеден към китайските, ама за тия пари, които дадох ебати машината си взех - 16 гб. рам, 1 тб хард, видео с 2 гб и некъв процесор дето цепи. Имах ейсър - боклук. Дел - пръчка яко.

Леновото има един минус само :D мега малоумен. Тъчпада се заключва с fn + ф6 ама всеки път като заспи или се пусне пак и трябва да го заключваш пак. В ейсъра си помнеше, ама за тея пари не е проблем чак толкова
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Не ти препоръчвам да си вземаш Dell. Преди 3 години си взех моя с доста големи параметри за времето си (i7, 8GB RAM, nVidia с 1GB собствена RAM) и винаги когато го натоваря с нещо като някоя по-тежка игра или 3D Rendering прегрява (имам добра подложка, с нея почти успява да не се изключи). Отварям го да го чистя през месец-два, е, няма по-тъпо сглобен лаптоп, предполагам и проблема с охлаждането също се дължи на малоумно проектираното разположение на частите вътре. Знам за подобни проблеми с охлаждането и от други познати с лаптопи на Dell.

Вземай Acer-a според мене. Не знам точно каква ти е офертата, понеже има значение от къде го купуваш, но само си сложи 8 GB RAM по възможност, иначе останалото ти е достатъчно, i7 не ти трябва ако не правиш някакви изчисления или 3D рендър, за които ти трябва най-силното което може да се вземе + че зимата може да минеш и без отопление в стаята ако си с него...

Препоръчвам ти да избягваш Windows 8 за момента, не съм го слагал на моя машина, но оплаквания съм виждал много, както и знам че е натъпкан с доста излишни глупости предназначени за touchscreen устройствата. Може би като пуснат SP1 или нещо по-стъбилно, вече ще е добър вариант.

Поздрави!
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Имах ейсър преди,най-здравия лаптоп! Още ме е яд, че го продадох
Не ти препоръчвам да си вземаш Dell. Преди 3 години си взех моя с доста големи параметри за времето си (i7, 8GB RAM, nVidia с 1GB собствена RAM) и винаги когато го натоваря с нещо като някоя по-тежка игра или 3D Rendering прегрява (имам добра подложка, с нея почти успява да не се изключи). Отварям го да го чистя през месец-два, е, няма по-тъпо сглобен лаптоп, предполагам и проблема с охлаждането също се дължи на малоумно проектираното разположение на частите вътре. Знам за подобни проблеми с охлаждането и от други познати с лаптопи на Dell.

Вземай Acer-a според мене. Не знам точно каква ти е офертата, понеже има значение от къде го купуваш, но само си сложи 8 GB RAM по възможност, иначе останалото ти е достатъчно, i7 не ти трябва ако не правиш някакви изчисления или 3D рендър, за които ти трябва най-силното което може да се вземе + че зимата може да минеш и без отопление в стаята ако си с него...

Препоръчвам ти да избягваш Windows 8 за момента, не съм го слагал на моя машина, но оплаквания съм виждал много, както и знам че е натъпкан с доста излишни глупости предназначени за touchscreen устройствата. Може би като пуснат SP1 или нещо по-стъбилно, вече ще е добър вариант.

Поздрави!
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Windows 8 си е много добра операционна система, особено 8.1. Пробвай и тогава дай мнението си, те много хора пишат в интернет. Гарантирам ти, че ще си положително настроен към ОС-а ;)

Иначе аз съм вече с трети лаптоп на ASUS, втория ми правеше малко проблеми с прегряването, ама аз си го мъчех доста :D Леново също не са лоши.
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Аз ползвам HP на 6 месеца е, досега съм много доволен, но Lenovo, Тошиба мисля, че са лидери, поне доста положителни мнения има за тях.
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

Много глупости, много нещо у тая тема.
Никой не отчете думата 'САЩ'.
Седнали да изброяват технополиси, лаптопибеге, неотебуцибеге и прочие хоремаци :) .

Цените са малко по-други отвъд океана. Просто отваряш http://www.newegg.com/Laptops-Notebooks/Category/ID-223 и си избираш.
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

на скоро си взех Dell inspiron SRS premium sound , дайте мнение и препоръки ако някой е имал или е ползвал , понеже така и неми остава време да сядам на него най много по 1-2 часа. става ли за нещо ? имали смисъл да му вземам някакъв рам ? и имали смисъл да му вземам охладителна подложка понеже ми казаха че натоварват лаптопа без особено голям ефект. и като цяло дали ще мога да работя с такъв лаптоп мисля да си правя сайт и блог , с Windows 7 съм а за антивирусна ползвам Avast безплатния... ама маи ще си купувам nod 32
 
От: Съвети за нов ЛАПТОП

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+ThinkPad+Edge+E530-45589
Това е Lenovo ThinkPad Edge E530 - бизнес клас. Има слот и за SSD. Страхотни машинки. Гумиран е със здрави панти и противоводна клавиатура и лесно почистване на вентилатора. Ако ще избираш Леново гледай да е ThinkPad клас. Няма грешка.
 

Горе